Роз'яснення Державної служби України з питань праці від 04.04.2016 р. № 3784/2/5.4-ДП-16 щодо деяких вимог НПАОП 0.00-7.11-12
Державна служба України з питань праці у листі від 04.04.2016 р. № 3784/2/5.4-ДП-16 роз'яснила деякі вимоги НПАОП 0.00-7.11-12 "Загальні вимоги стосовно забезпечення роботодавцями охорони праці працівників", затверджені наказом МНС України від 25.01.2012 р. № 67. Автори листа зауважили, наступне:
У разі коли залучені до виконання працівники є працівниками сторонніх організацій, то обов'язки щодо проведення медичних оглядів та забезпечення ЗІЗ цих працівників покладаються на їх роботодавця.
Розташування, кількість, розміри дверей та матеріали, з яких вони виготовлені, визначаються характером використання приміщень або робочих зон. Прозорі двері повинні мати знаки або написи на рівні людських очей. Знаками та написами на дверях позначається категорія приміщення з пожежної безпеки, функціональне призначення даного приміщення, вказується напрямок відкривання дверей (на себе, від себе) та інша інформація.
Лист Держпраці України від 31.03.2016 р. № 3684/2/12-ДП-16
Вимоги з питань охорони праці на робочих місцях, де виконуватимуть роботи за договором підряду визначаються за взаємною згодою сторін
Держпраці в листі від 31.03.2016 р. № 3684/2/12-ДП-16 нагадує, що залучення осіб до виконання робіт можливе як на основі трудових договорів, так і на іншій юридичній підставі, зокрема шляхом укладання договору підряду чи договору про надання послуг, що врегульовано Цивільним кодексом України. Трудові відносини, пов'язані з виконанням робіт за договором підряду чи договором про надання послуг, не регулюються КЗпП, не підпадають під дію Закону України «Про охорону праці» та прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів з охорони праці. Тож вимоги з питань охорони праці, що діють у межах підприємства та на робочих місцях, де виконуватимуть роботи згідно з договором підряду чи договором про надання послуг, визначаються у відповідних договорах за взаємною згодою сторін.
Щодо правових відносин між роботодавцем і працівником з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища
лист Державної служби України з питань праці від 02.12.2015 р. № 5159/0/4.4-06/6/ДП-15
Цим листом Державна служба України з питань праці нагадує, що керівник є відповідальною особою за організацію роботи з охорони праці та інформує, що керівники, заступники керівників, головні спеціалісти, керівники основних виробничих і технічних служб підприємств, установ і організацій незалежно від форм власності та характеру виробничої діяльності, які безпосередньо пов'язані з організацією безпечного ведення робіт проходять навчання та перевірку знань з питань охорони праці під час прийняття на роботу і періодично (один раз на три роки).
Лекція програми навчання з питань пожежної безпеки посадових осіб підприємств, установ та організацій, до обов'язків яких належить забезпечення виконання заходів пожежної безпеки
(Презентація - PowerPoint) / Кількість слайдів: 212 / Автор: Богдан Білий
Лекція адресована керівникам загальноосвітніх навчальних закладів
Перелік технічних засобів, рекомендованих для організації охорони об’єктів і діяльності підрозділів охорони
Розробник: Національна поліція України Департамент поліції охорони / Рік: 2016
Перелік розроблено з метою проведення єдиної технічної політики в галузі організації охорони об’єктів із використанням технічних засобів та діяльності підрозділів ДПО та підприємств, що створені за участю ДПО. Даний документ містить у собі відомості про технічні засоби, що сертифіковані в Україні, досліджені у Департаменті поліції охорони та пройшли експлуатаційні випробування в підрозділах ДПО, відповідають прийнятій в ДПО тактиці охорони об’єктів та мають вищий за середньоринковий рівень споживчих властивостей. Наявність сертифіката відповідності в системі сертифікації УкрСЕПРО є обов’язковою, але недостатньою умовою включення технічного засобу охоронного чи іншого призначення до Переліку.
Технічний регламент низьковольтного електричного обладнання
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1067
Цей Технічний регламент встановлює вимоги стосовно захисту здоров'я та безпеки людей і свійських тварин та майна, яким повинно відповідати низьковольтне електричне обладнання з метою надання його на ринку України.
Цей Технічний регламент розроблено на основі Директиви 2014/35/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 26 лютого 2014 р. про гармонізацію законодавства держав-членів стосовно надання на ринку електричного обладнання, призначеного для використання в певних межах напруги.
Дія цього Технічного регламенту поширюється на електрообладнання, призначене для використання за номінальної напруги від 50 до 1000 В змінного струму та від 75 до 1500 В постійного струму, крім обладнання та явищ, зазначених у додатку 1.