Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 24.05.2017
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.161.8.205· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [131]
Виробнича санітарія [126]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [754]
Питання та відповіді [238]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [561]
Відео [535]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [131]
Розслідування нещасних випадків [88]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [217]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

Ви це ї раніше могли робити. Наприклад, спеціаліст у Вас оформлений, або оформлений як сумісник, або...

Тобто, це значить, що я, ФОП, відтепер можу покласті обов'язки проведення інструктажів на праців...

Набрали чинності зміни до Типового положення про службу охорони праці
Відтепер на підприємств...

В парке им. Островского на Соломянской площади в г. Киеве в парке аттракционов есть паравоз не рельс...Оскільки   чинні на сьогодні Правила охорони праці в архівних установах, затвер...

По информации нескольких нормативно-информационных баз этот ДБН ещё не вышел из печати.


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 32
Гостей: 32
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Медогляд осіб, які працюють за персональними комп’ютерами з моніторами
[ ] 13.05.2014, 18:40

Медогляд осіб, які працюють за персональними комп’ютерами з моніторами

Інженер з охорони праці порушив питання про проходження бухгалтером нашого підприємства обов’язкового періодичного медичного огляду. Проте особа, уповноважена від трудового колективу, стверджує, що робота бухгалтера не пов’язана з безперервним стеженням за екраном відеотерміналів (дисплеїв) більше 4 годин за 8-годинну зміну, тобто не пов’язана з зорово-напруженою роботою (не підпадає під дію п. 6.2.3 таблиці Додатка 4 до Порядку № 246), мотивуючи це тим, що в посадовій інструкції бухгалтера не зазначається період часу, який бухгалтер проводить за екраном дисплея, а лабораторні дослідження умов праці чи атестацію робочих місць за умовами праці роботодавець не проводив і не планує проводити у зв’язку з складною економічною ситуацією. Підкажіть, як слід вчинити в такій ситуації, якщо з цією позицією згоден і роботодавець?

 

Санітарно-гігієнічні характеристики умов праці визначають Державні санітарні норми і правила «Гігієнічна класифікація праці за показниками шкідливості та небезпечності факторів виробничого середовища, важкості та напруженості трудового процесу», затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я України від 8 квітня 2014 р. № 248, (далі — Гігієнічна класифікація).

Відповідно до Гігієнічної класифікації, умови праці розподіляються на 4 класи:

  • 1 клас — оптимальні умови праці;
  • 2 клас — допустимі умови праці;
  • 3 клас — шкідливі умови праці;
  • 4 клас — небезпечні (екстремальні).

Шкідливий виробничий фактор — це фактор середовища і трудового процесу, вплив якого на працівника за певних умов (інтенсивність, тривалість тощо) може викликати професійне захворювання, тимчасове або стійке зниження працездатності, підвищити частоту соматичних і інфекційних захворювань, призвести до порушення здоров’я нащадків. Шкідливими виробничими факторами є фізичні, хімічні, біологічні фактори, фактори трудового процесу та інші небезпечні виробничі фактори.

Гігієнічні нормативи умов праці — рівні шкідливих виробничих факторів, які при щоденній (крім вихідних днів) 8-годинній роботі, але не більш 40 годин на тиждень протягом усього робочого стажу не повинні викликати захворювань або відхилень у стані здоров’я, що виявляються сучасними методами досліджень у процесі роботи або у віддалені періоди життя нинішнього та наступних поколінь. Робота в умовах перевищення гігієнічних нормативів (3 клас) дозволена тільки за умови застосування засобів колективного та індивідуального захисту і скорочення часу дії шкідливих виробничих факторів (захист часом). Робота в небезпечних умовах праці (4 клас) не дозволяється, за винятком ліквідації аварій, проведення екстрених робіт для попередження аварійних ситуацій, при цьому така робота виконується із застосуванням засобів індивідуального захисту та за умови регламентованих режимів робіт (пункти 3, 4 розділу І Гігієнічної класифікації).

Роботи, пов’язані з необхідністю спостереження за екранами відеотерміналів від 4,1 до 6 годин відносять до класу 3.1, а більше 6 годин на зміну — до класу 3.2 шкідливості за умовами праці (за показниками напруженості праці) (п. 2.3.2 таблиці Додатка до Гігієнічної класифікації). Категорії працівників, які підлягають медоглядам, визначають уповноважені представники санітарно-епідеміологічної служби разом з представниками роботодавця. Відповідно до роз’яснення заступника Головного державного санітарного лікаря України від 20 січня 2006 р. № 05.01.01-18-58/21 проводити попередній та періодичні медогляди осіб, які працюють з персональними комп’ютерами з моніторами (дисплеями), немає потреби.

Микола Федоренко,
головний державний інспектор з охорони праці
Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській обл. і м. Києві

Матеріал журналу «Охорона праці і пожежна безпека»

Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda
Переглядів: 911 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2017
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 817

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе