Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 20.05.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.80.68.137· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [249]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [138]
Розслідування нещасних випадків [94]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
Виконання функціональних обов'язків з охорони праці не може бути кримінал...


Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Виробнича санітарія

ДсаНПіН 2.3-183-2013 Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу
[ Викачати з сервера (17.3Kb) ] 20.01.2014, 13:43


ДсаНПіН 2.3-183-2013
Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу
Затверджені Наказом Міністерства охорони здоров’я України 02.04.2013  № 259 Зареєстровано в Міністерстві  юстиції України 8 квітня 2013 р. за № 570/23102
Ці Державні санітарні норми і правила встановлюють санітарно-протиепідемічні вимоги до розміщення, облаштування, обладнання та експлуатації закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу. ДсаНПіН 2.3-183-2013 поширюється на заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, незалежно від форми власності та підпорядкування.


    ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров’я України
02.04.2013  № 259
    Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
8 квітня 2013 р.
за № 570/23102
ДЕРЖАВНІ САНІТАРНІ НОРМИ І ПРАВИЛА
«Санітарно-протиепідемічні вимоги до закладів охорони здоров'я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу»
І. Загальні положення
1.1. Ці Державні санітарні норми і правила встановлюють санітарно-протиепідемічні вимоги до розміщення, облаштування, обладнання та експлуатації закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу.
1.2. Ці Державні санітарні норми і правила поширюються на заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, незалежно від форми власності та підпорядкування.
1.3. Державний санітарно-епідеміологічний нагляд та контроль за дотриманням вимог цих Державних санітарних норм і правил здійснюють Державна санітарно-епідеміологічна служба України та її територіальні органи.
1.4. Керівник закладу охорони здоров'я, що надає первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, організовує та забезпечує:
наявність цих Державних санітарних норм і правил та доведення їх до відома працівників;
виконання цих Державних санітарних норм і правил усіма працівниками;
виконання постанов, розпоряджень, приписів Держсанепідслужби України та її територіальних органів;
ведення та збереження документації щодо результатів санітарно-гігієнічного обстеження закладу;
належні умови праці працівників відповідно до вимог нормативно-правових актів;
ефективну роботу санітарно-технічного, технологічного, медичного та іншого обладнання;
проведення заходів з дезінфекції, дезінсекції та дератизації;
наявність аптечок для надання першої медичної допомоги та їх своєчасне наповнення;
організацію санітарно-освітньої роботи з працівниками шляхом проведення семінарів, лекцій, бесід.
ІІ. Гігієнічні вимоги до розміщення та утримання території
2.1. Заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинні розташовуватися в сельбищній території населених пунктів.
2.2. Ділянки будівництва закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, не повинні безпосередньо прилягати до магістральних вулиць та промислово-складських зон і повинні бути віддалені від залізниць, аеропортів, швидкісних автомагістралей, інших потужних джерел впливу фізичних та інших чинників відповідно до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 19 червня 1996 року № 173, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 24 липня 1996 року за № 379/1404.
2.3. Виробничі (медичні і біологічні) та побутові відходи, що утворюються на території закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, підлягають видаленню відповідно до вимог Державних санітарних норм та правил утримання територій населених місць, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 17 березня 2011 року № 145, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 05 квітня 2011 року за № 457/19195.
2.4. Заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, проводять щоденне прибирання території закладу, очистку, мийку та дезінфекцію сміттєзбірників, контейнерів та майданчиків для їх розміщення.
ІІІ. Гігієнічні вимоги до планувальних рішень будівель, споруд і окремих приміщень
3.1. Планувальні рішення будівель, споруд і окремих приміщень закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинні забезпечувати санітарно-гігієнічний та протиепідемічний режими і комфортні умови перебування пацієнтів, оптимальні умови праці та відпочинку працівників.
3.2. У закладах охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинні бути створені умови для зручного доступу в приміщення і перебування в ньому.
3.3. Основні приміщення та їх мінімальні площі наведено у додатку 1 до цих Державних санітарних норм і правил.
3.4. Допускається обладнання пральні в закладі охорони здоров’я, що надає первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, в ізольованій від приміщень лікувально-профілактичного призначення частині будівлі, яка повинна мати не менше двох приміщень: перше - для збору, тимчасового зберігання та прання білизни, друге - для сушіння, прасування та тимчасового зберігання чистої білизни.
3.5. Стаціонарне устаткування, що є джерелами шуму і вібрації (насоси, кондиціонери, компресори, ліфти, трансформатори тощо), не допускається розміщувати поряд з лікувальними і процедурними кабінетами, а також над і під ними.
IV. Гігієнічні вимоги до внутрішнього оздоблення приміщень
4.1. Для внутрішнього оздоблення використовуються матеріали відповідно до функціонального призначення приміщень.
4.2. Поверхня стін, підлоги і стелі приміщень процедурної повинна бути гладкою, без дефектів, легкодоступною для вологого прибирання і стійкою до обробки мийними та дезінфекційними засобами. При використанні панелей їх поверхня також має бути гладкою.
4.3. Покриття підлоги повинно щільно прилягати до основи. Сполучення стін і підлоги повинно бути закруглене, стики - герметичними.
Підлоги вестибюля, холу, коридорів повинні бути стійкими до механічного впливу.
4.4. У місцях установки раковин та інших санітарних приладів, а також обладнання, експлуатація якого пов'язана з можливим зволоженням стін і перегородок, слід передбачати опорядження останніх вологостійкими матеріалами на висоту 1,6 метра від підлоги і на ширину не менше 20 сантиметрів від обладнання та приладів з кожного боку.
4.5. Конструкції і матеріали підвісної стелі, що використовуються в приміщеннях закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинні забезпечувати можливість проведення їх прибирання, очищення та дезінфекції.
4.6. У виробничих приміщеннях повинні використовуватися медичне обладнання та меблі. Зовнішня і внутрішня поверхні медичного обладнання та меблів повинні бути гладкими, без дефектів, легкодоступними для вологого прибирання і стійкими до обробки мийними та дезінфекційними засобами.
V. Гігієнічні вимоги до водопостачання і каналізації
5.1. Заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинні бути обладнані водопостачанням та каналізацією, централізованим гарячим водопостачанням.
Заклади охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинні бути забезпечені питною водою, що відповідає вимогам Державних санітарних норм та правил «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною», затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України від 12 травня 2010 року № 400, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України 01 липня 2010 року за № 452/17747.
5.2. Очищення і знезараження стічних вод закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинно здійснюватися на загальноміських (сільських) чи інших каналізаційних очисних спорудах, що гарантують ефективне очищення і знезараження стічних вод.
5.3. У санвузлах, кабінетах, де здійснюють прийом лікарі, вбиральнях, у шлюзах боксів, процедурних мають бути встановлені умивальники з підведенням гарячої і холодної води, обладнані змішувачами та ліктьовими (або ножними) кранами.
5.4. Процедурні кабінети та інші приміщення, що вимагають дотримання особливого режиму і чистоти рук обслуговуючого медперсоналу, повинні бути обладнані умивальниками з установкою ліктьових кранів зі змішувачами та дозаторами з рідким (антисептичним) милом і розчинами антисептиків.
5.5. Усі санвузли забезпечуються електрорушниками або паперовими рушничками, туалетним папером, засобами для миття рук.
Зливні бачки повинні бути обладнані педальними спусками. Двері кабінок санвузлів повинні відкриватись назовні.
VI. Гігієнічні вимоги до опалення, вентиляції та кондиціювання повітряного середовища приміщень
6.1. Системи опалення, вентиляції та кондиціювання повітря повинні забезпечувати оптимальні умови мікроклімату і повітряного середовища приміщень закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу.
6.2. Нагрівальні опалювальні прилади повинні розміщуватися біля зовнішніх стін під вікнами та мати гладку поверхню, стійку до щоденного впливу мийних і дезінфекційних засобів.
6.3. Теплоносієм у системах центрального опалення повинна бути вода з граничною температурою в нагрівальних приладах 85°С. Використання інших рідин і розчинів (антифризу тощо) як теплоносія в системах опалення закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, не допускається.
6.4. Приміщення закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинні бути обладнані системами припливно-витяжної вентиляції з механічним спонуканням і природною витяжкою без механічного спонукання.
Робочі приміщення повинні мати умови для природної вентиляції, що здійснюється через кватирки, створи тощо, та мати автономний вентиляційний канал.
6.5. Розрахункова температура та кратність повітрообміну приміщень наведена у додатку 2 до цих Державних санітарних норм і правил.
6.6. Для знезараження повітря і поверхонь кабінети обладнуються бактерицидними опромінювачами або іншими пристроями для знезараження повітря, дозволеними до застосування в установленому порядку.
VII. Гігієнічні вимоги до природного і штучного освітлення
7.1. Робочі приміщення закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну (медико-санітарну) допомогу, повинні бути забезпечені нормативним природним освітленням.
7.2. Розташовані на стелях світильники загального освітлення приміщень повинні бути із суцільними (закритими) розсіювачами.
7.3. В оглядових кабінетах необхідно встановлювати настінні та місцеві (переносні) світильники для огляду пацієнта, при цьому спектр джерел випромінювання світла повинен максимально наближатися до природного.
VIII. Санітарно-протиепідемічні заходи
8.1. Медичні працівники повинні виконувати заходи щодо профілактики внутрішньолікарняних інфекцій, передбачені санітарними нормами і правилами.
8.2. Усі приміщення, обладнання, медичний та інший інвентар повинні утримуватися в чистоті.
Вологе прибирання приміщень (обробка підлоги, меблів, обладнання, підвіконь, дверей) повинна здійснюватися не менше двох разів на добу за допомогою мийних і дезінфекційних засобів.
Прибиральний інвентар повинен мати маркування із зазначенням приміщень і видів прибиральних робіт, використовуватися за призначенням, оброблятися і зберігатися у спеціальному приміщенні або шафі (поза межами медичних кабінетів).
8.3. Генеральне прибирання приміщень з обробкою стін, підлоги, обладнання, інвентарю, світильників повинно проводитися щомісяця за графіком. Генеральне прибирання (миття та дезінфекція) процедурних та інших приміщень з асептичним режимом проводиться щотижня.
8.4. У разі виявлення пацієнта з інфекційною хворобою (підозрою) після його ізоляції проводиться заключна дезінфекція за режимом, передбаченим для відповідної інфекції.
8.5. Вироби медичного призначення багаторазового застосування, які в процесі експлуатації можуть викликати ушкодження шкіри, слизової оболонки, контактувати з раною, з кров'ю тощо, підлягають передстерилізаційному очищенню, стерилізації і дезінфекції.
8.6. Медичний персонал повинен бути забезпечений комплектами змінного одягу в кількості, що забезпечує щоденну зміну одягу. Зберігання його здійснюється в індивідуальних шафах, що забезпечують роздільне зберігання особистого і спеціального одягу, взуття та головних уборів.
У наявності постійно повинен бути комплект робочого та спеціального одягу для екстреної його заміни у разі забруднення.
8.7. Немедичний персонал, який виконує роботу, повинен мати змінний одяг і взуття.
8.8. Лікарі, фельдшери, медичні сестри, акушерки повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту (рукавички, маски тощо). Усі маніпуляції, пов'язані з контактом з кров'ю та іншими біологічними рідинами, повинні проводитись у рукавичках.

Начальник Управління громадського здоров’я                                                                                   А. Григоренко
________________________________________

    Додаток 1
до Державних санітарних норм
і правил «Санітарно-протиепідемічні
вимоги до закладів охорони здоров'я,
що надають первинну медичну
(медико-санітарну) допомогу»


ОСНОВНІ ПРИМІЩЕННЯ
та їх мінімальні площі

    Додаток 2
до Державних санітарних норм
і правил «Санітарно-протиепідемічні
вимоги до закладів охорони здоров'я,
що надають первинну медичну
(медико-санітарну) допомогу»

РОЗРАХУНКОВА ТЕМПЕРАТУРА
та кратність повітрообміну приміщеньКатегорія: Виробнича санітарія | Додав: ohranatruda | Теги: заклади охорони здоров'я, Державні санітарні норми і правила, ДСанПіН, медицина, охорона здоров'я, Санітарно-протиепідемічні вимоги
Переглядів: 2379 | Завантажень: 86 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 794

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.