Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.04.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.198.134.127· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [246]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [136]
Розслідування нещасних випадків [92]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Цікаве та прикольне

15 найбільших техногенних катастроф
[ ] 06.06.2012, 19:05

15 найбільших техногенних катастроф

 

Жахливо усвідомлювати, скільки зла зробили самі собі люди і планеті, на якій вони живуть. Більшість шкоди принесли великі індустріальні корпорації, які не замислюються про рівень небезпеки їх діяльності, прагнучи отримати максимальний прибуток. А особливо страшно те, що катастрофи відбулися і в результаті випробувань різного виду зброї, в тому числі і ядерної. Пропонуємо 15 найбільших катастроф, що виникли з вини людини.

15. Кастл Браво (1 березня 1954)

Сполучені Штати в березні 1954 року зробили ядерний випробувальний вибух на атолі Бікіні, розташованому біля Маршальських островів. Він був у тисячу разів могутніше вибуху у Хіросімі, Японія. Це було частиною експерименту уряду США. Збиток, нанесений вибухом, був катастрофічним для навколишнього середовища на площі 11265,41 км2. Було знищено 655 представників фауни.

 

14. Промислова катастрофа в Севесо (10 липня 1976)

Промислова катастрофа недалеко від Мілана, Італія, сталася в результаті викиду в навколишнє середовище токсичних хімічних речовин. Під час виробничого циклу при отриманні трихлорфенолу небезпечні шкідливі сполуки попали в атмосферу. Викид миттєво подіяв згубно на флору і фауну прилеглої до заводу території. Підприємство на протязі 10 днів приховувало факт витоку хімічних речовин. Випадки захворювання раком зросли, що було доведено згодом дослідженнями мертвих тварин. У жителів маленького міста Севесо стали виникати часті випадки серцевих патологій, респіраторних захворювань.

 

13. Катастрофа на Тримільному острові (28 березня 1979)

Розплавлення частини ядерного реактора на Тримільному острові, Пенсільванія, США, призвело до викиду в навколишнє середовище невідомої кількості радіоактивних газів і йоду. Аварія сталася внаслідок ряду помилок персоналу і механічних неполадок. Багато сперечалися про масштаб забруднень, але офіційні органи приховували конкретні цифри, щоб не піднімати паніку. Вони стверджували, що викид був незначний і не міг нанести шкоду флорі та фауні. Однак в 1997 році дані вивчили повторно, і був зроблений висновок, що у тих, хто жив поблизу реактора в 10 разів частіше мали місце випадки захворюваності раком і лейкемією, ніж у інших жителів регіону.

 

12. Викид нафти з танкера Ексон Валдес (24 березня 1989)

В результаті аварії на танкері компанії «Ексон Вальдес» в океан в районі Аляски потрапила величезна кількість нафти, що призвело до забруднення 2092,15 км берегової лінії. Як наслідок, було завдано непоправної шкоди екосистемі. І на сьогоднішній день вона не відновлена​​. У 2010 році уряд США заявив, що шкоди було завдано 32 видам дикої природи і, тільки, 13 видів вдалося відновитися. Не змогли відновити підвид касаток і тихоокеанського оселедця.

 

11. Вибух нафтової платформи Horizon Oil (20 квітня 2010),

Вибух і затоплення нафтової платформи Deepwater Horizon в Мексиканській затоці на рудовищі Макондо призвело до того, що стався витік нафти і газу в обсязі 4,9 млн барелів. За словами вчених, ця аварія стала найбільшою в історії США і забрала 11 життів працівників платформи. Шкоди було завдано і мешканця океану. До цих пір відзначають порушення екосистеми затоки.

 

10. Лихо Лав-Канал (1978)

В Ніагара-Фоллз, штат Нью-Йорк, близько сотні будинків і місцева школа були побудовані на місці звалища промислових і хімічних відходів. З часом хімікати просочилися в верхні шари грунту і воду. Люди почали помічати, що біля будинків з'являються якісь чорні болотисті плями. Коли зробили аналіз, то виявили вміст вісімдесяти двох хімічних сполук, одинадцять з яких були канцерогенними речовинами. Серед захворювань жителів Лав-каналу стали з'являтися такі серйозні хвороби, як лейкемія, а у 98 сімей народилися діти з серйозними патологіями.

 

9. Хімічне забруднення Анністон, Алабама (1929-1971)

В Анністон в районі, де сільськогосподарський і біотехнологічний гігант Монсанто вперше виробив речовини, що викликають онкозахворювання, з незрозумілих причин стався їх викид у річку Сноу Крик. Населення Анністон сильно постраждало. В результаті впливу підвищився відсоток захворювань діабетом та іншими патологіями. У 2002 році Монсанто виплатив 700 млн доларів компенсації за збитки і рятувальні роботи.

 

8 Нафтові пожежі в Кувейті (січень / лютий 1991)

Під час військового конфлікту в Перській затоці в Кувейті за вказівками Саддама Хусейна підпалили 600 нафтових свердловин, щоб створити отруйну димову завісу на цілих 10 місяців. Вважається, що щодня згорало від 600 до 800 тонн нафти. Близько п'яти відсотків території Кувейту було вкрите кіптявою, домашню худобу вмирала від хвороб легенів, а в країні збільшилася кількість захворілих на рак.

 

7. Вибух на хімічному заводі Цзилінь (13 листопада 2005)

На хімічному заводі Цзилінь прогриміли кілька потужних вибухів. В навколишнє середовище було викинуто величезну кількість бензолу і нітробензолу, який володіє згубним токсичним ефектом. Лихо призвело до смерті шести осіб і поранення сімдесяти.

 

6. Забруднення Таймс-Біч, Міссурі (грудень, 1982)

Розпилення нафти, яка містить токсичний діоксин, призвело до повного руйнування невеликого міста в Міссурі. Метод застосовувався як альтернатива зрошенню, щоб збити пил з доріг. Стан справ погіршився, коли в результаті підтоплення міста водами річки Меремек, токсична нафта поширилася по всьому узбережжю. Жителі піддалися впливу діоксину і повідомляли про проблеми з імунітетом і м'язами.

 

5. Великий зміг (грудень, 1952)

Протягом п'яти днів дим від вугільного горіння і фабричних викидів накривав Лондон щільним шаром. Справа в тому, що наступила холодна погода і жителі масово почали топити грубки вугіллям, щоб зігріти будинки. Поєднання виробничих і громадських викидів в атмосферу призвело до густого туману і поганої видимості, а 12000 осіб померли від вдихання токсичних випарів.

 

4. Отруєння затоки Мінамата, Японія (1950-ті)

За 37 років виробництва пластмас нафтохімічна компанія Chisso Corporation скинула 27 тонн металртуті у води затоки Мінамата. Так як жителі його використовували для лову риби, не знаючи про забруднення хімічними речовинами, то отруєна ртуттю риба завдала серйозного збитку здоров'ю немовлят, які народилися у матерів, що вживали рибу з Минамата в їжу, і вбила більше 900 людей в регіоні.

 

3. Виток на заводі з виробництва пестицидів у Бхопала (2 грудня 1984)

В результаті витоку токсичної ізоціаната метилу із заводу з виробництва пестицидів Union Carbide в Бхопалі Індія Регіон було визнано епіцентром однієї з найбільш техногенних катастроф на виробництві в історії. Викид 27 тонн токсичного газу стався вночі в районі, де проживали 900 000 мешканців. Людей будив кашель і задуха. Загинуло приблизно 23 000 чоловік.

 

2. Чорнобильська катастрофа (26 квітня 1986)

Про радіаційне зараження в результаті аварії ядерного реактора і пожежі на Чорнобильській атомній станції на Україні знає весь світ. Її назвали найжахливішою катастрофою на атомній електростанції в історії. Близько мільйона чоловік померли через наслідки ядерної катастрофи, головним чином від раку і через вплив високого рівня радіації.

 

1. Аварія на Фукусімі (11 березня 2011)

Після 9-бального землетрусу і цунамі, які обрушилися в  Японії, ядерна установка Фукусіми Daiichi залишилася без електропостачання і втратила здатність охолоджувати реактори з атомним паливом. Це призвело до радіоактивного зараження великої території та акваторії. Близько двохсот тисяч жителів були евакуйовані через острах виникнення важких захворювань в результаті опромінення. Катастрофа ще раз змусила вчених задуматися про небезпеку атомної енергії та необхідності розробки альтернативних джерел.

Категорія: Цікаве та прикольне | Додав: ohranatruda | Теги: катастрофи
Переглядів: 729 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 884

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.