Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.04.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.198.134.127· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [535]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативно-правові акти з охорони праці

НПАОП 10.0-5.35-95 Інструкція з навчання працівників шахт
[ ] 27.11.2011, 11:26

НПАОП 10.0-5.35-95

Інструкція з навчання працівників шахт
 Затверджено наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 30 травня 1995 р. № 79
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 серпня 1995 р. за № 272/808
Ця Інструкція поширюється на підприємства та організації Міністерства вугільної промисловості,  юридичних та фізичних осіб, які є власниками вугільних шахт та копалень.


ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ
ПО НАГЛЯДУ ЗА ОХОРОНОЮ ПРАЦІ
Держнаглядохоронпраці

 Н А К А З

№ 79 від 30.05.95 року
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 1 серпня 1995 р. за N 272/808
 
НПАОП 10.0-5.35-95

Про затвердження Інструкції з навчання працівників шахт
 

     Згідно з пунктом 4 Положення про Державний комітет України по нагляду  за  охороною  праці,  затвердженого  постановою  Кабінету Міністрів     України  від 04.05.93 № 328,

Н А К А З У Ю:

     1. Затвердити  Інструкцію  з  навчання  працівників  шахт   у редакції згідно з додатком.
     2. Начальнику управління по нагляду у вугільній промисловості Суслову Г.М. забезпечити:
     подання Інструкції  на  державну  реєстрацію  у встановленому порядку;
     додержання вимог  щодо включення Інструкції до реєстру ДНАОП, передбачених  розділом 2.7   Положення  про  порядок  опрацювання, прийняття,   перегляду  та  скасування  державних  міжгалузевих  і галузевих  нормативних  актів  про  охорону  праці,  затвердженого наказом Комітету від 16.03.94 N 19.

 Голова Комітету                                                                                      С.П. Ткачук

                                             Затверджено
                                       наказом Державного комітету України
по нагляду за  охороною праці
                                       від 30 травня 1995 р.  N 79
 
НПАОП 10.0-5.35-95

 Інструкція з навчання працівників шахт*)
 *) Далі - Інструкція.

1. Загальні положення

     1.1. Ця Інструкція поширюється на підприємства та організації Міністерства вугільної промисловості,  юридичних та фізичних осіб, які є власниками вугільних шахт та копалень (далі-власник).
     1.2. Відповідно  до  статті  20  Закону  України "Про охорону праці" (далі-Закону) усі працівники при  прийнятті  на роботу  і  в  процесі  роботи проходять на підприємстві інструктаж (навчання) з питань охорони праці.  Працівники, зайняті на роботах з  підвищеною   небезпекою  або  там,  де є потреба у професійному доборі, повинні проходити попереднє спеціальне навчання і один раз на  рік  перевірку знань відповідних нормативних актів про охорону праці.
     Шахта -  є підприємство з підвищеною небезпекою робіт,  і всі її працівники потребують професійного добору.
     1.3. Власник  зобов'язаний  створити  в  кожному структурному підрозділі і на робочому місці умови  праці  відповідно  до  вимог нормативних актів про охорону праці.
     Отже, власник зобов'язаний організувати  навчання  відповідно до  цієї  Інструкції  і  несе  відповідальність за її додержанням.
Допуск до роботи осіб,  які  не  пройшли  навчання,  інструктаж  і перевірку знань з охорони праці, забороняється.

2. Професійна підготовка робітників

     2.1. Професійна підготовка робітників в навчальних  закладах, підпорядкованих   Міністерству   вугільної  промисловості  України (далі-навчальні  заклади), містить  у  собі  навчання  професії  в установленому  цією  Інструкцією  порядку та складання кваліфікаційного  іспиту  з  отриманням  посвідчення  про  надання професії  та  кваліфікаційного  розряду на право виконання робіт з підвищеною небезпекою.
     2.2. Робітники,  які  вперше поступають на підземні роботи та не мають гірничих професій,  проходять навчання по  одній  із  цих первинних  професій  (перший ступінь),  не пов'язаних з підвищеною небезпекою праці (стволовий,  гірничоробочий  підземний,  машиніст підземних установок, робочий на маркшейдерських роботах та інше).
     До навчання по  другому  ступеню  з  професій,  пов`язаних  з підвищеною   небезпекою   праці  (гірничоробочий  очисного  вибою, машиніст  гірничих  виймальних  машин,   забійник   на   відбійних молотках,    гірничомонтажник   підземний,   прохідник,   машиніст електровоза,  машиніст підйомних машин,  електрослюсар  підземний, гірничоробочий  по ремонту гірничих виробок,  майстер-підривник та інше),  допускаються робітники, які мають стаж підземної роботи не менше  одного  року (включаючи виробничу практику під час навчання первинній професії).
     2.3. До перепідготовки на третьому та підвищення кваліфікації з метою присвоєння більш високого розряду на  четвертому  ступенях навчання  допускаються  робітники  з  стажем  роботи  за професією (розрядом),  отриманим на попередньому  ступені,  не  менше  шести місяців.
     2.4. Особи,  які мають професії (або спеціальності),  близькі за   профілем   підземним   професіям  (електрослюсарі,  машиністи електровозів,  конвейєрів,  компресорів   або   інших   машин   та установок),  та  стаж  роботи  за  професією  не менше двох років, можуть допускатися для навчання на другому ступені за  відповідною професією, минаючи перший ступінь.
     2.5. Особи,  які мають вищу освіту III та  IV  або  I  та  II рівнів  акредитації,  допускаються  до  складання кваліфікаційного іспиту  екстерном  по  гірничих  первинних  професіях   за   умови попереднього   стажування   на  робочому  місці  під  керівництвом спеціаліста або кваліфікованого робітника тривалістю не менше двох місяців.
     2.6. До навчання по професії майстра-підривника  допускаються особи,  які мають середню освіту,  не молодші 22 років,  і стаж на підземних роботах не менше 2 років.
     2.7. Навчання   проводиться   за   програмами,   розробленими навчальним  закладом,  та  затвердженими  його керівником, або директором  шахти  при  індивідуальній  формі  навчання.  Програми повинні  бути  погоджені з органом Держнаглядохоронпраці   з урахуванням   вимог   кваліфікаційних   характеристик  відповідних професій.
     Навчання суміжним    (іншим)    професіям   допускається   за скороченими програмами.
     2.8. Програми   повинні   включати  теоретичні  та  практичні заняття та виробничу практику на робочих місцях.
     Для проведення  теоретичних  та  практичних занять навчальний заклад  повинен  мати  навчальну   матеріальну   базу   (навчальні кабінети, лабораторії, майстерні, навчальні полігони).
     2.9. Навчання усім підземним професіям проводиться з відривом від виробництва.
     2.10. Допускається навчання без відриву від  виробництва  при підвищенні  кваліфікації  з  метою  надання  наступного  розряду з професій:  гірничоробочий  очисного   вибою, машиніст гірничих виймальних машин, гірничомонтажник підземний, прохідник, машиністи електровоза,    підйомних    машин,    електрослюсар    підземний, гірничоробочий по ремонту гірничих виробок.
     Іспити повинна   приймати    кваліфікаційна комісія  під головуванням представника органу Держнаглядохоронпраці.
     2.11. До  кваліфікаційних  іспитів  допускаються  особи,  які пройшли теоретичну та практичну підготовку в обсязі, передбаченому програмою.
     Кваліфікаційна комісія  у  складі  керівника  підприємства та служби охорони праці (заступників) або спеціалістів  призначається наказом  керівника  навчального закладу та узгоджується з місцевим органом Держнаглядохоронпраці.
     Особам, які  при  перевірці  знань  з  питань  охорони  праці показали задовільні результати,  видаються  посвідчення  згідно  з додатком  N 2   до Типового положення про навчання,  інструктаж та перевірку знань працівників з питань охорони  праці,  затвердженим наказом  Державного  комітету України по нагляду за охороною праці від 4 квітня 1994 р. N 30.
     Протоколи екзаменаційних  комісій  зберігаються у навчальному закладі протягом 40 років.
     2.12. Робітники,  які  оформляються  для  роботи  на об'єктах шахтної  поверхні,  підконтрольні  органам  Держнаглядохоронпраці, проходять підготовку,  перепідготовку та підвищення кваліфікації у порядку,  передбаченому п.п. 2.7,  2.8,  2.11  цієї Інструкції,  а ті, які  оформляються   на   об'єкти   не   підконтрольні  органам Держнаглядохоронпраці,  проходять  підготовку,  перепідготовку  та підвищення    кваліфікації    у   навчальному   закладі   або   за індивідуальною   формою   навчання у порядку, передбаченому  п.2.7 цієї Інструкції.

3. Навчання з охорони праці

     3.1. Навчання з охорони праці включає:  навчання в навчальних закладах,  в  навчальному  пункті  шахти,  вступний  інструктаж на робочому місці,  іспит з  охорони  праці,  стажування,  спеціальне навчання з безпеки робіт на викидо- та ударонебезпечних пластах.
     3.2. Навчання   з   охорони   праці   проводиться   з   метою ознайомлення  усіх  працівників,  які   оформляються   на   шахту, студентів  та  учнів,  що  проходять  виробничу практику,  а також працівників сторонніх організацій,  які виконують роботи на  шахті (далі - працівники), з  специфікою та умовами праці на шахті та на робочому  місці,  правилами  поведінки  в   особливо   небезпечних підземних  умовах  та  спеціальними  заходами з охорони праці,  що впроваджуються на шахті.
     3.3. Навчання  з  охорони  праці  проводиться  з відривом від виробництва.  Програма навчання повинна бути погоджена з  місцевим органом  Держнаглядохоронпраці.  Тривалість  навчання визначається програмою залежно від гірничогеологічних та виробничих умов шахти.
     3.4. При вступному інструктажі:
     а) усі працівники повинні бути  ознайомлені  з  особливостями гірничо-технічних  та  виробничих  умов шахти і вимогами з охорони праці,  обумовленими виробничою небезпекою та шкідливими факторами даної шахти;
     б) працівники,  які направлені для роботи на шахтну поверхню, та усі підземні працівники повинні пройти навчання на  навчальному полігоні правилам користування засобами пожежогасіння;
     в) працівники,  які  направлені  на підземні роботи,  повинні пройти тренування у "димній камері",  набути навиків включатися та дихати у саморятівникові під час його захисної дії;
     г) працівники   підземних   дільниць,   для   виходу  з  яких недостатньо часу захисної дії саморятівника, повинні набути навики переключатися у резервний саморятівник;
     д) працівники, які оформляються на роботу в шахти, небезпечні з  раптових  викидів  вугілля  та  газу,  повинні  пройти навчання правилам користування рятувальними  пунктами.  Вказані  тренування організовуються  директором  шахти  та  проводяться  інструкторами Державної  воєнізованої  гірничорятувальної  служби  або   шахтної гірничорятувальної служби (ДВГРС або ШГС);
     е) на шахтах,  небезпечних по метану, усі підземні працівники повинні  пройти  навчання  правилам  заміру концентрації метану та вуглекислого газу,  а на шахтах безпечних по метану - вуглекислого газу;
     ж) усі   працівники   повинні   вивчити   сигнали  аварійного повідомлення,  правила поведінки при аваріях  та  план  ліквідації аварій  на  своєму  робочому  місці,  запасні  виходи,  місця,  де розташовані засоби протиаварійного захисту саморятування, та вміти ними користуватися.
     Вступний інструктаж   проводиться   викладачами   навчального пункту шахти, або спеціалістами з охорони праці.
     Про проведення  вступного  інструктажу   робиться   запис   в особистій  карточці працівника,  яка зберігається у відділі кадрів та в журналі інструктажу.
     3.5. Первинний інструктаж на робочому місці проводиться після вступного інструктажу начальником дільниці  (цеху,  служби),  його заступником (помічником).
     При первинному інструктажі працівник повинен  ознайомитись  з технологічною   документацією,   робочим  місцем,  технологією  та організацією робіт,  інструкціями з експлуатації  машин,  які  він обслуговує,   засобами   безпеки  та  протиаварійного  захисту,  з головними та запасними виходами  з  шахти  шляхом  безпосереднього проходу  від  місця  роботи  по  виробках  та  запасних  виходах у супроводі спеціаліста.
     Про проведення   первинного  інструктажу  та  ознайомлення  з запасними  виходами  з  шахти  начальник   (заступник,   помічник) дільниці   (цеху,   служби)  робить  запис  у "Журналі  реєстрації Інструктажів" з питань охорони  праці  (додаток  N 8  до  Типового положення...).
     3.6. Іспит  з  охорони   праці   проводиться   комісією   під головуванням головного інженера шахти або керівника служби охорони праці  та  техніки  безпеки.  У  склад  комісії  повинен   входити представник місцевого органу Держнаглядохоронпраці.
     Іспит проводиться в усній формі за  типовими  екзаменаційними білетами, узгодженими з місцевим органом Держнаглядохоронпраці.
     За результатами   іспиту   оформляється   протокол  згідно  з додатком N 1 до Типового положення..., який зберігається у відділі кадрів шахти не менше трьох років.
     3.7. Стажування  проходять  усі  працівники,  окрім осіб,  що призначені на керівні посади, згідно з чинним законодавством.
     Під час  проходження  стажування  працівник прикріплюється за письмовою  вказівкою  начальника  дільниці   (цеху,   служби)   до спеціаліста або кваліфікованого робітника, бригадира, ланкового та виконує роботу  під  його  безпосереднім  керівництвом  на  одному робочому  місці.  Після  стажування оформляється допуск в "Журналі реєстрації інструктажів".
     3.8. Спеціальне    навчання   з   охорони   праці   проходять працівники,  яких направляють на роботу  в  очисні  та  підготовчі виробки  на  пластах,  небезпечних через раптові викиди вугілля та газу  або  гірничих  ударах.  Навчання  проводиться  за  програмою "Безпека  робіт  на  пластах,  небезпечних  через  раптові  викиди вугілля  та  газу   та   гірничих   ударах",   яка   погоджена   з Держнаглядохоронпраці.

4. Навчання з охорони праці у період трудової діяльності

     4.1. Навчання працівників з охорони праці у  період  трудової діяльності включає: первинний інструктаж, повторні, позапланові та цільові інструктажі,  підвищення кваліфікації, складання іспитів з охорони праці.
     4.2. Первинний інструктаж на робочому  місці  повинні  пройти працівники,  яких  переводять  працювати  за  іншою професією,  та працівники,  яких переводять  на  інші  дільниці  (цехи,  служби).
Первинний  інструктаж проводить начальник дільниці (цеху,  служби) або його заступник.
     Зміст первинного    інструктажу   визначається   п.3.5   цієї Інструкції.
     4.3. Первинний   інструктаж  проводять  спеціалісти,  фахівці дільниці (цеху,  служби) при видачі  наряду  на  виконання  робіт.
Інструктаж  проводиться  усно  або  подається у письмовій формі на розсуд спеціаліста,  фахівця,  який проводить наряд,  або вказівці начальника дільниці (цеху, служби).
     4.4. Повторний   інструктаж   проводиться   за    програмами, узгодженими з місцевим органом Держнаглядохоронпраці, та включає в себе:
     а) ознайомлення з запасними  виходами  з  шахти,    правилами поведінки  при  аварії (при введенні в дію нового плану ліквідації аварії),  перевірку   знань   робітниками   правил   користування саморятівником.   Проводиться   2   рази   на   рік   у   порядку, регламентованому п.3.5   цієї Інструкції за  програмою  первинного інструктажу;
     б) ознайомлення   з   правилами  та  розташуванням,  а  також тренування  навиків   користування   засобами   пожежогасіння   на навчальному   полігоні   та  саморятівниками  у  "димній  камері".
Проводиться кожні 2 роки у порядку,  регламентованому  п.3.4  цієї Інструкції за програмою вступного інструктажу;
     в) ознайомлення  з  ознаками  самозаймання вугілля,  раптових викидів вугілля та газу,  гірничих ударів,  проривів води,  глини, газів, з падінням породи та кріплення. Проводиться щорічно.

     Тренування навиків  користування  засобами  пожежогасіння  та саморятування   організовують   керівники   шахти,   а   проводять інструктори ДВГРС  (ШГС).  Інструктаж  з  решти  питань  проводить начальник  дільниці (цеху,  служби) або його заступник (помічник).
Повторне ознайомлення з запасними виходами та правилами  поведінки при  аваріях  проводиться  також у разі зміни виходів або переходу працівників на інші дільниці - протягом доби.
     Про проведення   повторного   інструктажу  робиться  запис  у "Журналі реєстрації інструктажів" з питань охорони праці.
     4.5. Позапланові інструктажі проводяться у  разі  переведення працівника  на іншу дільницю (цех,  службу),  зміни методів праці, введення нових правил,  норм та інструкцій з проведення  робіт,  а також у разі порушення працівником вимог безпеки праці.
     Позапланові інструктажі  проводяться  спеціалістами  дільниці (цеху,  служби ) та фіксуються у "Журналі реєстрації інструктажів" з питань охорони праці.
     4.6. Цільовий інструктаж проводиться у разі виконання разових робіт,  які не пов'язані з прямими обов'язками працівника,  у разі ліквідації аварій, відвідання шахти. Цільовий інструктаж проводить спеціаліст або  фахівець (цеху,  служби) та фіксує його у "Журналі реєстрації інструктажів" з питань охорони праці.
     4.7. Стажування  проходять  працівники,  які  мають перерву у роботі більше одного року.  Тривалість стажування,  яке встановлює головний інженер шахти,  повинна бути не менше п'яти робочих змін.
Порядок стажування визначається п.3.7 цієї Інструкції.
     4.8. Перевірка  знань працівників з охорони праці проводиться згідно з Типовим положенням.
     4.9. Перевірка   знань   працівниками   правил   користування саморятівниками проводиться кожні 6 місяців начальниками  дільниць (служб).
     4.10. Відповідальність за безпеку працівників,  які проходять навчання, несуть:
     а) під   час   навчання   з  первинних  професій  -  викладач (інструктор) навчального закладу, який проводить навчання;
     б) під  час  навчання  за другим ступенем,  перепідготовки та підвищення  кваліфікації  -   працівник   служби   охорони   праці підприємства;
     в) під час  проведення  первинного  інструктажу  -  працівник підприємства (цеху, дільниці, служби), який проводить інструктаж;
     г) за  період  стажування  (виробничої практики) - особа,  за якою закріплений стажист (практикант).


Категорія: Нормативно-правові акти з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: НПАОП 10.0-5.35-95, копальні, шахти, вугільна промисловіть, працівники шахт
Переглядів: 977 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 792

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.