Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 19.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.129.39.55· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці під час чищення дахів і козирків від снігу
[ Викачати з сервера (183.2 Kb) ] 07.11.2012, 21:58


Інструкція з охорони праці під час чищення дахів і козирків від снігу

Розробник: Микола Лисюк, заступник директора з наукової роботи Національного НДІ промислової безпеки та охорони праці, кандидат технічних наук.

1. Загальні вимоги безпеки

1.1. До роботи з чищення дахів від снігу допускаються працівники, які досягли 18-річного віку, пройшли інструктаж з безпечних методів виконання робіт, медичний огляд і допущені до робіт на висоті.
1.2. Працівники зобов’язані:
дотримуватись правил внутрішнього трудового розпорядку, режиму праці і відпочинку, трудової дисципліни (відпочивати та курити дозволяється тільки в спеціально обладнаних для цього місцях). Забороняється з’являтися на роботу у стані алкогольного, наркотичного або токсичного сп’яніння, а також розпивати спиртні напої, вживати наркотичні засоби або токсичні речовини в робочий час або на робочому місці;
правильно застосовувати необхідні спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту (ЗІЗ) відповідно до умов і характеру виконуваної роботи;
виконувати вимоги з охорони праці та пожежної безпеки, знати сигнали оповіщення про пожежу, порядок дій під час пожежі, місця розташування засобів пожежогасіння і вміти користуватися ними;
знати прийоми надання першої допомоги при нещасних випадках на виробництві;
сповіщати свого безпосереднього керівника: про будь-яку ситуацію, що загрожує життю і здоров’ю людей; про кожний нещасний випадок, який стався на виробництві; про помічені несправності устаткування, інструменту та ЗІЗ (до їх усунення до роботи не приступати) або про їх відсутність; про погіршення стану свого здоров’я, в тому числі про виявлення ознак гострого захворювання;
виконувати тільки ту роботу, яку їм доручено, і безпечні способи (прийоми) виконання якої їм відомі. За необхідності потрібно звернутися до безпосереднього керівника робіт за роз’ясненням;
знати конструкцію й дотримуватись вимог технічної експлуатації застосовуваного інструмента;
знати та дотримуватися правил особистої гігієни.
1.3. У процесі роботи на працівників можуть впливати шкідливі й небезпечні виробничі фактори:
— інструменти, які рухаються;
— низька температура повітря робочої зони;
— підвищена вологість повітря робочої зони;
— вітер і протяги;
— підвищене значення напруги в електричному колі, замикання якого може статися через тіло людини;
— недостатня освітленість робочої зони;
— гострі крайки, задирки й шорсткість на поверхні інвентарю, інструменту, поверхні даху;
— фізичне перевантаження;
— можливість падіння працівника з висоти та падіння предметів з висоти на працівника.
1.4. При виконанні робіт на даху працівники повинні бути забезпечені випробуваними й перевіреними запобіжними поясами, спеціальним спорядженням і неслизьким взуттям, а також ЗІЗ відповідно до чинних норм безплатної видачі засобів індивідуального захисту працівникам житлово-комунального господарства.
1.5. При настанні нещасного випадку необхідно надати потерпілому першу долікарську допомогу, негайно повідомити про подію майстра або іншого керівника, вжити заходів з метою збереження обстановки події (стану  обладнання), якщо це не створює небезпеку для оточуючих.
 
2. Вимоги безпеки перед початком роботи
 
2.1. Роботи на даху будівлі виконувати за нарядом-допуском. За необхідності працівники повинні бути забезпечені засобами індивідуального захисту від падіння з висоти.
Приступати до виконання робіт на даху будівлі слід лише після перевірки керівником робіт (майстром, виконробом) справності та надійності несучих конструкцій, даху й огороджень.
2.2. Місця кріплення запобіжних поясів мають бути вказані керівником робіт (майстром, виконробом) згідно з розробленим проектом виконання робіт.
2.3. Перед початком роботи працівник повинен:
— ознайомитися із заходами з безпечного виконання робіт в зонах дії небезпечних виробничих факторів і пройти цільовий інструктаж із записом у журналі інструктажів;
— перевірити справність і придатність засобів індивідуального захисту (поясів, касок, страхувальних канатів тощо);
— надягти ЗІЗ відповідно до виконуваної роботи;
— оглянути ділянку роботи, про помічені недоліки та несправності негайно повідомити керівника робіт і до їх усунення до роботи не приступати;
— перевірити наявність і справність інструменту (дерев’яних або пластмасових лопат, спеціальних пристосувань — гачків);
— перевірити справність крокв і обрешітки (опалубки) даху, а також його парапету;
— впорядкувати робоче місце й підходи до нього, за необхідності посипати їх піском, шлаком або іншими матеріалами, що запобігають слизькості.
2.4. Працівники не повинні братися до виконання робіт при:
— несправності пристосувань, інвентарю, засобів захисту (відсутності поясу і страхувальних канатів, неслизького взуття), обладнання, інструменту і механізмів;
— недостатній освітленості та захаращеності робочих місць і підходів до них;
— порушенні міцності конструкцій будівель і споруд;
— несприятливих метеорологічних умовах (снігопаді, тумані, посиленні вітру до 15 м/с і більше).
2.5. Виявлені порушення вимог охорони праці повинні бути усунені власними силами, а при неможливості це зробити працівники зобов’язані повідомити про них бригадирові або керівнику робіт.
 
3. Вимоги безпеки при виконанні роботи

3.1. При скиданні снігу з дахів має бути вжито таких заходів:
— тротуар, а в необхідних випадках і проїжджа частина, в небезпечній зоні можливого падіння снігу захищаються з трьох сторін інвентарними решітками, щитами, мотузкою з червоними прапорцями (сигнальною стрічкою). Огорожу розміщують на відстані не менше 1 м від будівлі за її висоти до 20 м і не менше 10 м за висоти будівлі від 20 м до 40 м. У разі необхідності скидання снігу з дахів будинків висотою понад 40 м розмір огороджувальної зони повинен бути пропорційно збільшений;
— до огорожі на тротуарі виставляється черговий в сигнальному жилеті й захисній касці, зі свистком для попередження пішоходів про небезпеку та сигналізації працівникам на даху;
— всі дверні прорізи з боку покрівлі, яка очищується від снігу, замикаються, або всередині сходових кліток, арок, воріт виставляються чергові для попередження людей про небезпеку. У разі неможливості замкнути двері виходу з будинку в бік покрівлі, яка очищується, повинно бути зроблено навіс до межі небезпечної зони для захисту пішоходів.
3.2. Не можна допускати на робоче місце осіб, які не мають відношення до дорученої роботи.
3.3. Розміщувати на даху технічні пристосування, інструмент допускається тільки з вжиттям заходів проти їх падіння, у тому числі і від впливу вітру. На час перерви в роботі вони повинні бути закріплені або прибрані з даху.
3.4. Під час роботи на висоті інструмент потрібно тримати в спеціальних сумках.
3.5. Під час виконання робіт на даху з ухилом більше 20 градусів, мокрому чи вкритому інеєм або снігом (незалежно від ухилу), з покриттям з азбестоцементних листів, черепиці та інших матеріалів, які не розраховані на навантаження від ваги працівників, улаштовують міцні трапи шириною не менш як 0,3 м з поперечними планками для упору ніг. Трапи повинні бути закріплені гаком до коника даху.
Працівники повинні мати запобіжний пояс з міцної страхувальної мотузки діаметром не менше 15 мм і випробуваний на навантаження 200 кг. Другий кінець мотузки має бути надійно закріплений за будівельну конструкцію будинку. Прив’язуватися до димових та вентиляційних труб, а також до траверс телефонної або радіотрансляційної мережі не дозволяється. Запобіжний пояс необхідно використовувати і під час робіт на краю даху, незалежно від його ухилу. Мотузка і трос мають прикріплятися до поясу тільки ззаду. Не можна скидати з даху на землю невикористані матеріали, інструменти, приладдя та будівельне сміття. Все це необхідно прибрати на перекриття або за допомогою мотузки чи похилою площиною спустити на землю.
3.7. Під час виконання робіт і під час переходів по даху необхідно бути максимально обережним, оскільки на ньому можуть бути цвяхи, які стирчать, і елементи повітряної електропроводки або грозозахисту, які можуть завдавати травм.
3.8. Очищення снігу з даху повинно проводитися тільки в денний час. У разі необхідності проведення цих робіт у вечірній або нічний час місце роботи має бути добре освітлене.
3.9. Перед виходом працівників через слухове вікно або спеціальний лаз на дах необхідно очистити майданчик перед вікном або лазом від снігу, вийти на дах одному працівнику, прив’язаному за допомогою поясу і мотузки до міцної конструкції будівлі, для зміцнення запобіжних мотузок для себе та інших.
3.10. Мотузка перед початком роботи має бути перевірена на міцність, не мати зв’язуючих вузлів. Довжина мотузки має бути такою, щоб вона не звисала з площини даху і при цьому не заважала рухам під час роботи.
3.11. Зняття крижаних бурульок з країв дахів і водостічних труб повинно проводитися тільки спеціальним пристосуванням (гачком). Звішуватися з даху під час виконання робіт не дозволяється.
3.12. Очищення дахів повинно проводитися тільки дерев’яними або пластмасовими лопатами, починаючи від коника до карниза рівномірно, не допускаючи перевантаження від снігу окремих ділянок покрівлі. Не допускається застосування металевого інструменту для сколювання льоду, що утворився на окремих ділянках даху (в настінному жолобі, біля лотків перед ринвами, в самих лотках і інших місцях).
3.13. Тонкий шар льоду (лід), що утворюється на дахах, очищати не потрібно, щоб не пошкодити дах, за винятком звисів, де це очищення обов’язкове (для запобігання утворенню бурульок та їх падінню).
3.14. Заборонено скидати сніг на електричні, телефонні та інші дроти (проводи), антенні вводи, відтяжки контактної мережі, а також на дерева, чагарники, кіоски, що знаходяться внизу, автомашини тощо, аби уникнути їх пошкодження.
3.15. Під час очищення дахів не дозволяється торкатися електропроводів, телевізійних антен, світлових реклам і інших установок, оскільки це може спричинити ураження електричним струмом.
3.16. Прибирання великих шматків льоду з карнизних ділянок покрівель, які не мають спеціальних обігріваючих пристроїв, повинно проводитися за допомогою пари зі шланга та інших пристосувань з дотриманням заходів безпеки проти опіків і падіння з даху.
 
4. Вимоги безпеки після закінчення робіт
 
4.1. По закінченню очищення даху знімати огорожу та плакати слід тільки після прибирання снігу за межі прилеглої території.
4.2. Після завершення робіт необхідно впорядкувати своє робоче місце, залишки матеріалів і пристосування прибрати з даху, ручний інструмент віднести до місця його зберігання.
4.3. Після роботи треба зняти одяг і взуття, привести їх в порядок і прибрати до шафи.
Весь спецодяг потрібно в установленому порядку висушувати та здавати у прання й ремонт.
4.4. Після завершення всіх робіт вимити теплою водою з милом (миючими пастами тощо) руки та обличчя, за можливості прийняти душ.
 
5. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях

5.1. В аварійних ситуаціях необхідно:
— при пожежі — викликати підрозділ з надзвичайних ситуацій, повідомити про подію безпосередньому керівникові, вжити заходів з метою гасіння пожежі наявними засобами пожежогасіння;
— при виході з ладу обладнання, оснащення, інструменту або його поломки — припинити роботу та повідомити про це керівника робіт;
— у разі зміни погодних умов (снігопад, туман, які зменшують видимість в межах зони робіт, а також посилення вітру до 15 м/с і більше) припинити роботу й перейти в безпечне місце.
5.2. В разі нещасного випадку на виробництві необхідно:
— швидко вжити заходів щодо запобігання впливу факторів, що травмують потерпілого, надання йому першої допомоги, виклику на місце події медичних працівників або доставки потерпілого до закладу охорони здоров’я;
— повідомити про подію керівника робіт чи іншу посадову особу, забезпечити до початку розслідування збереження обстановки, якщо це не становить небезпеки життю і здоров’ю людей.
5.3. При ураженні електричним струмом необхідно звільнити потерпілого від дії струму (вимкнути рубильник, перерубати провід, відтягнути або відкинути його сухою палицею, дошкою). Не можна доторкатися до потерпілого, поки він перебуває під дією струму. Долікарську допомогу надавати одразу після припинення дії електричного струму. Якщо потерпілий знаходиться в непритомному стані, необхідно негайно приступити до масажу серця та штучного дихання до прибуття лікаря.
Після надання першої допомоги потерпілий має бути відправлений до найближчого закладу охорони здоров’я. При підозрі пошкодження хребта його потрібно транспортувати тільки в положенні лежачи на жорсткій основі.
 

 
ИНСТРУКЦИЯ ПО ОХРАНЕ ТРУДА ПРИ ОЧИСТКЕ КРЫШ, ДВОРОВ, УЛИЦ И ПРОЕЗДОВ ОТ СНЕГА

1. Общие требования

     1.1. Все    вновь    поступающие   или   работники   организации, направляемые на эту  работу,  допускаются  к  исполнению  обязанностей только   после  прохождения  вводного  инструктажа  по  охране  труда, инструктажа на рабочем месте, а также медицинского осмотра.
     1.2. Первичный  инструктаж  на  рабочем  месте  проводят с каждым работником индивидуально. При этом обязателен показ безопасных приемов и методов работы.
     1.3. Первичный   инструктаж   на   рабочем   месте,    повторный, внеплановый,  текущий проводит непосредственный руководитель работ.  О проведении инструктажа и проверке знаний  делается  запись  в  журнале регистрации с обязательной подписью    инструктируемого    и инструктирующего.
     1.4. При переводе рабочих на другой объект, участок администрация обязана провести дополнительный инструктаж  по  предстоящей  работе  и ознакомить рабочих со всеми условиями работы на новом участке.
     1.5. Администрация обязана обеспечивать  рабочих  спецодеждой,  а также  средствами  индивидуальной  защиты в соответствии с выполняемой ими работой и согласно действующим нормам.
     1.6. При  выполнении  работы  необходимо  быть  внимательным,  не отвлекаться посторонними делами и разговорами и не отвлекать других от работы.
     1.7. Каждый  работник  обязан  соблюдать   требования   общей   и настоящей  Инструкции  по  охране  труда,  трудовую и производственную дисциплину, правила внутреннего распорядка, личной гигиены, требования электробезопасности  и  предупреждать своих товарищей о недопустимости нарушения этих правил и Инструкций.

2. Перед началом работы

     2.1. Надеть спецодежду и привести ее в порядок, волосы убрать под головной убор.
     2.2. Осмотреть участок работы.
     2.3. О   замеченных   недостатках   и  неисправностях  немедленно сообщить руководителю работ и до устранения их к работе не приступать.
     2.4. Администрация перед началом работы обязана: 
     ознакомить всех рабочих с  характером  работ  и  обратить  особое внимание на специфические особенности работы;
     ознакомить рабочих  с  правилами  безопасности  при  производстве работ на данном объекте;
     обеспечить всех работающих  соответствующими  приспособлениями  и устройствами,  гарантирующими безопасность производства работ, как при очистке крыш от снега, так и по очистке дворов и улиц.
      2.5. Перед выдачей поясов и веревок должен производиться их наружный осмотр.
Наружный осмотр производится лицом, за которым закреплен пояс, после каждого его применения.
Основными неисправностями и повреждениями, при которых пояс не может быть допущен к применению, являются:
- повреждение поясной ленты (надрыв или порез независимо от их величины); неисправность пряжек;
- отсутствие на закрепках шайб;
- повреждение ремней для застегивания (надрыв или порезы независимо от их величины).
Применение поясов не по размеру, а также нашивки их не допускается.
При наличии хотя бы одного из указанных повреждений пояс не может быть допущен к эксплуатации до приведения его в исправность и до прохождения статистического испытания.
Степень пригодности предохранительных веревок определяется:
а) осмотром.
б) испытанием.
Наружный осмотр веревок производится руководителем работ, работающей по очистке снега с крыш каждый раз перед выходом на работу по снегоочистке и после окончания работ в каждый рабочий день.
К неисправностям и повреждениям, обнаруженным при наружном осмотре веревки, дающим основание к недопустимости ее дальнейшего применения, относятся:
а) наличие значительного количества обрывов нитей (15-20) в веревке (заменяется новой веревкой);
б) влажность веревки.
Влажная веревка должна быть просушена. Никаких подвязываний для удлинения или замены негодного участка веревки не допускается.
    
3. Во время работы

     3.1. Выполнять только порученную администрацией работу.
     3.2. Не допускать на рабочее место лиц,  не имеющих  отношение  к порученной работе.
     3.3. Очистка снега с крыши должна производиться только в  дневное время.  В  случае  необходимости  проведения этих работ в вечернее или ночное время место работы должно быть хорошо освещено.
     3.4. Перед  выходом  рабочих  через слуховое окно или специальный лаз на крышу необходимо очистить площадку перед  окном  или  лазом  от снега, выйти на крышу одному рабочему, подвязанному при помощи пояса и веревки к прочной конструкции здания, для укрепления предохранительных веревок  для  себя  и  других  рабочих.  Привязываться  к  дымовым или вентиляционным  трубам,   а   также   к   траверсам   телефонной   или радиотрансляционной сети запрещается.
     3.5. Веревка  перед  началом  работы  должна  быть  проверена  на прочность  и  не должна иметь связывающих узлов.  Длина веревки должна быть такой,  чтобы она не сходила с плоскости крыши,  но и не стесняла бы движений во время работы.
     3.6. Снятие ледяных сосулек с краев крыш  и  у  водосточных  труб должно  производиться  только  специальным  приспособлением (крючком). Свешиваться с крыши при выполнении работ запрещается.
     3.7. Очистка  кровель  должна  производиться  только  деревянными лопатами.  Применение для этих целей металлических лопат  и  ломов  не допускается.
     3.8. Образующийся  на  крышах  тонкий  слой  льда   (наледь)   во избежание повреждения крыши очищать не следует, за исключением свесов, где эта очистка должна обязательно  производиться  для  предупреждения образования сосулек и их падения.
     3.9. Сбрасывание снега с кровли должно производиться одновременно с обоих скатов крыши, чтобы не вызвать односторонней перегрузки стропил или ферм. Для предохранения кровли от повреждений при сбрасывании с нее снега последний снимается с крыши не полностью, а оставляется нижний слой не менее 5 см. Сбрасывание снега с кровли во время больших морозов не рекомендуется с целью предохранения чердачных помещений от переохлаждения.
     3.10. При  сбрасывании  с  крыши  снега  должны быть приняты меры  предосторожности,  а именно:
- тротуар, а в необходимых случаях и проезд на  ширину  возможного  падения снега должны быть ограждены и на время работы поставлены дежурные.
- все дверные проемы,  выходящие в  сторону очищаемого  от  снега ската кровли,  должны быть закрыты или же внутри лестничных клеток,  арок, ворот поставлены дежурные для предупреждения об опасности лиц, выходящих из здания.
     3.11. Работа по сбрасыванию снега с  крыш  зданий,  выходящих  на улицу   и   проезды,   производится  в  сроки  и  часы,  установленные распоряжением  районной инспекции.
     3.12. Запрещается сбрасывать снег на электрические,  телефонные и другие  провода,  а  также  на  зеленые  насаждения  во  избежание  их повреждения.
     3.13. При  погрузке  снега  в  автомашину  запрещается  стоять  в кузове,  а также садиться на борт.  Запрещается прыгать на ходу как  в автомашину, так и из нее.
     3.14. Уборку проездов и площадок надо производить, находясь лицом навстречу   движения   транспорта.   Работа   по  движению  транспорта запрещается.  Работающие должны быть ознакомлены с правилами  уличного движения.
     3.15. Во время производства работ на улицах,  площадях и проездах с  движением транспорта,  а также при производстве работ по скалыванию льда,  погрузке  снега  вручную  места  работ  должны  быть  ограждены решетками    на   стойках,   выкрашенными   в   цвета,   установленные административной инспекцией города.  Решетки  должны  выставляться  со стороны  возможного  наезда  транспорта на расстояние 5 - 7 м от места работы.
     3.16. При  спуске  в открытый колодец на улице или проезде должен быть выставлен знак "Прочие опасности" на треноге.  Работа  без  этого знака запрещается.  В ночное время или темное время дня на месте знака должен быть установлен красный фонарь.

4. В аварийных ситуациях

4.1. В случае возникновения несчастного случая  информировать непосредственного руководителя, а также сообщить ответственному лицу по соблюдению требований охраны труда.
4.2. Место происшествия оставить нетронутым до прихода комиссии по расследованию.
4.3. Пострадавшему оказать первую медицинскую помощь.
4.3.1. При ранениях необходимо положить стерильную повязку и направить пострадавшего в больницу.
4.3.2. При переломах немедленно вызвать скорую помощь по телефону «03». При закрытом переломе до прибытия врача наложить шины.
4.3.3. При поражении электрическим током освободить пострадавшего от действия тока, соблюдая при этом меры предосторожности. Вызвать врача и до прибытия его, если у пострадавшего нарушено дыхание, делать искусственное дыхание, а при слабом пульсе или его отсутствии – массаж сердца.
4.4. При легких травмах и недомоганиях пользоваться аптечкой, сообщить мастеру и прекратить работу.

5. По окончании работы.

5.1. Произвести наружный осмотр поясов и веревок.
5.2. Убрать инструмент и средства индивидуальной защиты в специально отведенное для этого место.
5.3. Вымыть руки и лицо с мылом.
5.4. Обо всех недостатках, замеченных во время работы, известить администрацию.


$IMAGE2$







Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 6013 | Завантажень: 768 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.