Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 23.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.131.110.169· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Викид хімічно небезпечних речовин. Поведінка при аварії на хімічно-небезпечному об'єкті.
[ ] 09.01.2014, 21:04

Викид хімічно небезпечних речовин. Поведінка при аварії на хімічно-небезпечному об'єкті.

Всім відомо, що більшість хімічних виробництв представляють певну небезпеку, як для співробітників підприємств, так і для проживаючих поблизу людей. Ми пам'ятаємо трагедію в індійському місті Бхопалі, де в результаті викиду хімікатів загинуло 3000 осіб, і ще 200 тисяч постраждали.

Що ж робити, якщо на вашому підприємстві або прилеглому хімічному заводі стався витік небезпечних хімічних речовин? Ось деякі рекомендації.

Отже, у разі виявлення різкого запах хімікатів, прийміть заходи щодо термінової евакуації себе та інших людей з небезпечної зони, при цьому органи дихання слід захистити вологою ватно-марлевою пов'язкою, якщо така відсутня, то можна використовувати просочені водою хустки, майки, косинки та інші вироби з тканин. Поверхню тіла слід захистити щільним одягом. Співробітники більшості сучасних хімічних підприємств мають доступ до засобів індивідуального захисту. B разі аварії в залежності від характеру витоку, ці засоби слід обов'язково використовувати.

Виходити із зони ураження необхідно у строго відведені місця. На випадок аварії на хімічно-небезпечних об'єктах розроблені спеціальні плани  евакуації та плани ліквідації аварійних ситуацій. Разом з тим, діючи за планом, у разі виникнення надзвичайної ситуації необхідно також керуватися вказівками керівництва підприємства і штабу цивільної оборони. Сценарій розвитку аварії може сильно відрізняться для різних речовин при різних умовах, у тому числі від напрямку вітру.

Після виходу із зараженої зони негайно змініть одяг і зробіть гігієнічну обробку поверхні тіла, особливо обличчя, рук та інших незакритих ділянок тіла і стежте за станом організму. При проблемах з диханням, почервонінні очей, проявленні подразнень і печіння ділянок шкіри необхідно терміново звернутися до лікаря.

При аварії у разі, якщо не оголошена загальна евакуація, доцільно закритися в приміщенні (офісі, підсобному приміщенні, квартирі, будинку) закрити всі вікна, заткнути всі вентиляційні отвори і щілини мокрими ганчірками і чекати оголошення скасування надзвичайної ситуації.

Для того, що б зрозуміти, що робити при аварії, необхідно знати, викид яких саме небезпечних хімічних речовин можливий на підприємстві у вашому районі проживання або роботи, які можливі наслідки такого викиду.

Особливості деяких НХР

Найбільшу небезпеку можуть представляти викиди хлору та аміаку.

ХЛОР - задушливий токсичний газ, при попаданні в органи дихання викликає опіки легеневих тканин, що може призвести до задухи. У звичайних умовах це газ жовтувато-зеленого зеленуватого кольору. Він важчий за повітря, тому має сенс ховатися від нього в баштах, на верхніх поверхах будівель і т.д.

АМІАК - безбарвний газ, що має запах нашатирного спирту, має вигляд пара жовтуватого кольору, легко вбирається в воду. Це газ, який здатний викликати токсичний набряк легенів і втрату зору. Він сильно подразнює слизові оболонки органів дихання і очей. При зіткненні зі шкірою (особливо вологою) викликає печіння аж до хімічного опіку з виразками і бульбашками. Цей газ на відміну від хлору легше повітря, тому, як правило, швидко піднімається вгору.

Пам'ятайте, що в разі аварії від ваших правильних і рішучих дій можуть залежати не тільки ваше життя, але й життя ваших колег, близьких і сусідів. Будьте готові до можливої ​​аварії!

Що робити при викиді НХР (аварійно хімічно небезпечні речовини)?



Дії до аварії.

   Запам'ятайте найближчі підприємства, що використовують або виробляють аварійно хімічно-небезпечні речовини. Придбайте засоби індивідуального захисту на всіх членів сім'ї. Дізнайтеся порядок оповіщення про можливі аварії на цих підприємствах, наприклад по телефону 1-01 .
    Навчитеся використовувати підручні матеріали для захисту органів дихання (виготовлення ватно-марлевої пов'язки, просоченої 2% розчином харчової соди). Продумайте необхідність герметизації віконних і дверних прорізів, вентиляційних люків.
    Визначте свої дії у випадку евакуації. З собою необхідно брати аптечку, одяг, документи, харчування, гроші.
    Розкажіть дітям, що треба робити, коли виникне аварія і дорослих не виявиться поруч.
    Навчіться надавати першу медичну допомогу потерпілим і навчіть всіх членів сім'ї.

Дії під час аварії.

    Почули сигнал тривоги "Увага всім!", Включіть телевізор,  радіоприймач і прослухайте інформацію про аварію. Уточніть час аварії, відстань до об'єкта, напрямок вітру, тривалість зараження. Приступайте до дій.
    Одягніть засоби захисту органів дихання (ватно-марлеві пов'язки, змочені водою).
    Закрийте двері, вікна, кватирки, відключіть електроприлади і газ.
    Збираючись до евакуації, допоможіть дітям і старим. Візьміть одяг і харчування, попередьте сусідів, без паніки вийдіть з житлового масиву у вказаному напрямку.
    Відійдіть від будинку на вказану відстань, пересуваючись перпендикулярно напрямку вітру. Обходьте стороною туманоподібні утворення, уникайте руху через замкнуті двори, ділянки щільної забудови і лощини, не знімайте засоби захисту органів дихання до адміністративних розпоряджень.
    Якщо немає можливості вийти з району аварії, залишіться в приміщенні щільно закрийте вікна, двері, димоходи, вентиляційні віддушини, горища. Використовуйте для цих цілей плівку, лейкопластир чи папір. Надійна герметизація житла значно зменшить можливість проникнення небезпечних хімічних речовин в приміщення.
    Покинути приміщення тільки при отриманні сигналу на евакуацію.

Перша допомога при отруєнні хлором або аміаком.

Перша допомога при отруєнні хлором:
    Винести пацієнта на свіже повітря.
    Дати для вдихання нашатирний спирт, при відсутності дихання - зробити штучне  методом "рот в рот" і масаж серця.
    Промити очі, дихальні шляхи і інші ділянки шкіри 2% розчином харчової соди. Дати гаряче молоко, тепло і спокій.

Перша допомога при отруєнні аміаком:
    Винести пацієнта на свіже повітря, промити очі, дихальні шляхи і відкриті ділянки шкіри великою кількістю води.
    Протерти обличчя та відкриті ділянки шкіри 2% розчином борної кислоти.
    При спазмі гортані - гірчичний або зігріваючий компрес на шию, гарячі ванни для ніг.
    Прополоскати горло розчином харчової соди.


Календарь не даст вам пропустить знаменательную дату.  У кого именины в этот день, или какой сегодня праздник, а также интересная информация о них.






Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 5821 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.