Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 17.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.145.108.9· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Пожежна безпека » Інструкції з пожежної безпеки

Інструкція про порядок дій чергового обслуговуючого персоналу при надходженні сигналу про пожежу
[ ] 05.11.2010, 11:39

Інструкція про порядок дій чергового обслуговуючого персоналу при надходженні сигналу про пожежу

Приклад  інструкції про порядок дій чергового обслуговуючого персоналу при надходженні сигналу про пожежу  на українській мові та на русском языке, а також інструкція для працівників охорони (вартових, вахтерів, сторожів тощо) на прикладі інструкції для охоронців будівлі ХХХ (підприємства, установи, організації)



«Затверджую»
Генеральний директор
_______________________________
 «____» _________________ 200___р.



ІНСТРУКЦІЯ
про порядок дій чергового обслуговуючого персоналу при надходженні сигналу про пожежу


При надходженні сигналу «Пожежа» черговий чи інша особа, яка прийняла сигнал від станції, зобов'язаний:
1.1. Визначити адресу променя (місце розташування спрацював сповіщувача) за схемою трасування променів і здійснити скидання сигналу.
1.2. Негайно повідомити в пожежну охорону за телефоном «101», вказавши адресу об'єкта, що горить, своє прізвище і номер телефону, з якого передається повідомлення.
1.3. Особисто або через чергових (відповідальних осіб) з'ясувати на місці обставини спрацювання сповіщувача (пожежа), помилкове спрацьовування, відключення електроенергії т. п.)

При пожежі:
2.1. Оголосити тривогу для членів добровільної пожежної дружии, доповісти обстановку адміністрації об'єкта.
2.2. Включити за погодженням з адміністрацією (залежно від обстановки) систему централізованого оповіщення про пожежу.
2.3. Забезпечити (організувати) евакуацію людей з палаючого приміщення, сусідніх приміщень, які знаходяться у небезпечній зоні.
2.4. Організувати евакуацію цінної документації, обладнання, майна та інших матеріальних цінностей з палаючого приміщення.
2.5. Повідомити інженерним службам об'єкта про пожежу з метою вжиття ними заходів з відключення систем вентиляції у відповідних  приміщеннях, включення аварійного та евакуаційного освітлення.
2.6. Встановити, чи включено обладнання систем протипожежного захисту (пожежні насоси, системи протидимного захисту тощо).

3. У разі помилкового спрацьовування пожежної сигналізації або при пошкодженні променя відключити даний промінь відповідним тумблером, вжити заходів щодо забезпечення додаткової охорони приміщень і повідомити в організацію, що здійснює технічне планове обслуговування системи пожежної сигналізації.
4. Про отримані сигнали від системи пожежної сигналізації та про вжиті заходи реагування на них зробити запис у спеціальному журналі.



«Утверждаю»
Генеральный директор
_______________________________
 «____» _________________ 200___г.



ИНСТРУКЦИЯ
о порядке действий дежурного обслуживающего персонала при поступлении сигнала о пожаре


При поступлении сигнала «Пожар» дежурный или другое лицо, принявшее сигнал от станции, обязан:
1.1.    Определить адрес луча (месторасположение сработавшего извещателя) по схеме трассировки лучей и осуществить сброс сигнала.
1.2.    Немедленно сообщить в пожарную охрану по телефону «101», указав адрес объекта, что горит, свою фамилию и номер телефона, с которого передается сообщение.
1.3.    Лично или через дежурных (ответственных лиц) выяснить на месте обстоятельства срабатывания извещателя (пожар), ложное срабатывание, отключение электроэнергии т. п.)

При пожаре:
2.1.    Объявить тревогу для членов добровольной пожарной дружины, доложить обстановку администрации объекта.
2.2.    Включить по согласованию с администрацией (в зависимости от обстановки) систему централизованного оповещения людей о пожаре.
2.3.    Обеспечить (организовать) эвакуацию людей из горящего помещения, соседних с ним помещений, в которых имеется непосредст¬венная угроза людям в результате воздействия огня и дыма.
2.4.    Организовать эвакуацию ценной документации, оборудования, имущества и других материальных ценностей из горящего помещения.
2.5.    Сообщить инженерным службам объекта о пожаре с целью принятия ими мер по отключению систем вентиляции в соответству¬ющих помещениях, включения аварийного и эвакуационного освещения.
2.6.    Установить, включено ли оборудование систем противопожарной защиты (пожарные насосы-повысители, системы противодымной защиты т. п.).

3.    В случае ложного срабатывания пожарной сигнализации или при повреждении луча отключить данный луч соответствующим тумблером, принять меры к дополнительной охране помещений и сообщить в организацию, осуществляющую техническое плановое обслуживание сигнализации.
4.    О поступивших сигналах и принятых по ним мерах произвести запись в специальном журнале.

ЗАТВЕРДЖУЮ
(посада керівника (власника))

(підпис)   (прізвище, ініціали)
« ___ » __________ 20__  р.

ІНСТРУКЦІЯ
для працівників охорони (вартових, вахтерів, сторожів тощо) на прикладі інструкції для охоронців будівлі ХХХ (підприємства, установи, організації)


1.    Галузь застосування

Ця Інструкція поширюється на охоронців будинків, будівель та приміщень ХХХ , встановлює  вимоги щодо забезпечення пожежної безпеки об'єкта, що охороняється, і є обов'язковою для вивчення та виконання охоронцями, які працюють в ХХХ по найму.

2. Обов'язки щодо контролю за додержанням   протипожежного режиму, огляду території  і приміщень

Заступаючи на чергування, охоронці зобов'язані:
- впевнитись у наявності всіх ключів, пеналів, документації охоронців;
- перевірити працездатність приймальних станцій автоматичної пожежної сигналізації та охоронної сигналізації, про що зробити запис у спеціальному журналі;
- перевірити протипожежний режим приміщення охоронців;
- ознайомитися з рапортом охоронців, що змінюються, та намітити заходи з усунення виявлених у вечірній і нічний час протипожежних та інших порушень і недоліків.
Протягом чергування охоронець повинен постійно здійснювати контроль за протипожежним та режимним станом приміщень та території ХХХ. Виявлені недоліки та ті, про які сповістили працівники ХХХ, повинні негайно (за можливості) усуватися шляхом повідомлення про це фахівців електротехнічної, сантехнічної, транспортної служб.
Під час перевірки протипожежного режиму приміщень, холів та коридорів охоронець повинен:
- впевнитись у наявності первинних засобів пожежогасіння - вогнегасників, пожежних щитів;
- перевірити цілісність пломб на ящиках (шафах) внутрішніх пожежних кранів;
- знати та вміти перевірити роботу приймально-контрольних приладів і станцій автоматичної пожежної та охоронно-пожежної сигналізації;
- оглянути стан шляхів евакуації, запасних виходів, сповіщувачів автоматичної пожежної сигналізації, оповіщувачів про пожежу та кнопок сповіщення про пожежу з ручним пуском і вмикання насосів-підвищувачів.
Під час перевірки протипожежного режиму території охоронець зобов'язаний:
- оглянути стан пожежних щитів, пожежних водоймищ (ПВ), пожежних гідрантів (ПГ) та під'їздів до них і наявність покажчиків ПГ та ПВ;
- впевнитись, чи вільний в'їзд в арку на територію ХХХ;
- у вечірній і нічний час перевірити стан освітлення території.
    Перевірки повинні здійснюватися одним охоронцем з інтервалом у 4 год. Порушення та недоліки, які не вдалося усунути під час перевірки, відображаються в рапорті під час приймання-здавання чергування.
У разі спрацювання системи автоматичної пожежної сигналізації необхідно негайно повідомити про це пожежну охорону за тел. 01 та прибути на місце, звідки надійшов сигнал тривоги. Якщо спрацювання було хибним, треба дати відбій пожежній охороні. У тому випадку, коли сигнал надійшов з приміщення, до якого доступ охоронців заборонений, необхідно діяти згідно з вимогами іншої спеціальної інструкції.
     Охоронці повинні вміти користуватися всіма первинними засобами пожежогасіння, які є на об'єкті, що охороняється. Навчання способам гасіння умовної пожежі охоронці мають проходити при прийомі на роботу.
    У приміщенні охоронців повинен бути список посадових осіб, яких слід викликати в нічний час (вихідні та святкові дні) у разі виникнення пожежі. У списку зазначаються адреси, службові та домашні телефони посадових осіб.
При вимушеній евакуації людей та матеріальних цінностей під час виникнення пожежі чи аварії охоронці повинні зняти (демонтувати) турнікет, направляти людей до запасних виходів, за необхідності допомагати у проведенні евакуації матеріальних цінностей. В окремих випадках, коли евакуація матеріалів потребує спеціальних умов, охоронці повинні діяти згідно з вимогами іншої спеціальної інструкції.
Відповідальний за протипожежний стан приміщення охоронців:
(прізвище, ініціали)

3.    Обов'язки та дії охоронців у разі виникнення пожежі

При виникненні пожежі охоронці зобов'язані:
-    повідомити за тел. 101 Державну пожежну охорону та відповідних осіб ХХХ;               
-    вжити заходів щодо гасіння пожежі з використанням первинних засобів пожежогасіння;
- вимкнути у разі необхідності струмоприймачі та  вентиляцію;                                          
- організувати рятування людей (евакуацію), вивести за межі небезпечної зони всіх працівників, не пов'язаних з ліквідацією пожежі;
- перевірити здійснення оповіщення людей про пожежу;
- забезпечити дотримання техніки безпеки працівниками, які беруть участь у гасінні пожежі;
- організувати взаємодію з аварійними службами (електротехнічною, газовою, сантехнічною та транспортною).
Окрім цього, один охоронець повинен зустрічати прибуваючі підрозділи пожежної охорони і найкоротшим шляхом направляти їх на місце пожежі.    
До прибуття керівних та посадових осіб ХХХ охоронець не повинен залишати місце пожежі (за умови, що немає загрози його життю та здоров’ю) і, за можливості, надавати консультативну допомогу керівникові гасіння пожежі (штабу пожежогасіння) щодо місцезнаходження того чи іншого обладнання, кнопок вмикання насосів-підвищувачів, запасних виходів, виходів на горище тощо.










Категорія: Інструкції з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 14642 | Завантажень: 1 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
0
1 ohranatruda • 17:42, 09.05.2014
Інструкція
дій обслуговуючого персоналу у випадку пожежі

1. При виникненні пожежі першочерговим обов’язком кожного робітника установи є рятування життя.
2. Керівник установи, а також обслуговуючий персонал у випадку виникнення пожежі або його ознак (диму, запаху горіння або тління різних
матеріалів та ін..) повинні:
• Негайно сповістити про це в пожежну охорону, чітко назвавши адресу установи, по можливості місце виникнення пожежі, що горить й ЧОМУ
пожежа загрожує (в першу чергу, яка загроза причиняється людям), а також надати свою посаду, фамілію, номер телефону;
• Дати сигнал тривоги в диспетчерську (увімкнути найближчий ручний пожежний сповіщувач) й керівникові;
• Прийняти негайні заходи по організації евакуації людей, яку розпочати з приміщень, де виникла пожежа, а також з найближчих приміщень, яким загрожує небезпека розповсюдження полум’я і продуктів горіння;
• Одночасно з евакуацією людей приступити до гасіння пожежі своїми силами за допомогою тих засобів пожежогасіння, що маються;
• Для зустрічі пожежної частини, що прибуває, необхідно з числа обслуговуючого персоналу виділити особу, яка повинна чітко проінформувати
начальника пожежного підрозділу скільки людей евакуйовано з тієї частини будівлі, де виникла пожежа (або задимлена), та скільки і в яких приміщеннях залишається в будівлі;
• У випадку вимкнення електрики необхідно мати електричні ліхтарі у кількості, необхідному для чергового персоналу.
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.