Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 19.04.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.196.47.145· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [246]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [136]
Розслідування нещасних випадків [92]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 34
Гостей: 34
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Цікаве та прикольне

BONPET - автономний пристрій пожежегасіння
[ ] 23.11.2013, 20:10

BONPET - автономний пристрій пожежегасіння

Що таке пожежа, розповідати нікому не треба. Наслідки від нього найчастіше бувають трагічними. Історії відомі випадки, коли через необережне поводження з вогнем згорали пам'ятки історії, громадські заклади, багато-мільйонні вілли. І людина в цій ситуації опинялася безсилою.

Однак сьогодні, щоб уберегти людські життя і майно від вогню, вченими розроблено досить значна кількість систем пожежогасіння.
Так, у ще XVII столітті для гасіння пожеж почали застосовувати скляні колби з водою. А перший вогнегасник був створений ще в XIX столітті англійським винахідником Джорджем Менбі. Це був металевий циліндр з водою,  яка розбризкувалась під дією стисненого повітря. На початку XX століття з'явилися перші пінні і вуглекислотні вогнегасники. Потім довгий час, аж до наших днів, найпоширенішими вважалися порошкові і вуглекислотні вогнегасники. І якщо перші компактні і легкі, але при цьому малоефективні, то другі, незважаючи на те, що є найбільш сучасними, мають великі габарити і непідйомний вагу. Поряд з вогнегасниками людина почала використовувати складні електронні системи, при активації яких у разі пожежі зі стелі починає лити вода, як у душі. І якщо це рятує від однієї біди, то призводить до іншої - в непридатність приходять меблі, техніка, пошкоджуються документи.

І ось у 1953 році, після 15 років найскладніших наукових досліджень з використанням останніх ноу-хау японським ученим - професором в галузі хімії Джиро Ніізума, була синтезована органічна рідина (легка вода) з унікальними властивостями, здатна ліквідувати пожежу в будь-якій стадії загоряння, що отримала назву - BONPET. На даний винахід вченого підштовхнуло найсильніший землетрус в Токіо, що супроводжувався великою кількістю руйнувань і пожеж, які забрали десятки тисяч людських життів. Стандартні методи боротьби з вогнем не приносили бажаного результату. Від японського уряду в провідні науково-дослідні лабораторії надійшло замовлення на розробку новітнього засобу щодо захисту житлових і промислових приміщень від пожеж. Цей гіркий досвід підштовхнув професора Джиро Ніізума до винаходу нового високоефективного вогнегасника, яким може користуватися будь-яка людина і здатного локалізувати пожежу в початковій стадії. І вже в 1954 році був запатентований перший дослідний зразок пристрою пожежогасіння BONPET. В 1970 році в Японії були прийняті нові правила і стандарти з протипожежної безпеки і донині є найвищими в усьому світі. У 1972 році, після проведення успішних випробувань і сертифікації пристрій BONPET стає обов'язковим засобом протипожежного захисту приміщень в Японії. Протягом 50-річної історії пристроїв BONPET вдосконалювались матеріали з яких виготовлений пристрій та хімічний склад ампули. Сучасний варіант пристрою пожежогасіння BONPET демонструє значно вищу ступінь корисної дії в порівнянні з попередніми модифікаціями.

Пристрій пожежогасіння BONPET призначений для гасіння пожеж в якості автономного засобу замість переносних вогнегасників або додатково до них у замкнутих приміщеннях. Він являє собою герметичну скляну ампулу, виконану з травмобезпечного скла та заповнену спеціальною рідиною (вага ампули 1030 г, при розмірах 80 на 280 мм). За допомогою нехитрого кріплення її можна розмістити в будь-якому приміщенні квартири, заміського будинку, автомобіля, гаража, офісу або банку.

При виникненні пожежі, зростаюча температура у навколишньому середовищі, провокує хімічні процеси в ампулі BONPET. В результаті, всередині ампули зростає тиск. Коли температура рідини досягає 90°С, ампула руйнується і розпилює вміст над осередком пожежі. При цьому частина рідини переходить в газоподібну фазу. Вогнегасна рідина впливає на зону горіння комбінованим способом - створюється охолоджувальний ефект і витісняється кисень з осередку пожежі. На погашеній поверхні утворюється тонкий шар плівки, який перешкоджає повторному загорянню. Ця плівка легко видаляється за допомогою вологої ганчірки, але навіть якщо цього не зробити вона повністю розкладається через 24 години.

Пристрої пожежогасіння BONPET володіють низкою переваг:

Вони ефективні при гасінні загорянь різних речовин, у тому числі твердих, рідких і газоподібних, в електричних установках, що знаходяться під напругою (гасіння загорянь класів A, B, C, E).
Ліквідують пожежі практично всіх горючих речовин локальним, об'ємним способом.
Гасіння тліючих вогнищ (дерево, папір, тканина, гума, целюлоза, пластмаса).
Автономне спрацьовування без присутності людини.
Енергонезалежність (ампули спрацьовують без зовнішнього джерела живлення).
Висока ефективність при порівняно низькій вартості. Швидкий викид вогнегасної речовини (від 0,3 до 0,5 с) забезпечує ампулам високу ефективність пожежогасіння. Оригінальна конструкція і проста схема включення дозволяють створювати системи в 4 рази дешевше, ніж водяні і в 7-8 разів, ніж газові.
Швидке реагування і раннє придушення вогнища загоряння без участі людини. Пристрої BONPET і побудовані на їх основі автоматичні системи спрацьовують протягом короткого проміжку часу після виявлення осередку пожежі (інерційність не перевищує 40-45 сек. Після виникнення пожежі) і забезпечують надійне придушення пожежі в початковій стадії її розвитку. Завдяки цьому досягається значне зменшення матеріальних збитків від пожежі.
Простота монтажу і зниження експлуатаційних витрат. Монтаж пристроїв BONPET і систем на їх основі не вимагає спеціальної підготовки монтажників і здійснюється звичайним інструментом. Протягом всього терміну служби пристрою піддаються лише зовнішньому огляду ( 1 раз на рік). Крім того, при монтажі ампул не потрібна наявність окремого приміщення для розміщення обладнання та прокладання трубопроводів великої довжини, що подають вогнегасний склад.
Безпека зберігання і надійність спрацьовування. Пристрої BONPET в звичайному стані характеризуються відсутністю внутрішнього надмірного тиску. Тим самим усуваються так небажані фактори, як "травлення" або загроза вибуху при нагріванні, і збільшується відсоток безпомилкового спрацьовування.
Також, BONPET відрізняє широка зона покриття (при встановленні пристрою на висоті 2 м при його спрацюванні розчин розпорошується на відстань двох метрів від місця його установки).
І безсумнівною перевагою можна вважати можливість захищати практично будь-яке приміщення для ліквідації пожежі в початковій стадії.
Ще BONPET володіє унікальною властивістю. Якщо змішати вміст ампули з 10 літрами води, то отриманий склад при гасінні буде в 20(!) разів ефективніше в порівнянні із звичайною водою. І той вогонь, з яким Вам, було б неможливо впорається відром звичайної води, Ви без ускладнень заллєте 3-4 ковшиками отриманого складу.

До переваг пристрою BONPET варто додати його 10-річний гарантований термін дії.

Сьогодні самоспрацьовуючі пристрої пожежогасіння BONPET широко використовуються в країнах Європи та Азії. У своїх офісах їх встановили найбільші компанії, такі, як Bridgestone, Hitachi, Toshiba, Japan Tobacco, Cosmo Oil Company Ltd, Sanyo, Mitsui.

Крім того, ці системи користуються популярністю серед населення Європейських країн. Однією з причин такої популярності є наявність значних переваг перед звичайними вогнегасниками та системами попередження про пожежу. Навіть якщо ви отримаєте повідомлення на мобільний про те, що трапилося НС, до моменту приїзду пожежної команди найчастіше рятувати вже нічого.
Якщо полум'я вже розгорілося, звичайний вогнегасник навряд допоможе. Або інше питання. Чи всі реально зможуть скористатися вогнегасником?
Уявіть собі самотню стареньку - "божий одуванчик" або маленьку дитину: вони, швидше за все, не те що вогонь загасити, а навіть підняти балон не зможуть.
BONPET скористатися зможе будь-яка людина. Його можна використовувати замість звичайних вогнегасників, для цього досить зняти ампулу з кронштейна і кинути у вогнище.  Якщо  людина розгубилася або злякатися полум'я. У такому випадку послужить BONPET надійним захисником самостійно.
Варто зауважити, що вогнегасна рідина BONPET і гази, що утворюються при спрацьовуванні пристрою, не є небезпечними для людини і навколишнього середовища. Це підтверджено Віденським Інститутом Sichereitstechnische Prufstelle, та Державною санітарно -епідеміологічною службою Російської Федерації.

В даний час у державах СНД автономні системи пожежогасіння на основі ампул BONPET вже використовується для захисту автозаправних станцій, дизельних електростанцій, базових станцій мобільного зв'язку, силових установок різних транспортних засобів і спеціальної техніки.
Для застосування пристроїв пожежогасіння BONPET Академією ДПС МНС Росії був розроблений спеціальний документ «Рекомендації щодо застосування та експлуатації устаткування пожежегасіння BONPET».

Незважаючи на зростаючу популярність у всьому світі фахівці компанії BONPET не збираються зупинятися на досягнутому. Вже сьогодні вони розробили систему пожежогасіння, яка буде не тільки гасити пожежу, але і завдяки датчикам диму і спеціальному пристрою повідомляти власникові квартири сигнал SOS на мобільний телефон.

В даний час в числі найбільш перспективних напрямків з протипожежного захисту об'єктів різного призначення є застосування модульних установок пожежогасіння (МУП) створених на основі принципу тонкого розпилу. Особливо актуальне застосування МУП на об'єктах, де потрібна висока ефективність гасіння, є обмеження з водопостачання та актуальна мінімізація збитків від гасіння водою.
BONPET не придатний для гасіння загоряння лужних і лужноземельних металів і речовин, що горять без доступу повітря

Категорія: Цікаве та прикольне | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1066 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 884

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.