Затверджені Наказом Міністерства внутрішніх справ України 05 листопада 2018 року № 879 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 27 листопада 2018 р. за № 1346/32798
Ці Правила визначають загальні вимоги до організації техногенної безпеки на підприємствах, в установах, організаціях та на небезпечних територіях і є обов'язковими для виконання керівниками, посадовими особами і працівниками міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування (далі - органи влади), фізичними особами - підприємцями, власниками, керівниками (далі - суб'єкти господарювання) та працівниками підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності.
Із введенням в дію цих Правил втратив чинність, наказ Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 15 серпня 2007 року N 557 "Про затвердження Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 03 вересня 2007 року за № 1006/14273.
Вимоги щодо утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту
Затверджені Наказом Міністерства внутрішніх справ України 09 липня 2018 року № 579 /
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 30 липня 2018 р. за № 879/32331
Цими Вимогами внормовано питання утримання та експлуатації захисних споруд цивільного захисту.
Ці Вимоги призначені для використання міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними адміністраціями, органами місцевого самоврядування, суб’єктами господарювання - балансоутримувачами захисних споруд.
Норми цих Вимог не поширюються на захисні споруди, які входять до складу запасних пунктів управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій, а також споруди, призначені для укриття особового складу військових підрозділів Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів військових формувань.
Фонд захисних споруд складається із захисних споруд (сховищ та протирадіаційних укриттів), зокрема швидкоспоруджуваних, споруд подвійного призначення та найпростіших укриттів і є основним засобом колективного захисту населення.
Положення про організацію оповіщення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та зв'язку у сфері цивільного захисту
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2017 р. № 733
Це Положення визначає порядок організації оповіщення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, органів управління і сил цивільного захисту та населення про загрозу виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій, їх подальшого інформування з метою вжиття заходів безпеки, забезпечення зв'язком органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій та ліквідації їх наслідків, а також забезпечення функціонування апаратури і технічних засобів оповіщення та технічних засобів телекомунікацій.
Дія цього Положення поширюється на центральні і місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, операторів телекомунікацій, телерадіокомпанії, а також підприємства, установи, організації незалежно від форми власності і господарювання.
Затверджена Наказом Міністерства внутрішніх справ України 10 липня 2017 року N 579 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 01 серпня 2017 р. за N 938/30806
Методика установлює загальні вимоги до розроблення документів щодо планування заходів з евакуації населення та матеріальних і культурних цінностей із зон надзвичайних ситуацій.
Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання
Затверджено Наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.04.2017 року № 325 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 травня 2017 р. за № 626/30494
З метою організації заходів цивільного захисту суб’єктом господарювання, віднесеним до відповідної категорії цивільного захисту, його керівником утворюється підрозділ з питань цивільного захисту, який є самостійним структурним підрозділом суб’єкта господарювання, а у випадках, передбачених Кодексом цивільного захисту України призначається особа з питань цивільного захисту.
Підрозділ з питань цивільного захисту підпорядкований та підзвітний безпосередньо керівникові суб’єкта господарювання. У разі якщо суб’єкт господарювання перебуває у сфері управління центрального органу виконавчої влади, районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської, селищної, сільської рад, підрозділ з питань цивільного захисту суб’єкта господарювання також підзвітний цим органам.
Підрозділ з питань цивільного захисту є об’єктовим постійно діючим органом управління цивільного захисту, до повноважень якого належать питання організації, здійснення та контролю заходів цивільного захисту.
Розробник: Український науково-дослідний інститут цивільного захисту (УкрНДІЦЗ) / Затверджено наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 30.12.2015 р. № 338 / Набрання чинності з першого числа місяця, що настає через 90 днів з дня їх опублікування в офіційному друкованому виданні Міністерства "Інформаційний бюлетень Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України" / на заміну ДБН А.3.1-9-2000 / Чинність від 2017-02-01
Дані Норми встановлюють вимоги і умови визначення експлуатаційної придатності закінчених будівництвом захисних споруд цивільного захисту сховищ, протирадіаційних укриттів. Норми поширюються на окремо розташовані або вбудовані в будівлі захисні споруди цивільного захисту (далі - захисні споруди).Норми не поширюються на швидкоспоруджувані захисні споруди цивільного захисту та на процедуру прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом захисних споруд.
Порядок проведення евакуації у разі загрози виникнення або виникнення надзвичайних ситуацій
Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2013 р. N 841, із змінами, внесеними згідно з постановою
Кабінету Міністрів України від 30.11.2016 р. N 905
Порядок визначає механізм здійснення організованого вивезення (виведення) населення із зон можливого впливу наслідків надзвичайної ситуації або надзвичайної ситуації і розміщення його поза зонами дії вражаючих факторів джерел надзвичайної ситуації у разі виникнення безпосередньої загрози життю та заподіяння шкоди здоров'ю населення, а також заходів з евакуації матеріальних і культурних цінностей, якщо виникає загроза їх пошкодження або знищення.
Документ включає Перелік матеріальних і культурних цінностей, що перебувають у державній власності та потребують евакуації у разі збройних конфліктів
Порядок проведення планових (позапланових) перевірок щодо додержання суб'єктом господарювання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки
Затверджений Наказом Міністерства внутрішніх справ України 02 листопада 2015 року № 1337 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 листопада 2015 р. за № 1467/27912
Цей Порядок визначає основні вимоги щодо організації та здійснення державного нагляду (контролю) посадовими особами Державної служби України з надзвичайних ситуацій та посадовими особами головних управлінь (управлінь) ДСНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, районах у містах, містах обласного та республіканського значення за додержанням і виконанням суб'єктами господарювання, міністерствами, іншими центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування та підприємствами, установами і організаціями, що належать до сфери їх управління, вимог законодавства з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
Временные рекомендации по приспособлению подвальных помещений существующих зданий и сооружений под усиленные укрытия
Год: 1984 / Формат: pdf
Настоящие Рекомендация содержат данные для предварительной оценки пригодности подвальных помещений х приспособлению под усиленные укрытия, обеспечивающие защиту населения от поражающих факторов ядерного взрыва, изложение способов определения несущей способности конструктивных элементов подвальных помещений и методов их усиления. В Рекомендациях приведены методики расчета несущей способности элементов усиления подвальных помещений и определения защитных характеристик ограждающих конструкций от ионизирующих излучений и высоких температур, а также методика определения эффективности приспособления подвальных помещений под усиленные укрытия.
Сборники плакатов: "Чрезвычайные ситуации природного характера", "Чрезвычайные ситуации техногенного характера","Аварийно-спасательные и другие неотложные работы", "Пожарная безопасность", "Средства индивидуальной защиты".
Разрешение: 2895х2060 / Кол-во плакатов: 46 / Размер архива: 375 мб / Формат: pdf