Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.04.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.198.134.127· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [246]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [136]
Розслідування нещасних випадків [92]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Як проводити випробування піддонів?
[ ] 18.08.2014, 22:04

Як проводити випробування піддонів?

На нашому складі експлуатуються дерев’яні плоскі піддони розміром 800 х 1200 мм. Піддони закуповуються не нові, а б/в, тому ніяких даних про їх приймально-здавальні чи періодичні випробування згідно з вимогами ГОСТ 9078-84 «Поддоны плоские. Общие технические условия» підприємство-постачальник нам не надає. Немає також на ці піддони й інструкцій з експлуатації.

Підкажіть, будь ласка, чи можна нам як підприємству, яке закуповує такі б/в піддони для експлуатації у себе на складі, перед введенням їх в експлуатацію провести випробування комісією підприємства відповідно до вимог розділу 4. ГОСТ 9078-84? Якщо так, то які це повинні бути випробування — приймально-здавальні чи періодичні? Яким повинен бути склад комісії, за якими правилами навчений та якої форми повинен бути протокол результатів проведення випробувань (адже в ГОСТ 15.001-88, на який посилається п. 4.3.4 ГОСТ 9078-84, форма протоколу відсутня).

ГОСТ 9078-84 «Поддоны плоские. Общие технические условия» передбачає проведення випробування піддонів за методикою, наведеною у Додатку 1. Окрім того, відповідно до п. 4.3 ГОСТ 9078-84 періодичні випробування повинні проводитись не рідше одного разу на два роки, та до складу періодичних випробувань входять випробування на: вигин; вигин верхнього настилу при штабелюванні; вигин нижнього настилу при штабелюванні; міцність зборки крайніх елементів верхнього настилу; міцність при підйомі стропами; міцність зборки. Результати періодичних випробувань оформлюють протоколом відповідно до ГОСТ 15.001-88 «Система разработки и постановки продукции на производство. Продукция производственно-технического назначения». На підприємстві з числа інженерно-технічних працівників має бути призначено особу, відповідальну за проведення випробування тари (піддонів) та визначено оперативну документацію, пов’язану з проведенням цих випробувань. Відповідно до вимог ДСТУ ГОСТ 2.601-2006 «Експлуатаційні документи» для випробування тари (піддонів) необхідно розробити відповідну інструкцію з випробування.

Протокол випробувань повинен містити такі відомості:

назва та адреса підприємства, яке проводило випробування;
індивідуальний номер протоколу випробувань;
дата складання протоколу випробувань;
виробник тари;
опис типу конструкції тари (наприклад, розміри, матеріали, затвори, товщина тощо), який може включати креслення та/або фотографію;
максимальна місткість;
характеристики способу випробування;
опис і результати випробувань.

Протокол випробувань повинен бути підписаний із зазначенням прізвища та посади особи, яка його підписала. В протоколі випробувань повинні міститися дані про те, що тара була випробувана згідно з відповідними вимогами.

Хоча форма протоколу випробування у ГОСТ 9078-84 не наведена, можна рекомендувати форму протоколу, наведену, наприклад, у Додатку В до російського ГОСТ Р 51864-2002 «Тара. Методы испытания прочности крепления ручек». Якщо випробувана тара використовується не для потреб підприємства, то існуватиме необхідність атестації випробувального обладнання, наприклад, згідно з вимогами ГОСТ 24555-81 «Система государственных испытаний продукции. Порядок аттестации испытательного оборудования. Основные положения».

Слід зазначити, що сьогодні в Україні чинний ДСТУ ГОСТ 15.001:2009 «Система разработки и постановки продукции на производство. Продукция производственно-технического назначения». Крім того, окрім ГОСТ 9078-84 існують:

ГОСТ 21901-76 «Поддоны авиационные типов ПА-5,6 и ПА-2,5. Общие технические условия»;
ГОСТ 18343-80 «Поддоны для кирпича и керамических камней. Технические условия»;
ГОСТ 9570-84 «Поддоны ящичные и стоечные. Общие технические условия»;
ГОСТ 26381-84 «Поддоны плоские одноразового использования. Общие технические условия».

Слід зазначити, що під час експлуатації тари, зокрема піддонів, результати технічного опосвідчення тари заносяться до журналу «Журнал технического освидетельствования тары», форма якого наведена у Додатку А до ГОСТ 12.3.010-82 «Система стандартов безопасности труда. Тара производственная. Требования безопасности при эксплуатации».

Дата техни­ческого освидете­льствования

Обозначение тары

Инвентарный номер тары

Результат технического освидетель­ствования

Дата последующего технического освидетельствования

Подпись лица,
проводившего
техническое
освидетель­ствование

1

2

3

4

5

6

 

 

 

 

 

 

 

Микола Федоренко,
головний державний інспектор з охорони праці
Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській обл. і м. Києві

Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 765 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
1
ВОПРОС: На складе эксплуатируются деревянные плоские поддоны размером 800х1200 мм. Поддоны закупаются не новы, а б/у, поэтому никаких данных об их приемо-сдаточных или периодических испытаниях в соответствии с требованиями ГОСТ 9078-84 «Поддоны плоские. Общие технические условия» нет. Нет также на эти поддоны и инструкций по эксплуатации. Можно ли нам как предприятию, которое закупает такие б/у поддоны для эксплуатации у себя на складе, перед введением их в эксплуатацию, проводить испытания комиссией предприятия в соответствии с требованиями раздела 4. ГОСТ 9078-84? Если да, то какие это должны быть испытания – приемо-сдаточные или периодические? Каким должен быть состав комиссии, по каким правилам обученный и какой формы должен быть протокол результатов проведения испытаний (ведь в ГОСТ 15.001-88, на который ссылается п. 4.3.4 ГОСТ 9078-84, форма протокола отсутствует)?
ОТВЕТ: ГОСТ 9078-84 «Поддоны плоские. Общие технические условия» предполагает проведение испытаний поддонов по методике, приведенной в Приложении 1. Кроме того, согласно п. 4.3 ГОСТ 9078-84 периодические испытания должны проводиться не реже одного раза в два года. Периодическое испытание включает:
- испытание на изгиб;
- испытание на изгиб верхнего настила при штабелировании;
- испытание на изгиб нижнего настила при штабелировании;
- испытание на прочность сборки крайних элементов верхнего настила;
- испытание на прочность при подъеме стропами;
- испытание прочность сборки.
Результаты периодических испытаний оформляют протоколом в соответствии с ГОСТ 15.001-88 «Система разработки и постановки продукции на производство. Продукция производственно-технического назначения» (в Украине он известен также как ДСТУ ГОСТ 15.001:2009). На предприятии из числа инженерно-технических работников должно быть назначено лицо, ответственное за проведение испытаний тары (поддонов) и определена оперативная документация, связанная с проведением этих испытаний. В соответствии с требованиями ГОСТ 2.601-2006 «Эксплуатационные документы» для испытания тары (поддонов) необходимо разработать соответствующую инструкцию по испытанию.
Протокол испытаний должен содержать следующие сведения:
- название и адрес предприятия, проводившего испытания;
- индивидуальный номер протокола испытаний;
- дата составления протокола испытаний;
- производитель тары;
- описание типа конструкции тары (например, размеры, материалы, затворы, толщина и т.д.), который может включать чертежи и / или фотографию;
- максимальная вместимость;
- характеристики способа испытания;
- описание и результаты испытаний.
Протокол испытаний должен быть подписан с указанием фамилии и должности лица, подписавшего его. В протоколе испытаний должны содержаться данные о том, что тара была испытана согласно соответствующим требованиям.
Хотя форма протокола испытания в ГОСТ 9078-84 не приведена, можно рекомендовать форму протокола, приведенную, например, в Приложении В к российскому ГОСТ Р 51864-2002 «Тара. Методы испытания прочности крепления ручек». Если опробованная тара используется не для нужд предприятия, то будет существовать необходимость аттестации испытательного оборудования, например, в соответствии с требованиями ГОСТ 24555-81 «Система от государственных испытаний продукции. Порядок аттестации испытательного оборудования. Основные положения».
Следует отметить, что помимо ГОСТ 9078-84 существуют:
- ГОСТ 21901-76 «Поддоны авиационные типов ПА-5,6 и ПА-2,5. Общие технические условия»;
- ГОСТ 18343-80 «Поддоны для кирпича и керамических камней. Технические условия»;
- ГОСТ 9570-84 «Поддоны ящичные и стоечные. Общие технические условия»;
- ГОСТ 26381-84 «Поддоны плоские одноразового использования. Общие технические условия».
Следует отметить, что во время эксплуатации тары, в частности поддонов, результаты технического освидетельствования тары заносятся в журнал «Журнал технического освидетельствования тары», форма которого приведена в Приложении А к ГОСТ 12.3.010-82 «Система стандартов безопасности труда. Тара производственная. Требования безопасности при эксплуатации».
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 792

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.