Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 20.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.118.9.146· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Як уберегтися від хімічної небезпеки
[ ] 07.12.2013, 13:41

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ХІМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

На сучасному етапі розвитку суспільства все гостріше стає проблема захисту життя і здоров’я людини від небезпечних факторів техногенних аварій і катастроф. Небезпека підстерігає людину будь-де - вдома, на транспорті, навіть під час прогулянки містом. У користуванні людини знаходяться небезпечні рідини, матеріали, обладнання, прилади - від звичайного електричного чайника, який може стати причиною пожежі, і до найскладнішого обладнання атомних електростанцій, промислових сталеплавильних гігантів, підприємств хімічної промисловості тощо.
До найбільш небезпечних і таких, що швидко розвиваються, техногенних надзвичайних ситуацій відносяться аварії на підприємствах, які використовують у своїй діяльності небезпечні хімічні речовини.
До основних факторів хімічної небезпеки в Україні відносяться промислові підприємства, окремі установки та агрегати, які використовують або виробляють небезпечні хімічні речовини; підприємства, які мають на оснащенні холодильні установки, водонапірні станції й очисні споруди, що використовують аміак або хлор; залізничні станції і порти, термінали і склади небезпечних хімічних речовин; транспортні засоби, наливні залізничні та автомобільні цистерни, річкові і морські танкери, що перевозять хімічні речовини; магістральні аміакопроводи; склади і бази із запасом отруто-хімікатів для сільського господарства.
Усього в Україні функціонує 931 об’єкт, на цих об’єктах зберігається або використовується у виробничій діяльності близько 308 тис. тонн небезпечних хімічних речовин, у тому числі 4 тис. тонн хлору, 202 тис. тонн аміаку та 101 тис. тонн інших небезпечних хімічних речовин.
У зонах можливого хімічного забруднення від цих об’єктів усього проживає більше 10 млн осіб (25 % від населення країни).
Отже, не викликає сумніву необхідність усвідомлення кожною людиною, як уберегтися в разі виникнення такої хімічної аварії.
Для розуміння порядку дій у разі хімічного забрудненим місцевості розглянемо насамперед характеристики хімічно-небезпечних речовин, які найбільш часто зустрічаються в Україні - це хлор і аміак
Аміак відноситься до небезпечних хімічних речовин, які застосовуються на холодокомбінатах, при хімічних виробництвах тощо.
Аміак - безбарвний газ з різким задушливим запахом. При виході в атмосферу димить. При вдиханні викликає токсичний набряк дихальних шляхів, легенів і тяжке ураження нервової системи і, якщо не буде вчасно надана допомога, може призвести до летального результату. За щільністю аміак дещо легший за повітря, добре з повітрям змішується і залишається досить довгий час на місці аварії. Небезпека полягає в тому, що він легко поширюється за вітром. Заражена хмара може поширюватися на досить велику відстань, за певних умов - до 20 км. Це залежить від обсягів витоку, швидкості вітру, умов погоди, часу доби, перешкод на шляху руху зараженої хмари.
Хлор являє собою газ зеленувато-жовтого кольору з різким подразнювальним запахом, важчий за повітря, при випаровуванні стелиться над землею у вигляді туману, може проникати в нижні поверхи та підвали будинків, при виході в атмосферу димить. Пари сильно подразнюють органи дихання, очі, шкіру. При вдиханні високих концентрацій можливий смертельний результат. Хлор використовують для хлорування питної води, відбілювання тканин і паперу, дезінфекції та інших потреб. Крім того, хлор є одним з найважливіших продуктів хімічної промисловості за обсягом виробництва і за широтою застосування.
Найбільшу небезпеку становить хлор у зрідженому стані. При викидах рідкого хлору смертельно небезпечна зона займає площу в радіусі приблизно 400 м від місця викиду, а за певних умов хмара хлору може поширитися на десятки кілометрів.
Звідки ж ми маємо знати, що виникла небезпека?
У нашій країні для оповіщення населення в таких випадках встановлено єдиний сигнал попередження «Увага всім!». Це тривалі або часті виробничі гудки, сирени, які попереджають про надзвичайну ситуацію та про подальшу передачу мовного повідомлення.

Почувши сигнал, необхідно ввімкнути радіо, телевізор і прослухати текст інформації. Якщо немає можливості прослухати інформацію з радіо чи телевізора, слід самостійно, наприклад, по телефону, з’ясувати зміст інформації в інших громадян.
При хімічних аваріях у повідомленнях буде вказуватися місце, час, масштаби аварії, інформація про можливе хімічне зараження території напрямок і швидкість можливого руху зараженого повітря, райони, вулиці чи населені пункти, котрі піддаються небезпеці. Також дається інформація про поведінку населення, яка потрапляє в зону можливого хімічного зараження.
Після отримання інформації про аварію на хімічно-небезпечному об’єкті необхідно діяти швидко і рішуче. Насамперед, негайно захистити органи дихання, шкіру від вражаючих факторів і в разі необхідності залишити небезпечну зону.
Якщо ви знаходитесь на вулиці, залиште небезпечну зону. Виходити із зони хімічного зараження слід у бік, перпендикулярний напрямку вітру. Рухайтеся швидко але не біжіть, намагайтеся не піднімати пил. Не торкайтеся навколишніх предметів, уникайте високої трави і чагарнику. Не ставайте на пролиті рідини або розсипані речовини. При аварії з вики¬дом хлору уникайте переходу через тунелі, яри і лощини - в низьких місцях концентрації! хлору вище.
Вийшовши з небезпечної зони, зніміть верх¬ній одяг, залиште його на вулиці, промийте відкриті ділянки шкіри, прийміть душ з милом, промийте очі, прополощіть рот і носоглотку, при наявності будь-яких симптомів отруєння невідкладно зверніться до лікувальної установи.
Якщо евакуації! з небезпечної зони неможлива, необхідно зайти в приміщення. При цьому потрібно мати на увазі, що у разі аварії з викидом аміаку не-обхідно займати приміщення, розташовані на перших поверхах будинків або підвальні, низькі ділянки місцевості. У разі аварії з хлором, навпаки, - верхні поверхи будівель, вище розташовані місцевості. Слухайте радіо і виконуйте інструкції. Необхідно вимкнути вентиляцію, провести екстрену герметизацію приміщення.
Якщо вам або тим, хто поряд із вами, все ж таки не вдалося уникнути ураження хімічними речовинами, необхідно негайно надати першу до-медичну допомогу. З’ясувати наявність отруєння аміаком можливо за такими ознаками:
-    при легкому отруєнні - прискорене серце-биття, нежить, першіння та біль у горлі, слинотеча, осиплість;
-    при важкому отруєнні - різь в очах, почуття стислості і болю в грудях, сильні напади кашлю, задуха, головний біль, біль у шлунку, блювота, порушення координації рухів, маячний стан.
Безпосередньо перша домедична допомога при отруєнні аміаком зводиться до наступних дій:
-    потерпілого негайно слід винести за межі зараженої зони;
-    порожнину рота, горло і ніс промити водою протягом 10-15 хвилин (додаткова ефективність полоскань забезпечується при додаванні лимонної або глютамінової кислоти у воду);
-    для очей слід використовувати 0,5 %-ний розчин дикаїну, додатково їх можна закривати пов’язкою;
-    при потраплянні отрути на ділянку шкіри слід якнайшвидше промити її водою, після чого на¬класти пов’язку;
-    дати пити молоко з «Боржомі» або харчовою содою;
— потрапляння отрути в шлунок вимагає його промивання.
Протягом наступних діб після ураження забезпечується абсолютний спокій, що важливо навіть при незначному ступені отруєння.
Ознаки отруєння хлором: різкий біль у грудях, сухий кашель, блювота, різь в очах, сльозотеча, порушення координації рухів. При вдиханні хлор викликає судомний, болісний кашель, у важких випадках відбувається спазм голосових зв’язок і набряк легенів. Хлор подразнювально діє на вологу шкіру, викликаючи її почервоніння, можуть мати місце хімічні опіки. Також хлор сковує центральну нервову систему.
Постраждалого від отруєння хлором потрібно якнайшвидше винести з небезпечної зони. Зняти з потерпілого весь одяг, що обмежує дихання, і укласти в горизонтальне положення. При зупинці дихання зробити штучне дихання. Давати вдихати нашатирний спирт. Уражені місця шкіри, рот, ніс промити 2 % розчином соди (1 чайна ложка на склянку води). Дати потерпілому випити тепле молоко з «Боржомі» або содою, каву. Рекомендується затемнити приміщення. За першої можливості постраждалі повинні бути доставлені до медично¬го закладу для обстеження і подальшого лікування.
Щоб небезпека не застигла зненацька, необхідно в режимі повсякденної життєдіяльності придбати і підготувати до використання засоби індивідуального захисту органів дихання та шкіри.
Насамперед, це найпростіші, але в той же час найнеобхідніші засоби захисту - марлеві (ватно-марлеві) пов’язки. Дієвість такої пов’язки значно покращиться, якщо змочити її водою, або при захисті від аміаку 5 % розчином лимонної чи оцтової кислоти (2 чайних ложки на склянку води), при за¬хисті від хлору - змоченою водою або 2 % розчином соди (1 чайна ложка на склянку води).
Для тимчасового захисту шкіри від небезпечних хімічних речовин а також радіоактивного пилу і бактеріальних засобів можна використовувати наявні плащі, куртки, накидки, краще шкіряні, про¬гумовані, з хлорвінілу тощо, шкіряне і гумове взуття, чоботи і рукавички. Якщо ви опинилися незахищеними на відкритій місцевості в зоні зараження, вони можуть послужити захистом протягом 10- 15 хвилин, а зволожений одяг може захищати до 40-50 хвилин.
Захист органів дихання від парів аміаку і хлору забезпечують також респіратори. Наприклад, універсальний газозахисний респіратор «КЕДР». Для захисту очей респіратор комплектується захисним екраном або захисними окулярами.
Захистом від хлору можуть послужити протигази усіх типів, а від аміаку - фільтруючі протигази, наприклад, протигаз «УЗС ВК». Великий спектр застосування має сучасний протигаз-само- рятівник «Феникс-2». Його перевага в тому, що він не потребує підбору та підгонки по розмірах і може використовуватися людьми, в тому числі, які мають вуса, бороду, окуляри тощо, а також дітьми старше 7 років.
В будь-якому разі, купуючи засоби індивідуального захисту органів дихання, необхідно уважно ознайомитися з інструкцією, яка обов’язково має додаватися до виробу. В цій інструкції будуть прописані характеристики і можливості захисту від тої чи іншої небезпечної хімічної речовини.
Для знезараження відкритих ділянок шкіри, робочих поверхонь, інвентарю і приміщень при по-траплянні хімічних, радіоактивних та біологічно не-безпечних речовин може застосовуватися індивідуальний протихімічний пакет ІПП-ЗД, багатоцільова індивідуальна аптечка «Негайна допомога». Ця аптечка може застосовуватися не тільки для екстреної самодопомоги в умовах хімічного, радіаційного зараження і в осередках інфекційних захворювань, але і для надання першої домедичної допомоги в разі травмування, легкого поранення, харчових отруєнь тощо. У комплектацію аптечки входять прості, дешеві, безпечні засоби, застосування яких не вимагає спеціальної підготовки. Вкладається вміст аптечки в герметичний компактний поліетиленовий корпус, пристосований для носіння на поясі, у нагрудну кишеню або жіночу сумку і комплектується зрозумілою для будь-якого користувача інструкцією.
Наприкінці хотілося б згадати слова стародавнього римського філософа Публілія Сіра: «Найімовірніше наздоганяє та небезпека, яку недооцінюють».
Безпека - це стан, при якому не загрожує біда, а є захист від небезпеки. Якщо відсутня система роботи у сфері безпеки життєдіяльності, то тоді виникає небезпека травм, стресів, психологічних над¬ломів, а то і втрати найдорожчого - життя.

О. В. Шевельов, Запорізька область





Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 789 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.