Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 19.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 13.59.82.167· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » інші документи

«Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці» МОП оголосила тему Всесвітнього дня охорони праці у 2015 році
[ ] 24.03.2015, 15:52

«Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці» 

МОП оголосила тему Всесвітнього дня охорони праці у 2015 році

Щороку, починаючи з лютого місяця ми чекаємо, чекаємо, чекаємо, коли ж Міжнародна організація праці оголосить чергову тему Всесвітнього дня охорони праці, і ось дочекалися. Тема цього року звучить так: «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці» («Join in building an OSH preventive culture»). Тема досить складна і неоднозначна, переведення її з англійської мови може звучати по-різному, проте так чи інакше, а підготуватися до проведення Всесвітнього дня охорони праці можна вже зараз.
Про культуру в галузі охорони праці сказано не мало, саме від неї більшою мірою залежить стан справ в галузі безпеки праці на окремо взятому підприємстві і по країні в цілому. На локальному рівні - це система управління охороною праці в стінах виробництва, на територіальному - на рівні  району та області. У масштабах цілої країни культура охорони праці займає саме значне місце в якості  законодавства і програм. Так чи інакше, а культура - це запорука грамотності, в тому числі і в області норм і вимог безпеки та охорони праці, і мета кожного працівника підтримувати свою грамотність на вищому рівні, а роботодавця всіляко цьому сприяти і створювати всі умови, щоб працівники були професіоналами своєї справи.

Ключовим моментом національної культури охорони праці повинна бути узгодженість дій між урядом, роботодавцями і працівниками, всі вони повинні брати активну участь у забезпеченні безпечного і здорового виробничого середовища за допомогою спеціальної системи встановлених прав, відповідальності та обов'язків, де найвище місце займає профілактика виробничого травматизму та професійної захворюваності.
Попереджений - значить озброєний, саме для цього служить профілактика, з'ясувати що і де вимагає доопрацювання, або зовсім кардинальних змін. До Всесвітнього дня охорони праці залишилося трохи більше місяця, тема визначена, так чому б не підвищити свою культуру охорони праці через проведення профілактичних заходів у вашій організації та підвести підсумки діяльності до 28 квітня, щоб потім з новими силами ставити нові завдання в галузі безпеки та охорони праці, адже кожен з нас хоче повернутися додому здоровим!


ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення в 2015 році заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні до центральних та місцевих органів виконавчої влади,  Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, роботодавців, профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників підприємств, установ та організацій

 
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Міжнародна організація праці (МОП) оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці з метою привернення уваги світової громадськості до масштабів проблеми та до створення і просування культури охорони праці, яка може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці.
Ідея святкування Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, який було проведено американськими і канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, що загинули та постраждали на роботі; уперше в світі з ініціативи МОП він відзначався у 2003 році.
Україною підтримано ініціативу МОП і 28 квітня відповідно до Указу Президента від 18 серпня 2006 року № 685/2006 визначено як День охорони праці.
У 2015 році Всесвітній день охорони праці за рекомендацією МОП відзначатиметься під девізом «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці».
Характерною особливістю сучасного виробництва в Україні є наявність шкідливих і небезпечних умов праці. Окрім того, ситуація, що склалася в країні, за короткий час може призвести до реального дефіциту трудових ресурсів. 
Упродовж майже всього періоду незалежності України рівень виробничого травматизму мав стійку тенденцію до зниження, але останнім часом почався зворотній процес і кількість травмованих та загиблих на виробництві досягла критичної позначки: кількість нещасних випадків зі смертельними наслідками, які сталися у 2014 році, вже перевищила кількість смертей на виробництві за попередній рік.
У деяких галузях виробництва зростання кількості загиблих із розрахунку на 1000 працюючих становить: у вугільній галузі – 61 %, у соціально-культурній сфері – 84 %, в енергетиці – 43 %, на підприємствах зв’язку – 80 %, у газовій та деревообробній промисловості – більше ніж у два рази.
Тому проблема збереження здоров’я і життя працездатних громадян має особливе значення, а тематика Дня охорони праці у 2015 році є як ніколи актуальною.
Культура охорони праці – це створення чітко сформульованої системи прав, обов’язків та сфер відповідальності, де принцип профілактики має найвищий пріоритет. 
Безпечні та здорові умови праці визначаються не тільки чинною законодавчою базою, а й загальним рівнем цивілізованості, виробничої культури та соціально-економічного розвитку суспільства. 
Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я працівників.
У першу чергу мова йде про ставлення уряду, роботодавців та працівників до питань охорони праці, їх налаштування на роботу без нещасних випадків.
Досягнути такої узгодженої політики можна шляхом спільного формування та розвитку культури охорони праці через впровадження превентивних заходів, головний девіз яких – зацікавити, навчити, зробити питання охорони праці звичною та невід’ємною складовою нашого життя.
Забезпечення балансу між контролем за дотриманням законодавства, з однієї сторони, і наданням консультацій та інформації – з другої, дозволить досягти більшої гнучкості контрольних функцій з боку держави та створити кредит довіри до інспектора, через можливість роботодавця або працівника звернутися за порадою без застосування санкцій у відповідь.
Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного працівника, що заходи з охорони праці та їх виконання не повинні бути за для «галочки», що належна культура охорони праці потрібна насамперед для них, адже ніякі компенсації не повернуть втрачені на виробництві здоров’я та життя. До того ж для роботодавця це економно вигідно, адже очевидно, що видатки на ліквідацію аварійної ситуації (включаючи виплати по випадкам виробничого травматизму) є значно більшими, ніж витрати на заходи запобігання виробничого травматизму.
Саме тому Організаційний комітет звертається до всіх працівників, роботодавців, сьогоднішніх та майбутніх, громадськості й наголошує на необхідності пам’ятати, що людське життя – це найвища соціальна цінність, і ніякими обставинами не можна виправдати смерті людини.
У суспільстві має зростати усвідомлення того, що співпраця та діалог між усіма учасниками щодо питань охорони праці є пріоритетними, адже поліпшення умов праці та її безпека одночасно зберігають здоров’я працівників і підвищують продуктивність праці та якість продукції, забезпечуючи тим самим конкурентоздатність виробництва, інвестиційну привабливість держави.
Зважаючи на важливість створення безпечних умов праці, попередження виробничого травматизму та професійних захворювань, Організаційний комітет звертається до керівників і працівників підприємств, установ, організацій всіх форм власності, органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, Фонду соціального страхування, профспілкових організацій, об’єднань роботодавців із закликом підтримати ініціативу та зосередити свої зусилля на виконанні вимог Конституції України щодо забезпечення належних, безпечних і здорових умов праці та вимог Закону України «Про охорону праці». 
Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я та життя працівників.
Організаційний комітет звертається до представників ЗМІ з проханням проінформувати суспільство про заходи, що відбуватимуться в Україні у рамках відзначення Дня охорони праці.


ПЛАН ЗАХОДІВ

з підготовки та проведення у 2015 році Дня охорони праці в Україні

під девізом: «Приєднуйтесь до формування превентивної культури охорони праці»

 

п/п

Зміст заходів

Строк

виконання

Відповідальні за виконання

  1.  

Доведення до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань роботодавців, профспілок, Фонду соціального страхування, підприємств, установ і організацій (далі – підприємства) звернення Оргкомітету та плану заходів з підготовки та проведення у 2015 році Дня охорони праці в Україні з метою їх реалізації на відповідному рівні

квітень

Держпраці, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування

 

  1.  

Розміщення у засобах масової інформації та на веб-сайтах усіх зацікавлених органів та організацій попередньої інформації про підготовку до проведення в Україні заходів з нагоди Дня охорони праці й відповідного звернення Оргкомітету, а також інформаційних матеріалів про хід акції та її результати

квітень - травень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування, центральні та регіональні ЗМІ

  1.  

Створення на галузевих, регіональних, виробничих рівнях оргкомітетів, визначення відповідних заходів і затвердження робочих планів їх реалізації

 

квітень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпраці (Держгірпромнагляду), об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування

  1.  

Проведення прес-конференції представниками Держпраці разом з Національним координатор Міжнародної організації праці в Україні

квітень -травень

Держпраці

  1.  

Проведення тижня відкритих дверей

квітень

ДУ «Інститут медицини праці НАМН України»

  1.  

Проведення тематичних колегій з питань охорони праці

квітень - травень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, Держпраці, за участю об’єднань роботодавців, профспілкових об’єднань та організацій

  1.  

Проведення тематичних зустрічей з трудовими колективами. Тема зустрічей: «Приєднуйтеся до формування превентивної культури охорони праці»

квітень

Робочі органи Фонду соціального страхування

  1.  

Проведення циклу лекцій, демонстрування відеороликів з питань охорони праці для школярів та студентів навчальних закладів усіх рівнів акредитації,

квітень - травень

МОН, за участю Держпраці та її територіальних органів, об’єднань роботодавців, профспілкових об’єднань і організацій, підприємств, Фонд соціального страхування, ЗМІ

  1.  

Оформлення (створення) куточків, стендів, присвячених Дню охорони праці

квітень - травень

Керівники підприємств та первинних профспілкових організацій

  1.  

Організація та проведення ярмарків-продажу (виставок) спецодягу, спецвзуття, інших засобів індивідуального захисту, наочних посібників, засобів навчання та пропаганди з питань охорони праці

квітень - травень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, територіальні органи Держпраці (Держгірпромнагляду), об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування

  1.  

Підготовка та проведення тематичних виставок-презентацій з охорони праці та промислової безпеки

 

квітень - травень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, територіальні органи центральних органів виконавчої влади, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування

  1.  

Організація та проведення на підприємствах конкурсів на краще за безпекою робоче місце, виробничу дільницю (бригаду), кращого за показниками безпеки праці працівника тощо і заохочення переможців

квітень - травень

Керівники підприємств та первинних профспілкових організацій, робочі органи Фонду соціального страхування

  1.  

Організація та проведення огляд-конкурсів з охорони праці серед підприємств, підбиття їх підсумків з визначенням і заохоченням кращих трудових колективів, керівників підприємств, голів первинних профспілкових організацій за активну участь у заходах, присвячених Дню охорони праці, впроваджені систем управління охороною праці, підвищені рівня безпеки та гігієни праці

квітень - травень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування

  1.  

Видання тематичних або спеціальних випусків журналів «Охорона праці», «Технополіс», газет «Профспілкові вісті» та інших друкованих ЗМІ, висвітлення у соціальних мережах матеріалів щодо проведення Дня охорони праці

квітень - травень

Редакції видань, Держпраці

 

  1.  

Визначення кращого підприємства стосовно управління охороною праці за підсумками 2014 року та проведення семінарів з участю керівників цих підприємств для ознайомлення з їх досвідом роботи

квітень - травень

Місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, територіальні органи центральних органів виконавчої влади, Фонд соціального страхування

  1.  

Проведення «гарячої» телефонної лінії з питань сучасних підходів до формування превентивної культури охорони праці

квітень

Держпраці (Держгірпромнагляд)

  1.  

Організація проведення тематичних радіо- та телепередач з актуальних проблем охорони праці, промислової безпеки, а також про мету, завдання, хід, підсумки проведення в Україні Дня охорони праці та Всесвітнього дня охорони праці в інших країнах

 

квітень - травень

Держпраці (Держгірпромнагляд), МОЗ, інші центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування, Держкомтелерадіо

  1.  

Проведення в режимі online – бесіди: «Надаємо відповіді з питань охорони праці»

квітень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування

  1.  

Підготовка матеріалів з висвітленням актуальних проблем охорони праці, промислової безпеки, професійної патології, а також про мету, завдання, хід, підсумки проведення в Україні Дня охорони праці та Всесвітнього дня охорони праці в інших країнах

 

квітень - травень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування

  1.  

Нагородження кращих працівників (підприємств) в сфері охорони праці на державному, галузевому (відомчому), регіональному рівнях та на підприємствах з нагоди Дня охорони праці в Україні

квітень -травень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування

  1.  

Здійснення спільних заходів з ушанування пам’яті загиблих на виробництві: проведення панахид, поминальних заходів, надання родичам загиблих на виробництві допомоги в облаштуванні могил; відвідування сімей загиблих, а також інвалідів праці

з 21 по 28 квітня

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування, УПЦ КП, УГКЦ

  1.  

Відзначення кращих активістів проведення у 2015 році Дня охорони праці в Україні

квітень -

травень

Центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, об’єднання роботодавців, профспілкові об’єднання та організації, підприємства, Фонд соціального страхування, ЗМІ

  1.  

Сприяти висвітленню державними засобами масової інформації заходів з проведення Дня охорони праці в України

квітень - травень

Мінінформполітики, Держкомтелерадіо, Укрінформ за участі об’єднань роботодавців, профспілкових об’єднань та організацій

Відео прес-конференції з нагоди відзначення Дня охорони праці у 2015 році, яка відбулася 23 квітня 2015 року в національному інформаційному агентстві України УКРІНФОРМ





Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2884 | Завантажень: 0 | Коментарі: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 2
avatar
0
1 ohranatruda • 16:41, 24.03.2015
Інструкція з охорони праці повинна працювати


Інструкції з охорони та безпеки праці - це одна зі строф «отче наш» для інженера з охорони праці, але не тільки для нього, в першу чергу дані інструкції призначаються для працівників певних професій або виконують певні завдання, а потім вже як обов'язковий атрибут документації по охорони праці. Це «головний біль» для керівників, адже всі недоліки інструкцій випливають, як правило, при виникненні нещасного випадку та проведенні його розслідування і в більшості випадків інструкція з охорони праці є і знаходиться серед документації тільки тому, що так має бути. І так було і в 70-і роки, і в 90-ті, і зараз.
Інструкція з охорони праці - це один з тих документів, прочитавши який, він закладається в довгий ящик або припадає пилом на полиці поки не прийде черговий термін перегляду, а швидше за все просто продовження, але ж інструкція створювалася не для цього, інструкція з охорони праці повинна працювати.
В організаціях в гіршому випадку можливі два варіанти відповіді на питання «Чи регулярно ви читаєте інструкції з охорони праці?». Перша відповідь - «ні», другий - «А у нас є інструкції з охорони праці?». Знайоме? Сподіваюся, що ні. У будь-якому випадку варто подбати про те, щоб уникнути таких варіантів розвитку подій.
Як правило 80% інструкцій з охорони праці не можна назвати лаконічними, швидше за все більша частина написаного - це «вода». Тут не діє принцип чим більше, тим краще, 100-сторінковий опус не виникне бажання відкрити ні у самого працівника, ні у керівника, та що там говорити і 10 сторінок наряд хтось подужає, звідси йде формальний підхід до охорони праці - звичайний збір підписів за нібито прочитане.
Як підсумок цього - незнання працівниками простих істин безпеки праці через те, що просто лінь прочитати багатосторінкове керівництво, загублене в купі паперів, присвячених політиці охорони праці у вашій організації, звідси інциденти, нещасні випадки, професійні захворювання.
«Консервована» інструкція з охорони праці - це ще одне надбання сучасної СУОП: прочитали і забули. Так бути не повинно, інструкції слід «працювати» не гірше працівника - вона повинна стати своєрідною Біблією, до якої звертаються в складних випадках і написана вона повинна бути практиком, який безпосередньо стикається з виконанням завдання. Знову ж таки, зазвичай складанням інструкції з охорони праці займається ІОП, добре, якщо керівник перегляне складені положення, інакше на все згодні майстри та начальники дільниць просто відмахуються: «І так зійде». У підсумку інженер з охорони праці намагається запхати в неї все що можна на всякий пожежний і ми переходимо до початкового пункту: 100-сторінковий опус.
Чи не час зробити крок назад і взятися за інструкції знову, вирішити, що ж ви хочете: щоб інструкції працювали або вас влаштовує, що вони як консерви чекають своєї черги, яка можливо до них і не дійде.
Інструкція з охорони праці окремо взятого робочого місця повинна бути докладною, але рівно настільки, щоб бути зрозумілою читачеві, містити тільки важливу інформацію, ігнорування якої призведе до нещасного випадку. Не женіться за кількістю, а зосередьтеся на якості. Можна створити робочу групу, яка комплексно підійде до розробки ідеальної інструкції з безпеки праці, до якої сміливо можна буде звертатися хоч кожен день. Важлива умова інструкції - унікальність, скачаними з Інтернету, вона не буде виконувати свої функції.
До Всесвітнього дня охорони праці залишилося трохи більше місяця, та й тема підходяща «Беріть участь у формуванні культури профілактики в охорону праці», чому б не приурочити до нього серйозну роботу з перегляду інструкцій з охорони праці та окультурити своїх працівників? Адже культура починається зі знання....

avatar
0
2 ohranatruda • 21:33, 28.04.2015
Звернення Прем'єр-міністра України Арсенія Яценюка з нагоди Всесвітнього дня охорони праці

Шановні співвітчизники!
Сьогодні, коли ми разом з іншими країнами відзначаємо Всесвітній день охорони праці, закликаю Вас згадати його гасло: «Пам’ятаймо загиблих, борімося за живих».
Уряд України ніколи не примириться із твердженням, що нещасні випадки на виробництві – ценеуникненна частина виробничого процесу. Людське життя і здоров’я не можуть і не будуть платою за вугілля і сталь, за новобудови, ліс і зерно.
Ефективність економіки величезною мірою залежить від культури профілактики в охороні праці. Запровадження найбільш досконалих практик і норм у цій сфері – питання відповідальності роботодавців; беззастережне їхнє дотримання - обов’язок робітників.
У цей день робітники у всьому світі згадують товаришів, які загинули на своєму робочому місці, стали інвалідами, втратили працездатність. І водночас – накреслюють конкретні кроки і закликають до невідкладних дій до кардинального зменшення виробничого травматизму, профілактики професійних захворювань, з організації безпечних умов праці.
Відповідальності всім нам на цьому шляху, мудрості й наполегливості.

Прем’єр-міністр України                                             Арсеній Яценюк
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.