Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 25.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.224.39.32· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цікаве та прикольне

Аеродромні пожежні автомобілі АА-60 (7310), АА-70 (7310)
[ ] 01.01.2013, 14:33

Аеродромні пожежні автомобілі АА-60 (7310), АА-70 (7310)

На при кінці 50-х і початку 60-х в СРСР з'явилися вантажні автомобілі-гіганти небачених раніше розмірів і потужностей. Одна зі новинок того періоду - чотиривісний повнопривідний (8х8) МАЗ-543.

З ініціативи Маршала Радянського Союзу Г.К. Жукова 25 червня 1954 приймається постанова Ради міністрів СРСР про організацію на московському заводі ЗІС і мінському автозаводі МАЗ спеціальних конструкторських бюро (СКБ), для створення багатовісних позашляхових машин, для Міністерства оборони.

Першою розробкою нового мазовського КБ стало сімейство чотиривісних восьмиколісний баластних і сідельних тягачів МАЗ-535 і МАЗ-537. Ці машини, що стали серійними в 1957 році, багато років випускав спочатку МАЗ, потім з середини 60-х Курганський завод колісних тягачів. Друга базова чотиривісна модель МАЗ-543 була спроектована в 1961 році. Ця вантажівка розроблявся, як шасі для мобільних ракетних комплексів.

Специфічне призначення машини визначило, наприклад, таку особливість, як дві низькі і вузькі дводверні кабіни справа і зліва. Між ними знаходився капот моторного відсіку - в транспортному положенні ракету можна було укласти так, щоб її носова частина опинилася між кабінами - в цьому полягало важлива відмінність від МАЗ-535/537, у яких була звичайна кабіна, встановлена ​​попереду моторного відсіку. Обидві вузькі кабіни МАЗ-543, як і капот, виготовляли з склопластику.

 Агрегатна база МАЗ-543 зберегла ряд випробуваних на МАЗ-535/537 рішень. Наприклад, двигуном служив двенадцатіциліндровий V-подібний дизель Д-12-525, що випускався Барнаульський заводом і створений на основі танкового двигуна В-2 часів Великої Вітчизняної війни. Він відрізнявся верхнім розташуванням розподільних валів, чотирма клапанами на циліндр, системою змащення із «сухим» картером. Коробка передач всіх чотиривісних МАЗів тих років була автоматична, гидромеханическая, чотириступенева. Ходову частину відрізняли незалежна підвіска. Керованими були колеса першої та другої осей. Машина отримала власне ім'я - «Ураган».

На шасі МАЗ-543 монтувалось кілька десятків видів озброєнь. Але крім армії, цим машинам, як втім, і МАЗ-537, знайшлося багато сфер застосування і в народному господарстві. Ці машини працювали на будівництвах нафтових, газових і промислових підприємств по всій країні. Їх використовували для перевезення на спеціальних багатовісних причепах особливо важких неподільних і негабаритних вантажів. Іноді величезну промислову установку перевозила «зчіпка» з декількох МАЗів - дві машини, причеплені одна за одною, тягнуть вантаж спереду, а ще одна машина штовхає позаду. На шасі МАЗ-543 були створені бортові вантажівки, баластні тягачі, самоскиди, трубовози, лісовози. Слід зауважити, що існування серії вантажівок МАЗ-543 не було секретом для радянської громадськості. Вже на початку 70-х про ці машини писали автомобільні та технічні журнали, різні їх модифікації виставляли на ВДНХ. Навіть самохідні ракетні установки з 1965 року брали участь у військових парадах на Червоній площі. І, звичайно ж, величезними можливостями такого автомобіля вирішили скористатися пожежні.

У 1973 році на Заводі пожежних машин в Прилуках Чернігівка області було освоєно випуск величезної аеродромної пожежної машини АА-60 (543) -160 на шасі МАЗ-543, розробленої прилуцьким ОКБ-8, що займався пожежною технікою. Основною спеціальністю новинки була аеродромна протипожежна служба. Машини цієї і наступних модифікацій «Ураганів» застосовувалися в основному у великих аеропортах, які приймали великі пасажирські і транспортні літаки. У цистерну і бак для піноутворювача входило більше 10 тонн вогнегасних засобів: 12 000 літрів води і 900 літрів піноутворюючої речовини. Ця маса була потрібна, щоб придушити пожежу на такому авіалайнері, як ІЛ-62 або ТУ-154 і забезпечити евакуацію пасажирів. Справді, для рятувальних робіт при пожежах на літаках такого класу зусиль пожежних аеродромних машин на базі ЗІЛ-157, ЗІЛ-131 або «Урал-375» часто не вистачало.

Крім того, були випадки, коли на аеродромах доводилося гасити розливи палива. Тут потужність і маса пожежної машини теж відігравали значну роль. Пожежні МАЗ-543 стояли на бойовому чергуванні безпосередньо на аеродромах. Між кабінами над моторним відсіком знаходився лафетний стовбур, що піднімається, опускається і повертається за допомогою гідроциліндрів. Ця система управлялася з кабіни. Водовіддача цього лафету 60 літрів в секунду на відстань 70 метрів або 36 кубометрів піни на 40 метрів. Спереду на бампері і ззаду знизу розташовувалися піногенератори,  кожен з чотирма насадками, для гасіння розлитого пального.В передній частині чотири пеногенератора ГВП-600, ззаду - два пеногенератора ГВП-200. Управління подачею розчину піноутворювача здійснюється дистанційно з правої кабіни автомобіля.

На автомобілі встановлений електрогенератор ЕСС-52-4-М101, призначений для живлення електроенергією трубчастих електронагрівачів в цистерні і електрогрелок в насосному відсіку.

У 1977 році з'явилася модернізована пожежна машина АА-60 (7310) 160,01. Базове шасі вантажівки до того часу було перейменовано по новому Госту в МАЗ-7310. Нова модель відрізнялася наявністю  автономного двигуна, що приводив у рух пожежний насос ПН-160Б, встановлених у хвостовій частині за цистерною. Цим другим мотором був 180-сильний V-подібний восьмициліндровий бензиновий двигун ЗІЛ-375, узятий від важкої вантажівки. Потім послідувала модифікація АА-70 (7310)-220, передбачала можливість порошкового гасіння пожежі. Вона відрізнялася наявністю третього бака для двох тонн порошку. Відповідно, ємність основного водобака довелося скоротити до 9450 літрів. Нарешті, в 1986 році базова модель чотирьохвісного автомобіля пройшла модернізацію і отримала індекс МАЗ-7313, і, відповідно, змінилося число в дужках у назві обох пожежних машин. Крім аеропортів, пожежні «Урагани» застосовувалися, наприклад, на великих промислових підприємствах.


 

Експлуатаційні дані

максимальна швидкість руху з повним навантаженням по дорогах з твердим покриттям - 60 (17) км/год (м/с)

середня технічна швидкість руху по грунтових сухим дорогах - 30 (8,5) км/год (м/с)

максимальний кут підйому при русі з повним навантаженням по дорозі з сухим грунтом - 30 градусів


З десятків випущених пожежних машин на базі мінських «Ураганів», багато хто ще служать на аеродромах різних країн колишнього СРСР.



 

 





Категорія: Цікаве та прикольне | Додав: ohranatruda | Теги: пожарные машины, пожежні автомобілі, Аеродромні пожежні автомобілі
Переглядів: 5442 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.