Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Четвер, 28.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 44.205.5.65· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Розслідування нещасних випадків

Методичні рекомендації щодо проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків
[ ] 11.08.2014, 13:03

Методичні рекомендації щодо проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків

Запропоновані Методичні рекомендації можуть бути корисними для працівників територіальних управлінь Держгірпромнагляду як практичний посібник з питань організації проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасних випадків на виробництві.


МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ТА ВЕДЕННЯ ОБЛІКУ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ

Запропоновані Методичні рекомендації можуть бути корисними для працівників територіальних управлінь Держгірпромнагляду як практичний посібник з питань організації проведення розслідування (спеціального розслідування) нещасних випадків на виробництві.

1. Ці Методичні рекомендації е посібником з розслідування та ведення обліку нещасних випадків, що сталися з працівниками на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форми власності або їх філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах (далі — підприємства), відповідно до Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.1 1.2011 № 1232 (далі — Порядок).
2. Методичні рекомендації спрямовані на оптимізацію процедури проведення розслідування і ведення обліку нещасних випадків, надання практичної допомоги з цих питань працівникам територіальних органів Держгірпромнагляду України (далі — територіальне управління).
3. Методичні рекомендації містять роз’яснення (коментарі) окремих вимог Порядку, які надавались Держгірпромнаглядом України.
4. Відповідно до вимог пп. 36, 38 Порядку спеціальне розслідування нещасного випадку  проводиться комісією, утвореною територіальним управлінням. Такому розслідуванню підлягають:
• нещасні випадки зі смертельними наслідками;
• групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками, незалежно від ступеня тяжкості отриманих ними травм;
• випадки смерті працівників на підприємстві;
• випадки зникнення працівників під час виконання трудових ( посадових) обов'язків;
• нещасні випадки, що спричинили тяжкі наслідки, у тому числі з можливою інвалідністю потерпілого (за рішенням територіального управління
щодо спеціального розслідування).
5. Про кожний вищезазначений випадок роботодавець зобов’язаний надати територіальному управлінню письмове повідомлення про нещасний випадок (далі — Повідомлення) протягом трьох годин з часу його одержання від безпосереднього керівника робіт на робочому місці, де стався випадок.
Причину несвоєчасної передачі інформації щодо настання нещасного випадку роботодавець зобов’язаний зазначити в п. 12 Повідомлення (додаток 2 до Порядку). У разі несвоєчасного надання територіальному управлінню Повідомлення, відсутності пояснення щодо причини несвоєчасної передачі інформації в п. 12 Повідомлення, необгрунтованої причини затримки надання Повідомлення, відсутності вжитих заходів до безпосереднього керівника робіт у разі, якщо він не виконав вимоги Порядку, територіальне управління в установленому порядку приймає рішення щодо притягнення роботодавця до відповідальності. 
Постанова про притягнення роботодавця до адміністративної відповідальності приймається начальником відділу розслідування за ст. 4 1, ч. З Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі — КУпАП).
6. У разі якщо за результатами спеціального розслідування встановлено, що нещасний випадок не підпадає під дію Порядку, комісія складає
тільки акт за формою Н-5. У розділі 6 «Висновок комісії» спеціальна комісія робить відповідний висновок та надає пропозиції щодо проведення розслідування згідно з Порядком розслідування та обліку нещасних випадків невиробничого характеру, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.03.2001 № 270.
7. Спеціальне розслідування нещасних випадків, що спричинили тяжкі наслідки, проводиться за рішенням територіального управління, прийнятим залежно від характеру і ступеня тяжкості травми (п. 36 Порядку). Рішення приймається протягом доби з часу реєстрації Повідомлення в територіальному управлінні. Повідомлення (письмове звернення роботодавця щодо прийняття рішення) реєструється у відділі персоналу, юридичного забезпечення та діловодства і після розгляду начальником територіального управління або його заступником з відповідною резолюцією одразу ж спрямовується до відділу розслідування нещасних випадків та обліку травматизму (далі - відділ розслідування)для виконання.
Рішення приймається начальником територіального управління або його заступником за погодженням з начальником відділу розслідування або начальником відповідної державної інспекції нагляду.
У разі відсутності висновку лікувально-профілактичного закладу про ступінь тяжкості травми рішення щодо розслідування (спеціального розслідування) такого випадку приймається територіальним управлінням на підставі характеру травми, зазначеного в п. 6 Повідомлення про нещасний випадок, і наявності її в Класифікаторі розподілу травм, затвердженого наказом МОЗ України від 04.07.2007 № 370.
Після утворення комісії (спеціальної комісії) голова направляє до лікувально-профілактичного закладу, де перебуває потерпілий, письмовий
запит з проханням надати висновок про ступінь тяжкості травми із зазначенням коду діагнозу згідно з М КХ -10 (пп. 9, 44 Порядку).
У разі прийняття рішення щодо розслідування нещасного випадку', що спричинив тяжкі наслідки, комісією, утвореною роботодавцем, роботодавцеві надається письмова відповідь протягом доби з часу реєстрації в територіальному управлінні повідомлення про нещасний випадок (письмового звернення).
Відповідь готується відділом розслідування і надається на підпис начальнику територіального  управління або його заступнику (за відповідним напрямом) після погодження з начальником відділу розслідування. Підписана відповідь з рішенням територіального управління реєструється у відділі персоналу, юридичного забезпечення та діловодства і надсилається роботодавцю поштою або видається йому чи уповноваженому представнику під підпис у відділі розслідування. 
Відділ розслідування веде облік виданих роботодавцям рішень щодо розслідування нещасних випадків, що спричинили тяжкі наслідки, здійснює контроль за своєчасністю та об’єктивністю їх розслідування, підготовкою матеріалів, вжиттям заходів щодо усунення причин настання нещасних випадків.
8. Нещасні випадки, що підлягають спеціальному розслідуванню і які сталися з представниками підприємств, їх філій, представництв та інших  відокремлених і структурних підрозділів під час виконання трудових обов’язків, у т.ч. за межами області, де суб’єкт господарювання пройшов державну реєстрацію як юридична особа, розслідуються територіальним управлінням за місцем їх настання (крім нещасних випадків, що сталися внаслідок катастрофи, аварії чи пригоди (події) на транспорті, а також під час перебування працівника у відрядженні за кордоном).
Повідомлення про зазначені нещасні випадки надає по програмі 1С «Повідомлення» (розробник— ДУ «Національний науково-дослідний інститут промислової безпеки та охорони праці») та бере на облік (уразі коли нещасний випадок визнано таким, що пов’язаний з виробництвом)
територіальне управління за місцем їх настання. Відділом розслідування протягом доби після отримання від роботодавця за встановленою формою повідомлення про нещасний випадок надсилається до відповідного територіального управління. 
9. Відділ розслідування організовує проведення  розслідування нещасного випадку:
• який стався з фізичною особою—підприємцем чи особою, що забезпечує себе роботою самостійносамостійно і не застрахована у Пенсійному фонді України як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (п. 13 Порядку);
• якщо факт настання нещасного випадку встановлено рішенням суду ( п. 23 Порядку). 
Посадові особи відділу розслідування очолюють комісію з розслідування вказаних нещасних випадків. Розслідування проводиться протягом
трьох робочих днів з моменту її утворення (п. 14 Порядку).
10. Звернення роботодавця стосовно надання територіальним управлінням письмового погодження на продовження терміну розслідування нещасного випадку (п. 14 Порядку) реєструються у відділі персоналу, юридичного забезпечення та діловодства і після розгляду начальником територіального управління або його заступником з відповідною резолюцією одразу ж спрямовується до відділу розслідування для виконання. 
Підставою для надання роботодавцеві письмового погодження на продовження терміну розслідування є:
• виникнення потреби у проведенні лабораторних досліджень, експертизи, випробувань для встановлення обставин і причин настання нещасного випадку;
• відсутність відомостей про обставини і причини катастрофи, аварії чи події (пригоди) на транспорті, що призвела до настання нещасного випадку, а також осіб, які допустили порушення. 
Письмова відповідь роботодавцеві надається протягом доби з часу реєстрації звернення в територіальному управлінні. Територіальне управління може надати письмове погодження на продовження строку розслідування і з інших підстав у разі необхідності з’ясування об’єктивних обставин та причин настання нещасного випадку. 
Територіальне управління за результатами розгляду звернення роботодавця може погодити продовження строку розслідування (до усунення підстав, з яких було погоджено його продовження ).
Відповідь готується відділом розслідування та реєструється у відділі персоналу, юридичного забезпечення та діловодства і надсилається роботодавцеві поштою або видається йому чи уповноваженому представникові під підпис у відділі розслідування. Відділ розслідування веде облік виданих роботодавцям письмових погоджень або відмов на продовження терміну розслідування нещасного випадку. 
11. Після надходження до територіального управління від лікувально-профілактичного закладу на паперовому носії екстреного повідомлення
про звернення потерпілого з посиланням на нещасний випадок на виробництві за формою згідно з додатком 1 до Порядку або від станції швидкої медичної допомоги письмового повідомлення про нещасний випадок на виробництві вони реєструються у спеціальному журналі, який знаходиться у відділі розслідування, та спрямовуються до відповідних державних інспекцій за напрямом нагляду для здійснення ними контролю за своєчасністю та об’єктивністю проведення роботодавцем розслідування нещасного випадку, підготовкою матеріалів розслідування, веденням обліку нещасних випадків, вжиттям заходів до усунення причин нещасних випадків (п. 33 Порядку).
У разі якщо до територіального управління не надійшли від роботодавця протягом п’яти робочих днів з часу настання нещасного випадку матеріали розслідування (акти за формою Н-5 та Н-1 у разі визнання випадку таким, що пов’язаний з виробництвом) або повідомлення (про випадки, що підлягають спеціальному розслідуванню), такі нещасні випадки можна розглядати як приховані.
Згідно з п. 34 Порядку посадові особи державних інспекцій нагляду у разі приховування факту настання нещасного випадку приймають рішення щодо видачі роботодавцеві припису за формою Н-9 згідно із зразком (додаток 10 до Порядку), а також розглядають питання щодо притягнення роботодавця до адміністративної відповідальності (ч. З ст. 41 КУпАП).
12. Примірники затверджених актів за формою Н-5 і Н-1, надіслані роботодавцем до територіального управління (п. 19 Порядку), реєструються у відділі персоналу, юридичного забезпечення та діловодства і з відповідною резолюцією начальника територіального управління або його заступника спрямовуються безпосередньо або через відділ розслідування до державних інспекцій за напрямом нагляду для здійснення ними контролю за своєчасністю та об’єктивністю проведення розслідування, підготовкою матеріалів розслідування, веденням обліку нещасних випадків, вжиттям заходів до  усунення причин нещасних випадків (п. 33 Порядку). Акти підлягають обліку в державних інспекціях у журналі (додаток 7 до Порядку).
13. Посадові особи державних інспекцій нагляду перевіряють затверджені роботодавцем акти за формою Н-5 і Н -1 і, у разі незгоди з висновками про обставини і причини настання нещасного випадку, приймають рішення щодо видачі роботодавцеві припису за формою Н-9. 
14. Реєстрація приписів за формою Н-9 здійснюється у відділі розслідування. Після складання припису та перед видачею його роботодавцеві
текст припису надається на погодження начальнику відділу розслідування. Посадова особа територіального управління, яка видала припис за формою Н-9, здійснює контроль за видачею роботодавцем у п’ятиденний строк наказу про вжиття зазначених у приписі заходів та притягненням до відповідальності працівників, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці.
15. Посадові особи територіального управління в установленому порядку притягують до адміністративної відповідальності роботодавців за:
• несвоєчасність та необ’єктивність проведення розслідування нещасних випадків, невжиття заходів до усунення причин їх настання (п. 33 Порядку, ч. 2 ст. 41 КУпАП); 
• невиконання у встановлений термін приписів за формою Н-9 ( п. 33 Порядку).

СПЕЦІАЛЬНЕ РОЗСЛІДУВАННЯ

1. Оригінал повідомлення про нещасний випадок зі смертельним наслідком з резолюцією начальника територіального управління або його заступника залишається у відділі розслідування для формування електронного повідомлення і його подальшої передачі до Держгірпром-
нагляду України (п. 37 Порядку) та організації спеціального розслідування нещасного випадку.
2. Підготовку проекту наказу з утворення спеціальної комісії виконує відповідна державна інспекція нагляду, посадовій особі якої доручається
очолити комісію з розслідування нещасного випадку. 
Кандидатура голови спеціальної комісії вноситься до наказу за погодженням з начальником відділу розслідування або за його пропозицією.
3. Спеціальна комісія повинна бути утворена протягом доби з часу надходження повідомлення про нещасний випадок від роботодавця і отримання погодження (письмового підтвердження) з органів, представники яких повинні входити до її складу згідно з п. 38 Порядку. До зазначених органів направляються факсом і поштою звернення територіального управління щодо надання письмового підтвердження участі у спеціальному розслідуванні, із зазначенням прізвища, ім’я та по батькові, посади та місця роботи члена комісії. 
4. Склад комісії, залежно від того, який випадок розслідується, визначено Порядком:
• п. 13 — випадок, що стався з фізичною особою— підприємцем чи особою, яка забезпечує себе роботою самостійно та не застрахована у Пенсійному фонді України;
• п. 23 — факт настання нещасного випадку встановлено рішенням суду; 
• п. 36 - нещасні випадки зі смертельними наслідками, групові нещасні випадки, які сталися одночасно з двома і більше працівниками, випадки смерті працівників на підприємстві, випадки  зникнення працівників під час виконання трудових (посадових) обов’язків, нещасні випадки, що спричинили тяжкі наслідки, утому числі з можливою інвалідністю потерпілого.
5. Накази про утворення спеціальної комісії, про подовження строку спеціального розслідування. про внесення змін до складу комісії після погодження надаються на підпис начальнику територіального управління (п. 38 Порядку).
Підписані начальником територіального управління накази реєструються у відділі розслідування, де зберігається примірник з підписами посадових осіб, які його погоджували.
6. Голова спеціальної комісії письмово інформує потерпілого, членів його сім’ї або уповноважену  особу, яка представляє його інтереси, про
їхні права і запрошує до співпраці ( п. 38 Порядку). 
7. Спеціальне розслідування нещасного випадку проводиться протягом 10 робочих днів. У разі потреби зазначений строк може бути продовжений наказом начальника територіального управління Наказ видається на підставі службової записки голови комісії, в якій має бути викладено обґрунтування необхідності такого продовження (п. 41 Порядку). Наказ про продовження має бути зареєстрований і підписаний наступним днем після останнього дня дії попереднього наказу.
8. Спеціальна комісія зобов'язана виконати заходи, що зазначені у п. 42 Порядку. 
9. На вимогу потерпілого або членів його сім’ї чи уповноваженої особи, яка представляє його інтереси, голова спеціальної комісії зобов’язаний
ознайомити їх з матеріалами спеціального розслідування (п. 47 Порядку). Зустріч із зазначеними особами має бути оформлена протоколом.
Протокол зустрічі долучається до матеріалів спеціального розслідування (п. 50 Порядку). 
10. Акти за формою Н-5 і Н-1 складаються з урахуванням вимог відповідно до додатків 3 і 4 до Порядку.
11. Голова комісії зобов'язаний забезпечити наявність у матеріалах спеціального розслідування документів та їх копій, перелік яких зазначений у пп. 50, 51 Порядку (додаток 16).
12. Акти за формою Н-5 і Н-1 підписуються головою і всіма членами спеціальної комісії протягом п’яти днів після оформлення матеріалів спеціального розслідування, перелік яких зазначений  у пп. 50, 51 Порядку.
13. Керівник територіального управління, який утворив спеціальну комісію, розглядає і затверджує акти за формою Н-5 і Н-1 протягом доби після надходження матеріалів спеціального розслідування (п. 49 Порядку).
14. Матеріали спеціального розслідування надаються на затвердження після їх погодження начальником державної інспекції нагляду, посадовими особами відділу розслідування, відділу персоналу, юридичного забезпечення та діловодства, заступником начальника територіального управління відповідно до розподілу обов'язків. 
До зброшурованої, пронумерованої і скріпленої печаткою роботодавця справи з матеріалами розслідування додається титульний лист територіального управління. Узагальнений перелік матеріалів спеціального розслідування наведено у Додатку.
15. Відділ розслідування здійснює контроль за виконанням роботодавцем п. 52 Порядку, а саме:
• надсиланням у п'ятиденний строк після затвердження акта за формою Н-5 копій матеріалів спеціального розслідування до органів досудового розслідування і прокуратури за місцем нещасного випадку та до інших органів, представники яких брали участь у спеціальному розслідуванні, а також надсиланням примірника затвердженого акта за формою Н-5 разом з примірником затвердженого акта за формою Н -1 (у разі коли нещасний випадок буде визнаним таким, що пов'язаний з виробництвом) потерпілому, членам його сім’ї або уповноваженій особі, яка за довіреністю представляє його інтереси; 
• видачею наказу про вжиття запропонованих спеціальною комісією заходів (роботодавець повідомляє у письмовій формі про виконання заходів), а також притягненням згідно із законодавством до відповідальності працівників, які допустили порушення вимог законодавства про охорону праці, посадових інструкцій, інших актів підприємства з цих питань та наданням наказу до матеріалів спеціального розслідування; 
• наданням органам, які брали участь у проведенні розслідування, у письмовій формі повідомлення про вжиття запропонованих заходів.
У разі невиконання роботодавцем вищезазначених вимог територіальне управління в установленому порядку приймає рішення щодо притягнення його до відповідальності.
16. За результатом аналізу матеріалів спеціального розслідування відділ розслідування надає до відділу організації державного нагляду пропозиції щодо включення до графіка планових перевірок підприємств тих, де мали місце нещасні випадки зі смертельними наслідками, групові, тяжкі, а також пропозиції до плану роботи територіального управління.
17. Відділ розслідування на підставі висновку спеціальної комісії, зазначеного в акті за формою Н-5, готує і направляє подання до прокуратури та (або) роботодавця щодо притягнення до відповідальності осіб, дії або бездіяльність яких призвели до настання нещасного випадку. 
18. Посадові особи відділу розслідування надають державним інспекціям нагляду територіального управління консультативно-методичну допомогу під час проведення спеціального розслідування нещасних випадків.

ДОДАТОК

МАТЕРІАЛИ СПЕЦІАЛЬНОГО РОЗСЛІДУВАННЯ НЕЩАСНОГО ВИПАДКУ ВІДПОВІДНО ДО ВИМОГ
ПОРЯДКУ ПРОВЕДЕННЯ РОЗСЛІДУВАННЯ ТА ВЕДЕННЯ ОБЛІКУ НЕЩАСНИХ ВИПАДКІВ,
ПРОФЕСІЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ І АВАРІЙ НА ВИРОБНИЦТВІ, ЗАТВЕРДЖЕНОГО
ПОСТАНОВОЮ КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 30.11.2011 № 1232

1. Інформаційні дані щодо роботи комісії
1.1. Первинні
1.1.1. Повідомлення до територіального органу Держгірпромнагляду про нещасний випадок (додаток 2 до Порядку); довідка з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ) суб’єкта господарювання, який залучив потерпілого. 
1.1.2. Наказ територіального органу Держгірпромнагляду про утворення комісії зі спеціального розслідування нещасного випадку; наказ про продовження розслідування (за наявності). 
1.1.3. Лист-запит до лікарняного закладу про отримання медичного висновку про характер і ступінь тяжкості травм (до підрозділу ГУМ ВС України — висновку судово-медичної експертизи про причину смерті) та наявність алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння потерпілого.
1.2. Проміжні
1.2.1. Протоколи рішення комісії про розподіл функцій між членами комісії, протокол зустрічі голови комісії (члена комісії) з уповноваженим членом сім’ї або уповноваженою особою, яка представляє інтереси потерпілого (лист про співпрацю членам сім’ї потерпілого).
1.2.2. Лист-запит про отримання висновків або матеріалів від компетентних органів; матеріали
попередніх розслідувань (у разі якщо смерть потерпілого не настала одразу або повторне розслідування);
матеріали щодо утворення та висновки експертної комісії (за наявності).
1.2.3. Установчі документи підприємства, працівником якого є потерпілий (свідоцтва про реєстрацію, в тому числі у Фонді; ліцензії, дозволи, пов’язані з виконуваними видами робіт тощо). 
1.3. Заключні
1.3.1. Акт спеціального розслідування нещасного випадку за формою Н-5 (додаток 3); окрема (особиста) думка члена комісії (за наявності).
1.3.2. Акт за формою Н-1 (додаток 4) - у разі нещасного випадку, пов’язаного з виробництвом, додатково акт за формою Т-1 (додаток 9) — тільки для особи, яка здійснювала керування транспортним засобом у разі події на транспорті.
1.3.3. Перелік матеріалів спеціального розслідування; лист на розсилку матеріалів: копії матеріалів надсилаються підрозділу ГУ МВС України (прокуратурі) (за місцем настання нещасного випадку); Держгірпромнагляду та Фондові (за місцезнаходженням підприємства), а також іншим органам, представники яких брали участь у розслідуванні, акти за формою Н-5 (Н-1) потерпілому або особі, яка за довіреністю представляє його інтереси; інформація про порушення кримінальної справи у зв’язку із нещасним випадком (за наявності).
2. Інформаційні дані про об’єкт нещасного випадку
2.1. Первинні
2.1.1. Підстава для виконання робіт на об’єкті, де стався нещасний випадок: договір; наказ або розпорядження; наряд-допуск, дозвільні документи на виконувані види робіт (акт, акт-допуск, ордер, дозвіл, згода тощо); накази щодо організації робіт та визначення відповідальних осіб на об’єкті, де стався нещасний випадок; проектно-технологічна, експлуатаційна або інша документація, що стосується організації виробництва на об’єкті, де стався нещасний випадок. 
2.1.2. Дані про режим роботи на об’єкті, де стався нещасний випадок ( наказ, розпорядження, витяг з правил внутрішнього трудового розпорядку підприємства або внутрішньоб’ектового режиму ). 
2.1.3. Дані про перевірку технічного стану засобів виробництва та засобів захисту, причетних до нещасного випадку (технічний звіт; акти або протоколи; паспорт або формуляр; журнали; картки тощо).
2.2. Проміжні
2.2.1. Документи про перевірку (акт, припис, розпорядження) та протоколи про адміністративне правопорушення, видані посадовими особами контролюючих органів до настання нещасного випадку (за наявності). 
2.2.2. Документи про перевірку (акт, припис тощо) та протоколи про адміністративне правопорушення, видані роботодавцеві посадовими особами Держгірп ром нагляду підчас розслідування нещасного випадку (за наявності).
2.2.3. Витяг із нормативно-правових актів з охорони праці, експлуатаційних, проектно-технологічних та інших документів, вимоги яких були порушені; наказ роботодавця про притягнення до відповідальності працівників, які допустили порушення нормативних документів (за наявності).
2.3. Заключні
2.3.1. Протокол огляду місця, де стався нещасний випадок (додаток 11).
2.3.2. Ескіз місця, де стався нещасний випадок (додаток 12); плани, схеми, фотознімки місця події та засобів виробництва, причетних до нещасного випадку.
2.3.3. Висновки компетентних органів (експертної комісії) щодо умов та засобів виробництва, причетних до нещасного випадку (див. п. 1.2.2); відомості про збитки, заподіяні аварією, що сталася (додаток 19) або матеріальної шкоди, заподіяної внаслідок настання нещасного випадку (за наявності).
3. Інформаційні дані про кожний суб’єкт нещасного випадку (потерпілого)
3.1. Первинні
3.1.1. Документи, що вказують на трудові відносини між роботодавцем та потерпілим (трудовий договір, контракт, трудова угода тощо); наказ про прийняття на роботу; особиста картка; довідка про сімейний стан; дані (наприклад, посвідчення) про первинне професійне (фахове) навчання; витяг з трудової книжки тощо.
3.1.2. Витяг з Журналів реєстрації вступного інструктажу та інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (вступний; первинний, цільовий або останній повторний інструктажі). 
3.1.3. Протокол про перевірку знань з питань охорони праці щодо безпечного ведення робіт або експлуатації засобів виробництва з підвищеною небезпекою, причетних до події. 
3.2. Проміжні
3.2.1. Пояснювальні записки, протоколи опитування потерпілої особи, свідків та осіб, причетних до нещасного випадку (додаток 13).
3.2.2. Матеріали, що надані контролюючим органом (наприклад, слідчим відділом підрозділу ГУ МВС України) (див. п.1.2.2).
3.2.3. Довідка про надання потерпілому або його сім’ї матеріальної допомоги. 
3.3. Заключні
3.3.1. Медичний висновок лікарняного закладу про характер і ступінь тяжкості травм (висновку судово-медичної експертизи про причину смерті) та наявність алкогольного, токсичного чи наркотичного сп’яніння потерпілого (див. п. 1.1.3); акт гістологічних досліджень трупа потерпілого (за потреби).
3.3.2. Первинна медична документація; дані (заключний акт, медична довідка) про проходження первинного та останнього періодичного медичного огляду потерпілого (для працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки). 
3.3.3. Медичний висновок щодо встановлення зв’язку погіршення стану здоров’я працівника з впливом на нього небезпечних, шкідливих виробничих чинників, психоемоційних причин або протипоказань за станом здоров’я виконувати роботу (видається лікувально-профілактичним закладом за місцем лікування або обстеження потерпілого у формі рішення лікарсько-експертної комісії); медичний  висновок лікарсько-експертної комісії спеціалізованого профпатологічного лікувально-профілактичного закладу про наявність (відсутність) у нього професійного захворювання (додаток 16);
результати вимірів санітарно-гігієнічних досліджень чинників виробничого середовища і трудового процесу (результати атестації робочого місця за умовами праці) (за потреби).
 


 





Категорія: Розслідування нещасних випадків | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2056 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.