Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 20.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.118.210.213· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативно-правові акти з охорони праці

Положення про кабінет охорони праці професійно-технічного навчального закладу
[ ] 14.08.2009, 18:19

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

 

Н А К А З

 

м. Київ

 

№ 664 від 18.08.2004 р.

Про  затвердження  Положення

про кабінет охорони праці

професійно-технічного навчального закладу

 

На  виконання  Законів України "Про охорону праці”, "Про освіту”

 

НАКАЗУЮ:

 

1. Затвердити Положення про кабінет охорони праці професійно-технічного навчального закладу (далі –Положення), що додається.

 

2. Надрукувати це Положення в  Інформаційному  збірнику  Міністерства  освіти  і  науки  України.

 

3. Департаменту професійно-технічної освіти (Супрун В.В.) і Науково-методичному центру професійно-технічної освіти (Паржницький В.В.) забезпечити контроль за розповсюдженням, запровадженням Положення в професійно-технічних навчальних закладах.

 

4. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника міністра Десятова Т.М..

 

 

Міністр                                                                     В.Г. Кремень

 

 

 

ЗАТВЕРДЖЕНО

Наказ Міністерства освіти

і науки України

№664 від 18.08.2004р.

 

ПОЛОЖЕННЯ

про кабінет охорони праці

професійно-технічного навчального закладу

 

1. Загальні положення

 

1.1. Це Положення про кабінет охорони праці професійно-технічного навчального закладу (далі – Положення) поширюється на кабінети охорони праці професійно-технічних навчальних закладів (далі – ПТНЗ), які здійснюють підготовку учнів (слухачів) з предмету „Охорона праці” та інших дисциплін, що вивчають охорону праці .

Вимоги Положення поширюються на всі ПТНЗ незалежно від форм власності та підпорядкування.

Положення визначає основні завдання, порядок створення і організації роботи кабінетів охорони праці, встановлює загальні вимоги до їх оснащення та змісту роботи.

1.2. Це Положення розроблене з урахуванням Типового положення про кабінет охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 18.07.97 №191, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 08.10.97 за №458/2262.

1.3. Кабінет охорони праці – це навчальне приміщення (клас-лабораторія), яке є навчальним та навчально-методичним осередком пропаганди знань з питань охорони праці серед учнів (слухачів) та працівників.

1.4. Кабінет охорони праці створюється в ПТНЗ за наказом  його керівника.

У ПТНЗ кабінет охорони праці як приміщення для навчальних занять може бути суміщений з приміщенням для проведення навчання та перевірки знань з охорони праці працівників навчального закладу.

1.5. Діяльність кабінету охорони праці здійснюється згідно із Законом України «Про охорону праці», іншими чинними нормативно-правовими актами в галузі освіти, охорони праці, рішеннями колегії, наказами та розпорядженнями Міністерства освіти і науки України, Держнаглядохоронпраці України з питань навчання та пропаганди охорони праці, а також Типовим положенням про навчання з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 17.02.99 №27 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.04.99 за №248/3541, Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти, затвердженого наказом МОН України від 01.08.2001 №563 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20.11.2001 за №969/6160 (далі – Положення про організацію роботи з охорони праці).

1.6. Відповідно до Положення про організацію роботи з охорони праці, введення в експлуатацію кабінету охорони праці під час його приймання до нового навчального року проводить комісія, створена за наказом органу виконавчої влади (держадміністрації), до якої входять представники обласного, районного (міського) відділу освіти (залежно від підпорядкування), профспілки галузі, керівник навчального закладу, а під час уведення в дію новоутвореного або переобладнаного кабінету також і представники відповідних органів державного нагляду (охорони праці, пожежної безпеки, санітарно-епідеміологічної служби).

 

2. Основні завдання та зміст роботи кабінету охорони праці

 

2.1. Основними завданнями кабінету охорони праці ПТНЗ є навчання учнів (слухачів) та працівників з питань охорони праці, пропаганда безпечних та нешкідливих умов праці і позитивного досвіду щодо профілактики аварій, виробничого травматизму та професійних захворювань.

2.2. Організація роботи кабінету охорони праці повинна забезпечувати повноцінну реалізацію педагогічної мети його створення, а саме: сприяти  удосконаленню й інтенсифікації навчально-виховного процесу, підвищенню рівня навчально-виховного процесу навчального закладу.

Напрями використання кабінету охорони праці у навчально-виховному процесі визначаються загальними і спеціальними  педагогічними і дидактико-методичними завданнями.

2.3. Відповідно до основних завдань, зазначених у п. 2.1 цього Положення, кабінетом охорони праці здійснюється така робота:

2.3.1 проведення навчальних занять учнів (слухачів) з предмету „Охорона праці” та інших навчальних предметів, що вивчають питання охорони праці;

2.3.2 проведення навчання, перевірки знань та інструктажу працівників з питань охорони праці та надання відповідної організаційної та методичної допомоги керівникам структурних підрозділів навчального закладу;

2.3.3 проведення тематичних занять, лекцій, семінарів та консультацій для учнів (слухачів) і працівників з питань охорони праці;

2.3.4 проведення навчання учнів (слухачів) з питань охорони праці стосовно конкретних робіт до початку виконання ними цих робіт (табори праці та відпочинку, виробничі учнівські бригади тощо);

2.3.5 проведення вступного інструктажу з питань охорони праці з усіма новоприйнятими на постійну або тимчасову роботу працівниками, також вступного інструктажу з учнями (слухачами) та первинного - перед початком їх трудового та професійного навчання в навчальних та навчально-виробничих лабораторіях, майстернях, на полігонах, дільницях тощо;

2.3.6 проведення з учнями (слухачами), працівниками, у разі потреби, позапланового інструктажу з охорони праці;

2.3.7 організація пропаганди безпечних та нешкідливих умов праці шляхом розповсюдження засобів друкованої та наочної агітації, оформлення інформаційних стендів тощо, які пропагують позитивний досвід роботи щодо профілактики аварій, виробничого травматизму та професійних захворювань;

2.3.8 здійснення зв'язку з навчальними закладами, науковими установами та іншими організаціями з питань навчання та пропаганди охорони праці, організація впровадження відповідних рекомендацій.

 

3. Обладнання кабінету охорони праці

 

3.1.  Приміщення кабінету охорони праці має відповідати вимогам:

ДБН В.2.2-3-97 "Будинки та споруди навчальних закладів”, затверджених наказом Держкоммістобудування України від 27.06.96 №117;

ДНАОП 0.00-1.21-98 "Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів”, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці  від 09.01.98 №4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10.02.98 за №93/2533;

НАПБ В.01050-98/920 "Правила пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України”, затвердженого спільним наказом Міністерства освіти України та ГУДПО МВС України від 30.09.98 №348/70, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 17.12.98 за №800/3240 (із змінами).

3.2. Приміщення кабінету охорони праці необхідно використовувати тільки за своїм призначенням.

3.3. Планування приміщення, призначеного для обладнання кабінету охорони праці, і розміщення в ньому навчальних місць та устаткування здійснюється згідно з вимогами ДБН В.2.2-3-97 "Будинки та споруди навчальних закладів”, затверджених наказом Держкоммістобудування України від 27.06.96 №117.

3.4. Приміщення кабінету охорони праці повинно мати природне і штучне освітлення відповідно до СНиП ІІ-4-79 „Естественное и искусственное освещение”.

3.5. Кабінет охорони праці забезпечується опаленням і вентиляцією відповідно до СНиП 2.04.05-91 „Опалення, вентиляція і кондиціонування” з таким розрахунком, щоб у приміщенні підтримувалась температура у межах17-20  С і відносна вологість повітря 40-60%.

3.6. Кабінет охорони праці повинен бути оснащений:

3.6.1 навчальними програмами, програмним забезпеченням для персональних комп'ютерів, нормативно-правовими актами про охорону праці, методичною і довідковою літературою, директивними, інструктивними та іншими матеріалами, необхідними для проведення навчання та інструктажу з охорони праці учнів (слухачів), працівників, консультацій працівників з питань трудового законодавства, безпеки праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки;

3.6.2 підручниками, навчальними та наочними посібниками і навчальним приладдям (плакати, стенди, схеми, макети, моделі, кіно-, відео-і діафільми та інші наочні засоби навчання та інструктажу з охорони праці);

3.6.3 технічними засобами навчання (проекційна, аудіо-та відеоапаратура, навчально-контролюючі машини, тренажери, комп'ютерна техніка, контрольно-вимірювальні прилади тощо) та навчальним інвентарем - натурні зразки засобів індивідуального та колективного захисту, приладів та пристроїв безпеки, схеми заземлення та занулення тощо).

3.7. Для зберігання навчального обладнання та приладдя слід використовувати секційні шафи, які розміщують у кінці приміщення кабінету або вздовж однієї з бокових стінок.

3.8. Під час експлуатації систем електропостачання, електрообладнання в кабінеті охорони праці користуються вимогами „Правил устройства электроустановок”, затверджених наказом Головдерженергонагляду СРСР у 1984 р., „Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів”, затверджених наказом Держнаглядохоронпраці від 09.01.98 №4, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 10.02.98 за № 93/2533.

3.9. Вимоги  пожежної безпеки для кабінету охорони праці визначаються „Правилами пожежної безпеки для закладів, установ і організацій системи освіти України”, затвердженими спільним наказом Міносвіти і МВС України від 30.09.98 №348/70, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 17.12.98 за №800/3240 (із змінами).

 

4. Організація роботи кабінету охорони праці

 

4.1. Робота кабінету охорони праці здійснюється  відповідно до навчальних планів і програм з предмету „Охорона праці”, інших навчальних програм з предметів, що вивчають питання охорони праці.

4.2. Керівник навчального закладу є відповідальним за створення і обладнання кабінету охорони праці та проведення контролю за його роботою.

4.3. Організація роботи кабінету охорони праці покладається наказом керівника навчального закладу на викладача охорони праці або на спеціально призначеного працівника, який має відповідну професійну підготовку і в установленому порядку пройшов навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

4.4. Особа, відповідальна за організацію роботи кабінету охорони праці:

- сприяє забезпеченню високої ефективності навчально-методичної діяльності кабінету, впровадженню та ефективному використанню в його роботі навчально-наочних і методичних посібників, довідково-інформаційних матеріалів, сучасних технічних засобів навчання та контролю знань тощо;

- готує проекти наказів (розпоряджень) і пропозиції щодо вдосконалення форм і методів роботи та оснащення кабінету охорони праці;

- забезпечує справний стан обладнання кабінету охорони праці;

- сприяє створенню та оснащенню куточків (стендів) з охорони праці в навчальних кабінетах, лабораторіях, навчальних та навчально-виробничих майстернях та інших навчальних і навчально-виробничих приміщеннях навчального закладу та забезпечення їх засобами друкованої та навчально-наочної пропаганди охорони праці.

 

 

 

 

Директор НМЦ ПТО

МОН України                                                          В.В.Паржницький

 

Завідувач відділу БЖД

НМЦ ПТО МОН України                                      Н.Й.Дуброва






Категорія: Нормативно-правові акти з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: кабінет охорони праці, Положення
Переглядів: 3053 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.