Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 29.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.200.26.112· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок

Залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні з порушенням законодавства є підставою для звільнення керівника
[ ] 10.12.2015, 11:00

Залучення працівників до роботи у вихідні та святкові дні з порушенням законодавства є підставою для звільнення керівника

Статтею 41 Кодексу законів про працю України (КЗпП) визначено додаткові підстави розірвання трудового договору з керівником підприємства усіх форм власності (філії, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, за умов одноразового грубого порушення трудових обов'язків.

Керівник може називатися директором, генеральним директором, ректором, керуючим, головою правління, начальником тощо. Керівника звільняє з роботи сам власник підприємства (установи, організації, закладу) або орган, уповноважений управляти майном.

При вирішенні питання про те, чи є порушення трудових обов'язків грубим, суд має виходити з характеру проступку, обставин, за яких його вчинено, яку завдано ним (могло бути завдано) шкоду (п. 27 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992 № 9 «Про практику розгляду судами трудових спорів»).

Порушення трудових обов’язків із прямим умислом може бути підставою для звільнення й у разі відсутності суттєвих наслідків, а значні негативні наслідки можуть бути підставою для кваліфікації порушення як грубого навіть через необережну вину.

Звільнення за пунктом 1 ст. 41 КЗпП є дисциплінарним стягненням і має проводитись із додержанням правил, встановлених для застосування дисциплінарних стягнень згідно з чинним законодавством (обмежені строки застосування, обов’язкове письмове пояснення, ознайомлення з наказом (розпорядженням) під підпис).
Факт порушення (виявлення проступку), як правило, фіксується у відповідному акті, який складає або власник.

Окружний адміністративний суд в постанові від 23.02.2015 № 826/5524/14 визнав грубим порушенням трудових обов’язків практику систематичного та безпідставного залучення директором Українського центру оцінювання якості освіти працівників до роботи у вихідні та святкові дні.

В обґрунтування своєї позиції суд послався на статтю 45 Конституції України, яка закріплює право кожного, хто працює, на відпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час.

Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці (стаття 2 КЗпП України).

Відповідно до статті 52 КЗпП України для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

Згідно зі статтею 71 КЗпП України робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках:

1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Відповідно до статті 45 КЗпП на вимогу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір з керівником підприємства, установи, організації, якщо він порушує законодавство про працю, про колективні договори і угоди, Закон України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності».


Джерело: Профспілка працівників освіти і науки України


 

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ПОСТАНОВА

23.02.2015 р.

N 826/5524/14

 

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді - Амельохіна В. В., суддів: Аблова Є. В., Шулежко В. П., розглянув в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до третя особа - Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Прем'єр-міністра України, Міністра освіти і науки України, Український центр оцінювання якості освіти про визнання протиправним та скасування розпорядження про звільнення.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернулась з позовом до Кабінету Міністрів України (далі по тексту - відповідач-1), Міністерства освіти і науки України (далі по тексту - відповідач-2), Прем'єр-міністра України (далі по тексту - відповідач-3), Міністра освіти і науки України (далі по тексту - відповідач-4), третя особа - Український центр оцінювання якості освіти з урахуванням змінених позовних вимог про:

- визнання дії відповідачів з підготовки і прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.03.2014 р. N 241-р про звільнення ОСОБА_1 з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти такими, що не відповідають діючому законодавству;

- скасувати розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.03.2014 р. N 241-р про звільнення позивача з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги.

Відповідачі проти задоволення позовних вимог заперечили з підстав правомірності прийняття Кабінетом Міністрів України оскаржуваного розпорядження від 23.03.2014 р. N 241-р.

Представник третьої особи проти позовних вимог заперечив з тих підстав, що й відповідачі.

В судовому засіданні 04.02.2015 р. суд по справі перейшов в письмове провадження на підставі статті 128 КАС України.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, встановив:

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23.03.2014 р. N 241-р звільнено ОСОБА_1 з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти за одноразове грубе порушення трудових обов'язків (пункт 1 частини першої статті 41 Кодексу законів про працю України).

Не погоджуючись з оскаржуваним розпорядженням позивач зазначає, що воно прийнято протиправно, оскільки відповідачами порушено норми п. 10 та п. 15 Порядку розгляду питань, пов'язаних з підготовкою і внесенням подань щодо осіб, призначення на посаду та звільнення з посади яких здійснюється Президентом України або Кабінетом Міністрів України чи погоджується з Кабінетом Міністрів України, затвердженого постановою КМ України від 11.04.2012 р. N 298, а саме: Прем'єр-міністр України не звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією та не вніс відповідне подання щодо звільнення ОСОБА_1 з посади, а також не додано до подання завізованого Міністром освіти і науки України проекту рішення про звільнення з посади із зазначенням причин звільнення, біографічну довідку з фотокарткою, що засвідчується підписом керівника кадрової служби і скріплюється печаткою, пояснення позивача, як особи, що звільняється за порушення трудової дисципліни.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до частини першої та третьої статті 113 Конституції України та частини першої статті 1 та статті 4 Закону України "Про Кабінет Міністрів України" Кабінет Міністрів України є вищим органом у системі органів виконавчої влади, що у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України.

Одним з основних повноважень Уряду, передбачених статтею 2 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", є забезпечення проведення політики у сфері освіти.

Статтею 117 Конституції України, якій кореспондує стаття 49 Закону України "Про Кабінет Міністрів України", передбачено, що Кабінет Міністрів України в межах своєї компетенції видає постанови і розпорядження, які є обов'язковими до виконання.

Частина третя вказаної статті Закону передбачає, що акти Кабінету Міністрів України з організаційно-розпорядчих та інших поточних питань видаються у формі розпоряджень Кабінету Міністрів України.

Пункти 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.2005 N 1312 "Про невідкладні заходи щодо запровадження зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості совіти", якою затверджено Положення про Український центр оцінювання кості освіти (далі - Центр) визначено, що Центр є бюджетною установою, що належить до сфери управління МОН.

Центр у своїй діяльності керується Конституцією і законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами МОН та цим Положенням.

Центр очолює директор, який призначається на посаду за поданням МОН і звільняється з посади Кабінетом Міністрів України. Директор Центру здійснює керівництво діяльністю Центру, несе персональну відповідальність перед Кабінетом Міністрів України за виконання покладених на Центр завдань (пункти 8 та 9 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.2005 N 1312).

Крім того, директор Центру згідно покладених на нього повноважень, зокрема: видає у межах своєї компетенції накази, забезпечує здійснення контролю за їх виконанням; в установленому порядку призначає на посаду та звільняє з посади працівників Центру.

З наведених норм законодавства вбачається, що Кабінет Міністрів України наділений повноваженнями щодо призначення на посаду та звільнення з посади за поданням Міністра освіти і науки директора Українського центру оцінювання якості освіти.

З матеріалів справи вбачається, що керуючись абзацом першим пункту 9 Положення про Український центр оцінювання якості освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.12.2005 N 1312, Міністр освіти і науки України вніс на розгляд Уряду пропозицію від 21.03.2014 N 1/10-636 стосовно звільнення ОСОБА_1 з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти, за результатами розгляду якого Прем'єр-міністром України внесено на розгляд Кабінету Міністрів України подання N 10293/0/1-14 від 23.03.2014 р. про звільнення позивачки з посади директора Центру, яке в подальшому підтримане Урядом, в результаті чого видано оскаржуване розпорядження від 23.03.2014 N 241-р.

В обґрунтування своєї пропозиції щодо доцільності звільнення позивачки з займаної посади Міністром освіти і науки України зазначено, що ОСОБА_1 на посаді директора Українського центру оцінювання якості освіти допустила дії, які мають всі ознаки грубого порушення керівником підприємства та підтверджуються Актом комісії перевірки фактів дотримання вимог законодавства директором Українського центру оцінювання якості освіти ОСОБА_1 в частині залучення працівників Українського центру оцінювання якості освіти до роботи у вихідні та святкові дні, а також про вид компенсації, отриманої працівниками за роботу в такі дні, складеним 21.03.2014 (далі - Акт перевірки).

Вказаним Актом перевірки встановлено факти порушення вимог законодавства директором Українського центру оцінювання якості освіти ОСОБА_1 в частині залучення працівників Українського центру оцінювання якості освіти до роботи у вихідні та святкові дні; встановлено факти порушення чинного законодавства в частині безпідставного прийняття на роботу працівника, який не відповідає кваліфікаційним вимогам.

Результатом виявлення фактів грубого порушення вимог законодавства директором Українського центру оцінювання якості освіти ОСОБА_1 та у відповідності до статті 147 КЗпП України стало клопотання комісії про звільнення ОСОБА_1 з займаної посади за пунктом 1 частини першої статті 41 КЗпП України.

Відповідно до пункту 1 частини першої статті 41 КЗпП України, крім підстав, передбачених статтею 40 цього Кодексу, трудовий договір з ініціативи власника або уповноваженого ним органу може бути розірваний також у випадку одноразового грубого порушення трудових обов'язків керівником підприємства, установи, організації всіх форм власності (філіалу, представництва, відділення та іншого відокремленого підрозділу), його заступниками, головним бухгалтером підприємства, установи, організації, його заступниками, а також службовими особами органів доходів і зборів, яким присвоєно спеціальні звання, і службовими особами центральних органів виконавчої влади, що реалізують державну політику у сферах державного фінансового контролю та контролю за цінами.

Згідно зі статтею 71 КЗпП України робота у вихідні дні забороняється. Залучення окремих працівників до роботи у ці дні допускається тільки з дозволу виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) підприємства, установи, організації і лише у виняткових випадках, що визначаються законодавством і в частині другій цієї статті.

Залучення окремих працівників до роботи у вихідні дні допускається в таких виняткових випадках:

1) для відвернення або ліквідації наслідків стихійного лиха, епідемій, епізоотій, виробничих аварій і негайного усунення їх наслідків;

2) для відвернення нещасних випадків, які ставлять або можуть поставити під загрозу життя чи нормальні життєві умови людей, загибелі або псування майна;

3) для виконання невідкладних, наперед не передбачених робіт, від негайного виконання яких залежить у дальшому нормальна робота підприємства, установи, організації в цілому або їх окремих підрозділів;

4) для виконання невідкладних вантажно-розвантажувальних робіт з метою запобігання або усунення простою рухомого складу чи скупчення вантажів у пунктах відправлення і призначення.

Залучення працівників до роботи у вихідні дні провадиться за письмовим наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Однак всупереч вимогам вказаної статті випадків, які могли стати підставою для залучення працівників Українського центру оцінювання якості освіти до роботи у вихідні та святкові дні встановлено не було.

В судовому засіданні представник відповідача - 1 пояснив, що така практика безпідставного залучення працівників Українського центру оцінювання якості освіти до роботи у вихідні та святкові дні за період роботи ОСОБА_1 на посаді директора була систематичною.

Конституція України статтею 45 закріплює право кожного, хто працює, на відпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час. Максимальна тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом.

Працівники мають право на відпочинок відповідно до законів про обмеження робочого дня та робочого тижня і про щорічні оплачувані відпустки, право на здорові і безпечні умови праці (стаття 2 КЗпП України).

Відповідно до статті 52 КЗпП України для працівників установлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями.

З цього вбачається, що директором Українського центру оцінювання якості освіти ОСОБА_1 під час роботи на займаній посаді допущено неодноразове та грубе порушення трудових прав працівників в частині їх безпідставного залучення до роботи у вихідні та святкові дні.

Крім того, представник відповідача - 1 пояснив, що позивачка, перебуваючи на посаді, була відповідальна за призначення на посади та звільнення з посад працівників Центру, а тому факт призначення на посади осіб, кваліфікаційні вимоги, яких не відповідають таким посадам є порушенням, що вказує на непрофесіоналізм і безвідповідальність в роботі керівника Центру, що також у свою чергу має негативний вплив на якість роботи Центру загалом.

Наведені порушення законодавства позивачкою на посаді директора Центру підпадають під дію пункту 1 частини першої статті 41 КЗпП України, що і стало підставою для її звільнення з займаної посади.

Таким чином, Кабінет Міністрів України наділений правом звільняти керівника Центру у разі порушення трудового законодавства або встановлення неефективності роботи такого керівника.

Разом з тим, слід зазначити, що суд не дає оцінку доводам ОСОБА_1 щодо перебування її у трудових відносинах з Українським центром оцінювання якості освіти, оскільки дані відносини не відносяться до публічної служби.

У зв'язку з тим, що колегією суддів не встановлено протиправних дій відповідачів з підготовки і прийняття розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.03.2014 р. N 241-р про звільнення ОСОБА_1 з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти такими, позовні вимоги є необґрунтованими, а розпорядження Кабінету Міністрів України від 23.03.2014 р. N 241-р про звільнення ОСОБА_1 з посади директора Українського центру оцінювання якості освіти таким, що прийнято на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України, з використанням повноважень з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, а тому в задоволенні позовних вимог має бути відмовлено повністю.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 128, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, постановив:

В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

 

Головуючий, суддя

В. В. Амельохін

Судді:

Є. В. Аблов

 

В. П. Шулежко

 


 





Категорія: Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок | Додав: ohranatruda
Переглядів: 1279 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.