Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 21.05.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.80.97.221· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [249]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [138]
Розслідування нещасних випадків [94]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
Виконання функціональних обов'язків з охорони праці не може бути кримінал...


Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 21
Гостей: 21
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » інші документи

ДСТУ 2514-94 Станції компресорні пересувні. Вимога безпеки
[ ] 18.09.2014, 10:03

Державний стандарт України

Станції компресорні пересувні. Вимога безпеки

ДСТУ 2514-94

Станции компрессорные передвижные Требования безопасности

Mobile compressor stations Safety requirements

Затверджено і введено в дію: наказ Держстандарт України 24.05.1994 р. № 119

Передмова

1. Галузь використання

Цей стандарт поширюється на пересувнi компресорнi станцiї, визначенi для стиснення повiтря i iнертних газiв (далi — станцiї) i встановлює вимоги безпеки до їх конструкцiї.

Стандарт не поширюється на станцiї, призначенi для стиснення вибухонебезпечних, токсичних газiв i кисню i на пiдземнi станцiї. Вимоги роздiлiв 3 — б даного стандарту є обов’язковими для розробникiв станцiй.

2. Нормативнi посилання

В цьому стандартi наведеш посилання на такi стандарти:

ГОСТ Ш.003-83 ССБТ. Шум. Общие требования безопасности.

ГОСТ 12Ш2-90 ССБТ Вибрационная безопасность. Общие требования.

ГОСТ 111016-81 ССБТ. Оборудование компрессорное. Общие требования безопасности.

ГОСТ 1HQ16J-91 ССБТ. Оборудование компрессорное. Определение шумовых характеристик. Общие требования.

ГОСТ 112.016.3-91 ССБТ. Оборудование компрессорное. Метод определения шумовых характеристик передвижных компрессорных станций.

ГОСТ 121033-78 ССБТ. Рабочее место при выполнении работ стоя. Общие эргономические требования.

ГОСТ 111063-Я ССБТ. Арматура промышленная трубопроводная. Общие требования безопасности.

ГОСТ И4.026-76 ССБТ. Цвета сигнальные и знаки безопасности.

ГОСТ 2349-75 Устройства тягово-сцепные системы «крюк-петля» автомобильных и тракторных поездов. Основные параметры и размеры.

ГОСТ 2405-88 Манометры, вакууметры, мановакууметры, напоро-меры, тягомеры и тягонапоромеры. Общие технические условия.

ГОСТ 2930-62 Приборы измерительные. Шрифты и знаки.

ГОСТ 21753-76 Система «человек-машина». Рычаги управления. Общие эргономические требования.

ГОСТ 22895-77 Тормозные системы и тормозные свойства автотранспортных средств. Нормативы эффективности. Общие технические требования.

3. Загальнi вимоги безпеки

3.1. Станцiї повиннi виготовлятися вiдповiдно по вимог ГОСТ 12.2.016 , цього стандарту i технiчних умов.

3.2. Конструкцiя кузова (капота) причiпних i самохiдних станцiй повинна уберiгати устаткування станцiї вiд атмосферних опадiв.

3.3. Робоче мiсце обслуговуючого персоналу, в разi його розмiщення в спецiальному вiдсiку станцiї, повинно бути шумо- i вiброiзольованим, мати природне i штучне освiтлення, вентиляцiю i опалення.

3.4. Рiвень звуку на робочих мiсцях в Зонi обслуговування станцiї не повинен перевищувати 80 дБА для шумозахищених i 102 дБА для шумонезахищених станцiй. При експлуатацiї станцiй з рiвнем звуку в зонi обслуговування вище 80 дБА повинен бути передбачений захист вiд шуму вiдповiдно до ГОСТ 121.003 .

Метод визначення шумових характеристик станцiй — за ГОСТ 12.2.016.3

Визначення шумових характеристик робочих мiсць — за ГОСТ 112.0Ш .

3.5. Параметри вiбрацiї на робочих мiсцях станцiй i на органах управлiння не повиннi перевищувати значень, наведених в ГОСТ 121011

3.6. Рiвень радiоперешкод, якi виникають пiд час роботи станцiї, не повинен перевищувати значень, установлених «Всесоюзными нормами допускаемых индустриальных радиопомех».

3.7. Вiдпрацьованi гази двигуна внутрiшнього згоряння приводу компресора повиннi викидатися через глушник шуму вгору вище покрiвлi кузова станцiї При боковому викидi вiдпрацьованих газiв висота вiд поверхнi площадки, на котрiй встановлена станцiя, до сопла вихлопної труби повинна бути не менше 2000 мм.

На станцiях з приводом компресора вiд бензинового двигуна допускається викидати вiдпрацьованi гази донизу поза зоною всмоктування компресора.

3.8. На кузовi станцiї повинна бути зазначена максимальна швидкiсть буксировки станцiї. Форма i розмiри розпiзнавального знака обмеження швидкостi, а також мiсця розташування повиннi вiдповiдати вимогам «Правил дорожнього руху».

3.9. Станцiї повиннi бути забезпеченi засобами для гасiння пожеж.

4. Вимоги безпеки до основних елементiв конструкцiї i системи управлiння

4.1. Причiпнi станцiї, призначенi для буксировки по шляхах загального користування, повиннi бути обладнанi гальмiвними системами, що вiдповiдають вимогам ГОСТ 22895 .

Допускається не обладнувати робочою гальмiвною системою одноосьовi причiпнi станцiї категорiї О2 за ГОСТ 22895 повною масою не бiльше 2,5 т за умови, що повна маса станцiї становить не бiльше 65% вiд маси автомобiля-тягача в спорядженому станi, як основного тягового засобу для буксировки станцiї.

4.2. Станцiї, не обладнанi гальмiвними системами, повиннi мати два протавiдкатних упори.

4.3. Одноосьовi станцiї повиннi бути обладнанi запобiжними ланцюгами (тросами).

4.4. В разi аварiйного обриву (поломки) тягово-зчiпного пристрою запобiжнi ланцюги (троси) одноосьових станцiй не повиннi допускати торкання зчiпної петлi дишла поверхнi горизонтальної дiлянки шляху. Запобiжнi ланцюги (троси) не повиннi крiпитися до тягового гака автомобiля або деталей його крiплення.

4.5. Станцiї (крiм самохiдних, переносних, одноосьових) повиннi бути обладнанi пристроєм, який пiдтримує зчiпну петлю дишла в положеннi, яке полегшує зчеплення i розчеплення з тяговим автомобiлем. При самочинному розчепленнi петлi дишла з тяговим га ком автомобiля (в разi аварiйного вiдриву станцiї вiд тягового автомобiля) пристрiй не повинен допускати торкання дишла з поверхнею горизонтальної дiлянки дороги. При цьому повинна забезпечуватись можливiсть нахилу дишла на кут, установлений ГОСТ 2349 .

4.6. Орган управлiння стоянкової гальмiвної системи причiпних станцiй повинен бути розмiщений з правої сторони або ззаду.

Для одноосьових станцiй орган управлiння може розмiщатися на дишлi

Допускається розмiщення органа управлiння з лiвої сторони при монтажi станцiї на куплених причепах з лiвостороннiм розмiщенням органа управлiння.

Орган управлiння стоянкою! гальмiвної системи повинен бути легкодоступним i нез’ємним.

4.7. Вертикальний статичний тиск на кiнець дишла одноосьової станцiї не повинен перевищувати 490 Н (50 кгс) при горизонтальному розмiщеннi станцiї i повинен бути направлений донизу.

4.8. Дверi (щити) капота станцiї, що вiдкриваються угору, повиннi мати пристрої для надiйного закрiплення їх у вiдкритому положеннi.

При конструкцiї дверей (щитiв), що виступають за габарити станцiї в зонi обслуговування, висота вiд рiвня робочої площадки до найбiльш низької точки вiдкритих дверей не повинна бути менше 1800 мм.

4.9. Газозбiрники в частинi вимог до конструкцiї, виготовлення i експлуатацiї повиннi вiдповiдати вимогам «Правил устройства и безопасной эксплуатации сосудов, работающих под давлением».

4.10. Паливний бак, який перiодично перебуває пiд тиском, повинен бути обладнаний запобiжним клапаном. Наднормальний робочий тиск у ньому не повинен бути бiльше 0,069 МПа (0,7 кгс/см ).

4.11. При вiдсутностi автоматичного пристрою для заправки паливного бака мiсткiстю бiльше ОД м3 (100 л) i розташуваннi отвору для заливання палива на висотi бiльше 1500 мм, а також незалежно вiд мiсткостi бака, розташованого на висотi бiльше 2000 мм вiд рiвня робочої площадки, станцiя повинна бути обладнана площадкою i укомплектована драбиною.

4.12. Розташування паливного бака на станцiї повинно виключати можливiсть нагрiвання його до температури займання палива.

4.13. Розташування заправних горловин паливних бакiв повинно бути таким, щоб пiд час заправки виключалось попадання паливана частини станцiї, температура поверхнi яких може привести до займання палива.

4.14. Паливний бак повинен мати пристрiй, який з’єднує порожнину бака з атмосферою пiд час появи в ньому наднормального тиску парiв i не допускає виплiскування палива iз бака пiд час роботи станцiї або її буксировки.

4.15 Паливний бак повинен бути обладнаний пристроєм для контролю рiвня палива, що знаходиться в ньому.

4.16. Акумулятори, установленi на станцiї, повиннi мати огорожу, яка б виключала їх пошкодження. Конструкцiя огорожi повинна передбачати легкий доступ для технiчного огляду i обслуговування акумуляторiв, а також простiр для вентиляцiї.

4.17. В мiсцях, де для обслуговування станцiї потрiбен пiдйом на висоту вiд 400 до 750 мм, повиннi бути передбаченi трапи або площадки зi схiдцями, а при висотi 750 мм — площадки з переносними драбинами, що мають поручнi.

Площадки, якi знаходяться на висотi бiльше 1 м, повиннi мати поручнi висотою не менше 1 м. Настил на площадках повинен мати поверхню, яка перешкоджає ковзанню, i не затримує атмосферну вологу.

4.18. Драбини, застосовуванi для обслуговування станцiй, повиннi вiдповiдати таким вимогам:

вiдстань мiж сходинами 200–250 мм;

ширина драбини (вiдстань мiж стiйками на просвiт) не менше 400 мм;

глибина сходин не менше 160 мм;

стояки переносних драбин повиннi мати опори, якi не допускають заглиблення їх у грунт, i шини, що перешкоджають ковзанню;

сходини драбини повиннi мати рифлення;

драбина повинна витримувати навантаження не менше 25 кН (250 кгс).

4.19. Конструкцiя станцiї повинна забезпечувати безпечний доступ до мiсць, якi змащуються.

4.20. Станцiї повиннi бути обладнанi такими контрольно-вимiрювальними приладами:

манометрами для вимiрювання тиску газу пiсля кожного ступеня i манометрами для вимiрювання тиску масла (сигналiзаторами) за наявностi насоса в системi змащення компрессора. Допускається на станцiях з поршневими компресорами продуктивнiстю не бiльше 6 м3/хв i кiнцевим тиском не бiльше 0,686 МПа (7,0 кгс/см2) манометри установлювати тiльки на останньому ступенi стиснення;

термометрами для вимiрювання температури масла або масло-повiтряної сумiшi в системi змащення компрессора (за наявнiстю системи охолодження масла).

Іншi контрольно-вимiрювальнi прилади установлюються згiдно з вимогами до комплектуючих виробiв (наприклад, до дизеля, блока осушки, пускового компресора).

4.21. Пульт управлiння i контрольно-вимiрювальнi прилади повиннi бути розташованi в одному, зручному для обслуговування мiсцi.

Апаратуру, важелi, рукоятки, якi рiдко використовуються пiд час управлiння станцiєю, допускається розмiщувати поза пультом управлiння в зручних для обслуговування мiсцях.

4.22. Прилади на пультi управлiння повиннi розташовуватися групами, якi вiдносяться до вiдповiдних агрегатiв станцiї.

4.23. Розташування органiв управлiння повинно вiдповiдати ви могам ГОСТ 122033, зусилля на органах управлiння повиннiвiдповiдати вимогам ГОСТ 21753.

4.24. Органи ручного управлiння (ручки, рукоятки, маховички), при необхiдностi, повиннi мати надiйне фiксування у заданому положеннi, яке виключає самочинне включення.

4.25. Ручки рукояток, ободи маховичкiв та iншi деталi органiв управлiння, що захоплюються рукою, повиннi знаходитися при всiх положеннях на вiдстанi не менше 80 мм вiд огорожi i корпуса устаткування.

4.26. Компоновка органiв управлiння, за винятком куплених виробiв, повинна вiдповiдати такому порядку виконання операцiй:

для вмикання механiзму або збiльшення швидкостi орган управлiння повертають за годинниковою стрiлкою, перемiщують вправо вверх i на себе, а для вимикання механiзму або зменшення швидкостi — повертають проти годинниково! стрiлки, перемiщують влiво, вниз i вiд себе.

4.27. При застосуваннi панелей, розташованих пiд склом, скло повинно бути небитким i не викривляти зображення. Панель по винна мати захист (притiнення), що усуває появу на склi полискiв, якi заважають спостереженню.

4.28. Робоча поверхня пульта управлiння повинна бути освiтлена вiдбитим або розсiяним свiтлом, при цьому освiтленiсть робочої поверхнi повинна бути не менше 30 лк.

4.29. Всi прилади i органи управлiння, розташованi на пультi управлiння, повиннi бути забезпеченi написами, що визначають їх призначення. Написи на табличках належить виконувати шрифтом виду ПО за ГОСТ 2930 висотою не менше 3 мм.

4.30. Запiрна арматура, установлена на станцiях, повинна вiдповiдати вимогам.

5. Вимоги до засобiв захисту, що входять в конструкцiю станцiї, i сигналiзацiї

5.1. Станцiї повиннi бути обладнанi автоматичним аварiйним захистом, що забезпечують зупинку при досягненнi:

мiнiмально допустимого тиску масла в системi змащення компресора (за винятком маслозаповнених компресорiв);

максимально допустимої температури газу пiсля кожного ступеня стиснення компресора або пiсля останнього ступеня — у вiдсутностi мiжступiнчатого охолодження;

граничних параметрiв приводного двигуна, вимагаючих аварiйного захисту i установлених в нормативно-технiчнiй документацiї на конкретний тип двигуна.

5.2. Пiд час зупинки станцiї за зазначеними причинами на пультi управлiння повинен загорятися iндикатор червоного кольору.

5.3. Станцiї спецiального призначення повиннi мати додатково засоби свiтлової сигналiзацiї, якi автоматично включаються при порушеннi нормального режиму роботи за параметрами, зазначених в технiчному завданнi на розробку станцiї i передбачених робочою документацiєю на станцiю.

5.4. На нагнiтальному трубопроводi станцiй перед роздавальним запiрним органом (вентиль, засувка, роздавальна колонка тощо) повиннi бути установленi запобiжний i зворотний клапани.

5.5 Станцiя повинна мати автоматичний пристрiй для скидання тиску газу iз нагнiтальної магiстралi пiд час зупинки станцiї

5.6. Манометри, якi показують тиск останнього ступеня стиснення (на повiтрозбiрнику, роздавальнiй колонцI), повиннi мати клас точностi не менше, нiж 4,0 за ГОСТ 2405.

5.7. Для виключення шкiдливих впливiв, якi є небезпечними для обслуговуючого персоналу, станцiї повиннi бути обладнанi додатково виносними пультами управлiння. Виносний пульт повинен бути розташований на вiдстанi не менше 20 м вiд станцiї i повинен за безпечувати можливiсть зупинки станцiї i контролю параметрiв, визначених розробником.

5.8. На кришках електрообладнання, що працюють за напругою вище 36 В повинен бути зображений попереджуючий знак «Обережно! Електрична напруга» по ГОСТ 124.026.

5.9. Колiр фарбування трубопроводiв, запiрної арматури ручного управлiння, захисних засобiв повинен вiдрiзнятися вiд загального фарбування агрегатiв i складальних одиниць станцiї. Допускається фарбувати у вiдповiдний колiр тiльки кiнцi трубопроводiв.

5.10 Слiд призначити такi кольори фарбування:

маслопроводiв— коричневий;

паливопроводiв — жовтий;

водопроводiв— зелений;

маховикiв — синiй;

пультiв управлiння — сiрий;

захисникх засобiв—чорний.

Сигнальне фарбування — за ГОСТ 12.4.026.

5.11 На суцiльних захисних засобах повинна бути нанесена виразно видима стрiлка жовтого кольору, яка показує напрямок руху рухомої частини механiзму.

5.12 Станцiї повиннi фарбуватися в кольори жовтих або жовтогарячих тонiв. За узгодженням з замовником допускається фарбувати станцiї в iншi кольори.

6. Вимоги безпеки, визначенi особливостями монтажних i ремонтних робiт, транспортування i зберiгання

6.1. На капотi повинен бути указаний центр маси ставцi!. Розмiр знаку центра маси повинен вiдповiдати установленому в робочiй документацiї на станцiю.

6.2. Станцiї масою не бiльше 4000 кг повиннi мати пристрої (мiсця для стропування) для пiдйому i переносу їх ванта жопiдйомними засобами. Конструкцiя пристрою повинна забезпечу вати точку пiдвiски на вертикальнiй осi, яка проходить через центр маси незаправленої станцiї. Допускається вiдхилення вертикальних осей станцiї вiд вертикалi не бiльше 10°.

6.3. Станцiї масою понад 4000 кг можуть не мати пристроїв для пiдйому i переносу вантажопiдйомними засобами. У такому разi в iнструкцiї по експлуатацiї на такi станцiї повинен бути внесений роздiл про спосiб перемiщення i конструкцiю спецiальних стропових пристроїв.

6.4. Всереденi корпусу станцiї повинно бути штучне освiтлення, що забезпечує освiтленiсть обладнання не менше 30 лк, освiтлення повинно дозволяти використовувати його пiд час працюючої i не працюючої станцiї.

6.5. Станцiї повиннi бути укомплектованi переносною лампою напругою 12 В або 24 В постiйного струму, потужнiстю не менше 19 Вт, обладнанi необхiдним числом розеток i джерел струму для живлення лампи.

6.6. Конструкцiя, установка i експлуатацiя балонiв, застосовуваних на станцiях для зберiгання газу, повиннi вiдповiдати вимогам «Правил устройства и безопасной эксплуатации сосудов, работающих под давлением».

6.7. Станцiї повиннi мати знiмний кузов або знiмну (роз’ємну) покрiвлю для зручного витягання обладнання станцiї за допомогою вантажопiдйомного пристрою.

6.8. Дверi i люки капота повиннi мати замки вмонтованого або зовнiшнього типу.

6.9. Складальнi одиницi повиннi бути розташованi так, щоб був вiльний доступ до фланцевих i установочних рознiмань, а також забезпечена можливiсть демонтажу кожної складальної одиницi.

 

Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda | Теги: ДСТУ, Станції компресорні пересувні, Станції компресорні
Переглядів: 514 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 794

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.