Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 23.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.144.17.45· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 6
Гостей: 6
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок

Методичні рекомендації щодо розробки на основі тарифної системи гнучких систем оплати праці
[ Викачати з сервера (535.0 Kb) ] 01.12.2011, 13:54

Методичні рекомендації щодо розробки на основі тарифної системи гнучких систем оплати праці та їх впровадження на підприємствах і в організаціях виробничої сфери

Методичні рекомендації підготували: І.Ф. Ломанов, В.В. Кузьменко, С.В. Мельник, к.е.н. (Державна установа Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин). / Державна установа Науково-дослідний інститут соціально-трудових відносин / Рік: 2011 / Вид-во: "Соцінформ"
Методичні рекомендації направлені на застосування на підприємствах виробничої сфери недержавної форми власності, незалежно від їх приналежності до виду економічної діяльності.



Зміст

1 Загальні положення
2 Терміни та визначення
3 Порядок розробки та запровадження гнучких тарифних систем  оплати праці
4 Методичні підходи щодо розробки на основі тарифної системи гнучких систем оплати праці
4.1 Розробка гнучких тарифних систем оплати праці працівників підприємств виробничої сфери на основі оцінки робочих місць
4.2 Розробка гнучких тарифних систем оплати праці працівників підприємств виробничої сфери на основі оцінки індивідуальних результатів праці працівників
4.3 Розробка гнучких тарифних систем оплати праці працівників підприємств виробничої сфери на основі оцінки ділових якостей працівників
5 Переваги систем оплати праці, визначених у рекомендаціях
6 Механізм запровадження гнучких тарифних систем оплати праці на підприємствах виробничої сфери
Перелік використаних джерел
Додатки
Додаток А  Алгоритм розробки гнучкої тарифної системи оплати праці
Додаток Б    Приклад картки балової оцінки посад
Додаток В  Приклад побудови п’ятирівневої сітки базової оплати праці
Додаток Г    Приклад розподілу робочих місць за грейдами
Додаток Д  Алгоритм розробки гнучкої тарифної системи оплати праці на основі оцінки робочих місць
Додаток Е    Алгоритм запровадження гнучкої тарифної системи оплати праці
Додаток Ж  Етапи запровадження гнучкої тарифної системи оплати праці
Додаток З  Орієнтовний план запровадження гнучкої тарифної системи оплати праці

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Рекомендації щодо розробки на основі тарифної системи гнучких систем оплати праці та їх впровадження на підприємствах і в організаціях виробничої сфери розроблено з метою:
•    посилення мотивації працівників підприємств виробничої сфери до високопродуктивної та якісної праці;
•    встановлення обґрунтованої різниці у заробітній платі в залежності від рівня кваліфікації працівників, складності та значущості робіт, ступеня відповідальності;
•    стимулювання працівників підприємств виробничої сфери щодо підвищення кваліфікації, ступеня  самостійної роботи, розвитку творчих здатностей (компетенцій) в межах виробничого процесу;
•    забезпечення відтворювання робочої сили підприємств виробничої сфери України;
•    створення умов для залучення молоді та кваліфікованих кадрів до роботи на підприємствах виробничої сфери України;
•    визначення за рівнем оплати тих працівників, праця яких у більшій мірі впливає на кінцеві результати роботи підприємства (структурного підрозділу).
Гнучкі системи оплати праці, засновані на тарифній системі (далі – гнучкі тарифні системи оплати праці), розроблюються суб'єктом господарювання у відповідності до визначених пріоритетів розвитку підприємства. При їх розробці необхідно передбачити, запланувати та реалізувати основні етапи розробки: підготовку, прийняття та реалізацію завдань щодо здійснення організаційних та технічних заходів, спрямованих на врахування особистих результатів праці працівників, їх кваліфікації, складності роботи, що виконується тощо (Алгоритм розробки тарифних систем оплати праці наведено у Додатку А).
 Рекомендації дозволяють будь-якому суб'єкту господарювання надавати можливість розробити та запровадити гнучкі тарифні системи оплати праці з урахуванням виду діяльності та специфіки виробництва, які встановлюють головні вимоги до якісних характеристик найманої робочої сили та засади функціонування системи управління персоналом, яка є складовою частиною загальної системи управління підприємством.
 Необхідність переходу до оплати праці найманих працівників на основі гнучкої тарифної системи визначається керівництвом підприємства, за погодженням трудового колективу (або його представників), як і всі інші питання, пов'язані з цим переходом (терміни розроблення основних положень системи, підготовки, впровадження, фінансування та адміністрування тощо).
 Порядок та умови застосування гнучких тарифних систем повинні бути збалансовані із стратегією розвитку підприємства, принципами оперативного управління трудовими ресурсами тощо.
 Головні вимоги, результати або якісні характеристики робочої сили, які будуть оцінюватися, та на базі оцінки яких буде розроблюватися гнучка тарифна система оплати праці, у кожному окремому випадку, повинні бути відомі усім працівникам підприємства, як і можливості підвищення (загрози зниження) заробітної плати.
 Суб'єкт господарювання, який застосовує для оплати праці найманих працівників гнучку тарифну систему, при її розробці повинен додержуватися основних принципів, які відбивають її сутність, а саме:
•    урахування специфіки підприємства;
•    зацікавленість керівництва підприємства у створенні ефективного мотиваційного механізму його працівників;
•    системний підхід до вирішення питань мотивації працівників підприємства;
•    прийняття ефективних рішень, заснованих на чітких фактах щодо стимулювання підвищення кваліфікації працівників, покращення результатів їх трудової діяльності тощо та оперативні дії з їх реалізації;
•    оптимізація впливу людського чинника на розвиток підприємства.
 При розробці та запровадженні на підприємствах гнучких тарифних систем оплати праці необхідно керуватися законодавством України та іншими нормативно-правовими актами щодо оплати праці.
 Обов'язковою умовою запровадження таких систем є фіксація  їх головних (визначальних) параметрів у колективному договорі відповідно до вимог частини II статті 97 КЗпП України.
 Якщо колективний договір на підприємстві, в установі, організації не укладено, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний погодити питання введення гнучкої тарифної системи і показників визначення (оцінки) індивідуального трудового внеску працівників або інших зарплатоутворюючих чинників з профспілковим органом, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективним органом (рада трудового колективу тощо).
 Показники оцінки результатів праці працівників, методи оцінки та періодичність її проведення встановлюються власником підприємства або уповноваженим ним органом з урахуванням вимог, передбачених пунктами 7 та 8 "Загальних положень" цих методрекомендацій та затверджуються керівництвом підприємства.
 Керівництво підприємства, на якому буде запроваджено гнучку тарифну систему із застосуванням періодичної оцінки, повинно створити умови для забезпечення найвищого рівня її об'єктивності, прозорості та зрозумілості.
 Об'єктивність проведення оцінки забезпечується рівними умовами для всіх категорій працівників (тривалість процедури, підрахунок результатів тощо) та відкритістю
інформації про зміст та критерії оцінки.
 Умови та конкретні показники диференціації розмірів тарифної заробітної плати працівників встановлюються на кожному підприємстві окремо, з урахуванням специфіки виробничої діяльності, кадрового складу тощо.
 Показниками, які можуть бути використаними для оцінки праці найманих працівників є: для робітників – кваліфікація, індивідуальна результативність праці, ділові якості тощо; для фахівців та керівників – складність праці, рівень кваліфікації,  у т.ч. професійної, ініціатива, творча віддача тощо.
 Підготовку управлінських рішень щодо розробки та запровадження гнучких тарифних систем оплати праці забезпечують служби підприємства (відділи), що займаються питаннями: кадрів, оплати праці, фінансово-економічного планування, тощо.
 Процедура та критерії оцінки зарплатоутворюючих чинників можуть постійно вдосконалюватися в залежності від об'єктивних змін господарської діяльності підприємства, зміни стратегії та тактики розвитку тощо, тому вони можуть бути переглянуті, з обов’язковою фіксацією змін, які затверджуються керівництвом підприємства і доводяться до відома всіх членів трудового колективу.






Категорія: Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок | Додав: ohranatruda | Теги: оплата праці, Методичні рекомендації
Переглядів: 2809 | Завантажень: 509 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.