Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 18.10.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.228.21.186· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [253]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 5
Гостей: 5
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск № 69 "Автомобільний транспорт"
[ Викачати з сервера (122.4 Kb) ] 26.08.2010, 22:39


Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників Випуск № 69 "Автомобільний транспорт"
Затверджено Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 14.02.2006 № 136
Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства ранспорту та зв'язку  1097  від 04.09.2008

Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 69 "Автомобільний транспорт”, Книга I "Діяльність автотранспортних підприємств, автобусних станцій, вантажних станцій, транспортно-експедиційних підприємств” — є нормативним документом, обов’язковим для управління персоналом на підприємствах автомобільного транспорту всіх форм власності, який забезпечує створення та функціонування галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації. Кваліфікаційні характеристики професій працівників, наведені в ДКХПП, можуть бути використані в усіх підприємствах, установах та організаціях України, де є зазначені види робіт.
Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників випуск 69 "Автомобільний транспорт”, Книга I "Діяльність автотранспортних підприємств, автобусних станцій, вантажних станцій, транспортно-експедиційних підприємств” — є нормативним документом, обов’язковим для управління персоналом на підприємствах автомобільного транспорту всіх форм власності, який забезпечує створення та функціонування галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації. Кваліфікаційні характеристики професій працівників, наведені в ДКХПП, можуть бути використані в усіх підприємствах, установах та організаціях України, де є зазначені види робіт.
ДКХПП є однією із складових основи формування професійної системи підприємства, встановлює вимоги до професійного рівня працівників автомобільного транспорту та створює умови для зниження трудомісткості робіт і підвищення продуктивності праці в галузі.
Основу формування професійної системи кожного підприємства складають такі нормативні документи:
- Державний класифікатор професій України ДК 003-95, який визначає найменування професійних робіт, їх класифікацію і систематизацію за видами економічної діяльності, кодування;
- Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (ДКХПП), що містить характеристики професій згідно з класифікатором ДК 003-95.
ДКХПП підготовлений з урахуванням змін вимог до змісту робіт, рівня професійних знань і обов’язків, а також кваліфікаційних вимог до персоналу у сучасних умовах господарювання і одночасно зберігає наступність, послідовність, традиції застосування та особливості побудови кваліфікаційних характеристик працівників автомобільного транспорту, які були притаманні попереднім випускам ЄТКД. Випуск 69-й враховує чинні положення законів України "Про освіту”, "Про вищу освіту”, "Про професійно-технічну освіту” щодо кваліфікаційних вимог до персоналу.
До галузевого випуску ДКХПП включені кваліфікаційні характеристики професій керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців, робітників та найпростіші професії, що є найбільш типовими для галузі автомобільного транспорту і професійні назви яких включені до Державного класифікатора професій України ДК 003-95. Назви професій, кваліфікаційні характеристики яких містить галузевий випуск ДКХПП, відповідають назвам ДК 003-95, із застосуванням термінів та слів, які лаконічно уточнюють місце роботи, виконувані роботи, сферу діяльності працівника (примітка 2 Змін N 5 до Державних класифікаторів України, затверджених наказом Держспоживстандарту України від 13.06.2003 р. N 105, чинних від 2003-07-01).
На автомобільному транспорті мають місце професії, які є загальними для всіх видів економічної діяльності (наскрізними), наприклад: головний бухгалтер, начальник відділу кадрів, економіст, юрисконсульт, двірник, сторож тощо. Кваліфікаційні характеристики з вимогами до рівня професійних знань і обов’язків для таких професій надає Випуск 1-й Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Центр продуктивності, 2005). Наведені у Випуску 1-му кваліфікаційні характеристики працівників можуть застосовуватись суб’єктами господарювання автотранспортної галузі всіх форм власності.
Також серед персоналу автомобільного транспорту мають місце професії, які не є типовими згідно з Державним класифікатором України ДК 009-96 Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009-96) для виду економічної діяльності "Автомобільний транспорт”. Це такі професії, як наприклад: бляхар, електрогазозварник, газорізальник, коваль ручного кування, паяльщик, фрезерувальник, шліфувальник тощо. Кваліфікаційні характеристики з вимогами до рівня професійних знань і обов’язків для таких професій вміщують окремі видання ДКХПП за відповідними видами економічної діяльності.
Зважаючи на викладене вище, 69-й випуск ДКХПП "Автомобільний транспорт” не включає перелік всіх професій працівників автомобільного транспорту, які містить Угода між Міністерством транспорту та зв’язку України і профспілкою працівників автомобільного транспорту та шляхового господарства України і Всеукраїнською незалежною профспілкою працівників транспорту по підгалузі автомобільного транспорту, а вміщує перелік типових професій працівників галузі (згідно з класифікацією за КВЕД ДК 009-96) з їх кваліфікаційними характеристиками.
До книги II ДКХПП випуску 69-го "Автомобільний транспорт”, яка буде видана у подальшому окремим виданням, будуть включені професійні назви робіт з їх кваліфікаційними характеристиками працівників станцій технічного огляду та обслуговування автомобілів, спеціалізованих центрів з обслуговування автомобілів, станцій діагностики автомобілів.
ДКХПП складається з двох розділів.
Розділ I — "Професії керівників, професіоналів, фахівців, технічних службовців”.
Розділ II — "Професії робітників та найпростіші професії”.
У кваліфікаційних характеристиках наведений перелік основних робіт, які найбільш часто зустрічаються, виходячи з розподілу і кооперації праці, що склалися у галузі. Конкретний перелік посадових обов’язків працівників визначається посадовими інструкціями, які розробляються і затверджуються на підприємствах у встановленому порядку. Під час розроблення посадових інструкцій ураховуються конкретні завдання та обов’язки працівника, допускається уточнення переліку робіт, властивих відповідній посаді в даних організаційно-технічних умовах.
В ДКХПП не включені кваліфікаційні характеристики посад старших і провідних спеціалістів та службовців, оскільки їх посадові обов’язки, вимоги до знань та кваліфікації визначаються на основі кваліфікаційної характеристики відповідної базової професії.
Кваліфікаційні характеристики професій робітників 69-го випуску розроблені за шестирозрядною сіткою. Кваліфікаційні розряди встановлені відповідно до складності робіт, які виконують робітники автомобільного транспорту. У зв’язку із галузевою специфікою робіт на підприємствах автомобільного транспорту доцільно використовувати тільки ті розряди професій, для яких у галузі існують відповідні види робіт. Тому розряди для окремих професій робітників, які рекомендуються для використання випуском 69-м, не охоплюють весь діапазон існуючих розрядів.
Робітник більш високої кваліфікації, крім робіт, які містить кваліфікаційна характеристика, повинен мати знання та навики для виконання всіх робіт, передбачених кваліфікаційними характеристиками робітників більш низької кваліфікації цієї ж професії.
У процесі вдосконалення організації праці, впровадження технічних засобів можливе розширення кола обов’язків працівника, порівняно з встановленою кваліфікаційною характеристикою (тобто суміщення). У цих випадках працівнику може бути доручене виконання обов’язків, передбачених кваліфікаційними характеристиками працівників інших посад, споріднених за складом робіт, рівних за складністю, виконання яких не потребує іншої спеціальності, кваліфікації. змінювання посадового найменування.
Поряд із вимогами, які викладені у відповідних розділах кваліфікаційних характеристик, усі працівники автомобільного транспорту повинні знати та дотримуватись вимог нормативно-правових актів з охорони праці, виробничої санітарії, пожежної безпеки, електробезпеки, безпечного ведення робіт, виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку.
Суб’єкти господарювання, що надають послуги з внутрішніх та міжнародних перевезень пасажирів і вантажів, а також з внутрішніх перевезень пасажирів та їх багажу на таксі відповідно до вимог Закону України "Про дорожній рух”, Правил пожежної безпеки для підприємств і організацій автомобільного транспорту України, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 21.12.98 р. N 527, зареєстрованих Міністерством юстиції України 11.03.99 р. за N 157/3450, зобов’язані організовувати підвищення кваліфікації керівників і спеціалістів автомобільного транспорту, діяльність яких пов’язана з наданням послуг автомобільного транспорту, у термін один раз на п’ять років, а з питань охорони праці та пожежної безпеки — у термін один раз на три роки в порядку, що встановлений чинним законодавством, з отриманням відповідних документів.(*)
______________
(*) — Цей абзац є витягом з Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів автомобільним транспортом загального користування та Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів та їх багажу на таксі, затв. наказом Держкомітету України з питань регуляторної політики та підприємництва та Міністерства транспорту України 18.12.2003 р. N 136/985.
Кваліфікаційні характеристики професій працівників є обов’язковими для встановлення кваліфікаційних розрядів (категорій) під час тарифікації робіт на підприємствах усіх галузей економіки, де є зазначені в цьому випуску види робіт.
Віднесення виконуваних робіт до певних тарифних розрядів і присвоєння кваліфікаційних розрядів робітникам провадиться власником або уповноваженим ним органом згідно з тарифно-кваліфікаційним довідником за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником). Кваліфікаційні розряди підвищуються насамперед робітникам, які успішно виконують встановлені норми праці і сумлінно ставляться до своїх трудових обов’язків. Право на підвищення розряду мають робітники, які успішно виконують роботи більш високого розряду не менш як три місяці і склали кваліфікаційний екзамен. За грубе порушення технологічної дисципліни та інші серйозні порушення, які спричинили погіршення якості продукції, робітникові може бути знижено кваліфікацію на один розряд. Поновлення розряду провадиться в загальному порядку, але не раніше ніж через три місяці після його зниження.(**)
______________
(**) — Цей абзац є витягом із Кодексу законів про працю України, редакція від 2005.03.03, ст. 96 "Тарифна система оплати праці”.
У разі потреби підприємства, установи, організації автомобільного транспорту можуть подавати пропозиції щодо внесення змін і доповнень до цього випуску ДКХПП до Державного підприємства "ДержавтотрансНДІпроект”, котрий на підставі обгрунтування підготує проекти відповідних змін чи доповнень для погодження та затвердження їх у встановленому порядку.
Порядок застосування кваліфікаційних характеристик, внесення змін і доповнень викладений в Загальних положеннях Випуску 1 Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників.Категорія: Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників | Додав: ohranatruda | Теги: ДКХП
Переглядів: 4094 | Завантажень: 519 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 843

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.