Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Середа, 24.05.2017
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.161.8.205· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [131]
Виробнича санітарія [126]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [754]
Питання та відповіді [238]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [561]
Відео [535]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [131]
Розслідування нещасних випадків [88]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [217]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

Ви це ї раніше могли робити. Наприклад, спеціаліст у Вас оформлений, або оформлений як сумісник, або...

Тобто, це значить, що я, ФОП, відтепер можу покласті обов'язки проведення інструктажів на праців...

Набрали чинності зміни до Типового положення про службу охорони праці
Відтепер на підприємств...

В парке им. Островского на Соломянской площади в г. Киеве в парке аттракционов есть паравоз не рельс...Оскільки   чинні на сьогодні Правила охорони праці в архівних установах, затвер...

По информации нескольких нормативно-информационных баз этот ДБН ещё не вышел из печати.


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 32
Гостей: 32
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Питання та відповіді

Встановлення схеми руху транспорту територією підприємства
[ ] 05.08.2014, 21:45
 

Встановлення схеми руху транспорту територією підприємства

ПИТАННЯ: Наше підприємство орендує складське приміщення. В ньому знаходяться багатоярусні металеві стелажні системи та пересувається складська транспортна, частина якої орендована у орендодавця, а частина — на балансі нашого підприємства. Водіями техніки є працівники нашого підприємства. Вимогами п. 7.5.3 Правил улаштування та безпечної експлуатації навантажувачів (НПАОП 0.00-1.22-08) пересування транспортної техніки по території підприємства повинно здійснюватися відповідно до встановленої схеми руху транспортних засобів і працівників на території підприємства, на якій повинні бути показані дозволені та заборонені напрямки руху, повороти, зупинки, в’їзди і виїзди тощо та яка доводиться до відома всіх працівників і вивішується біля в’їзду на територію підприємства.
Як з’ясувалося під час перевірки нашим інженером з охорони праці складського комплексу, орендодавець при передачі складу в оренду нашому підприємству такої схеми не надавав, а директором складу нашого підприємства, який відповідно до наказу по підприємству є особою, відповідальною за безпечну експлуатацію і технічний стан транспортної техніки (як орендованої, так і тієї, що знаходиться на балансі нашого підприємства), така схема не розроблялась.
Хто в цьому випадку повинен розробляти таку схему і чи доцільно вимагати її від орендодавця?

ВІДПОВІДЬ: «Пересування навантажувачів територією підприємства має здійснюватися відповідно до встановленої схеми руху транспортних засобів і працівників територією підприємства. На схемі мають бути показані дозволені та заборонені напрямки руху, повороти, зупинки, в’їзди та виїзди тощо. Схема доводиться до відома всіх працюючих і вивішується біля в’їзду на територію підприємства» (п. 7.5.3 Правил будови і безпечної експлуатації навантажувачів, НПАОП 0.00-1.22-08).

«Під час пересування навантажувача територією водій повинен користуватися шляхом проїзду, передбаченим схемою руху, встановленою суб’єктом господарювання» (п. 7.5.26 НПАОП 0.00-1.22-08).

Відповідно до ст. 67 Господарського кодексу України «відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями, громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів» та «підприємства вільні у виборі предмета договору, визначенні зобов’язань, інших умов господарських взаємовідносин, що не суперечать законодавству України».

У вашому випадку, якщо договором не визначено вимоги щодо схеми руху на території підприємства, де орендуються складські приміщення, відповідальність за наявність схеми руху покладається на суб’єкт господарювання, який здійснює транспортні роботи. Оскільки територія орендується у іншого суб’єкта господарювання (орендодавця), то розроблена схема в обов’язковому порядку повинна погоджуватись з уповноваженим представником орендодавця (задля уникнення надзвичайних ситуацій орендодавець повинен володіти інформацією щодо категорій вантажу, який перевозиться його територією).

У разі відсутності схеми руху на території підприємства відповідальність за настання надзвичайної події, що сталась на території підприємства, може бути покладена, залежно від місця настання події, як на орендаря, так і орендодавця.

Микола Федоренко,
головний державний інспектор з охорони праці
Територіального управління Держгірпромнагляду у Київській обл. і м. Києві

Джерело: «Охорона праці і пожежна безпека»

Категорія: Питання та відповіді | Додав: ohranatruda | Теги: схема руху
Переглядів: 780 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2017
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 817

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення