Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 24.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.190.156.212· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Пожежна безпека » Інструкції з пожежної безпеки

Інструкція з експлуатації внутрішнього протипожежного водопроводу
[ ] 07.02.2012, 09:49
ЗАТВЕРДЖУЮ:
Директор
___________
«___»___________2011 р.
(число, місяць, рік)


ІНСТРУКЦІЯ
з експлуатації внутрішнього
протипожежного водопроводу

1.    Загальні положення
1.1. Ця інструкція розроблена відповідно до «Правил пожежної безпеки в Україні» (НАПБ А.01.001-2004) і визначає правила експлуатації внутрішнього протипожежного водогону.
1.2. Внутрішній протипожежний водогін призначений для гасіння різних горючих матеріалів.
1.3. Системи внутрішнього протипожежного водопроводу повинні постійно утримуватися в справному стані і забезпечувати подачу необхідної для гасіння пожежі розрахункової кількості води. Вільний напір води у внутрішніх пожежних кранів повинен забезпечувати компактний натиск струменя необхідної для гасіння пожежі у найвищій і віддаленій частині будівлі. Довжина компактної частини струменя повинна бути не менше 6 метрів.
1.4. Забороняється застосування внутрішнього протипожежного водопроводу для гасіння електроустановок які знаходяться під напругою.
1.5. Приміщення, де розташована насосна станція, повинно мати температуру повітря упродовж року не менше +50С, аварійне освітлення і бути постійно замкнене. Ключі від приміщення знаходяться в обслуговуючого і оперативного персоналу. Біля входу в приміщення має бути табло з написом "Станція (вузол керування) пожежогасіння".
1.6. Насоси-підвищувачі, трубопроводи й арматура, а також електродвигуни системи пожежогасіння повинні бути  пофарбовані в червоний колір.
1.7. Електроживлення установок пожежогасіння повинно здійснюватися від незалежного джерела живлення або переключатися на нього автоматично в разі виключення основного джерела.
2. Нанесення маркування на пожежну шафу
2.1. На дверцятах пожежних шаф із зовнішнього боку повинна бути нанесена наступна інформація:
а) буквений індекс пожежного крана «ПК»;
б) порядковий номер пожежного крана № ___ вказується після літерного індексу «ПК»;
в) номер телефону виклику пожежної охорони - «101»;
г) додаткова інформація (при необхідності розміщується всередині пожежної шафи) про порядок включення насосів-підвищувачів, відкриття засувки (електрозасувки) обвідної лінії, місце їх знаходження і т.п.
2.2. Зовнішнє оформлення пожежних шаф має включати червоний сигнальний колір.
2.3. Кожен пожежний кран повинен бути забезпечений пожежним рукавом і стволом однакового з ним діаметра, а також важелем (при необхідності) для полегшення відкривання крану. Довжина пожежного рукава має бути не менше передбаченої проектом (10, 15, 20 метрів).
2.4. Пожежний рукав і стовбур повинні бути з'єднані між собою і приєднані до пожежного крану. Пожежний рукав перед установкою на пожежний кран повинен бути перевірений на справність з пуском води і висушений. Льняні рукави не рідше одного разу на шість місяців необхідно перекочувати на нову скатку.
2.5. До внутрішніх пожежних кранів повинен бути забезпечений вільний доступ. Забороняється встановлювати і зберігати у місця їх розміщення різні матеріали й устаткування. Місця розміщення внутрішніх пожежних кранів необхідно забезпечити знаками пожежної безпеки «Не захаращувати».
3. Технічний огляд пожежного крану
3.1. Кожен пожежний кран не менше двох разів на рік (навесні й восени) повинен піддаватися технічному огляду шляхом виконання наступних дій:
а) візуальний огляд (відсутність корозії і течі стояків і крана, наявність моховика, стан ущільнювальних гумових прокладок на крані, рукавних полугайках і стовбурі;
б) пуск, злив води зі стояка, відкриття і закриття крана;
в) очищення пожежної шафи, рукава, крана від пилу і бруду.
3.2. Результати перевірок реєструються у спеціальному журналі технічного обслуговування.
3.3. Пожежні крани повинні постійно бути справними і доступними для використання.
4. Приведення в дію внутрішнього протипожежного водогону
4.1. Внутрішній протипожежний водогін приводиться в дію наступним чином:
а) відкрити дверцята пожежної шафи;
б) взяти пожежний рукав з приєднаним стволом і прокласти його до місця пожежі, не допускаючи при цьому різких зламів, скруток пожежного рукава;
в) відкрити вентиль пожежного крана для пуску води і направити струмінь в осередок пожежі.
4.2. Пожежні крани встановлюються на висоті 1,35 м над підлогою приміщення і розміщуються у шафах, що мають отвори для провітрювання, пристосування для пломбування та обладнаних пристроями (кошиками) для розміщення пожежного рукава, укладеного в подвійну скатку або «гармошку».

5. Випробовування внутрішнього протипожежного водопроводу

5.1. Перевірка працездатності мереж пожежного водопроводу на водовіддачу повинна здійснюватися не рідше двох разів на рік (навесні й восени) з пуском води.
5.2. Випробування внутрішнього протипожежного водопроводу на водовіддачу проводиться шляхом прокладки рукавної лінії зі стволом від найбільш віддаленого і високо розташованого внутрішнього пожежного крана в будівлі. При випробуванні стовбур виводиться в найближчий віконний або дверний проріз назовні будівлі, подається вода і вимірюється, довжина компактної частини струменя, яка повинна бути не менше 6-ти метрів. За результатами перевірки складається акт (форма акта додається).
5.3. Засувки з електроприводом, встановлені на обвідних лініях водомірних пристроїв повинні перевірятися на працездатність не рідше двох разів на рік. Перевірка електрозасувок проводиться від місцевого та дистанційного пуску одночасно з перевіркою системи внутрішнього протипожежного водопроводу на водоподачі.
5.4. Перевірка роботи насоса-підвищувача повинна проводитись щомісячно від місцевого та дистанційного пуску. У приміщенні встановлення пожежних насосів-підвищувачів повинна бути вивішена інструкція про порядок включення в роботу насосів та відкриття запірної арматури, а також чітка схема протипожежного водопостачання будівлі і схема обв'язки насосів із зазначенням на ній засувок, вентилів, зворотних клапанів, продуктивності, числа обертів, робочого тиску та потужності насосів.
5.5. Усі засувки, вентилі повинні мати номери, які збігаються з номерами на схемі, мати чіткі вказівки щодо їх призначення та порядку приведення в дію під час пуску або зупинки насосів.
5.6. Усі виявлені при перевірці несправності в технічному стані пожежних кранів, рукавів і мереж протипожежного водопроводу повинні бути усунені в найкоротші терміни.

З інструкцією ознайомлена,
приймаю до виконання:
відповідальна за протипожежний стан                                   







Категорія: Інструкції з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda | Теги: пожежний водогін, протипожежний водопровід
Переглядів: 8815 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.