Про створення служби охорони праці - Нормативні акти підприємства з питань охорони праці - Охорона праці - Охорона праці та пожежнаа безпека - Охорона праці та пожежна безпека
 

Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 24.07.2014
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.83.224.203· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [467]
Інструкції з охорони праці [243]
Журнали [37]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [115]
Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
РЕКЛАМА
Останні коментарі
Солнечные ожоги. Тепловой и солнечный удар. Помощь и что делать
 
По...

Укусил клещ, что делать? Укус клеща и насекомых - Доктор Комаровский, неотложная...

Инородное тело в ране. Что делать? - доктор Комаровский
Инородное тело в...

Базовими нормативними документами, що встановлюють вимоги до розроблення інстру...

В УКРАЇНІ З ПОЧАТКУ 2014 РОКУ 127 ЛЮДИНА ОТРИМАЛА СМЕРТЕЛЬНУ ТРАВМУ НА ВИРОБНИЦТ...

Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 20.06.2014 № 469 внесено змін...

Первая картинка, где факел - это не "родная"... это из аналогичного случая в 1966 году на ...

Як охолодитися у спеку? 

На  питання знайшли незвичну відпов...

Один вдома. 12 речей, якими може зайнятися дитина поки ви відсутні
...

Наші руки не для травм!

Не проходить і дня, щоб в Інтернеті ...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Кнопка сайту
Виджет для yandex

 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативні акти підприємства з питань охорони праці

Про створення служби охорони праці
[ ] 29.07.2009, 14:42

 

 

НАКАЗ

                                        №____від________________ 

 

                                                    м.___________

        

 

 

ЗМІСТ:  Про створення служби охорони праці

 

 

 

У відповідності до статті 15 Закону України "Про охорону праці”,

 

 

НАКАЗУЮ:

 

1.      Створити  на підприємстві службу охорони праці .

2.      Начальником служби охорони праці призначити інженера з охорони праці______________________________________________________

3.      Начальнику служби охорони праці в строк до ____________ розробити та подати на затвердження:

-         Положення про службу охорони праці;

4.      Матеріально-технічне забезпечення по створенню служби охорони праці покласти  на ________________________________

 

 

 Директор   _____________________                                              

 

 

 

 

З наказом ознайомлені:

 

1.      __________________________

 

2.      ____________________________

 

 

Категорія: Нормативні акти підприємства з питань охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: Про створення служби охорони праці
Переглядів: 3370 | Завантажень: 1 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
avatar
1 Чи необхідно вводити посаду відповідального за охорону праці • 16:31, 09.11.2011
При якій кількості працівників у штаті підприємства необхідно вводити посаду відповідального за охорону праці? Чи передбачена відповідальність за відсутність такої посади?

 
Питання створення служби охорони праці на підприємстві врегульовані ст. 15 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.92 р. № 2694-ХІІ та Типовим положенням про службу охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядпраці від 15.11.2004 р. № 255.

Як передбачено згаданими нормативними документами:

• служба охорони праці створюється на підприємствах з кількістю працюючих 50 і більше осіб;

• на підприємстві з кількістю працюючих менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку;

• на підприємстві з кількістю працюючих менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають виробничий стаж роботи не менше трьох років і пройшли навчання з охорони праці.

• служба охорони праці підпорядковується безпосередньо роботодавцю.

На основі Типового положення про службу охорони праці з урахуванням специфіки виробництва та видів діяльності, чисельності працівників, умов праці та інших факторів роботодавець розробляє і затверджує Положення про службу охорони праці відповідного підприємства, визначає структуру служби охорони праці, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства.

Тобто при створенні служби охорони праці чи виконанні її функцій на підприємстві слід враховувати вищенаведені фактори.

Що стосується відповідальності за нестворення на підприємстві служби охорони праці, то згаданими вище нормативними актами вона не передбачена. Однак при цьому, як і будь-яке інше правопорушення чи недотримання законодавства про охорону праці, нестворення такої служби може потягти за собою санкції контролюючих органів згідно з КпАП.

Так, відповідно до ст. 41 КпАП порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці тягне за собою накладення штрафу на працівників від 2 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності та громадян – суб'єктів підприємницької діяльності – від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85–170 грн.).

 

Ольга Буркун, Людмила Сафонова

www.ligazakon.ua
avatar
2 ohranatruda • 16:21, 09.02.2013
Питання створення служби охорони праці на підприємстві Я обслуговую як інженер з охорони праці за сумісництвом 2 підприємства. Штатна чисельність співробітників першого 43 особи, другого — 18 осіб. Чи потрібно мені розробляти для цих підприємств Положення про службу охорони праці? Дмитро, Черкаська обл.

Служба охорони праці створюється на підприємствах з кількістю працівників 50 і більше осіб. На підприємстві з кількістю працівників менше 50 осіб функції служби охорони праці можуть виконувати в порядку сумісництва (суміщення) особи, які мають відповідну підготовку. На підприємстві з кількістю працівників менше 20 осіб для виконання функцій служби охорони праці можуть залучатися сторонні спеціалісти на договірних засадах, які мають виробничий стаж роботи не менше трьох років і пройшли навчання з охорони праці. На основі Типового положення про службу охорони праці з урахуванням специфіки виробництва та видів діяльності, чисельності працівників, умов праці та інших факторів роботодавець розробляє і затверджує Положення про службу охорони праці відповідного підприємства, визначає структуру служби охорони праці, її чисельність, основні завдання, функції та права її працівників відповідно до законодавства (пункти 1.2, 1.4 Типового положення про службу охорони праці, НПАОП 0.00-4.35-04).
Положення про службу охорони праці підприємства повинно розроблюватись незалежно від структури служби охорони праці, оскільки кожне підприємство має свою специфіку (штатний розпис; умови та засоби виробництва; наявність кабінету з охорони праці; організацію проведення медичного огляду, інструктажів, навчання та перевірки знань з питань охорони праці; наявність комісії з питань охорони праці; застосування праці жінок, інвалідів і осіб, молодших 18 років тощо). Положення про службу охорони праці відповідного підприємства конкретизує узагальнені структуру, функції та права керівника служби охорони праці, визначені Типовим положенням про службу охорони праці (НПАОП 0.00-4.35-04).

Микола Федоренко
головний державний інспектор з охорони праці
Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській обл. і м. Києві
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2014
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 553

Книга скарг та пропозицій

Друзі сайту

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України

Архів записів
розслідування нещасних випадків СИЗОД добровільні пожежні команди перевезення дітей статистика пожеж та їх наслідків ЖКГ закачати техногенна безпека сварка навчальні заклади розслідування відео з охорони праці книга з охорони праці сільськогосподарське виробництво безкоштовно добровільні пожежні дружини робота ПІ ремни безопасности Холодильники СанПиН издательства легкая промышленность звіт НПК книги плакаты Посібник пожежний робот несчастные случаи залізниний транспорт вводный инструктаж ртуть ОСТ вогнестійкість посадова інструкція медичний огляд ДБН В медицина вступний інструктаж эвакуация Образование норми видачі спеціального одягу Текстильна промисловість норми видачі спецодягу легка промисловість скачать ДБН ДСанПіН Заклади освіти дозвіл Держпожнагляду перша допомога инструктаж СУОП торговля тваринництво КУАП ДСН строительство електроустаткування электросварка кран мультфильм системи пожежегасіння пожежегасіння школа цивільна оборона лісове господарство електробезпека PowerPoint - презентація правила пожарной безопасности охрана здоровья прикол ДКХПП плакати ЗІЗ навчальний фільм Перелік атестація робочих місць ПТК водитель травматизм КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ залізниця інструкція НАПБ В Акт инструкции по охране труда аптечка атестація гост хімічна промисловість автотранспорт поліграфія дозволи первая помощь умови праці Підручник з охорони праці газове господарство спецодяг огнетушители презентация пожежна машина PPTX вступний інструктаж з охорони праці Навчання связь лекції газовое хозяйство нещасні випадки концепт Презентація-PowerPoint СанПін учебный фильм ЖКХ перша медична допомога СИЗ стропальник Правила пожежної безпеки слайды - PowerPoint дпк ліфт электробезопасность тележки ДКХП харчова промисловість норми безкоштовної видачі спецодягу методичні рекомендації огнетушитель ДБН ССБТ видео Машинобудування пожежний автомобіль книга пожежна автоматика норми транспорт залізничний транспорт державний пожежний нагляд Журнал агропром житлово-комунальне господарство драбина спецвзуття пожарная безопасность небезпечні вантажі пуе ДПД будівництво тепломеханічне обладнання НПАОП медичні огляди ОПС PowerPoint - презентация респиратор торгівля культура Землетрясение технологічний транспорт Respirator навчальні закдади підручник книга по охране труда вогневі роботи ДСТУ учебник бытовое обслуживание скачать НАОП закачати книгу з охорони праці будівлі спецодежда пособие инструкция по охране труда презентація вогнегасники споруди санітарні правила вантаж СУОТ Презентация- PowerPoint железнодорожный транспорт НАПБ Б вогнезахист статистика пожеж норми видвчі ЗІЗ облiк нещасних випадкiв водії евакуація загальноосвітні навчальні заклади Презентация Power Point кодекс Відео правила охорони праці безпека руху профспілки засоби індивідуального захисту землетрус охорона здоров'я електрозварювання стропування НАПБ здравоохранение зварювання газозварювання вводный инструктаж по охране труда норми видачі Санитарные правила Склад котельні комментарий інструкція з охорони праці надзвичайна ситуація сельское хозяйство школи Скачать ДНАОП заліжничний транспорт охорона праці Освітлення ppt - презентация Дизайн СП Наряд-допуск вогнегасник інструкції з охорони праці інструкція з пожежної безпеки відсторонення від роботи Освіта первинні засоби пожежегасіння цивільна безпека шум плакат газові балони БЖД железная дорога евакуація населення кранівник навчальний посібник інструктаж гуртожиток РД примірна інструкція ДНАОП пожежна техніка защитные сооружения побутове обслуговування Дозвіл стан травматизму пожар служба охорони праці професійні захворювання роботи на висоті грейфер вимоги безпеки перевірки органами Держпожнагляду цивільний захист Видеоприкол Правила автопогрузчик пожежна безпека полиграфические предприятия шкільна їдальня шахти вантажно-розвантажувальні роботи ліфти незвичайні причини пожеж атестация рабочих мест ppt гражданская оборона бібліотеки спорт PowerPoint-презентація система управління охороною праці дорожне господарство дтп ССБП сільське господарство виробничий травматизм кабінет охорони праці статистика енергетика навчально-виховний процес пожаротушение металургія нагляд ppt-презентація інструктаж з охорона праці візки технічний регламент електроустановки психология Постер ДСП громадське харчування видавництва програма юмор лекции положення электроустановки
РЕКЛАМА

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.