Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 23.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.133.108.241· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Пожежна безпека » Інструкції з пожежної безпеки

Інструкція з охорони праці При виконанні робіт, пов’язаних з ремонтом, обслуговуванням блоків електрообладнання, контрольної вимірюваль
[ ] 14.12.2010, 22:09

Затверджено

Наказом по підприємству

від "__”________ 2010 року № ____

 

 

Інструкція з охорони праці

 

При виконанні робіт, пов’язаних з ремонтом, обслуговуванням блоків електрообладнання, контрольної вимірювальної апаратури, систем блокування і безпеки, шаф управління, засобів зв‘язку, радіофікації, пожежної і охоронної сигналізації та вимiрювальних пристроїв

 

 

1. Загальні положення.

 

1.1 Сфера застосування інструкції

1.1.1. Ця інструкція з охорони праці встановлює вимоги безпеки, яких необхідно дотримуватися при роботах в цехах та на дільницях підприємства.

1.1.2. Залежно від конкретних умов виробництва в центрах, цехах та на дільницях підприємства на підставі інструкції може бути розроблена відповідна інструкція, якій надається чинності наказом. Вимоги такої інструкції не можуть суперечити вимогам приведеної інструкції та додатково повинні містити вимоги безпеки, яких необхідно дотримуватися при роботах на конкретній дільниці виробництва. Відповідальність за це несе безпосередній начальник.

1.1.3. Інструкція з охорони праці надається всім, хто виконує даний від робіт, під розпис. Працівник при виконанні даного виду робіт повинен постійно мати інструкцію на робочому місці.

1.1.4. За порушення вимог Інструкції провинні несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.

1.2 Умови і порядок допуску працівників до самостійної роботи, пов‘язаної з ремонтом, обслуговуванням блоків електрообладнання, контрольної вимірювальної апаратури, систем блокування і безпеки, шаф управління, засобів зв‘язку, радіофікації, пожежної і охоронної сигналізації та вимiрювальних пристроїв.

1.2.1. До роботи, пов‘язаної з ремонтом, обслуговуванням засобів зв‘язку, радіофікації та вимiрювальних пристроїв допускаються особи, які пройшли навчання безпечним методам праці, перевірку знань з питань охорони праці, одержали відповідне посвідчення із записом про допуск до роботи, мають кваліфікаційну групу з електробезпеки не нижче за III, а також практичні навики робіт, пов‘язаних з ремонтом, обслуговуванням засобів зв‘язку, радіофікації та вимiрювальних пристроїв.

1.2.2. До паяльних робіт з використанням припоїв на свинцевій основі допускається робітники не молодше 18 років.

1.2.3. Для попередження захворювань всі працівники, зайняті на роботах, пов‘язаних з ремонтом, обслуговуванням засобів зв‘язку, радіофікації та вимiрювальних пристроїв, повинні проходити медичний огляд не рідше одного разу на два роки.

1.2.5. Особи, що виконують роботи пов‘язані з ремонтом, обслуговуванням засобів зв‘язку, радіофікації та вимiрювальних пристроїв, повинні знати:

- заходи надання першої допомоги потерпілим;

- безпечні методи виконання даного виду робіт;

- інструкцію з охорони праці при роботах з електроінструментом;

- інструкцію з охорони праці при роботах з ручним інструментом.

1.2.4 Працівникам необхідно виконувати тільки ту роботу, яка доручена безпосереднім керівником, та проводити її справним інструментом, використовуючи його за призначенням, зазначеним в паспорті інструмента.

Наказ ( розпорядження ), що суперечать правилам безпеки не повинен виконуватися. Працівник, що одержав такий наказ ( розпорядження ), зобов‘язаний звернути увагу керівника, що віддав наказ ( розпорядження ), на протиріччя наказу інструкції з техніки безпеки та тощо і повідомити про це особу, відповідальну за безпечне виконання робіт або безпосереднього керівника.

1.3. Загальні вимоги до приміщень майстерень по ремонту, регулюванню та настройці обладнання

1.3.1. В регулювальних майстернях робочi поверхнi столiв, верстатiв повиннi бути покритi лiнолеумом ( пластиком ) i мати гладкi торцевi поверхнi. Уживати для цiєї мети настiльне скло забороняється.

1.3.2. На робочих столах, верстатах i стiнах не дозволяється розмiщувати вiдкритими клеми перемикачiв, автоматичних вимикачiв та iншi не захищенi елементи електромонтажу, якi знаходяться пiд змiнним струмом напругою 220/380В, частотою 50Гц.

1.3.3. Настiльнi свiтильники для освiтлювання робочих мiсць регулювальникiв повиннi мати рухомi непрозорi рефлектори. Для освiтлювання робочих мiсць можуть уживатися свiтильники з металевим корпусом i розсувним кронштейном. В випадку розташування таких свiтильникiв поблизу заземлених конструкцiй ( опалювальних батарей, водопровiдних труб ) або заземленого обладнання корпуси свiтильникiв та кронштейни треба заземлювати, або напруга свiтильникiв не повинна перевищувати 42В.

1.3.4. Вiкна в регулювальних майстернях треба обладнувати фрамугами.

1.3.5. Чистку ( промивку ) приладiв i механiчних частин бензином необхiдно виконувати в окремих примiщеннях, де встановленi спецiальнi металевi шафи, обладнанi витяжною вентиляцiєю.

1.3.6. В примiщеннях, якi спецiально обладнанi для промивки бензином приладдя i деталiв, палити i користуватися вiдкритим вогнем забороняється.

1.3.7. Для чистки приладiв забороняється використовувати етилований бензин.

1.3.8. Резервуари з кiлькiстю бензину та iншого пального, що перевищує добову потребу майстернi, необхiдно зберiгати у спецiальному примiщеннi. Пальне у кiлькостi добової потреби слiд зберiгати у щiльно закритих посудинах, у вогнетривкому ящику, який знаходиться в примiщеннi майстернi.

1.3.9. Виробничi процеси, такi, як паяння, продування обмоток збудження, фрезерування колекторiв, просушування промитих у бензинi якорiв електродвигунiв i частин апаратiв, що супроводжуються видiленням газiв, пилу та парiв бензину, необхiдно здiйснювати на спецiальних столах-верстатах, обладнаних витяжними пристроями.

1.3.10. Дiлянки, на яких провадиться паяння виробiв сплавами, що мiстять свинець, необхiдно видiляти в окремi примiщення. Оснащення примiщень, а також повітропроводів, комунiкацiй i т.д. повинне дозволяти їх очищення. Стiни, вiконнi рами, опалювальнi прилади, повітропроводи повиннi бути гладкими i покритi олiйною фарбою свiтлих тонiв. Пiдлога також повинна бути гладкою, без щiлин.

1.3.11. Робочi поверхнi столiв або обладнання, а також поверхнi ящикiв для зберiгання iнструментiв необхiдно покривати гладким матерiалом, який легко миється. Внутрiшню поверхню ящикiв для iнструменту слiд фарбувати олiйною фарбою.

1.3.12. Сплави i флюси, що використовуються, необхiдно помiщати в тару, яка виключає забруднювання робочої поверхні свинцем.

1.3.13. Робочi мiсця слiд обладнувати мiсцевими витяжними пристроями, якi забезпечують швидкiсть руху повiтря безпосередньо на мiсцi паяння не менш 0,6 м/с, незалежно вiд конструкцiї повiтрозабiрникiв.

Паяльники у робочому станi завжди необхiдно тримати в зонi впливу витяжної вентиляцiї. Для електроживлення паяльникiв i переносних ламп у примiщеннi майстернi необхiдно встановлювати на стiнi електророзетки напругою 42 В змiнного струму.

1.3.14. Вентиляцiйнi установки необхiдно включати до початку робiт i виключати пiсля їх закiнчення.

1.3.15. Забороняється поєднання в однiй вентиляцiйнiй установцi вентиляцiйних пристроїв постiв паяння та вентиляцiйних пристроїв iншого виробничого обладнання. 1.3.16 Вживання рециркуляцiї повiтря в примiщеннi паяння забороняється.

1.3.17. Для збору використаного для чистки i паяння приладiв, а також для прибирання робочих мiсць шмаття необхiдно застосовувати ємностi ( бачки з кришками ), якi легко миються. Коли для обтирання рук використовують паперовi серветки, указанi ємностi можуть служити для їх збору. Використане шмаття i паперовi серветки, забрудненi свинцем, необхiдно спалювати, повторне їх використання не дозволяється. Мiсце спалювання треба узгоджувати з мiсцевими органами пожежного нагляду та СЕС.

1.3.18. Миття пiдлоги на дільниці паяння слiд провадити пiсля закiнчення кожної робочої змiни. Сухi способи прибирання не дозволяються. Загальне вологе прибирання усього робочого примiщення необхiдно провадити не менш як 1 раз у два тижнi.

1.3.19. Робiтники, якi виконують паяльнi роботи, повиннi користуватися спецодягом.

1.3.20. Зберiгання робочого i будь-якого iншого одягу у гардеробах повинно бути роздiльним.

1.3.21. Перед харчуванням i палiнням працівники зобов‘язані мити руки i полоскати порожнину рота. Бiля умивальникiв, незалежно вiд мiсця їх розташування, постiйно повиннi бути мило, щiтки, бачки з одновiдсотковим розчином оцтової кислоти або змивочної пасти на основi ОП-7, необхідна кiлькiсть серветок для обтирання рук (паперових або бавовняних разового використання ) або встановлений електрорушник. Вживання рушникiв загального користування забороняється.

 

2. Вимоги безпеки перед початком робіт

 

2.1. Одягнути спецодяг. Манжети рукавів халата повинні бути застебнуті.

2.2. Оглянути робоче місце, забрати речі, які заважають роботі та звільнити проходи.

2.3. Перевірити справність та відсутність замикання на корпус електроінструменту, справність ручного інструменту, приладів та драбин. Про виявлені недоліки сповістити свого безпосереднього керівника.

 

3. Вимоги безпеки під час виконання робіт.

 

3.1. Роботи по монтажу та ремонту обладнання заміна плат та блоків повинна виконуватись при повній відсутності напруги.

У виключних випадках, у разі неможливості зняти напругу, роботи на струмоведучих частинах, що знаходяться під напругою, повинні проводитись за допомогою основних та допоміжних ізолюючих захисних засобів: діелектричних рукавичок, діелектричних калош, інструмента з ізольованими ручками.

3.2. Вимірювальні шнури та шнури для комутації повинні бути у цілковитій справності: ізоляційній накладки не повинні мати тріщин, а шнури – оголених від ізоляції місць.

При використанні шнурів, їх необхідно тримати тільки за ізольовану частину.

3.3. Заміну рядових запобіжників необхідно проводити при знятому навантаженні.

3.4. При заміні індивідуальних запобіжників слід користуватись ізолюючими обценьками.

3.5. Наявність напруги на струмоведучих частинах обладнання слід перевіряти індикатором напруги та вольтметром.

3.6. Перед обладнанням що має напругу 220 В повинні бути покладені діелектричні килимки.

Корпуса вимірювальних приладів, випробовуючих пристроїв повинні бути заземлені.

При використаннi вимiрювальних приладiв бiля столiв, верстатiв i на стiнi необхiдно встановити електророзетки з контактом заземлення, пiдвести мережу 220 В i захисне заземлення опором не бiльше 4 Ом. Для електроживлення паяльникiв i переносних ламп в примiщеннях для регулювання апаратури треба мати мережу зниженої змiнної напруги 42В; для електроживлення вимiрювальних приладiв змiнною напругою 220В треба встановити розетки з контактом заземлення.

3.9. При роботі з паяльником необхідно:

- переконатися, що напруга мережі, вказана на розетці, відповідає напрузі призначеній для роботи паяльника;

- переконатися, що стан паяльника відповідає нормам безпеки;

дріт або деталь, що припаюється, притримувати пінцетом;

- під час роботи класти паяльник не металеву теплостійку підставку;

- не залишати ввімкнений паяльник без догляду;

- на час перерви в роботі – вимикати паяльник з мережі та класти його на металеву теплостійку підставку.

При роботі ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ:

- перевищувати зазначену у паспорті інструмента тривалість безперервної роботи;

- передавати інструмент навіть короткочасно іншим особам, які не мають права працювати з електроінструментом;

- доторкатися до ріжучих частин інструмента чи частин, що обертаються;

триматися за провід електроінструмента;

- виймати стружку чи тирсу руками;

- працювати з приставних драбин;

- натягувати та перегинати кабелі електроінструмента;

- перехрещувати кабелі живлення електроінструмента з іншими кабелями, тросами, проводами і шлангами;

- застосовувати для живлення електроінструмента автотрансформатор;

- охолоджувати корпус електроінструмента при перегріванні снігом чи водою;

- користуватися несправними: електроінструментом, ручним інструментом, приладами та драбинами;

- вживати i зберiгати їжу, воду для пиття, а також палити в примiщеннях, де провадиться паяння;

- заходити в робочому одязi в кiмнати для харчування, їдальнi, буфети тощо;

- зберiгати будь-який одяг i особисті речи працюючих в примiщеннi, яке видiлене для паяння;

- проводити роботи, пов‘язані з ремонтом, обслуговуванням засобів зв‘язку з двох верхніх сходинок драбини, а також коли на східцях драбини знаходиться більше ніж одна людина;

- переходити на висоті з однієї драбини на іншу;

- продовжувати роботу при появі диму або запаху, характерних для ізоляції, що горить, кругового вогню на колекторі внаслідок підвищеного іскріння щіток, підвищеного шуму, стукоту, вібрації, пошкодження робочого інструмента.

 

4. Вимоги безпеки після закінчення робот.

 

4.1. Вимкнути електроінструмент, від’єднати провід живлення електроінструменту від мережі живлення.

·         Привести до порядку робоче місце.

·         Робочi поверхнi столiв, а також внутрiшнi поверхнi ящикiв для iнструментiв пiсля закiнчення змiни необхiдно очищати i обмивати гарячим мильним розчином.

·         Інструменти, прилади, деталі та документацію прибрати у відведене для них місце (паяльник повинен бути холодним).

·         Прийняти заходи особистої гігієни.

 

5. Дії в аварійних ситуаціях

 

5.1. При роботі, пов‘язаної з ремонтом, обслуговуванням блоків електрообладнання, контрольної вимірювальної апаратури, шаф управління, засобів зв‘язку, радіофікації, пожежної і охоронної сигналізації та вимiрювальних пристроїв:

·         коротке замикання в мережі живлення електроінструмента з можливим подальшим загоранням електропроводки;

·         пошкодження захованої електропроводки з можливим коротким замиканням і загоранням;

·         ураження працівника електричним струмом;

·         ураження працівника небезпечними рідинами, парами, газами;

·         інші аварійні ситуації, не пов'язані безпосередньо з виконанням даного виду робіт.

 

При нещасному випадку свідок, працівник, який його виявив, або сам потерпілий повинні терміново повідомити безпосереднього керівника робіт чи іншу посадову особу і вжити заходів до надання необхідної допомоги.

Терміново організувати медичну допомогу потерпілому, у разі необхідності доставити його до лікувального закладу. Повідомити про те, що сталося, власника, а також відповідну профспілкову організацію підприємства.

Зберегти до прибуття комісії з розслідування обстановку на робочому місці та устаткування у такому стані, в якому вони були на момент події ( якщо, це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш тяжких наслідків ), а також вжити заходів до недопущення подібних випадків у ситуації, що склалася.

5.2. Кожний працівник, що першим виявив загрозу виникнення аварійної ситуації, повинен негайно припинити роботу та подати команду " СТОП ! ".

5.3. Команду " СТОП ! ", подану будь-яким працівником, повинні негайно виконати усі працівники, що її почули.

5.4. Про загрозу виникнення або про виникнення аварійної ситуації працівник повинен негайно повідомити керівника робіт ( безпосереднього керівника ).

5.5. При виникненні короткого замикання у мережі живлення електроінструмента або у іншій електромережі ( електроустановці ) негайно припинити роботу та відключити пошкоджену електромережу ( електроустановку ).

Самостійно усувати коротке замикання забороняється.

5.6. При виникненні пожежі діяти згідно інструкції з пожежної безпеки.

5.7. При ураженні працівника електричним струмом звільнити потерпілого від дії електричного струму: відключити електромережу; відділити потерпілого від струмопровідних частин з застосуванням діелектричних захисних засобів або інших ізолюючих речей і предметів (сухого одягу, сухої жердини, прогумованого матеріалу тощо); перерізати або перерубати провід будь-яким інструментом з ізолюючою рукояткою.

5.8. У всіх випадках до потерпілого викликати лікаря, а до його прибуття надати потерпілому першу допомогу.

5.9. При загрозі виникнення або при виникненні інших аварійних ситуацій, не пов'язаних безпосередньо з виконанням даного виду робіт, діяти відповідно до своїх обов'язків згідно з Планом ліквідації аварій.

 

Розробив:

Інженер з охорони праці                                                                                                               





Категорія: Інструкції з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2263 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.