Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 18.07.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.200.140.218· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере
спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки

Наказ Про порядок, за яким працівники підприємства проходять інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки
[ ] 02.07.2010, 22:51


Про порядок, за яким працівники
підприємства проходять інструктажі,
спеціальне навчання та перевірку знань
з питань пожежної безпеки

На виконання вимог статті 8 Закону України "Про пожежну безпеку", "Правил пожежної безпеки в Україні" та наказу МНС України від 29.09.2003 р. № 368 "Про затвердження Типового положення про спеціальне навчання, інструктажі та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України", з метою підвищення загальних пожежно-технічних знань працівників, навчання їх правил пожежної безпеки з огляду на пожежонебезпечні особливості виробництва, глибше ознайомлення з протипожежними заходами та діями в разі виникнення пожежі, вироблення навичок використання наявних засобів гасіння пожежі.

НАКАЗУЮ:

 1. Усім інженерно-технічним працівникам, робітникам та службовцям проходити протипожежні інструктажі. Організацію проведення інструктажів і перевірки знань доручити відповідальному за пожежну безпеку підприємства   ________________________.
2.  Начальникові відділу кадрів визначити згідно зі штатним розписом підприємства переліки посад, у разі призначення на які потрібно проходити протипожежний інструктаж чи пожежно-технічний мінімум.
3. З усіма працівниками, щойно прийнятими на роботу (постійну або тимчасову), а також з особами, що прибули на підприємство у відрядження, на виробничу практику (навчання) і мають брати безпосередню участь у виробничому процесі, до початку виконання їхніх обов'язків проводити вступний протипожежний інструктаж. Проведення вступного протипожежного інструктажу доручити начальникові добровільної пожежної дружини ____________________________. Інструктаж проводити у кабінеті охорони праці.
4. До початку виробничої діяльності безпосередньо на робочому місці проводити первинний протипожежний інструктаж. Первинний протипожежний інструктаж мають проходити:
* усі щойно прийняті на роботу (постійну чи тимчасову);
* працівники, переведені з інших структурних підрозділів, виробничих дільниць підприємства;
* особи, що прибули на підприємство у відрядження і мають брати безпосередню участь у виробничому процесі;
* будівельники сторонніх організацій, які виконують на підприємстві будівельно-монтажні, ремонтні або інші роботи;
* учні (студенти) під час виробничої практики (навчання).
5.  не менше ніж раз на рік на робочому місці з усіма працівниками проводити повторний протипожежний інструктаж.
6.  Позаплановий протипожежний інструктаж з працівниками проводити в разі виникнення таких обставин:
* набрали чинності нові або доопрацьовані нормативні акти з питань пожежної безпеки (норми, правила, інструкції, положення тощо);
* підприємство змінює технологічний процес, застосовує нове або замінює чи модернізує наявне пожежонебезпечне устаткування;
* таку вимогу висунули державні інспектори з пожежного нагляду, якщо вони дійшли висновку, що працівники підприємства погано засвоїли правила пожежної безпеки на робочому місці, не знають, як діяти у разі пожежі й користуватися первинними засобами гасіння пожежі.
7.  Безпосередньо перед тим, як працівники виконуватимуть разові (тимчасові) пожежонебезпечні роботи (зварювальні, для нагрівання та інші), а також під час ліквідації аварії, стихійного лиха проводити з працівниками цільовий протипожежний інструктаж.
8. Проведення первинного, повторного, позапланового та цільового протипожежних інструктажів доручити безпосередньо керівникам робіт (начальникові виробництва, цеху, дільниці і т. ін.), які пройшли навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки.
9.  Первинний, повторний та позаплановий інструктажі завершувати перевіркою знань. Перевірку має здійснювати особа, яка проводила інструктаж.
10.  Про проведення протипожежних інструктажів усіх видів, крім цільового, у спеціальних журналах робити записи (окремо від записів про інструктажі з питань охорони праці) з підписами осіб, які пройшли інструктаж, і тих осіб, котрі його проводили.
Запис про проведення цільового протипожежного інструктажу вносити до документу, що дозволяє виконання робіт (наряд-допуск, дозвіл).
11. Не допускати до роботи осіб, які не пройшли протипожежних інструктажів або виявили незадовільні знання.
12. Для інженерно-технічних працівників, робітників і службовців, яких приймають на роботу з підвищеною пожежною небезпекою, організувати попереднє спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум).
13. Пожежно-технічний мінімум мають проходити:
* електрогазозварювальники;
* особи, що беруть безпосередню участь у виробничому процесі в приміщеннях категорій за вибухопожежною небезпекою "А" і "Б" (відповідно до ОНТП 24-86);
* особи, які виконують роботи на устаткуванні, обладнанні, апаратах, де перебувають в обігу легкозаймисті та горючі рідини, горючі гази, речовини та матеріали, здатні вибухати або горіти внаслідок взаємодії з водою, киснем, повітрям та один з одним;
* працівники складського господарства, де підприємство зберігає пожежонебезпечні матеріали та речовини;
* електрики, що працюють з електроустаткуванням у вибухонебезпечних та пожежонебезпечних зонах (відповідно до "Правил будови електроустановок" (ПБУ));
* інші категорії працівників, діяльність яких потребує глибших знань з питань пожежної безпеки та навичок у разі виникнення пожежі.
14.  Щороку з працівниками, зайнятими на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, проводити перевірку знань з питань пожежної безпеки. Для перевірки знань створити комісію у складі:
голова комісії — _______________________________
члени комісії: ______________________, _________________________, ____________________.
15.  Допуск до роботи осіб, які не пройшли спеціального навчання з питань пожежної безпеки (пожежно-технічного мінімуму) і не здали заліків, заборонити.
16.  Працівників, які пройшли спеціальне навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму, звільнити від проходження вступного та первинного протипожежних інструктажів.
17. Контроль за виконанням наказу доручити ______________________________.


Директор                                      ______________                     
                                                           (підпис)
Категорія: Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 5750 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.