Охорона праці та пожежна безпека в Україні

П`ятниця, 15.11.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 3.145.39.52· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [183]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 16
Гостей: 16
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Пожежна безпека » Нормативно-правові акти з пожежної безпеки

Типове положення про пожежно-технічну комісію НАПБ Б.02.003-2009
[ ] 30.07.2009, 13:09

НАПБ Б.02.003-2009
Типове положення про пожежно-технічну комісію
Затверджено Наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 20 травня 2009 року № 347 Про затвердження Типового положення про пожежно-технічну комісію, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 липня 2009 р. за № 658/16674
Замінює: наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 11.02.2004 №  70 "Про затвердження Положення про добровільні пожежні дружини (команди) та Типового положення про пожежно-технічну комісію"

Пожежно-технічні комісії можуть створюватися відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" на підприємствах (у тому числі сільськогосподарських), в установах та організаціях (далі - підприємства) незалежно від форм власності з кількістю працівників 50 і більше осіб, а на об'єктах із високим ступенем прийнятного ризику - незалежно від кількості працівників.
 Метою створення ПТК є попередження пожеж і посилення протипожежного захисту підприємств, залучення до цієї роботи інженерно-технічних працівників, службовців, інших працівників.
У виняткових випадках (за погодженням з місцевими органами державного пожежного нагляду і державного нагляду за охороною праці) функції ПТК може виконувати комісія з охорони праці.
На об'єктах із високим ступенем прийнятного ризику, промислових підприємствах (металургійних, машинобудівних, хімічних та інших), крім загальнооб'єктової, можуть створюватися цехові ПТК.
ПТК створюється за рішенням трудового колективу підприємства. На підставі цього рішення наказом керівника підприємства затверджується персональний склад ПТК та порядок її роботи.
ПТК в своїй діяльності повинна взаємодіяти і підтримувати постійні зв'язки з місцевим органом ДПН, профспілковими організаціями, комісією та службою з питань охорони праці підприємства.


НАПБ Б.02.003-2009 Типове положення про пожежно-технічну комісію.

МІНІСТЕРСТВО УКРАЇНИ З ПИТАНЬ НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
ТА У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ
ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Н А К А З

20.05.2009 N 347

 Зареєстровано в Міністерстві  юстиції України  20 липня 2009 р.  за N 658/16674
 

Про затвердження Типового положення про пожежно-технічну комісію

 Відповідно до статті 5 Закону України "Про пожежну безпеку"

Н А К А З У Ю:


 1. Затвердити Типове положення про пожежно-технічну комісію, що додається.

 2. Начальникам головних управлінь Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі встановити контроль за створенням і організацією роботи пожежно-технічних комісій.

 3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 11.02.2004 N 70 "Про затвердження Положення про добровільні пожежні дружини (команди) та Типового положення про пожежно-технічну комісію", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 19.02.2004 за N 221/8820.

 4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра Третьякова В.М.

 5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

 Міністр                                                                          В.Шандра
 

 ЗАТВЕРДЖЕНО
 Наказ МНС
 20.05.2009 N 347

 Зареєстровано в Міністерстві
 юстиції України
 20 липня 2009 р.
 за N 658/16674
 

 ТИПОВЕ ПОЛОЖЕННЯ
 про пожежно-технічну комісію
 

 1. Загальні положення

 1.1. Пожежно-технічні комісії (далі - ПТК) можуть створюватися відповідно до Закону України "Про пожежну безпеку" на підприємствах (у тому числі сільськогосподарських), в установах та організаціях (далі - підприємства) незалежно від форм власності з кількістю працівників 50 і більше осіб, а на об'єктах із високим ступенем прийнятного ризику - незалежно від кількості працівників.
 Метою створення ПТК є попередження пожеж і посилення протипожежного захисту підприємств, залучення до цієї роботи інженерно-технічних працівників, службовців, інших працівників.

 1.2. У виняткових випадках (за погодженням з місцевими органами державного пожежного нагляду (далі - ДПН) і державного нагляду за охороною праці) функції ПТК може виконувати комісія з охорони праці.

 1.3. На об'єктах із високим ступенем прийнятного ризику, промислових підприємствах (металургійних, машинобудівних, хімічних та інших), крім загальнооб'єктової, можуть створюватися цехові ПТК.

 1.4. ПТК створюється за рішенням трудового колективу підприємства. На підставі цього рішення наказом керівника підприємства затверджується персональний склад ПТК та порядок її роботи.
 На підставі цього Типового положення розробляється Положення про ПТК підприємства, яке затверджується його керівником та погоджується з місцевим органом ДПН.

 1.5. ПТК у своїй діяльності керується нормативно-правовими актами з питань пожежної безпеки, а також Положенням про ПТК підприємства.
 ПТК в своїй діяльності повинна взаємодіяти і підтримувати постійні зв'язки з місцевим органом ДПН, профспілковими організаціями, комісією та службою з питань охорони праці підприємства.

 2. Основні завдання та напрями роботи ПТК

 2.1. На ПТК покладаються такі основні завдання:
 2.1.1. Сприяння адміністрації підприємства у проведенні пожежно-профілактичної роботи та здійсненні контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки, а також приписів і постанов органів ДПН.
 2.1.2. Участь при прийнятті рішень щодо комплексних заходів для забезпечення пожежної безпеки, впровадження досягнень науки, техніки та позитивного досвіду в протипожежному захисті підприємства і використання коштів на їх реалізацію, а також внесення питань з пожежної безпеки до колективного договору (угоди).
 2.1.3. Підготовка на підставі аналізу стану пожежної безпеки пропозицій (рекомендацій) адміністрації підприємства (органу самоврядування трудового колективу) щодо удосконалення протипожежного захисту.
 2.1.4. Проведення серед працівників підприємства масової роз'яснювальної роботи та пропаганди заходів щодо забезпечення пожежної і техногенної безпеки. Проведення занять з евакуації робітників та службовців під час гасіння умовної пожежі або надзвичайної ситуації.
 2.1.5. Здійснення контролю за впровадженням на підприємстві пожежної техніки та протипожежного устаткування, що застосовуються для запобігання пожежам та для їх гасіння, із наявністю сертифікатів відповідності.
 Брати участь у перевірках працівниками ДПН новобудов, об'єктів і приміщень, де проводиться реконструкція або технічне переоснащення, з метою виявлення порушень пожежної і техногенної безпеки.

 2.2. ПТК з метою виконання покладених на неї завдань здійснює свою роботу за такими напрямами:
 2.2.1. Щокварталу проводить протипожежне обстеження усіх виробничих будівель, споруд, складів, лабораторій та інших приміщень підприємства з метою виявлення недоліків у технологічних процесах, роботі агрегатів, установок, в електрогосподарстві, опалювальних системах, у вентиляції, несправностей у системах протипожежного захисту, водопостачання, зв'язку, порушень в утриманні та використанні пожежної техніки, обладнання та інвентарю з оформленням акта про здійснення пожежно-технічного обстеження (додаток). Зазначений акт затверджується керівником підприємства, його копія надсилається до місцевого органу ДПН.
 Під час обстеження ПТК перевіряє дотримання протипожежних вимог, стандартів, норм, правил, виконання приписів і постанов органів державного пожежного нагляду.
 У разі виявлення невиконання раніше запропонованих заходів голова ПТК повинен надати (письмово) адміністрації підприємства пропозиції щодо притягнення винних осіб до дисциплінарної відповідальності.
 За результатами перевірок ПТК визначає шляхи, способи та терміни усунення виявлених порушень і несправностей.
 2.2.2. Вносить пропозиції щодо протипожежного стану підприємства на обговорення адміністрації підприємства, на виробничих нарадах, зборах трудового колективу та громадських організацій. Пропонує адміністрації підприємства проект комплексу заходів з усунення наявних недоліків.
 2.2.3. Бере участь у розробці з адміністрацією підприємства положень, правил, інструкцій, інших локальних нормативних актів з питань пожежної і техногенної безпеки, що діють у межах підприємства і є обов'язковими до виконання, та у здійсненні контролю за їх додержанням.
 2.2.4. Надає допомогу адміністрації підприємства в організації навчання працівників правилам пожежної безпеки та діям на випадок пожежі, а також у пропаганді протипожежних заходів (шляхом організації відповідних оглядів, конкурсів, семінарів, навчань, лекцій тощо).
 2.2.5. Подає пропозиції щодо розроблення адміністрацією комплексних заходів забезпечення пожежної безпеки на підприємстві та про обов'язкове внесення цих питань у колективні договори (угоди).
 2.2.6. Бере участь у службовому розслідуванні причин пожеж та розробці необхідних заходів щодо запобігання їм.
 2.2.7. Сприяє впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки, прогресивних пожежобезпечних технологій, сучасних автоматичних засобів виявлення та гасіння пожеж, використанню для їх попередження виробничої автоматики.
 2.2.8. Готує пропозиції щодо проведення раціоналізаторської і винахідницької роботи, спрямованої на посилення протипожежного і техногенного захисту підприємства.
 2.2.9. Щокварталу перевіряє боєздатність добровільної пожежної дружини, здійснює контроль за справністю та цільовим використанням пожежної техніки та пожежно-технічного озброєння.

 2.3. Керівник підприємства може доручати ПТК проведення інших заходів, пов'язаних із забезпеченням пожежної і техногенної безпеки підприємства.

 3. Склад та порядок роботи ПТК. 
Форми заохочення її членів

 3.1. До складу ПТК входять інженерно-технічні працівники, діяльність яких пов'язана з організацією та проведенням технологічних процесів, експлуатацією та обслуговуванням електроустановок, систем водопостачання, зв'язку, виробничої автоматики, автоматичного протипожежного захисту тощо, а також керівники штатних або добровільних протипожежних формувань і фахівці з пожежної безпеки підприємства, уповноважені трудовим колективом з питань охорони праці, представники профспілок.

 3.2. Голова ПТК, заступник голови та секретар ПТК обираються на її засіданні.
 На посаду голови ПТК обирається головний інженер або один із заступників керівника підприємства, установи та організації, а на посаду секретаря - фахівець підприємства з питань пожежної безпеки.

 3.3. ПТК здійснює свою діяльність на підставі планів, що розробляються на квартал або півріччя і затверджуються головою ПТК.

 3.4. ПТК проводить засідання щокварталу.
 Рішення ПТК оформлюються протоколами і впроваджуються наказами керівника.

 3.5. ПТК щороку звітує про проведену нею роботу на загальних зборах (конференціях) трудового колективу.

 3.6. У разі залучення до протипожежних обстежень та перевірок, проведення навчання або інших протипожежних заходів члени ПТК звільняються від основної роботи зі збереженням за ними середньомісячного заробітку.

 3.7. За наявності цехових ПТК загальнооб'єктова ПТК керує їх діяльністю, узагальнює запропоновані ними протипожежні заходи, вирішує питання поліпшення протипожежного стану підприємства в цілому і розробляє заходи щодо попередження пожеж на всіх пожежонебезпечних ділянках технологічних процесів виробництва.

 3.8. За сумлінне виконання покладених обов'язків, безпосередній внесок у поліпшення протипожежного стану підприємства членам ПТК надаються матеріальні та моральні заохочення згідно із законодавством, які застосовуються на підприємстві.

 Начальник Держпожбезпеки генерал-лейтенант  служби цивільного захисту                                                    Е.М.Улинець
 

 Додаток
 до Типового положення
 про пожежно-технічну комісію

 ЗАТВЕРДЖУЮ
 (керівник підприємства)
 

 АКТ
 про здійснення пожежно-технічного обстеження
 

 Комісія _______________________________________________________________________________________________________
                                                                          (найменування підприємства)

 у складі ______________________________________________________________________________________________________
                                                                          (посади, прізвища та ініціали)

 у період з ____________________________________________________________________________________________ 20__ року
 
провела протипожежне обстеження ________________________________________________________________________________
 
_______________________________________________________________________________________________________________
                                                            (підприємство або структурні підрозділи, які перевірялися)

 Комісія встановила:

 1. Протипожежні заходи, що не виконані відповідно до акта попереднього обстеження:



 3. Запропоновані заходи щодо осіб, винних у невиконанні протипожежних вимог:
______________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________

 4. Контроль за виконанням протипожежних заходів покладається на  ______________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________ ______________________________________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________________________________

 5. Вжиті заходи щодо винних осіб:
 ______________________________________________________________________________________________________________
 ______________________________________________________________________________________________________________
 ______________________________________________________________________________________________________________

 "___" ____________ 20__ року

 ____________________________
        (підписи членів ПТК)

 Начальник Держпожбезпеки  генерал-лейтенант  служби цивільного захисту                          Е.М.Улинець






Категорія: Нормативно-правові акти з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda | Теги: ПТК, Типове положення про пожежно-техніч
Переглядів: 6185 | Завантажень: 2 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 989

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.