Кодекс цивільного захисту України регулює відносини, пов’язані із захистом населення, територій, навколишнього природного середовища та майна від надзвичайних ситуацій, реагуванням на них, функціонуванням єдиної державної системи цивільного захисту, та визначає повноваження органів державної влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, права та обов’язки громадян України, іноземців та осіб без громадянства, підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності. вступить в дію з 1 липня 2013 року
Науково-практичний коментар ст.ст. 41, 41-1, 41-2, 41-3, 42 Гл. 5 Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров'я населення Кодекс України про адміністративні правопорушення
Джерело: Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний
коментар / Р. А. Калюжний, А. Т. Комзюк, О. О. Погрібний та ін.; - К. :
Всеукраїнська асоціація видавців "Правова єдність", 2008. - 781 с.
Зміст
Глава 5 Адміністративні правопорушення в галузі охорони праці і здоров'я населення Стаття 41. Порушення вимог законодавства про працю та про охорону праці Стаття 41-1. Ухилення від участі в переговорах щодо укладення, зміни або доповнення колективного договору, угоди Стаття 41-2. Порушення чи невиконання колективного договору, угоди Стаття 41-3. Ненадання інформації для ведення колективних переговорів і
здійснення контролю за виконанням колективних договорів, угод
Стаття 42. Порушення санітарно-гігієнічних і санітарно-протиепідемічних правил і норм
Науково-практичний коментар ст.ст. 93, 94, 95, 95-1, 96, 103-2 Глава 8 "Адміністративні правопорушення в промисловості, будівництві та у сфері використання паливно-енергетичних ресурсів" Кодексу України про адміністративні правопорушення
Джерело: Кодекс України про адміністративні правопорушення : Науково-практичний
коментар / Р. А. Калюжний, А. Т. Комзюк, О. О. Погрібний та ін.; - К. :
Всеукраїнська асоціація видавців "Правова єдність", 2008. - 781 с.
Зміст
Стаття 93. Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів з безпечного ведення робіт у галузях промисловості Стаття 94. Порушення вимог законодавчих та інших нормативних актів
про зберігання, використання та облік вибухових матеріалів у галузях
промисловості Стаття 95. Порушення правил і норм ядерної та радіаційної безпеки Стаття 95-1. Порушення вимог нормативно-правових актів щодо технічної
експлуатації електричних станцій і мереж, енергетичного обладнання Стаття 96. Недодержання державних стандартів, норм і правил під час проектування і будівництва Стаття 103-2. Пошкодження газопроводів при провадженні робіт
Науково-практичний коментар ст.ст. 188-4, 188-6, 188-8, 188-11, 188-16, 188-24 Глави 15 "Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління" Кодексу України про адміністративні правопорушення
Джерело: Кодекс України про адміністративні правопорушення :
Науково-практичний коментар / Р. А. Калюжний, А. Т. Комзюк, О. О.
Погрібний та ін.; - К. : Всеукраїнська асоціація видавців "Правова
єдність", 2008. - 781 с.
Зміст
Глава 15 Адміністративні правопорушення, що посягають на встановлений порядок управління Стаття 188-4. Невиконання законних вимог органів спеціально
уповноваженого центрального органу виконавчої влади з нагляду за
охороною праці Стаття 188-6. Невиконання законних вимог посадових осіб органів
спеціально уповноваженого органу виконавчої влади з державного нагляду
за додержанням законодавства про працю або створення перешкод для
діяльності цих органів Стаття 188-8. Невиконання приписів та постанов посадових осіб органів державного пожежного нагляду Стаття 188-11. Невиконання постанов, розпоряджень, приписів, висновків, а
так само інших законних вимог посадових осіб органів, установ і
закладів державної санітарно-епідеміологічної служби Стаття 188-16. Невиконання законних вимог посадових осіб спеціально
уповноваженого центрального органу виконавчої влади, до компетенції
якого віднесено питання захисту населення і територій від надзвичайних
ситуацій техногенного та природного характеру Стаття 188-24. Перешкоджання уповноваженим особам органів Фонду
соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та
професійних захворювань України у здійсненні перевірок
Науково-практичний коментар статей 77, 77-1 Глава 7 "Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи, використання природних ресурсів, охорони пам'яток історії та культури" та статті 175 Глави 14 "Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку" Кодексу України про адміністративні правопорушення
Джерело: Кодекс України про адміністративні правопорушення :
Науково-практичний коментар / Р. А. Калюжний, А. Т. Комзюк, О. О.
Погрібний та ін.; - К. : Всеукраїнська асоціація видавців "Правова
єдність", 2008. - 781 с.
Зміст
Глава 7 Адміністративні правопорушення в галузі охорони природи,
використання природних ресурсів, охорони пам'яток історії та культури Стаття 77. Порушення вимог пожежної безпеки в лісах Стаття 77-1. Самовільне випалювання рослинності або її залишків Глава 14 Адміністративні правопорушення, що посягають на громадський порядок і громадську безпеку Стаття 175. Порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки
Науково-практичний коментар ст.165-4 Гл. 12 "Адміністративні
правопорушення в галузі торгівлі, громадського харчування, сфері послуг,
в галузі фінансів і підприємницькій діяльності" Кодексу України про
адміністративні правопорушення
Джерело: Кодекс України про адміністративні правопорушення :
Науково-практичний коментар / Р. А. Калюжний, А. Т. Комзюк, О. О.
Погрібний та ін.; - К. : Всеукраїнська асоціація видавців "Правова
єдність", 2008. - 781 с.
Зміст
Глава 12 Адміністративні правопорушення в галузі торгівлі, громадського
харчування, сфері послуг, в галузі фінансів і підприємницькій діяльності
Стаття 165-4. Порушення законодавства про загальнообов'язкове державне
соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та
професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності
Розділ X ЗЛОЧИНИ ПРОТИ БЕЗПЕКИ ВИРОБНИЦТВА Науково-практичний коментар Кримінального кодексу України // За ред.М.І. Мельника, М.І. Хавронюка
Стаття 271. Порушення вимог законодавства про охорону праці Стаття 272. Порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою Стаття 273. Порушення правил безпеки на вибухонебезпечних підприємствах або у вибухонебезпечних цехах Стаття 274. Порушення правил ядерної або радіаційної безпеки Стаття 275. Порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної’експлуатації будівель і споруд
Раздел X
ПРЕСТУПЛЕНИЯ ПРОТИВ БЕЗОПАСНОСТИ ПРОИЗВОДСТВА Уголовный кодекс Украины. Комментарий // Под редакцией Ю.А. Кармазина и Е.Л. Стрельцова.
Статья 271. Нарушение требований законодательства об охране труда Статья 272. Нарушение правил безопасности
при выполнении работ с
повышенной опасностью Статья 273. Нарушение правил безопасности на
взрывоопасных предприятиях или
во взрывоопасных цехах Статья 274. Нарушение правил ядерной или
радиационной безопасности Статья 275. Нарушение правил, касающихся
безопасного использования
промышленной продукции или
безопасной эксплуатации зданий
и сооружений
Трудовое законодательство является важнейшей составной частью системы законодательства Украины, оно состоит из многочисленных нормативных актов различных уровней — как законодательных, так и подзаконных. Своеобразие метода правового регулирования трудовых отношений проявляется и в широком договорном регулировании социально-экономических отношений, возникающих при организации труда и создании надлежащих условий труда и быта. Такие отношения имеют множество особенностей на отраслевом и региональном уровнях, где действуют соглашения по социально-экономическим вопросам, а также на производственном уровне, где принимаются коллективные договоры. Эти акты не только способствуют реализации основных тру довых прав и свобод, но и позволяют учесть интересы конкретных коллективов трудящихся.
В системе нормативных актов, регулирующих трудовые отношения, главным, безусловно, является Кодекс Законов о труде. Он закладывает основы реализации конституционных положений о правах и свободах человека в области труда, устанавливает гарантии трудовых прав в области рабочего времени и времени отдыха, охраны труда и создания безопасных условий труда, охраны заработной платы, определяет особенности правового регулирования для отдельных категорий трудящихся (несовершеннолетние, женщины, инвалиды и др.). Роль его в регулировании трудовых отношений трудно переоценить, равно как и невозможно допустить, чтобы Кодекс не выполнял свое основное назначение - быть основой системы регулирования отношений в сфере труда. Комментируемый Кодекс был принят более тридцати лет назад, и за эти годы в него были внесены многочисленные изменения и дополнения. Нельзя сказать, что он в полной мере соответствует современным требованиям, поскольку создавался в совершенно иных социально-экономических условиях Демократизация управления экономикой, появление новых форм собственности вызвали к жизни новые принципы правового регулирования трудовых отношении, что и обусловливает необходимость разработки и принятия нового Трудового кодекса. В нем должны органично сочетаться рыночные способы управления экономикой и гарантии реализации основных трудовых прав граждан. При подготовке Комментария авторский коллектив учитывал, чтоцроцесс обновления трудового законодательства продолжается, и стремился учесть его развитие в изложенном материале.
Авторский коллектив Комментария признателен администрации университета и всем тем, кто в той или иной форме способствовал подготовке данного издания. Выражаем надежду, что Комментарий окажется полезным как специалистам, так и широкому кругу читателей.
Нормативный материал приведен по состоянию на 10 июля 2001 года.
Кодекс адміністративного судочинства України Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 35-36, N 37, ст.446
Кодекс адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства. Завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. 2. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження. 3. У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Науково-практичний коментар Господарського кодексу України
Редакційна колегія: Г.Л. Знаменський, Д.Х. Липницький, В.К. Мамутов (голова редколегії), І.Г. Побірченко, Д.М. Притика, В.В. Хахулін, Ю.С. Шемшученко, В.С. Щербина, О.І. Ющик / Офіційний текст Кодексу та інших нормативно-правових актів наводиться станом на 1 січня 2004 р.
Господарський кодекс України встановлює відповідно до Конституції України правові основи господарської діяльності (господарювання), яка базується на різноманітності суб'єктів господарювання різних форм власності. Господарський кодекс України має на меті забезпечити зростання ділової активності суб'єктів господарювання, розвиток підприємництва і на цій основі підвищення ефективності суспільного виробництва, його соціальну спрямованість відповідно до вимог Конституції України, утвердити суспільний господарський порядок в економічній системі України, сприяти гармонізації її з іншими економічними системами.
Господарський кодекс України встановлює відповідно до Конституції України правові основи господарської діяльності (господарювання), яка базується на різноманітності суб’єктів господарювання різних форм власності.
Господарський кодекс України має на меті забезпечити зростання ділової активності суб’єктів господарювання, розвиток підприємництва і на цій основі підвищення ефективності суспільного виробництва, його соціальну спрямованість відповідно до вимог Конституції України, утвердити суспільний господарський порядок в економічній системі України, сприяти гармонізації її з іншими економічними системами.
Кримінальний кодекс України має своїм завданням правове забезпечення охорони прав і свобод людини і громадянина, власності, громадського порядку та громадської безпеки, довкілля, конституційного устрою України від злочинних посягань, забезпечення миру і безпеки людства, а також запобігання злочинам.