Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 18.10.2019
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.228.21.186· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Література з питань охорони праці [337]
Література з питань пожежної безпеки [169]
Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( [295]
Література з ЦО, ЦЗ, БЖД [153]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 20
Гостей: 20
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Підручники та інша література » Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки (

Статистика пожеж та їх наслідків в Україні за І квартал 2012 року / Інформаційно-аналітична довідка про виникнення НС в Україні у І кварталі
[ ] 24.05.2012, 21:32
Статистика пожеж та їх наслідків в Україні за І квартал 2012 року

Статистика пожеж та їх наслідків в Україні за І квартал 2012 року
Довідка про пожежі та наслідки від них в населених пунктах та на об’єктах суб’єктів господарювання за 3 місяці 2012 року у порівнянні з аналогічним періодом 2011 р.


Інформаційно-аналітична довідка про виникнення НС в Україні у І кварталі 2012 року

Огляд статистики

Протягом І кварталу 2012 року в Україні зареєстровано 55 надзвичайних ситуацій. Відповідно до Національного класифікатора надзвичайних ситуацій ДК 019:2010 їх розподілено на:
техногенного характеру - 40; природного характеру - 12; соціального характеру - 3.
Унаслідок цих надзвичайних ситуацій загинуло 120 осіб (з них 33 дитини) та 150 - постраждало (з них 72 дитини).
За масштабами надзвичайні ситуації розподілено на:
державного рівня - 1; регіонального рівня - 5; місцевого рівня - 26; об'єктового рівня - 23.
Порівняно з аналогічним періодом 2011 року, загальна кількість надзвичайних ситуацій зменшилася на 17%. На 4% збільшилась кількість загиблих, причому більшість з них зареєстровано внаслідок НС, пов'язаних із пожежами у житлових будинках. Кількість постраждалих збільшилася за рахунок НС регіонального рівня у м. Макіївці Донецької області, в якій постраждало 53 особи (табл. 1)

За видами переважали НC унаслідок пожеж та вибухів, аварій на автомобільному транспорті, отруєнь та інфекційних захворювань людей ( рис. 1).

НС державного рівня виникла внаслідок припинення централізованого водопостачання міста Євпаторія (порушено нормальні умови життєдіяльності понад 61 тис. мешканців міста).
НС регіонального рівня сталися внаслідок:
руйнування житлового будинку у м. Макіївка Донецької області по вул. Макарова, 79 (евакуйовано 80 осіб (з них 53 постраждало), сума завданих збитків близько 7,7 млн. гривень);
вибуху на шахті "Північна" ДП "Дзержинськвугілля" у м. Дзержинську Донецької області (загинуло 7 гірників та 3 - постраждало);
пожежі у житловому будинку у с. Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області (загинуло 7 дітей та 1 особу госпіталізовано);
вибуху метано-повітряної суміші у виробці під час несанкціонованого видобутку вугілля у місті Єнакієвому Донецької області (загинуло 6 осіб);
складних метеорологічних явищ, пов'язаних з сильним хвилюванням моря (6 балів) на чорноморському узбережжі АР Крим, що призвело до руйнувань набережних, пляжів, берегових та берегоукріплювальних споруд у мм. Ялта, Алупка, Алушта, смт Місхор, Симеїз, Гурзуф, Массандра, Партеніт (понад 16 млн. гривень збитків).
У територіальному розрізі найбільшу кількість НС у І кварталі 2012 року зафіксовано у Донецькій області (11 НС). У Львівській області сталося 6 НС, в АР Крим та в Одеській області - по 5 НС. 4 НС зареєстровано у Луганській та Херсонській областях. У Житомирській, Запорізькій та Харківській областях у І кварталі виникло по 3 НС. По дві НС сталося у Дніпропетровській, Київській, Миколаївській, Полтавській та Чернігівській областях. У м. Києві, Рівненській та Сумській областях зареєстровано по 1 НС ( рис. 2).

Найбільшу кількість загиблих та постраждалих зареєстровано у Донецькій області (32 та 64 особи відповідно).

 Надзвичайні ситуації природного характеру

Протягом І кварталу 2012 року виникло 12 НС природного характеру, що на 45 % менше, ніж у І кварталі 2011 року. Зменшення кількості надзвичайних ситуацій відбулося через відсутність у звітному періоді НС, пов'язаних із інфекційними захворюваннями людей, яких у І кварталі 2011 року було зареєстровано 5 випадків. Також зменшилася кількість НС, пов'язаних з отруєнням людей.
Як і у І кварталі 2011 року, переважна кількість НС, які виникли у І кварталі 2012 року, належить до медико-біологічних НС, пов'язаних із отруєнням людей чадним газом.
За видами НС природного характеру розподілено на такі:
пов'язані з отруєнням людей - 67 %;
гідрологічні - 17 %;
метеорологічні - 8 %
пов'язані з пожежами в природних екосистемах - 8 %.
За масштабами НС природного характеру віднесено до:
регіонального рівня - 1;
місцевого рівня - 6;
об'єктового рівня - 5.
Унаслідок НС природного характеру в І кварталі 2012 року загинуло 17 осіб (з них 1 дитина) та постраждала - 31 особа (з них 5 дітей). Порівняно з І кварталом 2011 року кількість людей, які загинули, зменшилася на 37 %, а кількість постраждалих - у 2 рази.
За попередніми розрахунками в І кварталі 2012 року через надзвичайні ситуації природного характеру завдано збитків на суму близько 17 млн. грн., що майже в 4 рази більше від аналогічного періоду 2011 року. Треба зазначити, що збитки лише від однієї ситуації регіонального рівня (гідрологічна, АР Крим) склали 16,2 млн. грн.
Протягом звітного періоду через несприятливі погодні умови виникли 2 гідрологічні НС. Одна з них набула регіонального рівня, і пов'язана із сильним хвилюванням моря, внаслідок чого відбулося руйнування набережних, пошкодження берегоукріплювальних споруд та порушення електропостачання у окремих населених пунктах південного узбережжя Криму. Інша НС пов'язана із підняттям рівня Азовського моря, що призвело до перемиття автодороги та порушення транспортного сполучення між узбережними населеними пунктами Генічеського району Херсонській області.
У третій декаді січня сильні тривалі морози спричинили виникнення надзвичайної ситуації місцевого рівня у АР Крим, Миколаївській та Херсонській областях, що призвело до пошкодження та загибелі посівів сільськогосподарських культур, бруньок кісточкових культур та виноградних лоз.
Протягом кварталу виникло 8 медико-біологічних НС, і всі вони пов'язані з отруєнням людей чадним та побутовим газом, що в 2,3 рази менше показників 2011 року. Основною причиною виникнення медико-біологічних НС у І кварталі 2011 року було порушення правил експлуатації опалювального обладнання.

 Надзвичайні ситуації техногенного характеру

Протягом І кварталу 2012 року зареєстровано 40 надзвичайних ситуацій техногенного характеру, що на 2 % менше ніж у І кварталі 2011 року, коли виникла 41 НС.
В 2012 році внаслідок цих HC загинула 101 особа (з них 32 дітей) та постраждало - 117 (з них 67 дітей), що перевищує аналогічні показники І кварталу минулого року на 30% та 75% відповідно.
За масштабами HC техногенного характеру, які сталися протягом звітного періоду, розподілено на:
державного рівня - 1;
регіонального рівня - 4;
місцевого рівня - 20;
об'єктового рівня - 15.
За видами найбільше НС виникало внаслідок пожеж і вибухів (27 випадків) - близько 70% загальної кількості НС техногенного характеру. По 4 НС зареєстровано унаслідок катастроф на транспорті та раптового руйнування будівель і споруд, 3 НС виникли на системах життєзабезпечення та по одній НС сталося внаслідок наявності у навколишньому середовищі шкідливих речовин понад ГДК і аварій із викидом (загрозою викиду) небезпечних хімічних речовин.
Особливістю І кварталу 2012 року є відсутність НС на електроенергетичних системах.
Як і минулого року, у І кварталі 2012 року зафіксовано зменшення кількості НС за всіма видами НС техногенного характеру, окрім НС унаслідок пожеж (вибухів).
Територіально найбільше НС техногенного характеру в аналізований проміжок часу виникло в Донецькій області - 10 НС.
За орієнтовними розрахунками матеріальні збитки внаслідок НС техногенного характеру перевищили 11,2 млн. гривень.
Протягом І кварталу поточного року зареєстровано 4 НС на транспорті, що вдвічі менше ніж у минулому році. Унаслідок цих НС загинуло 15 (з них 2 дітей) та постраждало 32 осіб (з них 7 дітей).
Головною причиною виникнення НС на транспорті було порушення водіями вимог Правил дорожнього руху.
Найбільш резонансними були НС які сталися:
у Рівненські області, де загинули 10 осіб внаслідок НС, пов'язаної із зіткненням мікроавтобусу "Volkswagen-Д" з вантажним автомобілем "Renault" поблизу с. Вересневе Рівненського району;
у Львівській області, де постраждали 25 пасажирів рейсового автобуса внаслідок НС, пов'язаної із дорожньо-транспортною пригодою поблизу с. Руда Кам'янка-Бузького району.
У І кварталі 2012 року зареєстровано 27 НС унаслідок пожеж та вибухів, що на 12,5 % більше, ніж за аналогічний період минулого року. У цих НС загинула 81 особа (з них 30 дітей) та постраждало - 24 (з них 3 дітей).
Переважна більшість НС унаслідок пожеж та вибухів (83 % або 22 НС) сталася в будівлях та спорудах житлового призначення переважно через порушення правил пожежної безпеки. Серед них найбільш трагічною за своїми наслідками була НС регіонального рівня у с. Кінецьпіль Первомайського району Миколаївської області, де внаслідок пожежі у приватному двоповерховому житловому будинку загинуло 7 дітей та 1 особу госпіталізовано.
Через пожежі та вибухи у гірничих виробках у І кварталі 2012 року сталося 5 НС. Здебільшого причинами виникнення цих НС було порушення правил проведення підземних робіт та незадовільний технічний стан виробничого середовища. Найбільш резонансними серед цих НС стали дві надзвичайні ситуації регіонального рівня, а саме:
НС на шахті "Північна" ДП "Дзержинськвугілля" у м. Дзержинську Донецької області, де внаслідок вибуху метано-повітряної суміші загинуло 7 гірників та 3 - постраждало;
НС у місті Єнакієвому Донецької області, де під час несанкціонованого видобутку вугілля на незареєстрованій копальні стався вибух метано-повітряної суміші, внаслідок якого загинуло 6 осіб.
Протягом І кварталу 2012 року зареєстровано 4 НС унаслідок раптового руйнування будівель і споруд, а саме
руйнування даху загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів у с. Барвинівка Новоград-Волинського району;
обрушення породи при проведенні робіт з перекріплення виробки на шахті ім. В.І. Чапаєва у м. Шахтарську на горизонті 600 м, у результаті чого загинуло 2 гірника;
руйнування наплавного (понтонного) мосту на річці Десна на автодорозі місцевого значення Новгород-Сіверський - Бирине у Чернігівській області;
руйнування житлового будинку у м. Макіївка Донецької області (евакуйовано 80 осіб (з них 53 постраждало), сума завданих збитків близько 7,7 млн. гривень).
У І кварталі 2012 року зареєстровано одну НС, яка трапилась унаслідок наявності в підземних водах шкідливих речовин понад ГДК. Зазначену НС зареєстровано у м. Горлівка, де на території звалища ДП "Горлівський хімічний завод" встановлено, що вміст токсичних органічних сполук у ґрунті та підземних водах перевищує допустимі значення за вмістом фенолів у 17-5300 разів, за вмістом хлорбензолу - у 14-1045 разів. Потрапляння органічних сполук у підземні води сталося внаслідок зносу протифільтраційного екрану з подальшою втратою ізоляції.
Одну НС унаслідок аварії з викиданням (загрозою викидання), утворенням і розповсюдженням НХР зареєстровано в Іллічівському районі м. Маріуполя, де у котельні теплосилового цеху металургійного комбінату ім. Ілліча внаслідок раптового відключення електропостачання сталася зупинка димовсмоктувача котельної. В результаті цього доменний газ потрапив до котельної, що призвело до отруєння 11 працівників комбінату, з яких 3 загинуло, а 8 - госпіталізовано з отруєнням різних ступенів важкості.
У І кварталі 2012 року зареєстровано 3 НС на системах життєзабезпечення. що є одним з найменших показників за часів незалежності України (виключенням є 2004 рік, коли у І кварталі було зареєстровано лише одну НС цього виду).
Найбільшого резонансу набула НС державного рівня, яка сталася у м. Євпаторії на Чоботарському магістральному водогоні діаметром 1000 мм, де на ділянці Ліснівка - Євпаторія виявлено чисельні пориви водогону, а також пошкоджено засувку діаметром 300 мм. Внаслідок аварії припинялося централізоване водопостачання міста Євпаторія, через що на період понад 3 доби було порушено нормальні умови життєдіяльності близько 61,3 тис. мешканців міста.
Ще дві НС на системах життєзабезпечення зареєстровано у м. Дніпрорудному Запорізькі області (внаслідок пориву водоводу припинялося централізоване водопостачання міста - 19,5 тис. мешканців) та м. Феодосії АР Крим (внаслідок вибуху деаератора на газовій котельні без теплопостачання на понад 3 доби залишилось 29 багатоповерхових житлових будинків, загальноосвітня школа №9 та дитячий садок №36).
Тривалий період низьких температур узимку 2012 року та незадовільний технічний стан водо-, тепломереж стали причиною збільшення кількості аварій у системах водо- та теплопостачання.

 НС соціального характеру

Протягом І кварталу 2012 року зареєстровано 3 НС соціального характеру, що відповідає минулорічним показникам. Внаслідок цих НС загинуло 2 особи та 2 постраждало.
Зазначені НС виникали у Одеській (до пошуків зниклого спелеолога у м. Одеса залучено 56 осіб та 7 од. техніки), Херсонській (до пошуків двох рибалок в Азовському морі залучено 143 особи та 15 од. техніки) та Харківській (де внаслідок збройного нападу з метою заволодіння зброєю на вартове приміщення військової частини в/ч А-1451 Міністерства оборони України загинуло 2 особи та 2 - отримали поранення) областях.
 Висновки

У І кварталі 2012 року, порівняно з аналогічним періодом минулого року, зареєстровано зменшення загальної кількості НС (на 17 %). На 4 % збільшилася кількість осіб, які загинули в НС, а кількість постраждалих - на 17%. На 45% зменшилася кількість надзвичайних ситуацій природного характеру.
Протягом І кварталу 2012 року зареєстровано 40 надзвичайних ситуацій техногенного характеру. Особливістю І кварталу 2012 року є відсутність НС у електроенергетичних системах та зменшення кількості НС техногенного характеру за усіма видами, крім НС унаслідок пожеж (вибухів).
Загальна кількість надзвичайних ситуацій, які виникли у І кварталі 2012 року знаходиться в межах прогнозованих значень і є меншою від середньої кількості НС, що виникають у першому кварталі.
З огляду на вплив надзвичайних ситуацій на безпеку життєдіяльності та об'єктів господарювання найбільш складними були ситуації в АР Крим, Донецькій, Львівській, Миколаївській та Херсонській областях.

Джерело: МНС України
Вы собрались посетить Италию. Увидеть огромное количество объектов мирового наследия — исторических памятников (в Пизе Пизанскую башню, в Риме Пантеон и Коллизией) и произведений искусства (в Милане фреску работы Леонардо да Винчи "Тайная вечеря" и театр "Ла-Скала"). Отведать блюда национальной кухни и т.д. Тогда Вам необходимо запомнить номера телефонов Итальянских экстренных служб:
    112 Экстренные вызовы
    113 Полиция — любые чрезвычайные ситуации
    114 Государственная горячая линия — чрезвычайные ситуации с участием детей (особенно различные формы насилия)
    115 Пожарная охрана
    118 Скорая медицинская помощь
здесь как и у нас звонки по номерам  экстренных служб бесплатны

Категорія: Статті з питань охорони праці та пожежної безпеки ( | Додав: ohranatruda | Теги: статистика пожеж, статистика пожеж та їх наслідків, статистика
Переглядів: 3399 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2019
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 924

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.