Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 25.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.145.152.98· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 20
Гостей: 20
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » інші документи

Лист Державної служби України з питань праці від 01.09.2015 № 2428/0/9.2-6/6/ДП-15
[ ] 01.09.2015, 14:11

Роз’яснення з питань щодо необхідності отримання суб’єктами господарювання документів дозвільного характеру на експлуатацію та обслуговування атракціонної техніки, порядку розслідування нещасних випадків, які стались підчас їх експлуатації, ведення обліку атракціонів тощо.

Лист Державної служби України з питань праці від 01.09.2015 № 2428/0/9.2-6/6/ДП-15

Які документи дозвільного характеру повинні бути у роботодавця на експлуатацію та обслуговування атракціонної техніки, що видаються на державному та місцевому рівнях? Яку роль у цьому питанні займають обласні або районні держадміністрації?
Хто несе відповідальність за нещасні випадки, які трапляються з відвідувачами?
Хто має право проводити та проводить розслідування нещасних випадків, що сталися з відвідувачами?
Чи ведеться облік атракціонів центральним органом виконавчої влади або його територіальними органами?
Як часто здійснюються перевірки атракціонної техніки та хто їх здійснює?
Чи можливо розроблення Порядку проведення розслідувань, пов’язаних з експлуатацією атракціонної техніки (оскільки де-факто відвідувачі приймають участь в експлуатації) на зразок Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов’язаних з використанням газу в побуті.

Державна служба України з питань праці

Лист
01.09.2015 № 2428/0/9.2-6/6/ДП-15

Державна служба України з питань праці розглянула ваш лист від 21.07.2015 № 243 та в межах компетенції надає роз’яснення з питань щодо необхідності отримання суб’єктами господарювання документів дозвільного характеру на експлуатацію та обслуговування атракціонної техніки, порядку розслідування нещасних випадків, які стались підчас їх експлуатації, ведення обліку атракціонів тощо.

Запитання: Які документи дозвільного характеру повинні бути у роботодавця на експлуатацію та обслуговування атракціонної техніки, що видаються на державному та місцевому рівнях? Яку роль у цьому питанні займають обласні або районні держадміністрації?

Вимоги до будови, виготовлення, установлення, монтажу, безпечної експлуатації, ремонту та реконструкції атракціонної техніки (далі — атракціони) визначено Правилами будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затвердженими наказом МНС України від 01.03.2006 № 110, зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 07.04.2006 за № 405/12279 (далі — НПАОП 92.7-1.01-06).

Згідно з пунктом 10.1 НПАОП 92.7-1.01 -06 суб’єкти господарювання, які мають намір експлуатувати атракціони (стаціонарні, пересувні та мобільні), що відносяться до атракціонів підвищеної небезпеки, повинні отримати дозвіл територіального органу з нагляду за охороною праці згідно з вимогами Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.01.2011 № 1107.

Технічний огляд атракціонів підвищеної небезпеки, відповідно до пункту 10.3.4 НПАОП 92.7-1.01 -96, проводиться організацією, яка у встановленому порядку отримала дозвіл органу з нагляду за охороною праці на право проведення технічних оглядів атракціонів, або уповноваженою організацією.

Місця і строки проведення заходів з атракціонами погоджуються власниками цих об’єктів з відповідними місцевими держадміністраціями, власниками територій та споруд, що зазначено у пункті 11.2 НПАОП 92.7-1.01-96.

Запитання: Хто несе відповідальність за нещасні випадки, які трапляються під час експлуатації атракціонів?

Статтею 13 Закону України «Про охорону праці» (далі — Закон) визначено, що роботодавець несе безпосередню відповідальність за належне утримання будівель, споруд, виробничого обладнання та устаткування, здійснення контролю за їх технічним станом, вжиття заходів щодо усунення причин, які призводять до нещасних випадків тощо.

Також, відповідно до пункту 11.1 НПАОП 92.7-1.01-06, забезпечення цивільного захисту у сфері техногенної безпеки на об’єктах та в місцях атракціонів покладається на керівників (власників) цих об’єктів, організаторів проведення таких заходів та осіб, відповідальних за оренду даних приміщень (територій).

Згідно з пунктом 11.5 НПАОП 92.7-1.01-06, власники будівель та споруд, атракціонів, інших об’єктів такого типу повинні забезпечити, зокрема, підготовку та належний технічний стан споруд, атракціону й інших об’єктів.

Відповідальними за порушення вимог НПАОП 92.7-1.01 -06, за безпечність конструкції, правильність вибору матеріалів, якість виготовлення, установлення, налагодження, реконструкції, ремонту, обслуговування, технічного огляду, експертного обстеження та експлуатації є підприємство, установа, організація (незалежно від форми власності та відомчої належності), що виконали відповідні роботи.

За порушення законів та інших нормативно-правових актів про охорону праці передбачена відповідальність винних осіб (дисциплінарна, адміністративна, матеріальна, кримінальна) згідно із законодавством, що визначено статтею 44 Закону.

Запитання: Хто повинен проводити розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками під час експлуатації, ремонту, налагодження чи обслуговування атракціонів, та з відвідувачами атракціонів?

Процедуру проведення розслідування нещасних випадків, що сталися з працівниками під час експлуатації, ремонту, налагодження чи обслуговування атракціонів визначено Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 30.11.2011 № 1232 (далі — Порядок № 1232).

Залежно від тяжкості отриманих працівником травм (легка, тяжка, з тяжкими або смертельними наслідками) розслідування проводиться комісією, яка утворюється наказом роботодавця, або керівника територіального органу Держгірпромнагляду за місцем настання нещасного випадку.

Механізм розслідування та ведення обліку нещасних випадків невиробничого характеру, які сталися з громадянами України, іноземцями та особами без громадянства на території України (у тому числі з відвідувачами атракціонів), визначено Порядком розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270 (далі — Порядок № 270).

Рішення щодо утворення комісії з розслідування нещасного випадку невиробничого характеру (за винятком нещасних випадків зі смертельними наслідками) приймає районна держадміністрація (виконавчий орган міської, районної у місті ради), яка визначає організацію, що повинна проводити розслідування, та направляє її керівникові копію рішення.

Розслідування нещасних випадків зі смертельними наслідками, групових нещасних випадків у разі смерті хоча б одного з потерпілих тощо, проводиться органами досудового розслідування, що передбачено пунктом 8 Порядку № 270.

Основна мета розслідування усіх категорій нещасних випадків (які сталися підчас виконання трудових обов’язків, або не пов’язаних з виконанням трудових обов’язків), є встановлення причин, що призвели до такої події, та розроблення плану заходів щодо запобігання подібним випадкам.

Запитання: Чи ведеться центральним органом виконавчої влади, який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки та охорони праці, облік атракціонів?

Положенням про Державну службу України з питань праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 (далі — Положення), визначено основні завдання та повноваження Держпраці.

Згідно з підпунктом 32 пункту 4 Положення Держпраці, відповідно до покладених на неї завдань, веде облік, у тому числі атракціонної техніки.

Свої повноваження Держпраці здійснює безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Запитання: 3 якою періодичністю здійснюються перевірки атракціонів?

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.04.2009 № 413 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 16.01.2013 № 67) затверджено Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері промислової безпеки та охорони праці, і визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю) (далі — Постанова № 413).

Критеріями оцінки ступеня ризику (високий, середній та незначний) від провадження господарської діяльності — є певні види господарської діяльності або виконувані роботи, які можуть становити потенційну загрозу життю і здоров’ю людей.

Отже, суб’єкти господарювання, які експлуатують атракціонну техніку підвищеної небезпеки, відносяться до високого ступеня ризику.

Згідно з пунктом 7 Постанови № 413 планова перевірка суб’єкта господарювання, яка передбачає всебічну перевірку його виробничих об’єктів, проводиться:

з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на рік;
із середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на два роки;
з незначним ступенем ризику — не частіше ніж один раз на п’ять років.

Також пунктом 8 Постанови № 413 передбачено проведення планових перевірок окремих об’єктів (атракціонів) суб’єкта господарювання, які проводяться:

з високим ступенем ризику — не частіше ніж один раз на три місяці або один раз на шість місяців (залежно від виконуваних робіт, зазначених у пункті 4 Постанови № 413);
із середнім ступенем ризику — не частіше ніж один раз на 12 місяців;
з незначним ступенем ризику — підчас планової всебічної перевірки суб’єкта господарювання.

Основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності визначено Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Запитання: Чи можливо розроблення Порядку проведення розслідувань, пов ’я- заних з експлуатацією атракціонної техніки на зразок Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій, пов ’язаних з використанням газу в побуті (оскільки де-факто відвідувачі приймають участь в експлуатації атракціонів)?

Механізм розслідування та ведення обліку нещасних випадків, які сталися з відвідувачами атракціонів, визначено Порядком № 270, а процедуру проведення розслідування аварій на виробництві визначено Порядком № 1232.

Згідно з вимогами пункту 104 Порядку № 1232 розслідування аварії (першої або другої категорії), під час якої не сталося нещасних випадків, проводиться відповідними комісіями, що утворюються:

у разі настання аварії першої категорії — центральним органом виконавчої влади, до сфери управління якого належить підприємство, чи місцевою адміністрацією;
у разі настання аварії другої категорії —керівником органу до сфери управління якого належить підприємство, чи місцевою адміністрацією.

Разом з тим у пункті 100 Порядку № 1232 зазначено, що випадки порушення технологічних процесів, роботи устаткування, тимчасової зупинки виробництва засобами автоматичного захисту та інші локальні порушення у роботі цехів, дільниць і окремих об’єктів, падіння опор та обрив проводів ліній електропередачі не належать до аварій, що мають категорію, і розслідуються підприємством в установленому законодавством порядку.

Заступник Голови                                                                                                                         О. Румежак





Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1351 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.