Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 20.08.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.173.234.237· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативно-правові акти з пожежної безпеки

Положення про добровільні пожежні дружини (команди) та Типового положення про пожежно-технічну комісію
[ ] 18.11.2009, 19:27
ПОЛОЖЕННЯ про добровільні пожежні дружини (команди)

Про затвердження Положення про добровільні пожежні дружини (команди) та Типового положення про пожежно-технічну комісію

Наказ Міністерства України з питань надзвичайних
ситуацій та у справах захисту населення
від наслідків Чорнобильської катастрофи
від 11 лютого 2004 року N 70

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
19 лютого 2004 р. за N 221/8820

На виконання Указу Президента України від 27 січня 2003 року N 47 "Про заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення від наслідків надзвичайних ситуацій" і відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" НАКАЗУЮ:

1. Затвердити Положення про добровільні пожежні дружини (команди) та Типове положення про пожежно-технічну комісію, що додаються.

2. Начальникам Г(У) МНС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі встановити контроль за створенням і організацією роботи добровільних пожежних дружин (команд) та пожежно-технічних комісій відповідно до затверджених Положень.

3. Першому заступнику начальника Держпожбезпеки Крісі І. Я. забезпечити подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України наказу МНС "Про затвердження Положення про добровільні пожежні дружини (команди) та Типового положення про пожежно-технічну комісію".

4. Директору Департаменту стратегічного планування та моніторингу Бойку А. П. в 10-денний термін після державної реєстрації наказу "Про затвердження Положення про добровільні пожежні дружини (команди) та Типового положення про пожежно-технічну комісію" забезпечити його тиражування та надсилання головним управлінням (управлінням) МНС України в АР Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника начальника Держпожбезпеки Крісу І. Я.

 

Виконуючий обов'язки Міністра 

В. М. Романов 

ПОГОДЖЕНО: 

  

Заступник Міністра праці та
соціальної політики України 

 
К. Є. Крищенко 

Заступник Голови Федерації
профспілок України 

 
І. Я. Луцишин 


 

ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
від 11 лютого 2004 р. N 70

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
19 лютого 2004 р. за N 221/8820 


ПОЛОЖЕННЯ
про добровільні пожежні дружини (команди)

НАПБ Б.02.004-2004

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Добровільні пожежні дружини (команди) створюються відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності (далі - підприємства) та наявності підрозділів державної чи відомчої пожежної охорони з кількістю працюючих від 25 осіб і більше, а на об'єктах підвищеної небезпеки - незалежно від кількості працюючих.

1.2. Добровільна пожежна дружина (далі - ДПД) створюється з метою здійснення заходів щодо запобігання пожежам, організації їх гасіння, здійснення громадського контролю за додержанням установлених законодавством вимог пожежної безпеки, сприяння і надання допомоги пожежно-рятувальним підрозділам, проведення роз'яснювальної роботи серед працівників підприємства.

1.3. ДПД можуть бути загальнооб'єктовими та (або) цеховими (декілька на об'єкт) залежно від структури і місцевих особливостей підприємства.

У разі потреби в цехах, на складах та в інших структурних підрозділах підприємства можуть створюватися відділення ДПД (бойова обслуга) відповідно до кількості робочих змін.

Бойова обслуга утворюється також за наявності пожежної техніки (автомобілів, мотопомп).

1.4. На підприємствах, де є виїзна пожежна техніка (пожежні автомобілі або причіпні мотопомпи з відповідними засобами для їх транспортування), з числа членів ДПД організовуються добровільні пожежні команди (надалі - ДПК), які забезпечують цілодобове чергування бойової обслуги.

1.4.1. Пересувна пожежна техніка (пожежні автомобілі, причіпні мотопомпи, що знаходяться на озброєнні ДПК) має утримуватись в опалювальних (у зимовий період) пожежних депо або спеціально призначених гаражах, приміщеннях (боксах), котрі повинні мати освітлення, телефонний зв'язок, тверде покриття підлоги, утеплені ворота, інші пристрої та обладнання, необхідні для забезпечення нормальних і безпечних умов праці.

1.4.2. Пересувна пожежна техніка має бути справною, мати повний комплект пожежно-технічного озброєння, заправлена пально-мастильними матеріалами, вогнегасними речовинами.

1.4.3. Добровільні пожежні команди залучаються для ліквідації пожеж або інших надзвичайних ситуацій за межами підприємства згідно з планом залучення сил і засобів та інструкції взаємодії між підприємством і підрозділами МНС.

1.5. Відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" (стаття 5), підприємства, які мають або утримують ДПК з виїзною пожежною технікою, частково звільняються від сплати податків на прибуток (50 відсотків коштів, що витрачаються на утримання команд).

1.6. Створення ДПД (ДПК) та організація їх діяльності покладається на власників підприємств або уповноважені ними органи (далі - власники).

1.7. Щороку керівництвом підприємства здійснюється розрахунок потреби коштів на утримання ДПД (ДПК), пожежної техніки, на соціальні гарантії та заохочення членів ДПД. Указані кошти вносяться окремою графою до кошторису підприємства на наступний рік.

1.8. У своїй діяльності ДПД (ДПК) керуються законодавчими та іншими нормативно-правовими актами з питань пожежної безпеки, цим Положенням.

Добровільні пожежні команди у питаннях організації гасіння пожеж, ліквідації наслідків аварії та підготовки членів ДПД (бойової обслуги) керуються Законом України "Про пожежну безпеку", цим Положенням, іншими нормативно-правовими актами МНС України.

1.9. Контроль за діяльністю ДПД (ДПК) здійснюють керівники підприємств, на яких вони створені, та посадові особи, на яких безпосередньо покладені функції контролю за станом пожежної безпеки на підприємстві, служби пожежної безпеки відповідних міністерств, інших центральних органів виконавчої влади та об'єднань підприємств, а також органи державного пожежного нагляду.

1.10. Посадові особи, на яких покладено контроль за діяльністю ДПД (ДПК), зобов'язані щомісяця перевіряти їх готовність до дій з ліквідації пожеж. Результати перевірки реєструються в спеціальному журналі.

Результати перевірки ДПД (ДПК) місцевим органом державного пожежного нагляду відображаються в спеціальному журналі або оформляються відповідним актом (додаток 3).

2. ОСНОВНІ ЗАВДАННЯ ДОБРОВІЛЬНОЇ ПОЖЕЖНОЇ ДРУЖИНИ (КОМАНДИ)

2.1. На добровільну пожежну дружину покладається:

2.1.1. Здійснення контролю за виконанням (дотриманням) установлених на підприємстві правил пожежної безпеки (протипожежного режиму).

2.1.2. Проведення роз'яснювальної роботи серед працівників підприємства щодо дотримання вимог правил пожежної безпеки (шляхом організації семінарів, лекцій, розповсюдження засобів наочної агітації, оформлення інформаційних стендів тощо).

2.1.3. Здійснення щоденного нагляду за утриманням у справному стані засобів протипожежного захисту, зв'язку, пожежної техніки, обладнання та інвентарю.

2.1.4. Вжиття у разі виникнення пожежі невідкладних заходів до виклику пожежно-рятувальних підрозділів: рятування людей, майна та її ліквідація наявними засобами.

2.2. На добровільну пожежну команду покладається:

2.2.1. Здійснення цілодобового чергування на пожежних автомобілях та причіпних мотопомпах.

2.2.2. Нагляд за технічним станом пожежних автомобілів та причіпних мотопомп, обслуговування й утримання їх у постійній бойовій готовності.

2.2.3. Участь у гасінні пожеж у разі їх виникнення.

2.2.4. Здійснення контролю за працездатністю джерел зовнішнього протипожежного водопостачання.

2.2.5. ДПК виконує також завдання, передбачені пунктами 2.1.1, 2.1.2, 2.1.3, 2.1.4 цього Положення.

3. ПОРЯДОК СТВОРЕННЯ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ ДОБРОВІЛЬНОЇ ПОЖЕЖНОЇ ДРУЖИНИ (КОМАНДИ)

3.1. Добровільна пожежна дружина (команда) створюється на добровільних засадах з числа працівників підприємства, які досягли 18 років та здатні за своїми здібностями, станом здоров'я виконувати покладені на них обов'язки.

3.2. Особи, які вступають до ДПД, подають на ім'я керівника підприємства письмову заяву.

Зарахування у члени ДПД та подальші зміни її складу оголошуються наказом керівника підприємства.

Начальник ДПД призначається з інженерно-технічних працівників і підпорядковується керівникові підприємства.

Начальник ДПД (ДПК), водії (мотористи) пожежних автомобілів (мотопомп) повинні пройти спеціальне навчання у навчальних центрах, пунктах МНС або іншому навчальному закладі, що має відповідну ліцензію, та отримати посвідчення.

3.3. Добровільна пожежна команда організовується з членів ДПД.

3.4. Чисельний склад ДПД і ДПК визначається керівником підприємства з урахуванням пожежної небезпеки виробництва за погодженням з місцевим органом державного пожежного нагляду.

3.5. Виключення з членів ДПД (ДПК) проводиться:

3.5.1. За порушення правил пожежної безпеки.

3.5.2. За невиконання своїх обов'язків.

3.5.3. За власним бажанням шляхом подання про це заяви керівникові підприємства.

3.5.4. У разі звільнення з роботи.

3.6. Комплектування ДПД слід проводити таким чином, щоб у кожному підрозділі та кожній зміні підприємства були члени ДПД.

3.7. Табель з обов'язками членів ДПД щодо запобігання пожежі та на випадок її виникнення вивішується в приміщеннях підприємства на дошці оголошень.

Табель обов'язків бойової обслуги ДПК на пересувній пожежній техніці та порядок дій на випадок пожежі розробляються відповідно до Типового табеля (додатки 1, 2) і вивішуються на дошці оголошень у приміщенні, де розташована пожежна техніка (пожежному депо).

3.8. З членами ДПД (ДПК) мають проводитися учбові заняття згідно з розробленою програмою, що затверджується керівником підприємства та погоджується з місцевим органом державного пожежного нагляду. Заняття проводяться під керівництвом начальника ДПД у визначений керівництвом час (не менше 4 годин на місяць).

3.9. Порядок залучення членів ДПД (ДПК) до чергувань, пов'язаних із забезпеченням пожежної безпеки у вільний від роботи час, установлюється керівником підприємства.

3.10. Керівники підприємств повинні щороку організовувати проведення змагань бойової обслуги ДПД (ДПК) з метою відпрацювання навичок гасіння пожеж.

4. ОБОВ'ЯЗКИ НАЧАЛЬНИКА ТА ЧЛЕНІВ ДОБРОВІЛЬНОЇ ПОЖЕЖНОЇ ДРУЖИНИ (КОМАНДИ)

4.1. Начальник ДПД (ДПК) зобов'язаний:

4.1.1. Здійснювати контроль за дотриманням на підприємстві вимог правил пожежної безпеки, виконанням заходів, запропонованих приписами органів державного пожежного нагляду.

4.1.2. Здійснювати нагляд за справністю первинних засобів пожежогасіння, систем пожежної автоматики, водопостачання, що є на підприємстві, та не допускати їх використання не за призначенням.

4.1.3. Вести роз'яснювальну роботу серед працівників про заходи пожежної безпеки.

4.1.4. Проводити заняття із особовим складом ДПД (ДПК) і перевіряти його готовність до дії.

4.1.5. Організовувати гасіння пожежі до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів відомчої або місцевої пожежної охорони.

4.1.6. Інформувати керівництво підприємства в разі виявлення порушень правил пожежної безпеки.

4.1.7. Розповсюджувати серед працівників підприємства плакати, брошури, листівки, правила та інструкції на протипожежну тематику.

4.1.8. Проводити заняття з евакуації робітників та службовців під час пожежі або надзвичайної ситуації.

Начальник ДПД входить до складу пожежно-технічної комісії.

4.2. Начальник відділення ДПД зобов'язаний:

4.2.1. Стежити за додержанням протипожежного режиму та готовністю до дії засобів пожежогасіння.

4.2.2. Перед початком роботи перевіряти присутність членів відділення ДПД.

4.2.3. Перевіряти знання членами ДПД своїх обов'язків.

4.2.4. Після закінчення роботи перевіряти наявність порушень правил пожежної безпеки, які можуть привести до виникнення пожежі або надзвичайної ситуації, вживати заходів до їх усунення.

4.2.5. У разі виникнення пожежі організовувати її ліквідацію до прибуття пожежно-рятувальних підрозділів МНС або начальника добровільної пожежної дружини (команди).

4.3. Начальник бойової обслуги ДПК зобов'язаний:

4.3.1. Знати порядок організації гасіння пожежі, застосування наявної пожежної техніки, розміщення пожежних вододжерел (водоймищ, гідрантів тощо).

4.3.2. Заступаючи на роботу (чергування), приймати наявну пожежну техніку, пожежно-технічне озброєння, засоби зв'язку і стежити за їх справністю. Доповідати начальникові ДПД (ДПК) або керівникові підприємства про виявлені недоліки.

4.3.3. Перевіряти знання членів ДПК своїх обов'язків відповідно до табеля обов'язків бойової обслуги.

4.3.4. У разі виникнення пожежі, одержання повідомлення про неї сповістити Державну пожежну охорону, негайно виїхати на гасіння пожежі і діяти згідно з табелем обов'язків бойової обслуги.

4.4. Члени ДПД (ДПК) повинні:

4.4.1. Знати і виконувати правила пожежної безпеки, які діють на підприємстві.

4.4.2. Стежити за готовністю до дії засобів пожежогасіння, зв'язку, пожежної техніки.

4.4.3. Знати свої обов'язки згідно з табелем бойової обслуги і в разі виникнення пожежі брати активну участь у її ліквідації.

4.4.4. Виконувати розпорядження начальника дружини (команди), підвищувати свої пожежно-технічні знання, відвідувати заняття згідно з розкладом.

4.4.5. У разі виявлення на підприємстві порушень вимог пожежної безпеки складати на винних осіб протоколи про вчинення адміністративного правопорушення (ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та передавати їх на розгляд до місцевих органів державного пожежного нагляду.

5. УТРИМАННЯ ДОБРОВІЛЬНИХ ПОЖЕЖНИХ ДРУЖИН (КОМАНД), ЗАОХОЧЕННЯ І СТРАХУВАННЯ ЇЇ ЧЛЕНІВ

5.1. Усі витрати з утримання добровільних пожежних дружин (команд) здійснюються за рахунок підприємств, на яких вони створені.

5.2. Оплата праці членів добровільних пожежних дружин (команд) за час їхньої участі в ліквідації пожежі або наслідків аварій, проведення пожежно-профілактичних заходів, а також навчальної підготовки та чергувань здійснюється з розрахунку середньомісячного заробітку за місцем роботи.

5.3. Членам добровільних пожежних дружин (команд), які беруть активну участь у забезпеченні пожежної безпеки на підприємстві та у гасінні пожеж, надаються додаткові відпустки із збереженням заробітної плати тривалістю до десяти робочих днів на рік, а також грошові премії та цінні подарунки.

Механізм надання додаткових пільг, їх види та розміри регулюються колективним договором.

5.4. Членам добровільних пожежних дружин (команд), які належать до складу бойової обслуги на пожежні автомобілі та мотопомпи, за рахунок підприємств, видається комплект спецодягу (спорядження).

5.5. Члени добровільних пожежних дружин (команд) підлягають обов'язковому особистому страхуванню на випадок загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва), захворювання, одержаного під час ліквідації пожежі або наслідків аварії.

5.6. Страхування членів добровільних пожежних дружин (команд) здійснюється за рахунок підприємств, де вони створені.

5.7. За сім'єю загиблого (померлого) зберігається право на пільги, якими він користувався за місцем роботи.

 

Перший заступник
начальника Держпожбезпеки
полковник внутрішньої служби 

 
 
І. Я. Кріса 


 

Додаток 1
до пункту 3.7 Положення про добровільні пожежні дружини (команди) 


ТИПОВИЙ ТАБЕЛЬ
ОБОВ'ЯЗКІВ БОЙОВОЇ ОБСЛУГИ НА МОТОПОМПУ

Обов'язки 

Начальник бойової обслуги 

Дружинник N 1 

Дружинник N 2 

Моторист 

2

Заступаючи на роботу (чергування) 

Приймає мотопомпу з обладнанням, пально-мастильні матеріали, пожежно-технічне спорядження, рятувальну мотузку, електроліхтар, а також особисте спорядження 

Приймає всі напірні рукави, стволи, рукавні затримки, гумові прокладки, перехідні гайки, комплект для різки електропроводів, а також особисте спорядження 

Приймає розгалуження рукавне, рукавні затискачі, ручний пожежний інструмент (лом, багор, сокиру), а також особисте спорядження 

Приймає двигун і насос мотопомпи, всмоктувальні рукави, всмоктувальну сітку, з'єднувальні ключі, гак для відкриття кришки гідранта, колонку, торцевий ключ 

За сигналом тривоги збираються в депо, одягають бойовий одяг та спорядження. Начальник бойової обслуги викликає пожежну охорону.
Дружинник N 2 відчиняє ворота гаража. Виїжджають до місця пожежі. 

На пожежі (занятті) 

1. Керує роботою бойової обслуги.
2. Організовує рятувальні роботи і особисто бере участь у рятуванні людей, матеріальних цінностей.
3. У разі недостатньої кількості води, організовує її постачання до місця пожежі 

Разом з дружинником N 2 прокладає рукавну лінію до місця пожежі і працює зі стволом 

1. Разом з мотористом готує всмоктувальну лінію. Приєднує рукав до напірного патрубка насоса.
2. Прокладує другу рукавну лінію до місця пожежі.
3. Працює з ручним пожежним інструментом, здійснює розбирання конструкцій 

1. Разом з дружинником N 2 готує рукавну лінію.
2. Запускає мотор мотопомпи, переключає його на роботу насоса та забезпечує подання води в рукавні лінії.
3. Спостерігає за рукавними лініями 


Примітки. 

1. Наведений табель бойової обслуги складений на переносні (МП-600, МП-800), а також причіпні мотопомпи (МП-1600).
2. Мінімальна обслуга на переносну мотопомпу становить 4 особи: начальник бойової обслуги, 2 дружинники і моторист.
3. Моторист може бути (за сумісництвом) водієм транспортного засобу для транспортування причіпної мотопомпи.
4. Бойовий одяг та спорядження мають укладатися на постійному місці в депо.
5. У залежності від обставин на пожежі начальник бойової обслуги в першу чергу приймає рішення щодо рятування людей, евакуації майна, матеріальних цінностей.
6. Табель обов'язків бойової обслуги підписує начальник добровільної пожежної дружини, затверджує - керівник підприємства та погоджує з місцевим органом ДПН. 


 

Заступник начальника
Держпожбезпеки 

 
М. П. Пилипенко 


 

Додаток 2
до пункту 3.7 Положення про добровільні пожежні дружини (команди) 


ТИПОВИЙ ТАБЕЛЬ
ОБОВ'ЯЗКІВ БОЙОВОЇ ОБСЛУГИ НА АВТОЦИСТЕРНУ

Обов'язки 

Начальник бойової обслуги 

Дружинник N 1 

Дружинник N 2 

Дружинник N 3 

Шофер 

Заступаючи на роботу (чергування) 

Приймає автомобіль з пожежно-технічним озброєнням, рятувальну мотузку, електроліхтар, план-схему вододжерел 

Приймає всі стволи і рукава діаметром 51 мм, ГПС-600, рукавні затримки, гумові прокладки, рятувальні мотузки, електроліхтар 

Приймає всі стволи і рукава діаметром 77 мм, резинові прокладки, комплект для різки електропроводів (чоботи гумові, рукавиці, килимок, ножиці, ебонітові палички), ножиці для різки металевих решіток, електроліхтар 

Приймає пожежні драбини, ломи, багри, топори, пили, лопати, відра, електроліхтар, розгалуження, вогнегасник, всмоктувальні рукава, всмоктувальну сітку, перехідну головку, колонку, крюк для відкриття кришки гідранта, зажими рукавні, містки, гумові прокладки, електроліхтар 

Приймає автомобіль (двигун, насос, ходову частину, кузов, ключі для з'єднання рукавів, водійський інструмент, аптечку), перевіряє наявність води і піноутворювача 

За сигналом тривоги одягають бойовий одяг та спорядження. Начальник бойової обслуги викликає пожежну охорону.
Дружинник N 2 відчиняє ворота гаража. Шофер заводить мотор автомобіля і за командою начальника бойової обслуги виїздять до місця пожежі 

Обов'язки 

Начальник бойової обслуги 

Дружинник N 1 

Дружинник N 2 

Дружинник N 3 

Шофер 

На пожежі (занятті) 

1. Керує роботою бойової обслуги.
2. Організовує рятувальні роботи і особисто бере участь у спасінні і евакуації людей, матеріальних цінностей, гасінні пожежі 

Прокладає магістральну або робочу лінію, працює зі стволом, виконує роботу із спасіння людей, розкриття та розбір конструкцій 

Разом з дружинником N 3 переносить і встановлює висувну драбину, прокладує магістральну лінію, працює зі стволом, інструментом для різки електропроводів, виконує роботу зі спасіння людей, розкриття і розборки конструкцій 

1. Разом з дружинником N 2 переносить і встановлює висувну драбину, допомагає прокладати магістральну лінію, встановлює розгалуження.
2. Разом з водієм встановлює автомобіль на вододжерело, працює на розгалуженні, виконує роботи з спасіння людей, розбирання конструкцій 

1. Разом з дружинником N 3 установлює автомобіль на вододжерело, переключає роботу двигуна на насос, забезпечує подання води (піни) в рукавну лінію 


Примітки. 

1. У Типовому табелі наведені загальні обов'язки бойової обслуги щодо розгортання технічних засобів з поданням стволів на гасіння пожежі. У залежності від обставин обслуга згідно із вказівками керівника гасіння пожежі може виконувати й інші обов'язки.
2. Виходячи з наявності обладнання, яке вивозиться на автоцистерні, та місцевих умов роботи, необхідно вносити зміни до табеля бойової обслуги.
3. Мінімальна бойова обслуга на автоцистерну становить 4 особи: начальник, 3 дружинники і шофер.
4. Типовий табель обов'язків бойової обслуги підписує начальник добровільної пожежної дружини, затверджує керівник підприємства та погоджується з місцевим органом ДПН. 


 

Заступник начальника
Держпожбезпеки 

 
М. П. Пилипенко 


 

Додаток 3
до пункту 1.10 Положення про добровільні пожежні дружини (команди) 


АКТ
перевірки державним пожежним наглядом боєздатності ДПД (ДПК)

______________
(число, місяць, рік) 

N _____ 

_____________
(місто) 


Комісія у складі ___________________________________________________
                                                                              (посада, прізвище та ініціали) 

у присутності ____________________________________________________
                                                                                (посада, прізвище та ініціали)
провела обстеження _______________________________________________.
                                                                         (назва підприємства, установи, організації) 

За результатами перевірки встановлено _______________________________
                                                                                                         (оцінка діяльності ДПД (ДПК)) 

Висновки і пропозиції ______________________________________________
                                                          (рекомендації адміністрації підприємства щодо покращання
_________________________________________________________________
                                                                    роботи ДПД (ДПК)) 

Вжиті заходи за результатами перевірки ______________________________

____________________________________________
(посада, прізвище та ініціали працівника органу, що перевіряє) 

_________________
(підпис) 

____________________________________________
(прізвище та ініціали керівника підприємства, установи, організації) 

_________________
(підпис) 

____________________________________________
(посада, прізвище та ініціали членів комісії) 

_________________
(підпис) 

____________________________________________ 

_________________
(підпис) 


 

Заступник начальника
Держпожбезпеки 

 
М. П. Пилипенко 


 

Категорія: Нормативно-правові акти з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda | Теги: НАПБ, положення
Переглядів: 4057 | Завантажень: 2 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 1
avatar
1 Чому • 21:15, 04.03.2012
Чому працівники пожежного нагляду вимагають обладнати установками пожежної сигналізації та пожежогасіння приміщення невиробничого призначення, що не є пожежонебезпечними, з одночасним перебуванням людей до 50 осіб, побудованих до 1993 р., і чи доцільно створювати на таких підприємствах добровільні пожежні дружини (працюємо тільки в світлий час доби)?

Чому працівники місцевих органів пожежного нагляду не визнають дійсними посвідчення, що видані посадовим особам після навчання і перевірки знань з питань охорони праці відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), погодженого з МНС (у Положенні є тема і програма «Пожежна безпека»)?(В. Штанько, Черкаська область)Вимоги щодо обладнання безпосередньо існуючих об'єктів системами пожежної автоматики відповідно до законодавчих та нормативно-правових актів у сфері пожежної безпеки регламентовано НАПБ А.01.001-2004 «Правила пожежної безпеки в Україні», у розділі 1 яких зазначено, що правила встановлюють вимоги з пожежної безпеки, чинність яких поширюється на підприємства, установи, організації та інші об'єкти (будівлі, споруди, технологічні лінії тощо), а також на житлові будинки, що експлуатуються, будуються, реконструюються, технічно переоснащуються, за винятком підземних споруд та транспортних засобів, вимоги до яких визначаються у спеціальних нормативних документах. Необхідність створення добровільних пожежних дружин та команд на відповідних об'єктах визначено Законом України «Про пожежну безпеку» та постановою Кабінету Міністрів України від 25.02.2009 р. № 136 «Про затвердження Положення про добровільну пожежну дружину (команду)».

Сьогодні Державним департаментом пожежної безпеки розроблено проект Інструкції про порядок створення та організації діяльності добровільної пожежної дружини (команди), у якому чітко визначено критерії створення добровільних формувань на тому чи іншому об'єкті.

Стосовно навчання і перевірки знань з питань пожежної безпеки повідомляємо, що вказаний напрям роботи регламентується не Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці (НПАОП 0.00-4.12-05), а Типовим положенням про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України (НАПБ Б.02.005-2003), затвердженим наказом МНС України від 29.09.2003 р. за № 368, зареєстрованим у Міністерстві юстиції 11.12.2003 р. за № 1148/8469.

Так, вказаним положенням передбачено навчання з питань пожежної безпеки щонайменше в кількості 16 год відповідно до навчальних програм, погоджених з центральним органом державного пожежного нагляду, і повинно проводитись тільки фахівцями, що мають спеціальну (пожежно-технічну) освіту та стаж роботи за фахом не менше 5 років.

Е. Улинець, начальник Державного департаменту пожежної безпеки МНС України

Матеріал з журналу «Охорона праці». – 2009. – № 12. – с. 58
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 922

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.