Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 20.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.135.205.146· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативно-правові акти з охорони праці

Порядок атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки
[ Викачати з сервера (23.1 Kb) ] 30.01.2011, 12:54

НПАОП 0.00-6.08-07
Порядок атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки
Затверджено наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 20 грудня 2006 р. № 16, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 лютого 2007 р. за № 103/13370
Цей нормативно-правовий акт установлює порядок атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки, і поширюється на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання.
Експерт технічний з промислової безпеки - атестований фахівець, який має право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження.
Атестаційна комісія - група кваліфікованих фахівців, уповноважена Держгірпромнаглядом, яка приймає рішення про надання права фахівцям на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження.


ПОРЯДОК АТЕСТАЦІЇ
ФАХІВЦІВ, ЯКІ МАЮТЬ ПРАВО ПРОВОДИТИ ТЕХНІЧНИЙ ОГЛЯД
ТА/АБО ЕКСПЕРТНЕ ОБСТЕЖЕННЯ УСТАТКУВАННЯ ПІДВИЩЕНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Державного комітету України з
промислової безпеки, охорони праці та
гірничого нагляду
від 20 грудня 2006 р. N 16

ЗАРЕЄСТРОВАНО
в Міністерстві юстиції України
7 лютого 2007 р. за N 103/13370

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Цей нормативно-правовий акт установлює порядок атестації фахівців, які мають право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження устаткування підвищеної небезпеки (далі - технічний огляд та/або експертне обстеження), і поширюється на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання.

2. ТЕРМІНИ, ЩО ВИКОРИСТОВУЮТЬСЯ У ЦЬОМУ ПОРЯДКУ

Експерт технічний з промислової безпеки - атестований фахівець, який має право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження.
Атестаційна комісія - група кваліфікованих фахівців, уповноважена Держгірпромнаглядом, яка приймає рішення про надання права фахівцям на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження.

3. ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ В ЕКСПЕРТИ ТЕХНІЧНІ З ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ

3.1. Кандидат повинен мати базову вищу технічну освіту (магістр, спеціаліст) та стаж роботи за напрямом діяльності не менше трьох років, а також пройти відповідну підготовку, володіти державною мовою та знати:
нормативно-правові акти з охорони праці та промислової безпеки, а також методики, інструкції, інші документи щодо проведення огляду, випробування та експертного обстеження устаткування, затверджені в установленому Держгірпромнаглядом порядку, відповідно до свого напряму діяльності;
державні та міжнародні стандарти, інші нормативні документи Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики, відповідно до напряму діяльності;
правила технічної експлуатації приладів та обладнання, що використовуються під час проведення технічного огляду та/або експертного обстеження.
3.2. Підготовка фахівців включає теоретичне навчання і стажування за обраним напрямом діяльності. Напрями діяльності експертів технічних з промислової безпеки наведено в додатку 1.
3.3. Теоретичне навчання проводить ДП "Головний навчально-методичний центр" Держгірпромнагляду (далі - ГНМЦ).
Навчання здійснюється з відривом від виробництва за навчальними планами та програмами, складеними ГНМЦ і погодженими з Держгірпромнаглядом.
3.4. Для проходження теоретичного навчання до ГНМЦ подаються такі документи:
заявка на навчання, зразок якої наведено в додатку 2;
копія документа про вищу технічну освіту;
завірена в установленому порядку виписка з трудової книжки.
3.5. ГНМЦ відмовляє в проходженні теоретичного навчання, письмово повідомивши заявника, за таких підстав:
відсутність вищої технічної освіти;
некомплектність поданих документів;
недостатній стаж роботи за обраним напрямом діяльності.
3.6. Фахівці, які пройшли теоретичне навчання, складають іспит та проходять співбесіду з членами комісії, склад якої затверджується наказом Держгірпромнагляду.
3.7. Іспит з теоретичного навчання здійснюється шляхом комп'ютерного тестування або за екзаменаційними білетами у вигляді письмового опитування.
Питання для іспиту обираються з переліку питань для даного напряму діяльності, складеного ГНМЦ та погодженого з Держгірпромнаглядом.
3.8. Іспит уважається складеним, якщо отримано не менше ніж 80 відсотків правильних відповідей.
3.9. Про результати іспиту складається протокол засідання комісії Держгірпромнагляду за формою, наведеною в додатку 3.
3.10. Особа, яка не склала іспиту, може проходити теоретичне навчання повторно, але не раніше ніж через рік.
3.11. Особа, яка склала іспит, одержує витяг з протоколу засідання комісії Держгірпромнагляду та направляється на стажування за місцем своєї постійної роботи. Строк стажування становить 6 місяців.
3.12. Стажування проводиться під керівництвом фахівця, який має право проводити технічний огляд та/або експертне обстеження. Після закінчення стажування цей фахівець надає керівнику підприємства обґрунтований відгук. Відгук повинен містити такі відомості:
прізвище, ім'я та по батькові особи, що проходила стажування;
характеристика, у якій зазначається вміння особи, що проходила стажування, на практиці проводити технічний огляд та/або експертне обстеження;
рекомендація, яка має містити формулювання:
"Рекомендую надати право на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження за обраним напрямом діяльності";
"Пропоную подовжити строк стажування";
"Не може проводити технічного огляду та/або експертного обстеження за обраним напрямом діяльності".
Відгук підписується фахівцем, який його склав, затверджується керівником підприємства, де відбувалося стажування, та направляється до ГНМЦ.
3.13. Особа, яка успішно пройшла стажування та була рекомендована до надання права проводити технічний огляд та/або експертне обстеження за обраним напрямом діяльності, протягом двох тижнів отримує виклик ГНМЦ на засідання атестаційної комісії.

4. ПОРЯДОК НАДАННЯ ПРАВА ПРОВОДИТИ
ТЕХНІЧНИЙ ОГЛЯД ТА/АБО ЕКСПЕРТНЕ ОБСТЕЖЕННЯ

4.1. Право на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження надається атестаційною комісією, до складу якої входять посадові особи Держгірпромнагляду, а також, за згодою, фахівці профільних наукових закладів, інші спеціалісти з промислової безпеки. Склад атестаційної комісії затверджується наказом Держгірпромнагляду.
4.2. Повноваження атестаційної комісії:
перевірка та оцінка практичних навичок, а також аналіз поданих документів;
складання протоколу засідання атестаційної комісії;
прийняття рішення про надання права на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження;
прийняття рішення щодо подовження (неподовження) терміну дії посвідчення.
4.3. Перевірка та оцінка практичних навичок здійснюється за результатами виконання наданих комісією трьох практичних завдань, аналізу відгуку та співбесіди.
4.4. За результатами перевірки та оцінки атестаційна комісія приймає рішення про надання права на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження. Рішення приймається більшістю голосів таємним голосуванням.
Рішення атестаційної комісії оформлюється протоколом засідання атестаційної комісії, форма якого наведена в додатку 4.
4.5. У разі позитивного рішення атестаційної комісії ГНМЦ видає посвідчення за формою, наведеною у додатку 5.
4.6. У разі прийняття рішення атестаційною комісією про ненадання права на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження особа може повторно прийти на засідання атестаційної комісії, але не раніше ніж через шість місяців. У цей період вона проходить повторне стажування.
4.7. Відомості про осіб, які мають право на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження, реєструються ГНМЦ та розміщуються на сайті Держгірпромнагляду.
4.8. Термін дії посвідчення - 3 роки.
4.9. Для подовження терміну дії посвідчення особа проходить підвищення кваліфікації за програмами, складеними ГНМЦ та узгодженими з Держгірпромнаглядом, після чого вона направляється ГНМЦ на засідання атестаційної комісії. Атестаційна комісія приймає рішення про подовження (неподовження) терміну дії посвідчення.
4.10. Анулювання права на проведення технічного огляду та/або експертного обстеження здійснюється атестаційною комісією за поданням посадових осіб територіальних управлінь Держгірпромнагляду або керівника підприємства, де працює атестований фахівець, за таких обставин:
відсутність практичної діяльності в обраному напрямі більше 1 року;
наявність у роботі порушень (недостовірність оцінок або необ'єктивність аналізу фактичних даних).
4.11. Письмове повідомлення про анулювання такого права направляється атестованому фахівцю та керівнику підприємства, де він працює. Посвідчення вважається недійсним після прийняття рішення атестаційною комісією, про що зазначається на сайті Держгірпромнагляду.
4.12. У разі втрати або пошкодження посвідчення ГМНЦ видає його дублікат, про що зазначається на сайті Держгірпромнагляду.

 Начальник управління
науково-технічного забезпечення
державного нагляду                                                                                    Г. Больман


Додаток 1
до пункту 3.2 Порядку атестації фахівців,
які мають право проводити технічний огляд
та/або експертне обстеження устаткування
підвищеної небезпеки


НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ ЕКСПЕРТІВ
ТЕХНІЧНИХ З ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ

1. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження обладнання гірничорудної, нерудної та вугільної промисловості.
2. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження обладнання вибухопожежонебезпечних, хімічних, нафтохімічних, нафтогазопереробних виробництв.
3. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження обладнання нафтогазовидобувної промисловості.
4. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження обладнання газової промисловості.
5. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження електроустановок та електрообладнання.
6. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження об'єктів котлонагляду (котлів посудин, що працюють під тиском, трубопроводів пари та гарячої води).
7. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження підіймальних споруд (вантажопідіймальних кранів, ліфтів, підйомників, ескалаторів, канатних доріг і фунікулерів) та атракціонів стаціонарних та пересувних.
8. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження технологічного транспорту.
9. Проведення технічного огляду та/або експертного обстеження основних виробництв для харчової, деревообробної, легкої, текстильної промисловості, целюлозно-паперового виробництва, переробки пластмас, полімерних матеріалів і гумотехнічних виробів.

  Начальник управління
науково-технічного забезпечення
державного нагляду                                                                              Г. Больман

Повний текст документу доступний у форматі doc при скачуванні










Категорія: Нормативно-правові акти з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: НПАОП
Переглядів: 2177 | Завантажень: 200 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.