Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 19.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.142.144.40· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативно-правові акти з охорони праці

Інструкція з електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом
[ ] 14.12.2012, 22:39

Інструкція з електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом

Затверджена Наказом МНС України від 12.12.2012  № 1404 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 січня 2013 р. за № 47/22579
Ця Інструкція поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють розміщення електроустаткування і його підключення в кожній тупиковій виробці шахти, небезпечної за газом, за різними схемами електропостачання для конкретних горно-геологічних умов.
Ця Інструкція встановлює вимоги до схем електропостачання і застосування електроустаткування в тупикових виробках шахт, небезпечних за газом, які провітрюються ВМП.
Вимоги цієї Інструкції є обов’язковими для виконання суб’єктами господарювання, які проектують схеми електропостачання і застосовують електроустаткування в тупикових виробках шахт, небезпечних за газом, які провітрюються ВМП.
МІНІСТЕРСТВО НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ УКРАЇНИ

12.12.2012                        НАКАЗ                               № 1404

    Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 3 січня 2013 р. за № 47/22579

Про затвердження Інструкції з електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом

Відповідно до статті 28 Закону України «Про охорону праці», підпункту 41 пункту 4Положення про Міністерство надзвичайних ситуацій України, затвердженого Указом Президента України від 6 квітня 2011 року № 402, НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Інструкцію з електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом, що додається.

2. Державній службі гірничого нагляду та промислової безпеки України (Хохотва О.І.) у встановленому порядку:

2.1. Забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

2.2. Внести наказ до Державного реєстру нормативно-правових актів з питань охорони праці.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на Голову Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України Хохотву О.І.

Заступник Міністра - керівник апарату                                                                                   В. Сиротін
ПОГОДЖЕНО:Голова Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України     О.І. Хохотва     
            

ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ МНС України
12.12.2012  № 1404
    Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 січня 2013 р.
за № 47/22579


ІНСТРУКЦІЯ
з електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом

I. Загальні положення

1.1. Ця Інструкція поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, які здійснюють розміщення електроустаткування і його підключення в кожній тупиковій виробці шахти, небезпечної за газом, за різними схемами електропостачання для конкретних горно-геологічних умов.

1.2. Ця Інструкція встановлює вимоги до схем електропостачання і застосування електроустаткування в тупикових виробках шахт, небезпечних за газом, які провітрюються ВМП.

1.3. Вимоги цієї Інструкції є обов’язковими для виконання суб’єктами господарювання, які проектують схеми електропостачання і застосовують електроустаткування в тупикових виробках шахт, небезпечних за газом, які провітрюються ВМП.

1.4. У цій Інструкції терміни вживаються у значеннях, наведених у Законах України "Про охорону праці”, "Про пожежну безпеку” та Гірничому законі України.

1.5. Інші терміни вживаються у таких значеннях:

вентилятор резервний — вентилятор, який забезпечує провітрювання тупикової виробки від резервної схеми електропостачання;

вентилятор робочий — вентилятор, який забезпечує провітрювання тупикової виробки за узгодженою схемою електропостачання;

груповий апарат — комутаційний апарат, який забезпечує електропостачання споживачів тупикової частини вибою, і його кнопковий пост дистанційного керування, розташований в тупиковій частині виробки;

тупикова виробка — порожнина в товщі корисної копалини або породи, що утворюється в результаті ведення гірничих робіт і не має з’єднання з іншими порожнинами.

1.6. У цій Інструкції використовуються такі скорочення:

АВ — автоматичний вимикач;
АЗВ — апарат захисного вимкнення;
АКП — апарат контролю повітря;
АП — агрегат пусковий;
АС — апарат сигналізації;
ВМП — вентилятор місцевого провітрювання;
ВТБ — вентиляція і техніка безпеки;
Д — датчик контролю метану;
ДКП — датчик контролю повітря;
КРП — комплектний розподільний пристрій;
КРУВ-6 — тип комплектного розподільчого пристрою;
КУ — кнопка управління;
КЯ — кабельний ящик;
М — датчик метану (схемне позначення);
ПДПП — пересувна дільнична понижувальна підстанція;
ПВІ — пускач вибухозахисний іскробезпечний;
ПУ — пульт управління;
ПК — прохідницький комбайн;
РПП — розподільчий підземний пункт;
СК — стрічковий конвеєр;
Ті — телевимірювання;
ТСВПВ — трансформаторна суха двуфідерна підстанція;
ТСШВ — трансформатор сухий шахтний вибухозахисний;
ТУ-ТС — пристрій телеуправління й телесигналізації;
ЦПП — центральна підземна підстанція.

II. Вимоги до електропостачання і застосування електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках шахт, небезпечних за газом

1. Загальні вимоги безпеки


1.1. Приймання до експлуатації вперше змонтованого електроустаткування для проведення тупикової виробки проводиться комісією, призначеною розпорядженням головного інженера шахти.

1.2. Планове зупинення ВМП, у тому числі і у зв’язку з ремонтом електроустаткування, проводиться за письмовим дозволом головного інженера шахти або особи, яка його заміняє.

Про аварійне зупинення ВМП сповіщається гірничий диспетчер, який повинен повідомити про це головного інженера або особу, яка його заміняє, начальника дільниці ВТБ (його заступника).

1.3. У разі виявлення несправностей апаратури контролю кількості повітря та вмісту метану або приєднаних до неї кабелів, а також при перенесенні зазначеної апаратури забороняються роботи з проведення виробки і усуваються несправності апаратури. Про вихід із ладу (відмовлення) стаціонарної апаратури контролю кількості повітря та вмісту метану сповіщається гірничий диспетчер, який повинен повідомити про це начальника дільниці ВТБ (заступника, помічника), начальника дільниці (заступника), в підпорядкуванні якого знаходиться підготовча виробка.

1.4. У разі порушення провітрювання тупикової виробки або при загазуванні окремих її місць напруга з електроустаткування тупикової виробки вимикається груповим апаратом або автоматичним вимикачем. На заблоковану у вимкненому стані рукоятку роз’єднувача апарата вивішується табличка з написом «Не вмикати — виробка загазована!». Зазначена табличка знімається тільки після повного розгазування виробки і перевірки стану електроустаткування.

1.5. Управління груповими апаратами виконується спеціально призначеними особами (дозволяється за сумісництвом), які мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче другої при напрузі мережі до 1140 В і не нижче третьої при напрузі понад 1140 В.

2. Вимоги до схем електропостачання та розміщення електроустаткування в провітрюваних ВМП тупикових виробках


2.1. Розміщення і підключення електроустаткування в тупиковій виробці виконуються відповідно до схем, що наведені в додатках 1, 2 та 4 до цієї Інструкції.

У разі встановлення резервного ВМП електропостачання тупикової виробки здійснюється за схемами, що наведені в додатках 3, 5 та 6 до цієї Інструкції. Живлення робочого і резервного ВМП здійснюється від окремих ПДПП (трансформаторів), підключених до різних секцій РПП.

У разі використання ПДПП з двома фідерами нижчої напруги живлення споживачів, робочого і резервного вентиляторів здійснюється за схемами, що наведені в додатках 2 і 6 до цієї Інструкції.

Електрична мережа живлення резервного ВМП відокремлюється автоматичним вимикачем від інших споживачів електричної енергії від ПДПП.

2.2. У разі великої протяжності магістральних кабелів ПДПП розміщується в провітрюваній ВМП тупиковій виробці за умови застосування апаратури автоматичного контролю вмісту метану і контролю подачі повітря вентилятором, яка вимикає КРП цієї підстанції, встановлений на свіжому струмені повітря. Живлення ПДПП напругою 6 кВ здійснюється від відокремленої мережі із застосуванням захисту від витікання струму на землю за схемою, що наведена в додатку 3 до цієї Інструкції.

2.3. Груповий апарат, а також інші апарати, включені в мережу до нього, встановлюються на свіжому струмені повітря таким чином, щоб при розгазуванні тупикової виробки вихідний струмінь повітря з неї проходив не ближче ніж за 10 м від цих апаратів і кабелів, що їх живлять. Місце установлення цих апаратів погоджується з керівництвом дільниці ВТБ. В тупикових виробках розподільний пункт розміщується не ближче ніж як за 20 м від вибою.

3. Вимоги до електроустаткування, що застосовується в провітрюваних ВМП тупикових виробках

3.1. Автоматичні вимикачі, магнітні пускачі, високовольтні КРП, які оснащені блокувальним реле від витоку струму на землю, нульовим захистом і мають іскробезпечні параметри кіл дистанційного управління, застосовуються як групові апарати.

3.2. Управління ВМП, які провітрюють тупикові виробки шахт, небезпечних за газом, здійснюється апаратурою телемеханічного управління і контролю за їх роботою з пульта управління оператора (диспетчера).

У разі застосування апаратури контролю кількості повітря і вмісту метану включення групового апарата з іскробезпечними параметрами кола управління здійснюється кнопковим постом, розташованим за 20-50 м від вибою тупикової виробки, або телемеханічно — диспетчером шахти за командами, що передаються по телефону з вибою тупикової виробки, з подальшим зворотнім зв’язком від диспетчера.

Дистанційне управління груповими апаратами здійснюється за трипровідною схемою.

При телемеханічному управлінні груповим апаратом здійснюються телевимірювання із записом та збереженням інформації про вміст метану в привибійному просторі та у вихідному струмені повітря з тупикової виробки і реєстрація команд в оперативному журналі, в якому реєструються дата і час включення і виключення групового апарата, прізвище особи, яка подала команду, вміст метану у вихідному струмені повітря перед виконанням команди, прізвище і підпис особи, яка виконала команду.

Не допускається автоматичне включення групового апарата безпосередньо виконуючими реле апаратури контролю кількості повітря і вмісту метану.

3.3. Для забезпечення безперервної роботи ВМП його електромагнітний пускач підключається до введення спільного автоматичного вимикача розподільного пункту дільниці за допомогою окремого автоматичного вимикача, який не має нульового захисту. З цією метою технологічно не зв’язані між собою приймачі електричної енергії підключаються до окремих розподільних пунктів, на вводі кожного з яких встановлюються автоматичні вимикачі.

При застосуванні у якості групового апарата і апарата для управління ВМП електромагнітних пускачів, які мають блокування роз’єднувачів у відособленому вибухозахищеному відділенні, автоматичні вимикачі перед ними не встановлюються, якщо захист цих електромагнітних пускачів забезпечується автоматичними вимикачами, встановленими в ПДПП або на РПП. Автоматичний вимикач перед груповим апаратом не встановлюється, якщо відстань між останнім і спільним автоматичним вимикачем розподільного пункту дільниці становить не більше 20 м.

3.4. У тупикових виробках застосовуються електричні апарати, які мають іскробезпечні кола дистанційного управління, нульовий захист, автоматичний контроль безпечної величини електричного опору кола заземлення машин, захист від замикання в колах управляння, захист від самовключення при перевищенні напруги до 50 % понад номінальну і захист від включення напруги при знижені електричного опору ізоляції відносно землі.

4. Вимоги до електроустаткування, що контролює аерогазовий режим роботи провітрюваних ВМП тупикових виробок

4.1. Живлення апаратури контролю кількості повітря, телеуправління і контролю за роботою ВМП повинне здійснюватися від пускачів робочого або резервного вентиляторів, а апаратури контролю вмісту метану — з вводу спільного автоматичного вимикача або ПДПП.

Живлення апаратури контролю кількості повітря, засобів автоматизації та іншого окремо встановленого устаткування здійснюється від джерела напругою до 42 В із захистом від струмів витікання на землю. Живлення від електромагнітного пускача, який не має такого захисту, здійснюється за умови, що довжина кабелю становить не більше 20 м. Застосування трійникових муфт, штепсельних рознімань та подібних пристроїв у мережі з напругою до 42 В для приєднання такого електроустаткування забороняється.

4.2. Датчики контролю кількості (швидкості) повітря встановлюються у вентиляційному рукаві на відстані 10-15 м від вибою і надійно захищаються від механічних пошкоджень при виконанні підривних робіт або на відстані до 30 м, якщо виконати такий захист неможливо.

Датчики і виконуючі пристрої апаратури контролю вмісту метану і кількості повітря з’єднуються між собою кабелями, передбаченими інструкціями виробника апаратури контролю.

4.3. Робота апаратури контролю кількості повітря і вмісту метану здійснюється безперервно. При порушенні режиму провітрювання тупикової виробки або при вмісті метану в місцях його контролю понад допустимі норми груповим апаратом автоматично здійснюється вимикання напруги з усього електроустаткування, що знаходиться у тупиковій виробці.

Між груповим апаратом і електромагнітним пускачем ВМП виконується електричне блокування з метою їх автоматичного одночасного вимикання.

Начальник відділу взаємодії з ВРУ, КМУ
та з питань координації роботи
центральних органів виконавчої влади,
діяльність яких спрямовується
та координується через міністра нагляду
та промислової безпеки України                                                               В.І. Теличко
     Додаток 1
до Інструкції з електропостачання
і застосування електроустаткування
в провітрюваних ВМП тупикових
виробках шахт, небезпечних за газом

СХЕМА
електропостачання і розташування електроустаткування при проведенні відкотного штреку довжиною до 200 м в шахтах I, II, III категорій

Рис. 1
    Додаток 2
до Інструкції з електропостачання
і застосування електроустаткування
в провітрюваних ВМП тупикових
виробках шахт, небезпечних за газом

СХЕМА
електропостачання і розташування електроустаткування при проведенні відкотного штреку із застосуванням двофідерної підстанції в шахтах I, II, III категорій

Рис. 2
    Додаток 3
до Інструкції з електропостачання
і застосування електроустаткування
в провітрюваних ВМП тупикових
виробках шахт, небезпечних за газом

СХЕМА
електропостачання при встановленні пересувної ПДПП в тупиковій виробці

Рис. 3
    Додаток 4
до Інструкції з електропостачання
і застосування електроустаткування
в провітрюваних ВМП тупикових
виробках шахт, небезпечних за газом


СХЕМА
електропостачання тупикової виробки при розміщенні ВМП на вихідному струмені повітря

Рис. 4
    Додаток 5
до Інструкції з електропостачання
і застосування електроустаткування
в провітрюваних ВМП тупикових
виробках шахт, небезпечних за газом

СХЕМА
електропостачання тупикової виробки при резервуванні ВМП від різних ПДПП

Рис. 5
    Додаток 6
до Інструкції з електропостачання
і застосування електроустаткування
в провітрюваних ВМП тупикових
виробках шахт, небезпечних за газом

СХЕМА
електропостачання тупикової виробки з резервуванням електропостачання ВМП із застосуванням двофідерної підстанції

Рис. 6






Категорія: Нормативно-правові акти з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: електроустаткування, ВМП, електропостачання, шахти
Переглядів: 2513 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.