Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 29.05.2020
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 34.204.193.85· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки

Наказ Про порядок, за яким працівники підприємства проходять інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки
[ ] 02.07.2010, 22:51


Про порядок, за яким працівники
підприємства проходять інструктажі,
спеціальне навчання та перевірку знань
з питань пожежної безпеки

На виконання вимог статті 8 Закону України "Про пожежну безпеку", "Правил пожежної безпеки в Україні" та наказу МНС України від 29.09.2003 р. № 368 "Про затвердження Типового положення про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України", з метою підвищення загальних пожежно-технічних знань працівників, навчання їх правил пожежної безпеки з огляду на пожежонебезпечні особливості виробництва, глибше ознайомлення з протипожежними заходами та діями в разі виникнення пожежі, вироблення навичок використання наявних засобів гасіння пожежі.

НАКАЗУЮ:

 1. Усім інженерно-технічним працівникам, робітникам та службовцям проходити протипожежні інструктажі. Організацію проведення інструктажів і перевірки знань доручити відповідальному за пожежну безпеку підприємства   ________________________.
2.  Начальникові відділу кадрів визначити згідно зі штатним розписом підприємства переліки посад, у разі призначення на які потрібно проходити протипожежний інструктаж чи пожежно-технічний мінімум.
3. З усіма працівниками, щойно прийнятими на роботу (постійну або тимчасову), а також з особами, що прибули на підприємство у відрядження, на виробничу практику (навчання) і мають брати безпосередню участь у виробничому процесі, до початку виконання їхніх обов'язків проводити вступний протипожежний інструктаж. Проведення вступного протипожежного інструктажу доручити начальникові добровільної пожежної дружини ____________________________. Інструктаж проводити у кабінеті охорони праці.
4. До початку виробничої діяльності безпосередньо на робочому місці проводити первинний протипожежний інструктаж. Первинний протипожежний інструктаж мають проходити:
* усі щойно прийняті на роботу (постійну чи тимчасову);
* працівники, переведені з інших структурних підрозділів, виробничих дільниць підприємства;
* особи, що прибули на підприємство у відрядження і мають брати безпосередню участь у виробничому процесі;
* будівельники сторонніх організацій, які виконують на підприємстві будівельно-монтажні, ремонтні або інші роботи;
* учні (студенти) під час виробничої практики (навчання).
5.  не менше ніж раз на рік на робочому місці з усіма працівниками проводити повторний протипожежний інструктаж.
6.  Позаплановий протипожежний інструктаж з працівниками проводити в разі виникнення таких обставин:
* набрали чинності нові або доопрацьовані нормативні акти з питань пожежної безпеки (норми, правила, інструкції, положення тощо);
* підприємство змінює технологічний процес, застосовує нове або замінює чи модернізує наявне пожежонебезпечне устаткування;
* таку вимогу висунули державні інспектори з пожежного нагляду, якщо вони дійшли висновку, що працівники підприємства погано засвоїли правила пожежної безпеки на робочому місці, не знають, як діяти у разі пожежі й користуватися первинними засобами гасіння пожежі.
7.  Безпосередньо перед тим, як працівники виконуватимуть разові (тимчасові) пожежонебезпечні роботи (зварювальні, для нагрівання та інші), а також під час ліквідації аварії, стихійного лиха проводити з працівниками цільовий протипожежний інструктаж.
8. Проведення первинного, повторного, позапланового та цільового протипожежних інструктажів доручити безпосередньо керівникам робіт (начальникові виробництва, цеху, дільниці і т. ін.), які пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.
9.  Первинний, повторний та позаплановий інструктажі завершувати перевіркою знань. Перевірку має здійснювати особа, яка проводила інструктаж.
10.  Про проведення протипожежних інструктажів усіх видів, крім цільового, у спеціальних журналах робити записи (окремо від записів про інструктажі з питань охорони праці) з підписами осіб, які пройшли інструктаж, і тих осіб, котрі його проводили.
Запис про проведення цільового протипожежного інструктажу вносити до документу, що дозволяє виконання робіт (наряд-допуск, дозвіл).
11. Не допускати до роботи осіб, які не пройшли протипожежних інструктажів або виявили незадовільні знання.
12. Для інженерно-технічних працівників, робітників і службовців, яких приймають на роботу з підвищеною пожежною небезпекою, організувати попереднє спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум).
13. Пожежно-технічний мінімум мають проходити:
* електрогазозварювальники;
* особи, що беруть безпосередню участь у виробничому процесі в приміщеннях категорій за вибухопожежною небезпекою "А" і "Б" (відповідно до ОНТП 24-86);
* особи, які виконують роботи на устаткуванні, обладнанні, апаратах, де перебувають в обігу легкозаймисті та горючі рідини, горючі гази, речовини та матеріали, здатні вибухати або горіти внаслідок взаємодії з водою, киснем, повітрям та один з одним;
* працівники складського господарства, де підприємство зберігає пожежонебезпечні матеріали та речовини;
* електрики, що працюють з електроустаткуванням у вибухонебезпечних та пожежонебезпечних зонах (відповідно до "Правил будови електроустановок" (ПБУ));
* інші категорії працівників, діяльність яких потребує глибших знань з питань пожежної безпеки та навичок у разі виникнення пожежі.
14.  Щороку з працівниками, зайнятими на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, проводити перевірку знань з питань пожежної безпеки. Для перевірки знань створити комісію у складі:
голова комісії — _______________________________
члени комісії: ______________________, _________________________, ____________________.
15.  Допуск до роботи осіб, які не пройшли спеціального навчання з питань пожежної безпеки (пожежно-технічного мінімуму) і не здали заліків, заборонити.
16.  Працівників, які пройшли спеціальне навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму, звільнити від проходження вступного та первинного протипожежних інструктажів.
17. Контроль за виконанням наказу доручити ______________________________.


Директор                                      ______________                     
                                                           (підпис)
Категорія: Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 5155 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2020
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 939

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция контроль Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.