Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Субота, 20.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.226.251.22· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Виробнича санітарія

Чи ергономічніші сенсорні екрани звичайної миші, або краще говорити, ніж тикати пальцем
[ ] 26.08.2013, 17:37

Чи ергономічніші сенсорні екрани звичайної миші, або краще говорити, ніж тикати пальцем

Всього за якісь кілька років сенсорні екрани оточили нас з усіх боків: вони у вашому смартфоні і в автомобільному навігаторі, в планшеті і в кавоварці, в банкоматі і в залізничній касі. Microsoft зробила ставку на сенсорне управління комп'ютером у своїй новій операційній системі Windows 8. Але чи так уже потрібні тачскрін у всіх цих електронних пристроях - і, найголовніше, чи дійсно вони ергономічніше традиційних засобів спілкування з машинами?

Напевно, все-таки не скрізь. І хоча той же планшет навряд чи зможе обійтися без сенсорного екрану, сама ця технологія, всупереч поширеній думці, зовсім не так безпечна для здоров'я людини.



Довгі роки нам твердили про підступний синдром зап'ястного каналу (тунельний синдром), що виникає від постійного застосування клавіатури і миші, про тендиниті - запаленні сухожилля від перенапруги в процесі роботи, і про безліч інших захворювань, причиною яких служать монотонні повторювані рухи, неминучі при тривалому використанні комп'ютера. Тим часом досить було просто прислухатися до думки фахівців, не утикатися в екран, скорчившись над клавіатурою, і робити регулярні перерви.

На теперішній момент вимоги до ергономіки робочого місця при використанні комп'ютерів встановлюють, що екран монітора повинен знаходитися від очей користувача на відстані 600-700 мм, але не ближче 500 мм, а висота робочого столу - регулюватися в межах 680-800 мм, при неможливості регулювань - 725 мм. Також в нормативах сказано, що робоче місце «користувача ПЕОМ» слід обладнати підставкою для ніг заданих розмірів з регулюванням по висоті і куту нахилу, причому її поверхня повинна бути рифленою і мати спереду бортик висотою 1 см! Ви коли-небудь в житті бачили, щоб в якомусь офісі були такі підставки?



Вимоги до робочих місць для школярів і студентів ще суворіше: так, у комп'ютерного столу обов'язково повинна бути окрема поверхню для клавіатури з плавним регулюванням по висоті і куту нахилу від 0 до 15 градусів з надійною фіксацією, а лінія погляду повинна бути перпендикулярна центру екрана, і оптимальне її відхилення від перпендикуляра ... не повинно перевищувати + / - 5 градусів! Для дошкільнят також обов'язкове регулювання за висотою столу і нахилу поверхні для клавіатури.

Нормами рекомендуються і тривалість безперервної роботи за комп'ютером, яка не повинна перевищувати 45-60 хвилин, з обов'язковими перервами на 10-15 хвилин, а загальна сумарний час не повинно бути більше 6:00 за зміну. Нормативах міститься ще безліч строгих і, зрозуміло, науково обгрунтованих норм, з якими ми непогано ознайомитися хоча б з цікавості. Але навіть якщо не говорити про рекомендації з тривалості безперервної роботи, які не ігнорують, напевно, тільки унікальні педанти, варто визнати: ми всі порушуємо вимоги ергономіки якщо не повністю, то, принаймні, більшість вимог.



А якщо на вашому столі стоїть ноутбук, можете бути впевнені, що ваше робоче місце не відповідає жодним навіть приблизними санітарно-гігієнічним нормам. Лептоп взагалі самий неергономічними тип комп'ютерів з усіх, що сьогодні випускаються. Задуманий як переносна машина для періодичного використання в «польових» умовах, ноутбук за самою своєю конструкції в принципі не призначений для тривалої, а тим більше постійної роботи. Плоска клавіатура не регулюється за кутом нахилу, екран розташований нижче комфортного рівня зору, і одне тільки це формує звичку працювати в найхимерніших позах. Так, випускаються спеціальні підставки, що піднімають екран до рівня десктопного дисплея і дозволяють налаштовувати нахил клавіатури, - але чи багато ви бачили людей, що користуються такими екзотичними виробами?

Установка в ноутбук сенсорного екрану робить його ще більш небезпечним для здоров'я пристроєм, оскільки тачскрін сам по собі навряд чи може вважатися дійсно ергономічним засобом введення. Ще в 2012 році лікар Франклін Тесслер звернув увагу на те, що користувачі сенсорних екранів прикладають підвищені зусилля при натисканні на такі дисплеї, хоча ємнісні екрани реагують навіть не на натискання, а на торкання. За деякими оцінками, типовий користувач натискає на віртуальну клавішу у вісім разів сильніше, ніж на фізичну кнопку, - не дивно, що для захисту дисплеїв знадобилося потужне загартоване скло (яке реально захищає саме від могутніх пальців власників, а зовсім не від падінь).

Головна причина такої дивної поведінки криється у відсутності тактильної реакції пристрою на дотики. У переважній більшості сучасних мобільних пристроїв відсутня навіть така затребувана в недавньому минулому функція, як підтвердження торкання вбудованим вібро. Як з'ясовується, простих клацань виявляється недостатньо, щоб людина відчула відгук на свою команду. Так, існує безліч так званих гаптичних технологій, але до масових гаджетів жодна з них так і не дійшла.

Однак у випадку з ноутбуками це лише менша частина проблеми.
Розтягнення м'язів і зв'язок шиї - ось головна біда сенсорних екранів. Сучасні планшети і смартфони працюють в будь-якому положенні - вертикальному, горизонтальному або в якомусь проміжному. Горизонтальне положення вважається найбільш ергономічним, хоча планшет, що лежить на столі все одно призводить до напруження шиї. Вертикальне ж положення найбільш небезпечно: для керування ви мимоволі нахиляєтеся і швидко напружуєте м'язи всієї своєї руки. Особливо небезпечні часті й швидкі напруги зап'ястя: для отримання травми навіть не потрібно застосовувати якусь особливу силу.



При цьому пальці ще й виконують різні жести. Це ж відбувається, коли ви тягнетеся за мишкою та трекпадом сидячи занадто далеко, але в таких випадках просто достатньо посунутися ближче. У випадку з сенсорним екраном, вбудованим в ноутбук, все набагато складніше: при звичайній роботі за клавіатурою ви сидите на комфортній відстані від дисплея, але при бажанні торкнутися тачскрина просто змушені нахилятися ближче і швидко витягати руку. Раптова і часта зміна пози з напругою цілої групи м'язів, на думку лікарів, може послужити причиною важких травм. З іншого ж боку, сидіти близько до екрана незручно, та й попросту шкідливе для зору.

Як бачимо, гібридні ноутбуки - досить сумнівні з точки ергономіки пристрою, і саме через проблеми пов'язані з необхідністю тягнути руку до екрану їх користувачі, награвшись після покупки, досить швидко повертаються до клавіатури і миші.



Керівник відділення травматології при Каліфорнійському університеті Синтія Берт вважає, що це і є єдиний розумний спосіб мінімізувати шкоду від тачскринів: потрібно просто якомога менше їх торкатися. При роботі з такими пристроями потрібно розмістити екран на комфортній відстані і прийняти зручну позу, розслабивши плечі.

Яка ж альтернатива вже таким звичним сенсорним екранам? Невже доведеться повертатися до банальних клавіатури й мишки?
На думку Синтії Берт, при існуючому рівні технологій, перш ніж переходити на тачскрін, варто звернути увагу на системи розпізнавання мови. Після деяких роздумів її висновки здаються обгрунтованими.



Існуючі системи управління жестами (наприклад, Leap Motion) недостатньо точні для повноцінного спілкування з комп'ютером, і, промахуючись повз потрібне місце на екрані, ви завдасте куди більше шкоди своєму здоров'ю, ніж при використанні сенсорного екрану. Системи ж розпізнавання мови вже досягли необхідного рівня точності для подачі елементарних команд. Більше того, такі технології, як Apple Siri, вже сьогодні здатні успішно розпізнавати ту ж англійську мову навіть у людей, що говорять з помітним акцентом. А адже це вже давно повноцінний комерційний додаток, що працює на мільйонах смартфонів і планшетів Apple! Схожа технологія реалізована і в операційній системі Android, і вона теж функціонує цілком успішно.

Але найголовніше - функція розпізнавання мови вбудована і в Windows 8 (на жаль, поки що без підтримки російської мови), і вона дозволяє давати голосові команди для безлічі стандартних пунктів меню і навіть записувати власні команди. Так що голосове введення дійсно може стати реальною альтернативою сенсорним екранам - звичайно, якщо тільки ви не сидите на футбольному матчі або в багатолюдному офісі, хоча і проблема фільтрації навколишнього шуму теж поступово втрачає актуальність.



Техническая поддержка, мониторинг и администрирование. Плановые и экстренные визиты инженера, 3 способа связи, ежемесячные отчеты. Абонентское обслуживание прошло на высшем уровне. Обслуживание компьютеров в Киеве и по всей Украине на условиях подписания договора о неразглашении информации, и обеспечением безопасности ИТ инфраструктуры.






Категорія: Виробнича санітарія | Додав: ohranatruda | Теги: ПЕОМ
Переглядів: 2256 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 5.0/2 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.