Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 28.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.234.232.228· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Підручники та інша література » Література з питань охорони праці

Методичні матеріали щодо проведення та реєстрації інструктажів з охорони праці та БЖД зі здобувачами освіти в закладах професійної освіти
[ Викачати з сервера (426.4 Kb) ] 01.08.2018, 10:54

Методичні матеріали щодо проведення та реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності зі здобувачами освіти  в закладах професійної (професійно-технічної) освіти

Додаток до листа Міністерства освіти і науки України від 26 07 2018 № 1/9-464


 

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

№ 1/9-464 від 26 липня 2018 року

Департаменти (управління) освіти і науки
обласних та Київської міської
державних адміністрацій,
навчально-методичні центри (кабінети)
професійно-технічної освіти,
заклади професійної
(професійно-технічної) освіти

Про порядок проведення інструктажів
з охорони праці та безпеки життєдіяльності
в закладах професійної (професійно-технічної) освіти

Міністерство освіти і науки надсилає Методичні матеріали щодо проведення та реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності зі здобувачами освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти.

Зазначені матеріали також будуть розміщені на офіційних веб-сайтах Міністерства освіти і науки та Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Додаток: Методичні матеріали на 9 арк.

Заступник міністра                                                      Павло Хобзей

Додаток до листа

Міністерства освіти і науки України від 26 07 2018 № 1/9-464

Методичні матеріали

щодо проведення та реєстрації інструктажів з охорони праці та безпеки життєдіяльності зі здобувачами освіти в закладах професійної (професійно-технічної) освіти

Інструктажі з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності з учнями, слухачами (далі-здобувачі освіти) під час освітнього процесу проводяться відповідно до Положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах, установах, організаціях, підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства освіти і науки України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 22.11.2017 № 1514, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14.12.2017 за № 1512/31380 (далі -Положення про навчання).

І. Інструктажі з питань охорони праці проводяться до початку та під час професійно-практичної підготовки (трудового та професійного навчання) в закладах професійної (професійно-технічної) освіти (далі-заклади освіти) у навчально-виробничих майстернях, лабораторіях, кабінетах закладу освіти, на підприємствах, в установах, організаціях, господарствах, у сфері послуг тощо (далі - підприємства).

1.1. Вступний інструктаж з охорони праці зі здобувачами освіти

проводиться:

до початку професійно-практичної підготовки в закладі освіти або на підприємстві;

з екскурсантами у разі екскурсії на підприємство.

Вступний інструктаж з охорони праці в закладі освіти проводиться в кабінеті охорони праці, безпеки життєдіяльності перед початком професійно-практичної підготовки. Інструктаж проводить керівник служби охорони праці або особа, на яку покладено цей обов’язок наказом керівника закладу освіти. Реєстрація такого інструктажу здійснюється в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників (додаток 1). Цей журнал зберігається у керівника служби охорони праці закладу освіти або особи, на яку покладено обов’язки відповідального за охорону праці, безпеку життєдіяльності наказом керівника закладу освіти.

Вступний інструктаж з охорони праці перед початком професійно-практичної підготовки на підприємстві зі здобувачами освіти проводить представник служби охорони праці підприємства чи особа, на яку покладено наказом керівника підприємства обов’язки проведення інструктажів. Реєстрація такого вступного інструктажу з охорони праці проводиться в журналі реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці на підприємстві.

1.2.    Первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці зі здобувачами освіти проводиться:

перед початком професійно-практичної підготовки безпосередньо на робочому місці, на першому уроці в навчально-виробничій майстерні (полігоні, дільниці, лабораторії тощо) закладу освіти або на підприємстві згідно з вимогами Державного стандарту професійної освіти;

перед виконанням кожного навчального завдання, пов'язаного з використанням різного обладнання, механізмів, інструментів, матеріалів тощо.

Первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці в закладі освіти проводить керівник робіт - майстер (інструктор) виробничого навчання, викладач.

Первинний інструктаж з охорони праці перед початком роботи на робочому місці підприємства, де проводиться виробниче навчання та виробнича практика, проводить безпосередній керівник робіт від підприємства (начальник структурного підрозділу, майстер, інструктор) призначений наказом по підприємству або особа, яка використовує найману працю.

Первинний інструктаж з охорони праці на робочому місці підприємства проводиться індивідуально або з групою осіб одного фаху (професії) згідно з діючими на підприємстві інструкціями з охорони праці відповідно до виконуваних робіт.

Про проведення первинного інструктажу з питань охорони праці особа, яка проводила інструктаж, уносить запис до:

журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (додаток 2), який зберігається в кожній лабораторії, майстерні, де проводиться професійно-практична підготовка - інструктаж з охорони праці на робочому місці в закладі освіти;

журналу обліку виробничого навчання на сторінці про запис теми уроку, навчального заняття тощо - інструктаж з охорони праці перед виконанням навчального завдання, пов'язаного з використанням різного обладнання, механізмів, інструментів, матеріалів тощо. Такий інструктаж не реєструється окремо і не потребує підпису осіб, що проводили його і з якими проводили цей інструктаж;

журналу реєстрації інструктажів з питань охорони праці, який зберігається на підприємстві - інструктаж з охорони праці на робочому місці підприємства.

1.3.    Позаплановий інструктаж з охорони праці зі здобувачами освіти проводиться при порушенні ними вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що можуть призвести або призвели до травм, аварій, пожеж тощо під час проведення професійно-практичної підготовки в майстернях, лабораторіях, полігонах закладу освіти і на підприємстві.

Позаплановий інструктаж з охорони праці зі здобувачами освіти, які проходять виробниче навчання та виробничу практику, проводить безпосередній керівник робіт (викладач, майстер (інструктор) виробничого навчання в закладі освіти або начальник структурного підрозділу, майстер, інструктор на підприємстві).

Проведення позапланового інструктажу з охорони праці зі здобувачами освіти фіксується в журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (додаток 2).

1.4.    Повторний інструктаж з охорони праці зі здобувачами освіти

проводиться тільки на робочому місці, де здійснюється виробниче навчання або виробнича практика на підприємстві, у строки, визначені нормативно-правовими актами з охорони праці, які діють у галузі, або роботодавцем з урахуванням конкретних умов праці, якщо це навчання (практика) проводиться протягом певного часу, але не рідше:

для робіт з підвищеною небезпекою - 1 разу на 3 місяці;

для решти робіт - 1 разу на 6 місяців.

1.5.    Цільовий інструктаж з охорони праці зі здобувачами освіти

проводиться:

у разі їх участі у ліквідації аварії або стихійного лиха;

під час проведення робіт, на які відповідно до законодавства оформлюються наряд-допуск, наказ або розпорядження.

Проведення повторного, цільового інструктажів з охорони праці зі здобувачами освіти фіксується в журналі реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (додаток 2).

1.6.    Первинний, повторний, позаплановий інструктажі з охорони праці завершуються перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних засобів, а також перевіркою набутих навичок безпечних методів праці особою, яка проводила інструктаж.

1.7.    Інструктажі з охорони праці зі здобувачами освіти під час професійно-практичної підготовки на підприємстві проводяться відповідно до Типового положення.

Контроль за проведенням інструктажів на робочому місці зі здобувачами освіти на підприємстві здійснює керівник (майстер, інструктор, відповідальний за проведення) виробничого навчання чи виробничої практики, призначений керівником закладу освіти.

1.8.    Програми проведення інструктажів з охорони праці в закладі освіти розробляють служби охорони праці за участю безпосередніх керівників (викладачі, майстри, інструктори), які здійснюють професійно-практичну підготовку, затверджує такі програми керівник закладу освіти.

Інструктажі проводять в закладі освіти і на підприємстві за інструкціями з охорони праці.

1.9. Інструкції з охорони праці, що діють у закладах освіти, містять обов’язкові вимоги з охорони праці, яких мають дотримуватися працівники та здобувачі освіти під час виконання певних видів робіт або за певною професією. Інструкції розробляються на основі Типових інструкцій та нормативно-правових актів з охорони праці за даним професійним спрямуванням.

Наприклад: «Інструкція з охорони праці під час виконання робіт із застосуванням електрифікованого інструменту», «Інструкція з охорони праці для електрозварника» тощо.

I. 8. У закладі освіти необхідно мати:

журнал реєстрації вступного інструктажу з охорони праці для працівників (додаток 1);

журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (первинний, повторний, позаплановий цільовий) для здобувачів освіти в кожному кабінеті, лабораторії, майстерні (додаток 2);

журнал реєстрації інструкцій з охорони праці для працівників і здобувачів освіти.

II.    Інструктажі з безпеки життєдіяльності (охорона здоров'я, пожежна, радіаційна безпека, цивільний захист, безпека дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпека побуту тощо) проводяться із здобувачами освіти і реєструються відповідно до Положення про навчання.

2.1.    Вступний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться перед початком навчальних занять один раз на рік, а також під час зарахування або оформлення до закладу освіти здобувачів освіти службами охорони праці або особами, на яких покладено ці обов’язки наказом керівника закладу освіти. За умови чисельності учасників освітнього процесу в закладі понад 200 осіб вищезазначеними службами проводиться навчання з вихователями, класними керівниками, майстрами виробничого навчання, кураторами груп тощо, які в свою чергу інструктують здобувачів освіти перед початком навчального року.

Запис про вступний інструктаж робиться на окремій сторінці реєстрації вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти у журналі обліку навчальних занять за формою, наведеною в додатку 3.

2.2.    Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться:

на початку навчального року перед початком занять у кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, спортзалі тощо;

перед початком канікул;

перед початком заходів за межами закладу освіти, де освітній процес пов’язаний з використанням небезпечних або шкідливих для здоров’я факторів;

перед виконанням кожного завдання, пов’язаного з використанням різних матеріалів, інструментів, приладів, на початку уроку, заняття, лабораторної, практичної роботи тощо.

Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності проводять викладачі, куратори груп, майстри виробничого навчання тощо. Інструктаж проводиться зі здобувачами освіти, а також з батьками, які беруть участь у позанавчальних заходах.

Запис про проведення первинного інструктажу з безпеки життєдіяльності робиться в журналі реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти (додаток 4), який зберігається в кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, цеху, спортзалі тощо.

Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності, який проводиться в кабінеті, лабораторії на початку уроку, заняття, лабораторної, практичної роботи тощо і знайомить з новими матеріалами, інструментами, обладнанням, має на меті надати загальні відомості про безпечну поведінку. Такий інструктаж реєструється в журналі обліку навчальних занять, виробничого навчання на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття. Здобувачі освіти, які інструктуються, не розписуються про такий інструктаж.

Мета проведення первинного інструктажу з безпеки життєдіяльності:

формування у здобувачів освіти уяви про можливі загрози особистій безпеці, свідоме розуміння необхідності захисту та збереження свого власного життя та здоров’я;

дотримання правил безпечної поведінки в умовах виникнення загрози життю та здоров’ю, у тому числі в умовах екстремальних ситуацій;

навчання надавати посильну допомогу і самодопомогу у разі нещасного випадку.

Програма первинного інструктажу з безпеки життєдіяльності розроблюється керівником служби охорони праці, безпеки життєдіяльності за участю викладачів, майстрів тощо, затверджується керівником закладу освіти. Первинний інструктаж повинен містить питання безпечної поведінки під час проведення занять у кабінетах, лабораторіях, майстернях, спортзалах, інших приміщеннях закладу освіти, правила поведінки під час канікул, у побуті, під час екстремальних ситуацій тощо.

Первинний інструктаж з безпеки життєдіяльності може проводиться за інструкціями з безпеки під час проведення навчання, а також у вигляді бесід, переглядів фільмів тощо.

Інструкції з безпеки під час проведення навчання для здобувачів освіти при виконанні практичних, лабораторних робіт у навчальних кабінетах, лабораторіях, спортивних залах тощо розробляють викладачі, затверджує такі інструкції керівник закладу освіти.

2.3. Позаплановий інструктаж з безпеки життєдіяльності із

здобувачами освіти проводиться у разі порушення ними вимог нормативно-правових актів, що може призвести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо, при зміні умов виконання навчальних завдань (лабораторних, практичних робіт тощо), а також у разі нещасних випадків за межами закладу освіти.

Реєстрація позапланового інструктажу проводиться в журналі реєстрації інструктажів (додаток 4).

2.4.    Цільовий інструктаж з безпеки життєдіяльності проводиться із здобувачами освіти закладу освіти в разі організації позанавчальних заходів (олімпіади, турніри з предметів, екскурсії, у тому числі на підприємство, туристичні походи, спортивні змагання тощо), під час проведення громадських, позанавчальних робіт (прибирання територій, приміщень, науково-дослідна робота на навчально-дослідній ділянці тощо). Реєстрація проведення цільового інструктажу здійснюється у журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності (додаток 4).

2.5.    Інструктажі з безпеки життєдіяльності проводяться для формування умінь застосовувати знання у практичному житті, їх програми містять питання особистої безпеки та безпеки оточуючих відповідно до напряму проведення заходів, розробляються безпосередніми керівниками робіт або заходів і не вимагають наявності інструкцій з безпеки життєдіяльності. Такі інструктажі проводяться у вигляді інформацій про небезпеки, лекцій, бесід з наступною перевіркою навичок, ігрових тренінгів, квестів тощо. У кожному конкретному випадку викладач, майстер (інструктор) виробничого навчання або особа, яка проводить інструктаж з безпеки життєдіяльності, обирає свій шлях і засоби проведення таких інструктажів.

Додатки:

Додаток 1 Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці для працівників

Додаток 2 Журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці

Додаток 3 Форма сторінки журналу обліку навчальних занять Реєстрація вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для здобувачів освіти у журналі обліку навчальних занять

Додаток  4 Журнал реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти

 

 

 





Категорія: Література з питань охорони праці | Додав: ohranatruda | Теги: освіта, професійно-технічної освіти, заклади професійної освіти, Заклади освіти
Переглядів: 1355 | Завантажень: 55 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 987

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.