Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 25.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.136.26.20· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цікаве та прикольне

Роботи-ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС
[ ] 10.03.2015, 13:22

Роботи-ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Коли в Чорнобилі на АЕС трапилась аварія на її ліквідацію було спрямовано величезні ресурси. Але на момент аварії виявилося, що в країні яка першою запустила людину в космос та володіє найпотужнішою науковою базою з розробки автоматичних апаратів для підкорення місяця, відсутні роботи і роботизовані засоби здатні допомогти людині в надзвичайних ситуаціях на землі. Роботи - здатні увійти в палаючу будівлю або обстежити ділянки з високим радіаційним фоном не розроблялись і не вироблялися. Чорнобильська аварія відкрила очі і на цю проблему. Виявилося, що частину роботи з очищення (дезактивації) будівель Чорнобильській АЕС просто неможливо виконати без автоматичних, дистанційно-керованих систем - рівні радіаційного забруднення виключали присутність людини. Також роботи були потрібні і після епохального будівництва укриття над зруйнованим реактором.

Радіаційно-небезпечний саркофаг вимагав вивчення стану внутрішніх конструкцій. Виконати цю роботу було надзвичайно складно. Рівні радіаційного фону у внутрішніх приміщеннях Саркофагу становили десятки і сотні рентген, що вимагало застосування спеціальних роботів для розвідки. Згодом ці системи так і стали називатися - робот-розвідник.

Проектуванням і випробуванням роботів для Чорнобиля займалася велика кількість вчених, інститутів і конструкторських бюро. Над створенням роботизованих комплексів об'єднувалися колективи багатьох інститутів. У реальних умовах саркофагу випробовувалися як вітчизняні, так і зарубіжні роботи (виготовлені в Німеччині, Японії, США). За післяаварійний період у багатьох був накопичений значний досвід розробки роботів для застосування при виникненні НС радіаційного характеру.

Зараз в Чорнобилі тиша та благодать: хороші дороги, красива природа, багато риби в річці і немає людей навколо. Здавалося б, ідеальне місце для відпочинку. Але приїхати сюди можна тільки на екскурсію і дуже ненадовго. Одна з визначних пам'яток цього небезпечного місця - музей роботизованого обладнання під відкритим небом.

Представлені в ньому роботи врятували багато людських життів. Побачити їх наживо можливо у нашому огляді.

Робот STR-1.

Робот STR-1 працював на даху Чорнобильській атомній електростанції, активно допомагаючи чистити дах АЕС від радіоактивного сміття при рівні радіації в 10 000 рентген на годину.

Робот-бульдозер.

Цей невеликих розмірів робот-бульдозер зачищав сміття біля реактора, що вибухнув після великих бульдозерів, керованих людьми.

Робот-Mobot.

Mobot - перша розробка Московського державного університету імені Н. Е. Баумана. Його використовували на Чорнобильській АЕС для очищення даху і встановлення обладнання для радіаційного обстеження.

Бульдозер-амфібія KOMATSU.

Лише деякі роботи, використовувані для ліквідації стихійних лих, були в змозі виконувати свої завдання. Так, японська радіокерована амфібія бульдозер "KOMATSU", який успішно працював навіть на морському дні, не зміг працювати в такому високому радіоактивному фоні і зламався досить скоро.

СТР-1

Спеціалізований транспортний робот (СТР-1) це легендарний і загальновідомий (по кадрам хронік ліквідації аварії) апарат, який брав активну участь в очищенні даху ЧАЕС від завалів високорадіоактивних елементів зруйнованого реактора. Робот експлуатувався при рівнях гамма-фону до 3000 Рентген на годину. У деяких місцях (біля основи вентиляційної труби №2) рівні випромінювання доходили до 10000 Рентген на годину.

І ще кілька фотографій з виставки під відкритим небом в Чорнобилі.

Експонати виставки під відкритим небом в Чорнобилі.

Найбільш відомі марки роботів, що застосовувалися на ЧАЕС у 1986 році:

     Клин-1
     Спеціалізований транспортний робот (СТР-1) - Клин-2
     Мобот-Ч-ХВ і Мобот-Ч-ХВ-2
     MF-2 і MF-3 - важкі радіокеровані роботи (виробництво Німеччини - роботи відразу вийшли з ладу під дією іонізуючого випромінювання)
     Баер («Белоярец»)
     МВТУ-2
     ТР-Б1
     РТК «Авангард»
     РР-Г1 (робот розвідник)





Категорія: Цікаве та прикольне | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1924 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.