Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 14.10.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.227.233.78· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативно-правові акти з пожежної безпеки

Порядок проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації.
[ · Викачати видалено (ознайомитись) ] 29.08.2010, 22:22НАПБ Б.07.007-2004

Порядок проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації.
Надано чинності наказом МНС України від 23.11.2004 №186. Зареєстрований мін'юстом України від 30.11.2004 №1515/101

Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи  № 462 від 03.07.2007

Цей   Порядок   визначає   терміни   проведення  державної експертизи (перевірки) проектно-кошторисної та іншої  документації на   нове  будівництво,  реконструкцію,  реставрацію,  капітальний ремонт будинків і споруд та інших об'єктів, технічне переоснащення підприємств  на  стадії проектування (далі - проекти будівництва), упровадження нових технологій,  випуск пожежонебезпечної продукції на  відповідність цієї документації нормативним актам з пожежної безпеки, а  також повноваження органів державного пожежного нагляду  щодо   проведення   державної    експертизи    та  взаємовідносини між ним і замовником та автором проекту.
 Державній   експертизі   підлягають  всі  типові  проекти, проекти  будівництва,  документація  на  випуск  пожежонебезпечної продукції   незалежно   від   підпорядкування   і  форм  власності інвесторів і замовників та джерел фінансування.
На заміну НАПБ Б.07.007-94.ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій
від 23 листопада 2004 р. N 186

Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
30 листопада 2004 р. за N 1515/10114
НАПБ Б.07.007-2004
ПОРЯДОК
проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації

1. Цей Порядок визначає терміни проведення державної експертизи (перевірки) проектно-кошторисної та іншої документації на нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт будинків і споруд та інших об'єктів, технічне переоснащення підприємств на стадії проектування (далі - проекти будівництва), упровадження нових технологій, випуск пожежонебезпечної продукції (далі - інша документація) на відповідність цієї документації нормативним актам з пожежної безпеки (далі - державна експертиза), а також повноваження органів державного пожежного нагляду (далі - держпожнагляд) щодо проведення державної експертизи та взаємовідносини між ним і замовником та автором проекту.

2. Державній експертизі підлягають всі типові проекти, проекти будівництва, документація на випуск пожежонебезпечної продукції незалежно від підпорядкування і форм власності інвесторів і замовників та джерел фінансування.

3. Основними завданнями державної експертизи є:

виявлення відхилень від вимог діючих нормативних актів з пожежної безпеки;

визначення достатності й якості проектних рішень щодо забезпечення пожежної безпеки.


4. Державна експертиза виконується урядовим органом державного управління у сфері держпожнагляду (Держпожбезпеки МНС України), територіальними органами держпожнагляду.

(абзац перший пункту 4 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення
 від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)

Для проведення державної експертизи можуть залучатися вищі навчальні заклади та інші установи, а також окремі вчені, висококваліфіковані фахівці.

5. Взаємовідносини органів держпожнагляду з Центральною службою Української інвестиційної експертизи (Укрінвестекспертизою), Укрінвестекспертизою Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими та галузевими (міжгалузевими) службами Укрінвестекспертизи регулюються постановою Кабінету Міністрів України від 11 квітня 2002 року N 483 "Про порядок затвердження інвестиційних програм і проектів будівництва та проведення їх комплексної державної експертизи".

6. Державна експертиза проектів будівництва, документації на випуск пожежонебезпечної продукції проводиться урядовим органом державного управління у сфері держпожнагляду; державна експертиза типових зональних проектів, проектів та робочих проектів проводиться відповідними територіальними органами держпожнагляду, у зоні пожежно-профілактичного обслуговування яких будуть вестись будівництво, реконструкція, розширення та технічне переоснащення об'єктів.

Проекти будівництва, державна експертиза яких проводиться місцевими органами держпожнагляду, визначаються їх територіальними органами.

7. Типові проекти, проекти будівництва, документація на випуск пожежонебезпечної продукції на державну експертизу подаються до їх затвердження.

8. Для одержання експертного висновку замовник державної експертизи або суб'єкт господарювання за його дорученням, щодо типових і зональних проектів та документації на випуск пожежонебезпечної продукції - інститути-розробники подають до органів державного пожежного нагляду письмову заяву та проектно-кошторисну документацію в повному обсязі.

Вартість робіт, пов'язаних з проведенням державної експертизи проектів будівництва щодо пожежної безпеки у складі комплексної державної експертизи, визначається згідно із Порядком визначення вартості комплексної державної експертизи проектів будівництва, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2006 року N 427.

(абзац другий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення
 від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)

Державна експертиза проектів будівництва щодо пожежної безпеки, затвердження яких не потребує висновку комплексної державної експертизи, а також іншої документації органом держпожнагляду може проводитися виключно на добровільних засадах за заявою юридичних або фізичних осіб. Вартість робіт, пов'язаних з проведенням державної експертизи проектів будівництва щодо пожежної безпеки, які не потребують висновку комплексної державної експертизи, визначається згідно з Тарифами на проведення органом державного пожежного нагляду оцінки (експертизи) протипожежного стану підприємства, об'єкта, приміщення та проектно-кошторисної документації, затвердження якої не потребує висновку комплексної державної експертизи, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2006 року N 774. Перелік об'єктів, затвердження проектів будівництва яких у межах законодавства України не потребує висновку комплексної державної експертизи, затверджений наказом Державного комітету України з будівництва та архітектури від 12.11.2003 N 187 та зареєстрований у Міністерстві юстиції України 08.12.2003 за N 1129/8450.

(абзац третій пункту 8 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства України
 з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків
 Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)


Кошти, що надходять від сплати вартості проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації, зараховуються до доходів спеціального фонду державного бюджету та використовуються на покриття витрат, пов'язаних з організацією та проведенням державної експертизи органами держпожнагляду та на інші заходи з тримання цих установ згідно з чинним законодавством.

(абзац четвертий пункту 8 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення
 від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)

9. Термін проведення державної експертизи не повинен перевищувати 15 календарних днів, а в разі, якщо проектом передбачається будівництво крупних та складних об'єктів, - 30 календарних днів.

10. За результатами державної експертизи проектів будівництва та іншої документації щодо пожежної безпеки оформляється експертний висновок, що підписується керівником органу державного пожежного нагляду та безпосереднім виконавцем експертизи, засвідчується печаткою.

(пункт 10 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення
 від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)

11. У разі незгоди з експертним висновком замовник проекту може оскаржити його в місячний термін у територіальному органі або урядовому органі державного управління у сфері держпожнагляду, органі, що затвердив нормативні акти з пожежної безпеки, а також у суді чи господарському суді.

12. Замовник, який розпочав будівництво, реконструкцію, технічне переоснащення, упровадження нових технологій або розповсюдження типових і зональних проектів, а також випуск пожежонебезпечної продукції без позитивних результатів державної експертизи, несе відповідальність згідно із законодавством.

13. Погодження з органами держпожнагляду проектних рішень, на які не встановлено норми та правила, а також обґрунтованих відхилень від обов'язкових вимог нормативних документів щодо пожежної безпеки здійснюється у відповідності до Положення про порядок погодження з органами державного пожежного нагляду проектних рішень, на які не встановлено норми та правила, обґрунтованих відхилень від обов'язкових вимог нормативних документів, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій від 15.11.2004 N 170, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22.11.2004 за N 1467/10066.

14. Цей Порядок погоджено з Міністерством економіки України, Міністерством фінансів України, Міністерством регіонального розвитку та будівництва України.

(пункт 14 у редакції наказу Міністерства України з питань
 надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від
 наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)

 Перший заступник начальника
Державного департаменту
пожежної безпеки МНС України                                         І. Я. Кріса


Про проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації

Наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій
від 23 листопада 2004 року N 186

Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 листопада 2004 р. за N 1515/10114

Із змінами і доповненнями, внесеними
 наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та
 у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи
 від 3 липня 2007 року N 462


На виконання Закону України "Про пожежну безпеку", Указу Президента України від 27 січня 2003 року N 47 "Про заходи щодо вдосконалення державного управління у сфері пожежної безпеки, захисту населення і територій від наслідків надзвичайних ситуацій", а також з метою визначення порядку проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації, порядку перерахування і використання коштів, що надходять від сплати вартості проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва, НАКАЗУЮ:

(преамбула із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства України
 з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення
 від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)

1. Затвердити:

1.1. Порядок проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації (додається).

1.2. Підпункт 1.2 пункту 1 вилучено

(згідно з наказом Міністерства України з питань
 надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від
 наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)


2. Начальникам головних управлінь (управлінь) МНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, територіальних органів державного пожежного нагляду організувати вивчення в органах державного пожежного нагляду Порядку проведення державної експертизи щодо пожежної безпеки проектів будівництва та іншої документації, та забезпечити якісне і повне виконання.

(пункт 2 із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства
 України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення
 від наслідків Чорнобильської катастрофи від 03.07.2007 р. N 462)

3. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - начальника Державного департаменту пожежної безпеки Борисова П. Ф.

 

Міністр                                                                             Г. В. Рева

ПОГОДЖЕНО:
Заступник Голови Державного
комітету України з нагляду
за охороною праці                                                         В. Плетньов

Заступник Міністра фінансів
України                                                                          О. С. Яременко

Міністр економіки та з питань
європейської інтеграції України                                       М. Деркач

 

Категорія: Нормативно-правові акти з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda | Теги: НАПБ Б, НАПБ
Переглядів: 1280 | Завантажень: 392 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 843

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.