Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 22.05.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.92.173.9· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [249]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [138]
Розслідування нещасних випадків [94]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
Виконання функціональних обов'язків з охорони праці не може бути кримінал...


Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » інші документи

Бойові дії — поважна причина для вiдсутності працiвника на робочому мiсцi (Лист Держгірпромнагляду ід 29.01.2015 № 500/0/8-02/6/15)
[ ] 14.03.2015, 15:23

Бойові дії — поважна причина для вiдсутності працiвника на робочому мiсцi

Лист Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України від 29.01.2015 № 500/0/8-02/6/15


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
29 січня 2015 року № 500/0/8-02/6/15

Стаття 43 Конституцiї України гарантує кожному право на належнi, безпечнi i здоровi умови працi.

Вiдповiдно до ст. 153 Кодексу законiв про працю  (далi — КЗпП), умови працi на робочому мiсцi, безпеки технологiчних процесiв, машин, механiзмiв, устаткування та iнших засобiв виробництва, стан засобiв колективного та iндивiдуального захисту, що використовуються працiвником, а також санiтарно-побутовi умови повиннi вiдповiдати вимогам нормативних актiв з охорони працi.

Власник або уповноважений ним орган не вправi вимагати вiд працiвника виконання роботи, поєднаної з явною небезпекою для життя, а також в умовах, що не вiдповiдають законодавству про охорону працi.

Працiвник має право вiдмовитися вiд дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуацiя, небезпечна для його життя чи здоров’я або людей, якi його оточують, i навколишнє середовище.

Частина друга ст. 6 Закону України «Про охорону працi» також гарантує працiвниковi право на вiдмову вiд дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуацiя, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, якi його оточують, або для виробничого середовища чи довкiлля.

Джерелами (носiями) небезпеки можуть бути як природнi процеси та явища, елементи техногенного середовища, так i людськi дiї, що криють у собi загрозу небезпеки.

Факт наявностi такої ситуацiї за необхiдностi пiдтверджується спецiалiстами з охорони працi пiдприємства за участю представника профспiлки, членом якої вiн є, або уповноваженої працiвниками особи з питань охорони працi (якщо професiйна спiлка на пiдприємствi не створювалася), а також страхового експерта з охорони працi (частина 2 ст. 6 Закону України «Про охорону працi» ).

Конвенцiя № 155 про безпеку й гiгiєну працi та виробниче середовище (далi — Конвенцiя), яка застосовується до всiх працiвникiв охоплених галузей економiчної дiяльностi, вiдповiдно до ст. 13 гарантує працiвнику, який залишив робочу ситуацiю, яку вiн мав достатнi пiдстави вважати такою, що становить безпосередню й серйозну небезпеку для його життя або здоров’я, захист вiд неправомiрних наслiдкiв згiдно з нацiональними умовами та практикою.

Згiдно з пунктом «f» ст. 19 Конвенцiї працiвник без зволiкання повiдомляє своєму безпосередньому начальнику про будь-яку ситуацiю, яку вiн має достатнi пiдстави вважати такою, що становить безпосередню й серйозну небезпеку для його життя або здоров’я, доти, доки роботодавець не вжив заходiв для її усунення, якщо необхiдно, роботодавець не може вимагати, щоб працiвники повернулися до робочої ситуацiї у випадках, коли зберiгається пряма й серйозна небезпека для життя чи здоров’я.

Факт невиходу працiвника на роботу без дозволу роботодавця оформлюється як прогул, згiдно з вимогами п. 4 ст. 40 КЗпП, у разi прогулу (в тому числi й за вiдсутностi на роботi бiльше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин трудовий договiр iз працiвником може бути розiрвано.

Законодавство не визначає перелiку небезпечних для життя та здоров’я виробничих обставин, наявнiсть яких надає працiвнику право вiдмовитись вiд дорученої роботи, що в подальшому не призведе до застосування роботодавцем вимог п. 4 ст. 40 КЗпП.

Разом з тим судова практика визнає поважними причинами вiдсутнiсть працiвника на робочому мiсцi внаслiдок ведення бойових дiй у зонi проведення антитерористичної операцiї (ухвала апеляцiйного суду Запорiзької областi вiд 16 грудня 2014 р., рiшення Костянтинiвського мiськрайонного суду Донецької областi вiд 16 грудня 2014 р.).

У своєму листi вiд 08.07.2014 № 7302/3/14-14/13  Мiнiстерство соцiальної полiтики України зазначило про неможливiсть звiльнення працiвникiв за п. 4 частини першої ст. 40 Кодексу законiв про працю України на пiдставi «прогул», у разi невиходу на роботу працiвника у зв’язку з перемiщенням iз районiв антитерористичної операцiї, або тi, якi залишаються у таких районах пiд час проведення антитерористичної операцiї i не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я.

Зазначене, вiдповiдно до листа, обумовлено необхiднiстю збереження життя i здоров’я таких працiвникiв та їх сiмей вважається як вiдсутнiсть на роботi з поважних причин.

Заступник Голови Держгiрпромнагляду                                                                                                                 С. Дунас


МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
08 липня 2014 року № 7302/3/14-14/13

 

Про збереження місця роботи працівників, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції або залишаються у таких районах

З метою недопущення звiльнення власником або уповноваженим ним органом пiдприємства, установи, органiзацiї громадян, якi перемiщуються з районiв проведення антитерористичної операцiї або залишаються у таких районах, Мiнсоцполiтики звертає увагу на наступне.

Працiвники, якi не виходять на роботу у зв’язку з перемiщенням iз районiв проведення антитерористичної операцiї, або тi, якi залишаються у таких районах пiд час проведення антитерористичної операцiї i не мають змоги виходити на роботу у зв’язку з небезпекою для життя та здоров’я, не можуть бути звiльненi за пунктом 4 частини першої статтi 40 Кодексу законiв про працю України на пiдставi «прогул».

Зазначене обумовлено необхiднiстю збереження життя i здоров’я таких працiвникiв та їх сiмей i вважається як вiдсутнiсть на роботi з поважних причин. У такому випадку за працiвниками зберiгаються робоче мiсце та посада.

Разом з тим пропонуємо рекомендувати роботодавцям за необхiдностi надавати працiвникам на їх прохання оплачуванi вiдпустки, вiдпустки без збереження заробiтної плати, що надаються працiвникам в обов’язковому порядку, та вiдпустки без збереження заробiтної плати, якi надаються за угодою сторiн у порядку, визначеному законодавством.

Мiнiстр                                                                                                           Л. Денiсова


 

Категорія: інші документи | Додав: ohranatruda
Переглядів: 488 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 794

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.