Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 25.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.15.211.107· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Інструкції з охорони праці

Інструкція з охорони праці для робітника з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями (двірника)
[ ] 15.10.2013, 10:45

ІНСТРУКЦІЯ З ОХОРОНИ ПРАЦІ №
ДЛЯ РОБІТНИКА З КОМПЛЕКСНОГО ПРИБИРАННЯ ТА УТРИМАННЯ БУДИНКІВ
З ПРИЛЕГЛИМИ ТЕРИТОРІЯМИ (ДВІРНИКА)

1.    ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1.    Інструкція з охорони праці для робітника з комплексного прибирання та утримання будинків з прилеглими територіями (далі — двірник) (код професії 9162 за Національним класифікатором України ДК 003:2010 «Класифікатор професій») є інструкцією за професією та встановлює вимоги безпеки під час проведення робіт з утримання санітарного стану будинків та прибудинкової території суб’єктів господарювання, які експлуатують будинки.
1.2.    Інструкцію розроблено на основі Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 № 9; Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15, та з урахуванням вимог Правил безпечної експлуатації житлових і громадських будівель, затверджених Мінжитлокомунгоспом РСФСР від 30.05.1979; Правил охорони праці під час збирання, вивезення та знешкодження побутових відходів, затверджених наказом Мінпраці від 06.10.2000 № 268; ДСТУ Б В.2.5-34:2007 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Сміттєпроводи житлових і громадських будинків. Загальні технічні умови»; п. 92 розділу II Норм безоплатної видачі спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту працівникам житлово-комунального господарства, затверджених наказом Міністерства надзвичайних ситуацій України від 10.12.2012 № 1389; випуску 87 Довідника кваліфікаційних характеристик професій «Житлове та комунальне господарство», затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 17.06.1999 №» 144.
1.3.    Розподіл території між двірниками встановлюється роботодавцем. За двірником закріплюється конкретна робоча зона. Режим роботи двірника встановлюється роботодавцем згідно з колективним (трудовим ) договором або відповідною технологічною картою. Керівник робіт має право змінювати обсяги робіт і періодичність їх виконання з урахуванням погодних умов. Для виконання окремих видів робіт двірники можуть об’єднуватися у виробничі бригади.
1.4.    Технологічний процес утримання будинків передбачає виконання таких видів робіт:
1.4.1.    Обслуговування сміттєпроводу та сміттєзбиральника.
1.4.2.    Прибирання під’їзду, сходових маршів та майданчиків, ліфтових кабін та інших приміщень
загального користування.
1.4.3.    Обслуговування прибудинкової території, у тому числі прибирання сміття, стічних канав, прибудинкових приямків, внутрішньо квартальних проходів і проїздів до будинку.
1.4.4.    Нагляд за прибудинковими зеленими насадженнями та перекриттям прорізів споруд підземних інженерних мереж, що знаходяться на прибудинковій території (нагляд за наявністю люків, решіток тощо).
1.4.5.    Нагляд за технічним станом будинкового та прибудинкового майна, а саме: в’їзними воротами, парадними дверима, вікнами, фрамугами, електроарматурою у під’їздах, ліфтовим (домовим) переговорним пристроєм, будинковим освітленням, огорожами, урнами, контейнерами, покажчиками та вивісками, обладнанням прибудинкових громадських майданчиків (дитячих, спортивних, місць від
починку), наявністю запірних пристроїв па в’їзних воротах, парадних дверях, а також дверях підвалів, технічних поверхів та інших виробничих приміщень.
1.4.6.    Нагляд за засобами безпеки, що використовуються під час проведення ремонтних робіт на підконтрольній прибудинковій території(наприклад, підчас виконання земляних робіт, робіт на фасаді або покрівлі будинку).
1.4.7.    Інформування відповідальних осіб підприємства про надзвичайні ситуації, то загрожують будинку (пожежа, витік і азу або води, відсутність освітлення, руйнування будинкових конструкцій тощо).
1.4.8.    Допомога громадянам у пошуку потрібних номерів будинків, квартир, організацій, розміщених неподадік, сприяння виконанню службових обов’язків посадовим особам контролюючих органів, які пред’явили службове посвідчення.
1.4.9.    Запобігання розміщенню (стоянки) транспорту, який утруднює проїзддо будинку.
1.4.10.    Зберігання, встановлення або зняття прапорів на будинку у визначені керівником робіт святкові дні, за необхідності вмикання (вимикання) прибудинкового штучного освітлення.
1.5.    Прибирання горищ, підвалів та інших виробничих приміщень будинку провадиться за вказівкою керівника робіт.
1.6.    За наявності у будинку служби чергових-консьєржів може бути виконаний додатковий розподіл наглядових функцій будинкового обладнання.
1.7.    Робота з утримання санітарного стану будинку та прибудинкової території не належить до робіт підвищеної небезпеки (за умови дотримання двірником встановлених нормативів ручного перенесення вантажів та використання дезінфекційних засобів, дозволених до використання Міністерством охорони здоров’я України).

ФУНКЦІОНАЛЬНІ ОБОВ’ЯЗКИ ДВІРНИКА

(випуск 87 «Житлове та комунальне господарство» Довідника кваліфікаційних характеристик професій,
затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України
від 17.06.1999 №144)

1-    й розряд: «Прибирає вулиці, тротуари, ділянки і площі, прилеглі до домоволодіння, яке обслуговується. Своєчасно очищує від снігу і льоду тротуари, бруківку і доріжки, посипає їх інертними матеріалами і реагентами. Очищує пожежні гідранти і колодязі для вільного доступу до них у будь-який час. Копає у разі потреби нові і прочищає існуючі канавки і лотки для стікання води. Поливає водою двори, бруківку і тротуари. Періодично очищує вуличні урни від сміття і промиває їх. Наглядає за своєчасним очищенням дворових контейнерів для сміття і громадських туалетів та за їх санітарним станом. Підтримує чистоту на сходових клітках та в інших місцях загального користування поза квартирами, наглядає за справністю і збереженістю усього зовнішнього будинкового обладнання і майна (огорож, урн, контейнерів, вивісок тощо). Повідомляє про порушення порядку дільничного інспектора або чергового у відділі міліції, керуючого будинком. Надає допомогу особам, потерпілим від нещасних випадків, людям похилого віку, хворим, дітям тощо».
2-    й розряд: «Прибирає вулиці, тротуари, ділянки і площі, прилеглі до домоволодіння, яке обслуговується. Своєчасно очищує від снігу і льоду тротуари, бруківку і доріжки, посипає їх інертними матеріалами і реагентами. Очищує пожежні гідранти і колодязі для вільного доступу до них у будь-який час. Промиває і дезінфікує дворові контейнери для сміття. Прибирає сходові клітки, горища, підвали та інші місця загального користування поза квартирами.
Очищує від бруду і сміття та промиває стволи бункерів і завантажувальних клапанів сміттєпроводів, приміщення сміттєзбиральних і сміттєприймальних камер, проходи і сходи до них, сміттєзбірники. Виносить з камер переносні сміттєзбірники зі сміттям і установлює в камеру порожні. Здійснює профілактичний огляд та забезпечує справність стволів і бункерів сміттєзбірників, сміттєприймальних камер, завантажувальних клапанів, герметичних прокладок
у кришках клапанів. Усуває засмічення стволів сміттєпроводів. Дезінфікує стволи сміттєпроводів, сміттєприймальних камер та сміттєзбірників. Регулює вентиляцію стволів сміттєпроводів. Періодично видаляє пил зі стін і стель, миє панелі стін, перила, віконні рами і шибки на сходових клітках, вхідні дверні блоки. Готує різні мийні та дезінфікуючі розчини для цих робіт. Одержує мийні засоби, інвентар та ганчір’я. Контролює своєчасність вивезення твердих побутових відходів, прибирання громадських туалетів та їх санітарний стан. Наглядає за справністю і збереженістю усього зовнішнього будинкового обладнання та майна (воріт, огорожі, парадних дверей, карнизів, ринв, електроарматури у під’їздах і на прибудинковій території, слухових вікон, сміттєзбірників та урн вивісок, покажчиків, обладнання дитячих майданчиків, табличок з номерами дворових вбиралень тощо), а також сараїв та складів.
Вивішує, знімає та зберігає прапори, своєчасно вмикає (вимикає) ліхтарі та території, яку обслуговує. Бере участь в обходах території домоволодіння, які здійснюються санітарною, протипожежною службами та міліцією».

1.8.    До виконання обов’язків двірника допускається особа віком не мододше 18 років, яка не має медичних протипоказань щодо відповідності її фізичного стану вимогам, що висуваються до цієї професії.
1.9.    Основні шкідливі та небезпечні-чинники, що можуть діяти на двірника:
1.9.1.    Несправність робочого інвентаря.
1.9.2.    Небезпечні складові елементи сміття.
1.9.3.    Електричний струм.
1.9.4.    Падіння у незакриті прорізи отворів підземних прибудинкових інженерних споруд.
1.9.5.    Падіння предметів з висоти.
1.9.6.    Дія частин обладнання і механізмів, що рухаються та обертаються;
1.9.7.    Токсична та подразнююча дія речовин, що використовуються для дезінфекції.
1.9.8.    Наїзд транспортних засобів підчас перебування на прибудинковій проїзній частині.
1.9.9.    Дія метеорологічних умов.
1.9.10.    Недостатнє освітлення робочої зони.
1.9.11.    Протиправні дії сторонніх осіб.
1.9.12.    Укуси тварин, комах.
1.10.    Під час прийняття на роботу двірник ознайомлюється під підпис з умовами праці та про наявність на його робочому місці небезпечних і шкідливих виробничих чинників.
1.11.    Роботодавець повинен застрахувати двірника від нещасних випадків на виробництві. У разі ушкодження здоров’я на виробництві, двірник має право на відшкодування заподіяної йому шкоди.
1.12.    Під час влаштування на роботу двірник проходить вступний інструктаж з питань охорони праці, про що спеціаліст з охорони праці вносить відповідний запис до Журналу реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці.
1.13.    Перед початком роботи двірник проходить первинний інструктаж за цією інструкцією, Інструкцією з електробезпеки, Інструкцією з пожежної безпеки, Інструкцією з надання домедичної допомоги та іншими інструкціями за видами робіт, а потім через кожні 3 (6) місяців — повторний інструктаж з питань охорони праці. Результати інструктажів заносяться до Журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці (на робочому місці) та засвідчуються підписом особи, яка провела інструктаж, та підписом двірника.
1.14.    Попереднє навчання та перевірку знань з питань охорони праці двірник проходить у постійно діючій комісії, призначеній наказом роботодавця. Перевірка знань у двірника проводиться в обсязі інструкцій з охорони праці за професією та окремими видами робіт. Також перевіряється знання технологічної карти, інструкцій з електробезпеки, пожежної безпеки та надання домедичної
допомоги.
1.15.    Переддопуском до самостійної роботи двірник повинен пройти стажування у встановленому порядку. Строк стажування має бути достатнім для набуття практичних навичок, вивчення технологічної карти та інструкцій з питань охорони праці. Доцільність допуску двірника до самостійної роботи без стажування визначається відповідальною особою роботодавця.
1.16.    Двірник забезпечується спецодягом відповідного розміру і зросту, спецвзуттям відповідного розміру та іншими засобами індивідуального захисту, перелік яких встановлюється колективним (трудовим) договором, із встановленням строку використання:
•    костюм — 12 місяців;
•    берет — до зносу;    
•    черевики — 12 місяців;
•    рукавиці — до зносу;
•    жилет сигнальний — до зносу;
•    плащ з капюшоном — 36 місяців.
Підчас чищення контейнерів та урн від сміття, промивання та дезінфікування їх додатково:
•    фартух з нагрудником — черговий;
•    окуляри захисні відкриті — до зносу.
На роботах взимку двірник додатково забезпечується:
•    куртка утеплена — 36 місяців;
•    штани утеплені — 36 місяців;    
•    чоботи - 36 місяців;
•    шапка — 36 місяців;
•    рукавиці — 36 місяців.
1.17.    Для виконання робіт на проїзній частині внутрішньоквартальних проїздів двірник забезпечується сигнальним жилетом (оранжевого кольору) - до зносу, а під час виконання робіт з прибирання території у зонах з потенційною небезпекою (у місцях відшарування лицювальної плитки або штукатурки, біля балконів тощо) — захисним шоломом. Для вологого прибирання сміттеприймальної камери та прибудинкової території двірник додатково забезпечується іумовими чоботами, а для прибирання пилу зі стелі та стін у приміщеннях — захисними окулярами.
1.18.    Двірник забезпечується справним робочим інвентарем, у т. ч. металевим гаком або дерев’яним стрижнем для усунення забиття сміттєпроводу, товкачем, лопатою совковою, мітлою, совком, відром, шлангом гумовим для поливання, граблями. Робочий інвентар може маркуватися. Двірник інформується про місце знаходження інвентарних огороджень або сигнальної стрічки, що використовується для огородження небезпечних зон прибудинкової території.
1.19.    Двірник забезпечується окремим приміщенням (коморою двірника)для зберігання робочого
інвентаря.
1.20.    Для встановлення (зняття) прапорів, що вивішуються на будинку у визначені святкові дні, двірник забезпечується інвентарною приставною драбиною-стрем’янкою, яка повинна мати пристрій, що не допускає її самовільного розсування.
1.21.    Двірник повинен бути забезпечений достатньою кількістю дезінфікуючих засобів, що мають зберігатися у передбаченому для цього місці (наприклад, у сміттєприймальній камері у спеціальному ящику з кришкою та відповідним написом). Для дезінфекції використовувати дезінфікуючі розчини, що мають інструкцію з використання та позитивний санітарний висновок Міністерства охорони здоров'я України.
1.22.    У зимовий період двірник забезпечується лопатою для розчищення снігу та скребком (ломом) для очищення проходів від льоду, а також необхідною кількістю піску та/або солі для посипання проходів від ожеледиці.
1.23.    Місця складування сміття визначаються відповідальним керівником робіт. Майданчик для встановлення контейнерів зі сміттям повинен мати тверде покриття розміром на 1 м більше ніж потрібно для розміщення контейнерів. Контейнери для сміття мають бути обладнані кришками для захисту від дії атмосферних опадів. Під'їзд до майданчика має бути вільним для сміттєвозів. Місця складування не повинні захаращувати проїздів, проходів, місць відпочинку та порушувати санітарний стан прибудин- кової території. Будівельні, побутові та інші негабаритні відходи складуються в окремому спеціальному контейнері (наприклад, типу «Кубо»). За відсутності спеціального контейнеру негабаритне сміття необхідно розміщувати у спеціально огороджених місцях на відстані не ближче 50 м від житлових будинків.
1.24.    Сміттєприймальна камера має відповідати санітарно-гігієнічним вимогам — має бути захищеною від проникнення грунтової та атмосферної води, гризунів, мати підвід та стік води, а також опалення і освітлення. Двері сміттеприймальної камери зовні мають бути металевими, герметичними та мати запірний пристрій, сміттєпровід повинен мати справний шибер. За наявності перепадів по вертикалі у місцях переміщення контейнерів для сміття повинен улаштуватися пандус.
1.25.    Для дезінфекції сміттєприймальних камер може використовуватися хлорне вапно — сухий білий порошок, утворений з хлору та гідроксиду кальцію. При температурі вище 150 °С він розкладається і вибухає. Підчас взаємодії хлорного вапна з кислотою виділяється активний хлор. Токсична дія хлору, що виділяється при розкладанні хлорного вапна, може призвести до сильного подразнення дихальних шляхів (можливість виникнення бронхіальної астми), очей, шкіри (можливість виникнення атрофії), пошкодження зубів. Хлорне вапно має зберігатись у спеціальному ящику з кришкою та відповідним написом. Для миття підлоги використовується 1 %-ний розчин хлорного вапна (1 столова ложка на відро води), для дезінфекції іншого обладнання приміщень — 3%-ний розчин хлорного вапна (3 столові ложки на відро води ). Приготовлений розчин придатний до використання протягом 7 діб. Не допускається залишати у приміщеннях без опалення розведене (кашоподібне) хлорне вапно. У зимовий період використовувати розчин кімнатної температури. Для роботи з дезінфікуючими речовинами (хлорним вапном) двірник додатково забезпечується респіратором і захисними окулярами.
1.26.    Двірник повинен:
1.26.1.    Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку підприємства, не перебувати на робочому місці у нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп'яніння.
1.26.2.    Не займатися сторонніми справами та не відволікати увагу інших працівників.
1.26.3.    Використовувати спецодяг, спецвзуття та інші засоби індивідуального захисту для уникнення контакту сміття з відкритими частинами тіла.
1.26.4.    Виконувати лише роботу, доручену відповідальною особою роботодавця, та стосовно якої він проінструктований, дотримуватися вимог електро- та пожежної безпеки, технологічної карти і встановленого режиму роботи.
1.26.5.    Користуватися справним робочим інвентарем та передбаченими дезінфікуючими засобами, проводити роботи при належному освітленні робочої зони.
1.26.6.    Вживати заходів щодо недопущення перебування сторонніх осіб у виробничих приміщеннях будинку (горищі, підвалі, сміттєзбиральній камері, коморі двірника тощо).
1.26.7.    Не захаращувати та утримувати в чистоті виробничі приміщення, сходові марші та проходи до будинку, запобігати несанкціонованим стоянкам транспортних засобів, що ускладнюють проїзддо будинку;
1.25.8.    Знати місця утилізації сміття; адреси та телефони відповідальних осіб підприємства, розподіл між двірниками найближчих будинків та прибудинкової території.
1.27.    Двірник повинен бути обережним і уважним підчас пересування, не заходити у приміщення, що не мають освітлення, а у темний час доби ходити лише по добре освітленій території.
1.28.    Двірник повинен дотримуватись вимог безпеки під час поводження з домашніми тваринами та вимагати від їх власників виконання правил утримання тварин.
1.29.    Якщо виконуються роботи з очищення прибудинкової території за допомогою механічних засобів (наприклад, газонокосарки, ручної коси тощо), двірник повинен пройти інструктаж за відповідною інструкцією з охорони праці щодо безпечного проведення робіт цими засобами.
№9/2015
1.30.    Перед залученням до вантажно-розвантажувальних робіт, не передбачених службовими обов’язками, двірник повинен пройти інструктаж за Інструкцією з охорони праці під час виконання вантажно-розвантажувальних робіт вручну. Трудомісткі вантажно-розвантажувальні роботи мають бути механізовані. Заповнена ємність для перенесення сміття або води не має перевищувати встановлених вагових нормативів.
1.31.    Перед залученням до прибирання проїзної частини квартальних проїздів та вулиць двірник повинен пройти цільовий інструктаж за Інструкцією з охорони праці при роботі на проїзній частині вулиць. При цьому у складі бригади має бути не менше трьох осіб та має надаватися переносне інвентарне захисне огородження, пофарбоване червоними і білими горизонтальними смугами, висотою і шириною 0,8 м. Захисне огородження має бути виставлено на відстані 5-7 м від місця прибирання.
1.32.    Двірнику забороняється:
1.32.1.    Працювати у сміттєприймальному приміщенні при зачинених дверях та використовувати неінвентарні саморобні засоби виробництва.
1.32.2.    Замітати сміття у конструктивні отвори будинкових конструкцій.
1.32.3.    Прибирати проїзну частину доріг у темну пору доби, залишати на проїзній частині огородження, робочий інвентар та сміття.
1.32.4.    Брати та ущільнювати сміття вручну (навіть у рукавицях) з метою запобігання порізів рук небезпечними складовими елементами сміття (уламками скла, шприцами, іншими гострими
предметами).
1.32.5.    Утилізувати сміття та відходи шляхом спалювання, складувати сміття під вікнами, на проїзній частині та прибудинкових громадських майданчиках (дитячих, спортивних, місць відпочинку).
1.32.6.    Курити та використовувати відкритий вогонь всередині будинку, зберігати пожежонебез- печні матеріали і сторонні речі, захаращувати виробничі приміщення.
1.32.7.    Витирати вогкою ганчіркою освітлювальні пристрої (електролампи), допускати витікання води поруч з електротехнічними пристроями, торкатись неогороджених струмопровідних частин електрообладнання.
1.32.8.    Виконувати будь-які роботи з перебуванням на висоті (наприклад, пов’язані із очищенням зелених насаджень, миттям вікон) та інші роботи підвищеної небезпеки, перебувати у зонах з потенційними небезпечними чинниками (у місцях, де відсутнє огородження або перекриття прорізів підземних інженерних споруд).
1.33.    Усі роботи з експлуатаційного та ремонтного обслуговування електротехнічних пристроїв будинкового та прибудинкового майна виконує електротехнічний персонал підприємства з утримання житлового господарства. Очищення дерев, а також будинкових димових та вентиляційних каналів мають виконувати працівники спеціалізованих дільниць (організацій).
1.34.    До роботи з очищення покрівлі будинку від снігу або льоду повинен залучатися покрівельник. Як виняток, двірник може залучатися до виконання робіт на висоті (лише на пласкій покрівлі з парапетним огородженням) після проведення цільового інструктажу з охорони праці щодо порядку безпечного виконання цих робіт та заборони перебувати на відстані ближче ніж 2 м до межі перепаду по висоті.
1.35.    Двірник повинен контролювати технічний стан будинкових пожежних драбин, гідрантів, колодязів та наявність вільного доступу до них.
1.36.    ГІідчас виконання робіт двірник повинен дотримуватися вимог санітарних норм і правил особистої гігієни. Приймати їжу двірник повинен лише у спеціально відведених місцях або вдома.
1.37.    Двірник несе особисту відповідальність за порушення вимог, викладених у цій інструкції, у порядку, встановленому правилами внутрішнього трудового розпорядку підприємства.
2.    ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБОТИ
2.1.    Надягти спецодяг та сгіецвзуття. Спецодяг (у т. ч. рукави) застібнути на всі гудзики та заправити таким чином, щоб не було звисаючих кінців одягу. 11е працювати у легкому взутті (тапочках, сандалях, босоніжках тощо). Одягнути головний убір (берет). Забороняється переодягатися та зберігати чистий одягу сміттєприймальній камері.
2.2.1    Іриготувати необхідний для виконання робіт робочий інвентар та переконатися у його справності.
2.3.1    Іеревірити наявність перекриття прорізів підземних інженерних споруд (люків, решіток), що знаходяться у робочій зоні.
2.4.    Перевірити відсутність оголених електропроводів та достатність освітлення робочої зони. За необхідності включити у приміщенні штучне освітлення.
2.5.    Візуально проконтролювати перед прибиранням прилеглої до будівлі території відсутність на стінах будівлі відшарування лицювальної плитки, штукатурки або ліплення, а взимку скупчення снігу та льоду на карнизах покрівлі або пристроях водовідведення.
2.6.    До початку прибирання проїзної части прибудинкової території одягнути сиг нальний жилет.
2.7.    Для підготовки робочого місця та засобів виробництва має бути надано необхідний час на початку зміни.
2.8.    Про виявлені несправності засобів виробництва, що перешкоджають безпечній роботі, та неможливість їх усунення своїми силами, а також про пошкодження будинкового та прибудинкового майна інформувати керівника робіт телефоном та в подальшому керуватися його вказівками.
3.    ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ
3.1.    Під час прибирання прибудинкової території
3.1.1.    Підтримувати чистоту на підконтрольній будинковій та прибудинковій території, виконувати регулярне прибирання від сміття внутрішньоквартальних проходів та проїздів, майданчиків, газонів, тротуарів, приямків, перекриттів прорізів підземних інженерних споруд, стічних канав.
3.1.2.    Починати прибирання із найбільш забруднених місць; прибирання території виконувати у світлий час доби.
3.1.3.    Користуватися справним робочим інвентарем, не прибирати біля машин та механізмів, робочі частини яких рухаються або обертаються.
3.1.4.    Стежити, щоб прорізи водостічних каналізаційних канав, лотків колодязів та інших підземних інженерних споруд були щільно закриті металевими решітками або огороджені.
3.1.5.    Виконувати роботи з очищення прибудинкових приямків (за відсутності на решітках стопорних пристроїв або якщо решітки відкриваються всередину будинку) удвох, при цьому один з працівників повинен підтримувати решітку, підстраховуючи її від можливого падіння.
3.1.6.    Здійснювати нагляд за зеленими насадженнями на прибудинковій території; підчас прибирання зони зелених насаджень бути обережним, щоб запобігти травмуванню очей гіллям дерев або кущів, травмуванню рук і ніг від уламків скла, інших гострих предметів. Покіс трави, очищення дерев та кущів виконувати лише з поверхні землі. Очищувати дерева та кущі з поверхні землі спеціальним інструментом з подовженою ручкою.
3.1.7.    Здійснювати нагляд за прибудинковими сміттєзбиральними контейнерами та урнами, наявністю запірного пристрою на вхідних дверях сміттєзбиральної камери та іншими виробничими приміщеннями, засобами освітлення при вході у під’їзд будинку, будинковими вивісками (номерними знаками, покажчиками тощо) та обладнанням прибудинкових громадських майданчиків (дитячих, спортивних, місць відпочинку тощо).
3.1.8.    Складувати сміття у спеціально відведених місцях; слідкувати за тим, щоб не захаращувались проходи та проїзди на підконтрольній території. Помітивши порушення, що заважають нормальному руху транспорту або пересуванню людей прибудинковою територією і яке неможливо усунути власноруч, інформувати керівника робіт для вжиття відповідних заходів.
3.1.9.    Поливати територію водою влітку для зменшення пилу за допомогою гумового шланга з наконечником. Приєднання або від’єднання шланга до водопровідної мережі виконувати лише при перекритому крані. Для запобігання ураження електричним струмом забороняється направляти струмінь води на діючі електротехнічні пристрої (наприклад, освітлювальні пристрої). Не допускати утворення великих калюж на прибудинковій території.
3.1.10.    Користуватись гумовими чоботами під час поливання території, прибирання території після дощу та виконання робіт з очищення водостічних каналізаційних канав (лотків) для відводу атмосферних вод.
3.1.11.    Очищати взимку від снігу та льоду проходи та проїзди до під’їздів будинків, періодично посипати піском/сіллю пішохідні доріжки під час ожеледиці; при посипанні бути уважним, щоб не посковзнутися. При ручному очищенні не перекидати сніг або лід на відстань понад 3 м та на висоту понад 1,5 м. Прибирати сніг із тротуару з гладким твердим покриттям — скребком, а інші тротуари — лопатою. Сніг згортати у купи. Пробивати та очищати водостічні каналізаційні канави (лотки) від снігу та льоду для стікання води.
3.1.12.    Надійно закріпити металеву кришку контейнера перед завантаженням будівельних, побутових та інших негабаритних відходів у спеціальний контейнер, щоб запобігти зсуву кришки під час роботи. Не залазити всередину контейнера, не утрамбовувати та не розгрібати сміття. Роботи із завантаження сміття виконувати у захисних рукавицях. Доводити до відома керівника робіт про необхідність вивозу контейнерів з побутовими відходами.
3.1.13.    Інформувати телефоном (за допомогою будинкового переговорного пристрою) керівника робіт у разі виявлення отруйних або небезпечних (наприклад, інфекційних, вибухонебезпечних речовин) для організації їх знешкодження.
3.1.14.    Інформувати керівника робіт, якщо на фасаді будинку виявлено лицювальну плитку, ліплення, штукатурку, що відшарувалися, а взимку - звисання бурульок та льоду на покрівлі будинку і пристроях водовідведення, огородивши небезпечну зону.
3.1.15.    Контролювати збереження засобів безпеки, що використовуються для огородження небезпечних зон біля будинку під час очищення покрівлі від снігу, сколювання льоду з карнизів покрівлі, проведення ремонтних робіт на фасадах та покрівлі будинку, земляних роботах.
3.1.16.    Одягти сигнальний жилет та під час роботи звертати увагу на попереджувальні сигнали транспортних засобів підчас тривалого прибирання на проїзній частині внутрішньоквартальних проїздів.
3.1.17.    Встановлювати (знімати) прапори, що вивішуються на будинку у визначені святкові дні, дозволено вдвох з використанням інвентарної випробуваної приставної драбини (стрем’янки), при чому один з працівників повинен підстраховувати іншого працівника, який знаходиться на драбині. Встановлення (зняття) прапорів, де потребується робота на висоті, виконується лише працівниками, які мають доступ до виконання робіт підвищеної небезпеки (наприклад, покрівельниками).
3.2.    Під час прибирання під’їздів, сходових маршів та ліфтових кабін
3.2.1.    Підтримувати чистоту в під’їзді, ліфтових кабінах, на сходових маршах і майданчиках, інших будинкових приміщеннях загального користування.
3.2.2.    Підтримувати робочу зону достатньо освітленою.
3.2.3.    Пересвідчитися перед початком миття вікон або скляного заповнення дверей у міцності закріплення скла, елементів рам та відсутності битих шибок. Бите скло негайно прибрати. Не вживати заходів щодо самовільного відкриття вікон. Миття вікон виконувати лише з підлоги.
3.2.4.    Використовувати спеціальний робочий інструмент з подовженою ручкою для миття і протирання верхніх частин скління віконних рам. Не використовувати для миття віконних рам бензин, газ, ацетон, скипидар, інші легкозаймисті та горючі рідини.
3.2.5.    Слідкувати за тим, щоб на місці прибирання підлога не була сковзка. Розлиті на підлогу рідини (вода, жир, мастило) відразу зібрати сухою ганчіркою. Велику кількість розлитих шкідливих речовин засипати сухим піском, а потім прибрати. Не допускати витікання рідин на електротехнічні пристрої.
3.2.6.    Переносити воду для миття підлоги у відрі ємністю не більше 10 л. Відро наповнювати водою не більше як на 3/4 його ємності. Відро з водою підчас прибирання сходового маршу має знаходитись на верхніх сходинках переддвірником.
3.2.7.    Прибирати сходові марші зверху вниз та від краю сходинки до стіни. Не допускається змітати сміття або зливати використану воду в конструктивні отвори будинкових конструкцій.
3.2.8.    Протирати пил вогкою ганчіркою підчас прибирання сходових маршів, поручнів, підвіконників, поштових скриньок. Не допускати потрапляння води у поштові скриньки під час їх протирання. Під час миття підлоги сходових майданчиків біля ліфта не допускати затікання води у ліфтову шахту.
3.2.9.    У разі виявлення на стелі та стінах штукатурки, що відшарувалась, інформувати відповідальну особу підприємства про необхідність проведення ремонту.
3.2.10.    Під час прибирання пилу та павутиння зі стелі та стін стояти таким чином, щоб пил та частини штукатурки не падали в обличчя (за необхідності користуватися захисними окулярами).
3.2.11.    Не виконувати прибирання поблизу механізмів, робочі частини яких рухаються або обертаються; не вимикати (вмикати ) без необхідності електротехнічні пристрої, не торкатися неізольова- них частин електропроводки, не класти на електротехнічні пристрої ганчірки та будь-які інші предмети, не витирати вогкою ганчіркою освітлювальні пристрої (електролампи).
3.2.12.    Для прибирання кабіни ліфта викликати кабіну ліфта на перший поверх, зайти в кабіну та прибрати сміття. У випадку руху кабіни продовжувати прибирання. Вимити вогкою ганчіркою стіни і підлогу кабіни, зовнішній плафон освітлення. Не змітати сміття у ліфтову шахту та не вставляти у ліфтові двері або інші елементи ліфтового обладнання (з метою запобігання їх зачинення) рук чи ніг або сторонніх предметів, не виконувати самостійно ремонт будь-яких конструктивних елементів ліфтового обладнання. Очищення пазів порога і шахти ліфта від сміття, що накопичилося, виконувати за допомогою щітки або металевого гачка. Сухе прибирання ліфта виконується щоденно, вологе — двічі на місяць, позачергове — при значному засміченні.
3.2.13.    Очищати від пилу підвальні, горищні та інші виробничі приміщення за вказівкою керівника робіт.
3.2.14.    Здійснювати щоденний нагляд за технічним станом підконтрольного будинкового та при - будинкового майна, а саме: парадними дверима, вікнами, фрамугами, електроарматурою у під’їздах, ліфтовим (домовим) переговорним пристроєм, будинковим освітленням, огорожами, урнами, контейнерами, покажчиками та вивісками, обладнанням громадських майданчиків (дитячих, спортивних, місць відпочинку), наявністю замків на вхідних дверях електрощитових, машинних відділень ліфтового обладнання, підвалів, технічного поверху та інших виробничих приміщень). І Іро виявлені несправності або порушення інформувати керівника робіт.
3.2.15.    Не допускати скупчення предметів та матеріалів на сходових майданчиках та коридорах мешканцями будинку, у тому числі зберігання вибухових і шкідливих речовин (пально-мастильних матеріалів, балонів тощо).
3.3.    Під час експлуатації сміттєпроводів
3.3.1.    Щоденно очищувати від сміття сміттєзбиральну камеру і систематично проводити її дезінфекцію. Сміття видаляти у години, встановлені графіком роботи (технологічної карти).
3.3.2.    Закривати шибер перед видаленням сміття підчас спорожнення сміттєпроводу. Роботи з видалення сміття виконувати за допомогою робочого інвентаря у захисних рукавицях.
3.3.3.    Виконувати усунення пробок сміття у стволі сміттєпроводу за допомогою металевого гака (дерев’яного стрижня) шляхом проштовхування сміття вниз. Прочищення сміттєпроводу виконувати через завантажувальний клапан при відкритій його рухомій частині. Забороняється самостійно виконувати ремонт конструктивних елементів сміттєпроводу.
3.3.4.    Утримувати в чистоті підлогу біля завантажувального клапана і сам клапан (ківш) сміттєпроводу, очищати його від налиплого бруду і мити не рідше одного разу на тиждень. Після миття ківш необхідно протерти.
3.3.5.    Виконувати вологе прибирання сміттєприймальної камери і нижнього кінця ствола сміттєпроводу при закритому шибері не рідше ніж один раз на тиждень дезінфекційним розчином за допомогою щіток. Періодичність прочищення ствола сміттєпроводу — не рідше одного разу на місяць (згідно з технологічною картою).
3.3.6.    Не ущільнювати та не перебирати сміття у баках (контейнерах) вручну (навіть у рукавицях) для запобігання порізів уламками скла, шприців та іншими гострими предметами. Ущільнення сміття допускається виконувати за допомогою спеціального товкача (палиці). Прибирати небезпечні складові елементи сміття за допомогою совка та віника (щітки). Заповнені ємності для перенесення сміття не повинні перевищувати встановлених вагових нормативів.
3.3.7.    Видаляти баки (контейнери) зі сміттям із сміттєприймальної камери на подвір'я на спеціально відведений майданчик із твердим покриттям. Не допускати захаращення приміщення сміттєприймальної камери сторонніми матеріалами. Підчас перенесення (перевезення) сміття не допускати його розсипання по території.
3.3.8.    Закрити шибер перед вивозом наповненого контейнера зі сміттєприймальної камери, контейнер вивезти та накрити кришкою, а пустий контейнер підставити під ствол сміттєпроводу (там, де це можливо), відкрити шибер і залишити приміщення сміттєприймальної камери.
3.3.9.    Ставити баки з відходами не вище двох ярусів (там, де відходи перебираються або складуються у баках). Після кожного спорожнення тару очищувати.
3.3.10.    Своєчасно інформувати керівника робіт про не вивезення контейнерів зі сміттям.
3.3.1    1. Вимагати від громадян не викидати у сміттєпровід будівельне сміття, великі предмети та предмети, що горять або тліють, не виливати рідину та дбайливо ставитись до будинкового майна, не знімати частини сміттєпровідного ковша, що рухаються.
3.3.12. Не вживати та не зберігати їжу на робочому місці. Перед прийманням їжі необхідно помити відкриті частини тіла дезінфікуючим розчином, а потім змиваючим засобом.
4.    ВИМОГИ БЕЗПЕКИ ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ РОБОТИ
4.1.    Робочий інвентар, що використовувався для прибирання, віднести у відведене для зберігання місце (комору двірника). Не залишати робочий інвентар у проходах та проїздах.
4.2.    Закрити на запірні пристрої вхідні двері сміттєзбиральної камери та інші виробничі приміщення, де проводились роботи. Виходячи з приміщень вимкнути освітлювальні пристрої (якщо вони використовувались), зачинити вікна та фрамуги.
4.3.    Для прибирання робочого місця та засобів виробництва у кінці зміни має бути надано необхідний час.
4.4.    Зняти спецодяг та взуття, очистити їх від бруду та віднести у відведене для зберігання місце. Переодягтися. Не зберігати чистий (домашній ) та робочий одяг в одній шафі.
4.5.    Вимити відкриті частини тіла миючим засобом.
4.6.    За необхідності здати несправний робочий інструмент для заміни на справний.
4.7.    Про виявленні підчас роботи пошкодження робочого інвентаря, будинкового або прибудин- кового майна, інформувати телефоном або особисто керівника робіт.
5.    ВИМОГИ БЕЗПЕКИ В АВАРІЙНИХ СИТУАЦІЯХ
5.1.    Причинами аварійної ситуації, що може призвести до нещасних випадків, є: несправність засобів виробництва, що використовуються підчас роботи (гострі краї, задирки та шорсткість на поверхнях робочих інструментів), та наявність небезпечних складових елементів сміття (скла, гострих предметів тощо); наїзд транспортних засобів під час перебування на проїзній частині; дія частин обладнання та механізмів, що рухаються та обертаються; шкідливі компоненти сміття, використовуваних дезінфекційних, дератизаційних та інших засобів (їх дія на шкіру, органи дихання, слизові оболонки органів зору
та нюху тощо); падіння предметів з висоти (під час проведення робіт на території, прилеглої до будинку, розчищення зелених насаджень тощо); падіння у незакриті прорізи отворів підземних інженерних споруд; дія електричного струму (за наявності незахищених струмопровідних частин електрообладнання у робочій зоні); протиправні дії сторонніх осіб; укуси тварин (наприклад, собак), комах (наприклад, комарів); дія метеорологічних умов (зокрема низькі температури взимку та високі влітку).
5.2.    У разі погіршення самопочуття та за будь-яких інших причин, що вимагають припинення роботи, інформувати телефоном керівника робіт та керуватися його вказівками.
5.3.    Не вживати самостійно заходів у разі виявлення порушення громадського порядку мешканцями будинку та інших протиправних дій стосовно громадян, які перебувають у будинку. У такому випадку повідомити про подію найближчий правоохоронний орган.
5.4.    Якщо склалася ситуація, що може призвести до аварії або нещасного випадку (зокрема, руйнування конструктивних елементів будівлі, витікання внутрішнього середовища інженерних мереж, відсутність електроенергії, освітлення, несправність електро- або ліфтового обладнання, вибух, стихійне лихо тощо), інформувати відповідальну особу підприємства та вжити заходів щодо недопущення людей у зону аварії. Якщо виявлено витік газу всередині будинку, відкрити вікна на сходовому марші.
5.5.    Якщо у сміттєприймальній камері (виносному сміттєзбиральнику) або підвалі будинку виявлено ознаки розведення комах або гризунів, то інформувати керівника робіт про необхідність проведення дезінфекції (дезінсекції, дератизації).
5.6.    У разі виникнення пожежі (ознак горіння) негайно інформувати про подію відповідальну особу підприємства та вжити можливих заходів щодо евакуації людей, гасіння (локалізації) пожежі наявними засобами первинного пожежогасіння та збереження будинкового майна, дотримуючись порядку дій згідно з Інструкцією з пожежної безпеки. Слід пам’ятати, що гасіння електротехнічних пристроїв, що горять і перебувають під напругою, виконується лише після їхнього попереднього від’єднання від електромережі та здійснюється вуглекислотними або порошковими вогнегасниками, а в окремих випадках - сухим піском. Якщо неможливо усунути пожежу власними силами, викликати представників пожежної охорони за телефоном (101).
5.7.    У разі виявлення предмета, що має ознаки вибухового пристрою, інформувати відповідальну особу підприємства. Також необхідно повідомити громадян, що перебувають у будинку про небезпеку та не допускати до цього предмета до прибуття представників відповідних служб.
5.8.    У разі неможливості усунути наслідки аварійної ситуації власними силами викликати аварійно-рятувальну службу. Під час виклику аварійно-рятувальних служб назвати адресу будинку, місце виникнення події, обстановку, наявність людей та повідомити своє прізвище. Виконувати вказівки представників аварійно-рятувальних служб, пов’язані з усуненням небезпечних наслідків аварії, пожежі, нещасного випадку, стихійного лиха тощо.
5.9.    Про кожний нещасний випадок у будинку інформувати відповідальну особу підприємства та вживати заходів щодо збереження до прибуття уповноважених представників підприємства обстановки у такому стані, в якому вона була на момент події (якщо це не загрожує життю і здоров’ю інших працівників і не призведе до більш важких наслідків), недопущення подібних випадків у ситуації, що
склалася.
5.10.    При нещасному випадку надати потерпілим домедичну допомогу, дотримуючись порядку дій згідно з Інструкцією з надання домедичної допомоги. За потреби викликати машину швидкої медичної
допомоги.
5.1    1. Контактні телефони (адреси) керівника робіт, відповідальних осіб підприємства, місцевих аварійно-рятувальних служб, найближчих органів охорони громадського порядку (відділення міліції), медичних закладів, пожежної частини, а також межа розподілу будинків та при будинкової території між двірниками можуть бути наведені в додатку до цієї Інструкції.

 

 

(посада керівника підрозділу (організації-розробника)                      (підпис)                                           (прізвище, ініціали)
УЗГОДЖЕНО:
Керівник (спеціаліст)
служби охорони праці підприємства             
                                                                                                       (підпис)                                          (прізвище, ініціали)
Юрисконсульт             
                                                                                                       (підпис)                                          (прізвище, ініціали)





Категорія: Інструкції з охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: Дворник
Переглядів: 6975 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.