Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 29.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.208.172.3· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » інші документи

Перелік прав посадових осіб (державних інспекторів) системи Державного комітету України по нагляду за охороною праці
[ ] 29.09.2009, 22:00

ЗАТВЕРДЖЕНО
Головою Держнаглядохоронпраці України
12 листопада 1993 р.



ПЕРЕЛІК
прав посадових осіб (державних інспекторів) системи Державного комітету України по нагляду за охороною праці

Посадовим особам (державним інспекторам) системи Держнаглядохоронпраці, згідно з Законом України "Про охорону праці" і Положенням про Держнаглядохоронпраці, для здійснення своїх функцій надаються відповідні права, які вони повинні своєчасно і повністю використовувати у наглядовій роботі.

1. Державні інспектори по нагляду за охороною праці, відповідно до посадових обов'язків, мають право:

1.1. Безперешкодно у будь-який час відвідувати підприємства, установи та організації незалежно від форм власності і видів їх діяльності (надалі - підприємства) для перевірки додержання законодавства про охорону праці та використання надр, одержувати від власника або уповноваженого ним органу (надалі - власник) необхідні пояснення, матеріали та інформацію з цих питань.

1.2. Видавати власникам і посадовим особам підприємств обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці і використанні надр, а також усунення недоліків при виконанні маркшейдерських і геологічних робіт.

1.3. Зупиняти у встановленому порядку експлуатацію підприємств, окремих виробництв, цехів, дільниць, робочих місць та устаткування до усунення порушень вимог з охорони праці, що створюють загрозу життю або здоров'ю працюючих.

1.4. Притягувати у встановленому порядку до адміністративної відповідальності працівників, винних у порушенні законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці та використання надр.

1.5. Надсилати (подавати) власникам підприємств подання про невідповідність окремих посадових осіб займаній посаді, а також вносити пропозиції про відсторонення від роботи працівників, які систематично порушують законодавчі та інші нормативні акти про охорону праці та використання надр. Надсилати в необхідних випадках матеріали до прокуратури для притягнення цих працівників до кримінальної відповідальності.

1.6. Призупиняти дію дозволів, виданих будь-яким органом Держнаглядохоронпраці, якщо не забезпечується додержання узгоджених умов їх дії.

1.7. Залучати за узгодженням з підприємствами (місцевими органами державної виконавчої влади) спеціалістів для проведення перевірок підприємств та об'єктів.

1.8. Брати участь у перевірці знань з питань охорони праці у новопризначених посадових осіб до початку виконання ними своїх обов'язків і періодично під час їх роботи.

1.9. Перевіряти додержання встановленого порядку допуску працівників до роботи, їх інструктажу та навчання безпечних методів праці, а також проводити перевірки знань працівників з питань охорони праці. Відстороняти від виконання небезпечних і спеціальних робіт осіб, які не мають допуску на їх виконання або виявили при перевірці незадовільні знання.

1.10. Призупиняти випуск або вилучати дозволи на виготовлення і застосування продукції, машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, технологічних процесів, а також на проведення підривних робіт у разі невідповідності їх вимогам нормативних актів про охорону праці та використання надр.

Забороняти застосування у виробництві шкідливих речовин, на які не розроблено гранично допустимих нормативів (концентрацій), методів і засобів метрологічного контролю, а також тих, що не пройшли токсикологічної експертизи.

1.11. Проводити у встановленому порядку розслідування обставин і причин аварій, нещасних випадків та випадків природної смерті працівників на виробництві, а також технічне розслідування розкрадань, розкидання та втрат вибухових матеріалів. Приймати за результатами розслідувань обов'язкові для виконання підприємствами рішення з питань, що належать до компетенції Держнаглядохоронпраці, і контролювати виконання цих рішень.

1.12. Забороняти роботи, пов'язані з використанням надр та їх геологічним вивченням, якщо порушуються законодавчі та інші нормативні акти, що визначають порядок виконання таких робіт.

1.13. Вимагати від власників-користувачів надр належного обгрунтування при списанні з обліку запасів корисних копалин.

1.14. Контролювати додержання встановлених органами Держнаглядохоронпраці умов безпечного проведення випробувань вибухових матеріалів, застосування засобів механізації підривних робіт, упаковки для ВМ та контрольно-вимірювальних приладів, що використовуються при виконанні підривних робіт.

1.15. Проводити технічний огляд об'єктів котлонагляду, газового комплексу та підйомних споруд, а також іншого устаткування підвищеної небезпеки. Контролювати своєчасність огляду таких об'єктів службами технагляду підприємств.

1.16. Відстороняти від роботи працівників, які знаходяться на робочих місцях у спецодягу, спецвзутті або з засобами індивідуального захисту, що не відповідають, умовам праці та вимогам нормативно-технічної документації.

1.17. Контролювати відшкодування у встановленому порядку власником шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, збитків іншим підприємствам, громадянам та державі, у зв'язку з втратами, викликаними порушеннями вимог охорони праці, а також своєчасну і повну сплату власником штрафу за випадки виробничого травматизму та професійних захворювань, порушення законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці та використання надр.

1.18. Вносити у відповідні органи Держнаглядохоронпраці пропозиції щодо здійснення заходів, спрямованих на поліпшення умов і охорони праці на підприємствах, а також щодо застосування до них економічних санкцій за допущені випадки виробничого травматизму, професійних захворювань, порушення законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці та використання надр.

1.19. Контролювати правильність витрачання коштів з фонду охорони праці підприємства.

2. Державні інспектори (провідні, I - II категорії) центрального апарату Комітету та територіальних управлінь, відповідно до посадових обов'язків, мають права, передбачені першим розділом даного Переліку, а також право:

2.1. Перевіряти контрольну роботу, що проводиться на місцях (підприємствах) інспекторським складом територіальних управлінь та їх структурних підрозділів.

2.2. Одержувати при проведенні перевірки, відповідно, від державних інспекторів, які контролюють підприємства, а також від посадових осіб інспекцій та територіальних управлінь довідки та пояснення, необхідні для виконання своїх функцій.

2.3. Вносити керівникам інспекцій та територіальних управлінь пропозиції з питань поліпшення наглядової роботи.

2.4. Брати участь у роботі комісій, що утворюються у міністерствах, відомствах, в інших господарських об'єднаннях, органах центральної та місцевої державної виконавчої влади, з перевірки знань питань охорони праці у посадових осіб.

2.5. Очолювати групи інспекторів під час проведення цільових і комплексних обстежень підприємств та об'єктів.

3. Головні державні інспектори центрального апарату Комітету та територіальних управлінь, відповідно до посадових обов'язків, мають права, передбачені першим та другим розділами цього Переліку, а також право:

3.1. Вносити відповідним підрозділам Держнаглядохоронпраці пропозиції про заслуховування повідомлень керівників підприємств з питань, що належать до компетенції цих підрозділів, а також брати участь у підготовці матеріалів до таких звітів.

3.2. Здійснювати методичне керівництво наглядовою роботою державних інспекторів.

4. Начальники державних інспекцій, їхні заступники, а також начальники відділів територіальних управлінь, відповідно до посадових обов'язків, мають права, передбачені першим, другим та третім розділами даного Переліку, а також право:

4.1. Видавати підприємствам дозволи на проведення підривних робіт і робіт, пов'язаних з експлуатацією, будівництвом та наладкою об'єктів газового комплексу, а також вилучати ці дозволи, якщо порушуються умови їх дії.

4.2. Накладати у встановленому порядку штрафи (тільки начальники інспекцій) або вносити пропозиції про їх накладення на підприємства за порушення законодавчих та інших нормативних актів про охорону праці, а також у разі невиконання розпоряджень (приписів) посадових осіб органів Держнаглядохоронпраці з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

4.3. Реєструвати підйомні споруди, об'єкти котло- та газового нагляду, склади вибухових матеріалів, а також узгоджувати документацію про розміщення таких складів.

4.4. Видавати свідоцтва підприємствам на право придбання вибухових матеріалів та "Єдині книжки підривника (майстра-підривника)".

4.5. Утворювати у встановленому порядку комісії щодо складання іспитів і видавати відповідні свідоцтва особам, яких готують до виконання робіт підвищеної небезпеки.

4.6. Заслуховувати звіти керівників підприємств та об'єднань про стан охорони праці, використання надр, виконання маркшейдерських та геологічних робіт та про заходи щодо усунення недоліків при проведенні таких робіт.

4.7. Організовувати експертизу проектних рішень на відповідність їх законодавчим та іншим нормативним актам про охорону праці.

4.8. Обмежувати, призупиняти або забороняти користування надрами при необгрунтованій або самовільній забудові площ залягання корисних копалин та недодержання встановленого порядку використання таких площ з іншою метою.

4.9. Надсилати власникам подання про увільнення у встановленому порядку від займаних посад осіб, які:

самовільно відновлюють роботи або здійснюють пуск об'єктів та устаткування, експлуатація яких була заборонена органами Держнаглядохоронпраці;

порушують встановлений порядок обліку, зберігання та використання вибухових матеріалів;

не мають права керувати роботами з підвищеною небезпечністю (гірничі, маркшейдерські, підривні, газонебезпечні, електротехнічні, на котлоагрегатах, об'єктах підйомних споруд та газового комплексу, металоплавильних та хімічних агрегатах тощо);

не пройшли навчання або не склали іспит з охорони праці.

4.10. Розглядати і вирішувати спірні питання, що виникають між власником та державним інспектором під час перевірки підприємства, а також відміняти (переглядати) у необхідних випадках рішення та висновки державного інспектора.

4.11. Видавати обов'язкові для виконання інспекторським складом інспекції (відділу) письмові розпорядження (вказівки) за результатами перевірки роботи державних інспекторів.

4.12. Координувати роботу служб охорони праці підприємств, установ, організацій та місцевих органів державної виконавчої влади.

5. Начальники територіальних управлінь Держнаглядохоронпраці, головні інженери та заступники начальників управлінь, відповідно до посадових обов'язків, мають права, передбачені першим - четвертим розділами даного Переліку, а також право:

5.1. Перевіряти роботу з питань охорони, гігієни праці та виробничого середовища, яку проводять органи місцевої державної виконавчої влади та об'єднання підприємств.

5.2. Видавати керівникам структурних підрозділів органів місцевої державної виконавчої влади обов'язкові для виконання вказівки (приписи) щодо усунення недоліків в організації роботи з охорони праці.

5.3. Розробляти за участю об'єднань підприємств, органів місцевої державної виконавчої влади та профспілок пропозиції щодо поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на підприємствах і вносити ці пропозиції до регіональної та національної програм з охорони праці, а також контролювати виконання цих програм.

5.4. Створювати у складі територіального управління госпрозрахункові підрозділи для проведення діагностики устаткування, експертизи проектів, ліцензування та сертифікації виробів, робіт та послуг, навчання та атестації спеціалістів.

5.5. Призначати, у межах вимог чинних нормативних актів про охорону праці, проведення підприємствами та їх підрозділами контрольних випробувань устаткування та матеріалів, контрольних аналізів виробничого середовища, технічного огляду устаткування, незалежної експертизи проектно-конструкторської документації.

5.6. Узгоджувати на підприємствах з видобування та переробки корисних копалин (твердих, рідких, газоподібних) норми їх втрат, а також норми втрат наявних у них компонентів.

5.7. Призначати представників органів Держнаглядохоронпраці в державні комісії з приймання в експлуатацію нових і тих, що реконструюються, підприємств та об'єктів.

5.8. Видавати у встановленому порядку дозволи власникам на:

початок роботи нового або реконструйованого підприємства (об'єкта);

виготовлення, проведення випробувань та передачу у виробництво зразків нових машин, механізмів, устаткування та інших засобів виробництва, а також впровадження нових технологій;

виготовлення і монтаж технологічного устаткування та приладів газового комплексу;

право користування гірничим відводом, а у виняткових випадках і забудову площ залягання корисних копалин;

виготовлення, монтаж та ремонт об'єктів котлонагляду та підйомних споруд, які підлягають реєстрації в органах Держнаглядохоронпраці;

підготовку та атестацію робітників, що зайняті на роботах, пов'язаних з виготовленням, монтажем, ремонтом, реконструкцією, наладкою та експлуатацією об'єктів котлонагляду, газового господарства та підйомних споруд, а також тих, які виконують роботу на технологічних трубопроводах та апаратах хімічних і металургійних виробництв (зварювальники, слюсарі, дефектоскопісти, апаратники тощо).

Відміняти такі дозволи (гірничі відводи) при невиконанні умов їх дії.

5.9. Встановлювати за поданнями підприємств, об'єднань (комбінатів) відповідні категорії шахт (рудників) за газом, відносити їх до небезпечних за пилом, раптовими викидами вугілля, породи та газу, гірськими ударами, а також затверджувати переведення шахт (рудників) з однієї категорії небезпеки в іншу.

5.10. Вирішувати спірні питання, які виникають при користуванні надрами, зокрема при їх геологічному вивченні, розробці родовищ корисних копалин загальнодержавного значення, захороненні шкідливих речовин тощо.

5.11. Організовувати і проводити атестацію інспекторів та посадових осіб, а також перевірку знання ними законодавчих та інших документів про охорону праці та використання надр.

5.12. Приймати рішення за клопотаннями власників підприємств про встановлення терміном до одного року виняткового порядку застосування відповідного нормативу з охорони праці з визначенням терміну та умов тимчасової відміни його дії.

5.13. Координувати роботу служб охорони праці місцевих органів державної виконавчої влади.

6. Начальник Головного управління охорони праці, начальники управлінь та відділів центрального апарату Держнаглядохоронпраці та їх заступники відповідно до посадових обов'язків мають права, передбачена першим - п'ятим розділами даного Переліку, а також право:

6.1. Перевіряти роботу структурних підрозділів міністерств, державних комітетів, центральних галузевих органів господарського управління з питань безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

6.2. Розробляти за участю міністерств, державних комітетів, інших центральних органів державної виконавчої влади та профспілок пропозиції щодо поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища в галузях суспільного виробництва і включати ці пропозиції-заходи до галузевої та національної програм з охорони праці, а також контролювати виконання таких програм.

6.3. Заслуховувати звіти керівників структурних підрозділів міністерств, державних комітетів, центральних галузевих органів господарського управління з питань охорони праці, використання надр, виконання маркшейдерських та геологічних робіт.

Вносити пропозиції колегії Комітету про заслуховування з зазначених питань звіту керівників міністерств, державних комітетів та центральних галузевих органів господарського управління.

6.4. Представляти Комітет в інших організаціях та установах при розгляді питань, що стосуються охорони праці.

6.5. Перевіряти діяльність територіальних органів Держнаглядохоронпраці щодо виконання ними своїх функцій, а також заслуховувати звіти з цих питань державних інспекторів та посадових осіб територіальних органів.

6.6. Організовувати і проводити навчальні семінари та курси підвищення кваліфікації інспекторського складу.

6.7. Координувати роботу служб охорони праці міністерств, державних комітетів та центральних галузевих органів господарського управління.

7. Заступники Голови Держнаглядохоронпраці, відповідно до розподілу обов'язків, мають права, передбачені першим - шостим розділами даного Переліку, без будь-яких винятків, а також право:

7.1. Видавати міністерствам, відомствам, центральним галузевим органам господарського управління обов'язкові для виконання вказівки (приписи) щодо усунення недоліків в організації роботи з охорони праці.

7.2. Залучати у встановленому порядку спеціалістів органів центральної та місцевої державної виконавчої влади, територіальних управлінь, об'єднань, Академії наук, галузевих науково-дослідних організацій та навчальних закладів як експертів з питань охорони праці та використання надр.

7.3. Узгоджувати:

галузеві комплексні заходи щодо поліпшення безпеки, гігієни праці та виробничого середовища;

державні та галузеві стандарти, технічні умови та інші нормативно-технічні документи, які містять вимоги з охорони праці;

схеми дислокації воєнізованих та інших професійних аварійно-рятувальних формувань та аварійно-диспетчерських служб.

7.4. Організовувати у встановленому порядку міжнародне співробітництво з координації наглядової діяльності з питань охорони праці та використання надр.

7.5. Видавати дозволи на застосування нових машин, механізмів та технологій після їх промислових випробувань.

 
Начальник Технічного управління Держнаглядохоронпраці    
 

Надруковано:
Законодавство України про охорону праці, том 4, Київ, 1995.




Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1735 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.