Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 21.05.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.80.97.221· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [249]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [138]
Розслідування нещасних випадків [94]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
Виконання функціональних обов'язків з охорони праці не може бути кримінал...


Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 28
Гостей: 28
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Цікаве та прикольне

"Граната в десять тисяч тонн" (Порт Техас-Сіті, США, 1947)
[ ] 27.10.2014, 13:23

 "Граната в десять тисяч тонн" (Порт Техас-Сіті, США, 1947)

Природа влаштована дуже цікаво: одна і та ж речовина в різних умовах може бути і благом, і сущим пеклом. Здавалося б, селітра - просте і абсолютно безпечне добриво, яке фермери сиплють в землю мільйонами тонн. Але у той же час селітра може і нещадно вбивати, пожинаючи рясні врожаї людських життів. Саме так в 1947 році відбулося в американському порту Техас-Сіті, знищеному вибухом самої звичайної  селітри.

Об'єкт: вантажний пароплав «Гранкан», порт Техас-Сіті, штат Техас, США.

Судно «Гранкан» (Grandcamp) - вантажний пароплав, побудований в США, ходив під французьким прапором. При водотоннажності 10000 тонн пароплав мав довжину 135 метрів і ширину до 17,6 метрів. Його трюми глибиною 10,5 метрів і вміщували в себе 7176 реєстрових тонн вантажів.

Дата: 16 квітня 1947, 9.12 місцевого часу.

Жертви: понад 1500 осіб (з них 581 людина безпосередньо при вибуху).

Причини

При пильному розгляді аварій в голову приходить проста, і в чомусь навіть банальна думка: у техногенних катастроф не буває однієї чіткої і ясної причини. Будь-яка аварія - це завжди поєднання причин, причин самих різних і часом дивовижних. Так було і з катастрофою в порту Техас-Сіті.

Безпосередня причина пожежі та вибуху, що зруйнував місто, напрочуд банальна: незагашений недопалок. Самий звичайний недопалок, кинутий одним з вантажників, призвів до пожежі. Але недопалок - це лише вершина айсберга.

Головна причина - абсолютна некомпетентність у питанні поводження з небезпечним вантажем. Пароплав «Гранкан», як і ще кілька суден у порту Техас-Сіті, вантажилися аміачною селітрою - добривом, яке, однак, використовується і у виробництві пороху. Ніхто, включаючи портове начальство, начальника пожежної охорони міста і капітан з помічником, не знали, що селітра - вантаж вибухонебезпечний. Тому робітникам, було дозволено палити. А пожежні, які гасили займання на «Гранкане», робили це попросту неправильно.

Всього цього не сталося б, якби завод-виготовлювач селітри, розташований тут же, в Техас-Сіті, не порушив правил безпеки при упаковці небезпечного вантажу. Справа в тому, що аміачну селітру необхідно завантажувати в металеві ємності, але фабрика вибрала іншу тару, дешевшу і просту - паперові мішки на 50 кг.

Так що до трагедії призвела ціла низка порушень: фабрика неправильно спакувала селітру, адміністрація порту не знала про вибухонебезпечність вантажу, робочі курили там, де робити цього не можна, пожежні неправильно гасили палаючу селітру ... А в результаті - самий масштабний після війни хімічний вибух, і звання самої руйнівної техногенної катастрофи в історії США.Наслідки вибуху в порту Техас-Сіті

Хроніка подій

Трюми «Гранкана» вже п'яту добу заповнювалися сотнями мішків з аміачною селітрою. У 8:00 ранку 16 квітня в трюмі було виявлено загоряння, яке швидко переросло в серйозну пожежу. Однак занепокоєння це ні в кого не викликало, і навіть репортерові, прибулому дізнатися причину виникнення диму в порту, капітан безтурботно і з посмішкою говорив: «Приймаємо добриво - аміачну селітру. Чистий, нешкідливий вантаж. Вже повантажили дві тисячі триста тонн ... ».

Від гасіння пожежі водою відмовилися відразу, так як капітан не хотів зіпсувати вантаж (хоча насправді селітру необхідно було гасити дуже великою кількістю води), пожежа все посилювався, і прибулі на палаюче судно пожежні (у кількості 27 осіб, всього в Техас-Сіті було 50 пожежних) не могли впоратися з вогнем.

А в 9:00 12 хвилин прогримів вибух. «Гранкан» разом з капітаном і пожежними злетів у повітря і буквально розсипався на дрібні шматочки. Ударна хвиля жахливої ​​сили в одну мить зруйнувала всі портові споруди, склади і дома, повалила ліс нафтових вишок, буквально здуло в море з пірсу пожежні машини, зірвала з якоря кілька судів ...

Лише кілька  людей, які перебували в порту в момент вибуху, вижили. І деякі з них залишилися цілі просто якимось дивом.

На місці пароплава «Гранкан» оголилося дно. Здавалося, ніби вибух випарував не тільки судно, але і всю воду під ним. Але природа, як відомо, не терпить порожнечі, і в це місце ринула вода, що утворилася хвиля зірвала з якоря кілька пароплавів. На двох із них - «Вільсон Кіін» і «Хайфлайер» - спалахнули пожежі.

Проте вибух 2300 тонн селітри був тільки початком катастрофи.

Техас-Сіті був одним з центрів хімічної та нафтохімічної промисловості півдня США, він до країв був наповнений нафтою і продуктами її переробки, селітрою і багатьма іншими небезпечними хімічними речовинами. І все це спочатку піддалося удару потужної вибухової хвилі, а потім виявилося під шквалом розжарених обломків пароплава «Гранкан».

Вже через кілька хвилин після вибуху місто палало. То тут, то там спалахувала нафта, гриміли вибухи, місто обволокло їдким задушливим димом, який приховував від очей масштаби лиха. Люди вели нерівну боротбу з вогнем, влада Техас-Сіті запросила допомоги у сусідніх міст, і десятки пожежних машин з усіх кінців штату прибули в місто, намагаючись врятувати його від повного руйнування.

До півночі основні осередки загоряння були погашені і здавалося лихо минуло. Але в 1:00 10 хвилин 17 квітня нічне небо знову освітилося багряним полум'ям - це один за іншим вибухнули «Хайфлайер» і «Вільсон Кіін», навантажені селітрою і сіркою. Вибухи були слабші ранкового, але вони довершили справу «Гранкану» - ударна хвиля і палаючі частини суден викликали нові пожежі, ще сильніші й страшні.

Остання пожежа була погашена тільки через три дні після першого вибуху.

Наслідки

Кинутий у трюмі «Гранкан» недопалок привів до воістину катастрофічних наслідків. Руйнувань зазнали дві третини всього міста Техас-Сіті, а порт був повністю стертий з поверхні землі. З усіх промислових, хімічних і нафтопереробних підприємств міста вціліла тільки чверть, та й ті отримали серйозні пошкодження.

Вибух був такої сили, що скло вилетіло навіть у будинках, розташованих в 40 км від порту, а коливання грунту були зафіксовані Сейсмографічними станціями в тисячах кілометрів від зони вибуху. Ударна хвиля оглушила зграї чайок, і тисячі птахів замертво попадали в море. Загинули і рукотворні птиці - два невеликих спортивних літака, що літали над містом, були збиті ударною хвилею, і каменем звалилися в море.

Але куди красномовніше про силу вибуху говорять не руйнування, а багатотонні деталі пароплава (і завантажені в його трюм фрезерні верстати вагою в тонну кожен), знайдені в радіусі 3-х кілометрів від епіцентру. Так, одна з частин парової машини «Гранкан», що важила дві тонни, пролетіла по повітрю майже два кілометри, і знищила вантажівку, яка їхала в цей час по центральній площі міста.

При вибуху загинув 581 чоловік, а загальна кількість жертв катастрофи перевищує 1500, майже 7000 осіб отримали поранення тієї чи іншої ступені тяжкості. Сотні людей зникли безвісти, і ні живими, ні мертвими їх знайти не вдалося. Ще кілька людей, вражені катастрофою і загибеллю своїх рідних і близьких, втратили розум. А близько 15 000 жителів Техас-Сіті лишилися без житла.

Також пожежами та вибухами було знищено 362 вантажних вагони і понад 1100 автомобілів, причому 600 автомобілів перебували в порту і в безпосередній близькості від місця пригоди. Хвилею, що утворилася при вибуху, на пірс була викинута баржа довжиною 50 метрів - пролетівши близько 70 метрів, вона впала на дахи кількох десятків автомобілів, залишивши від них купу металу.

Катастрофа завдала серйозної шкоди, яка на той час становила близько 50 мільйонів доларів - за сьогоднішніми цінами це понад 520 000 000 доларів. Вибух в порту Техас-Сіті став першою техногенною катастрофою, за якою послідував колективний позов проти уряду США, проте це вже зовсім інша історія.


Зараз

Незважаючи на колосальні руйнування, місто Техас-Сіті  досить швидко відновили, а порт, буквально відбудували заново і він скоро почав знову приймати судна. Пояснюється це дуже просто: порт Техас-Сіті - один з найважливіших транспортних вузлів не тільки в США, але й у світі, і такої важливості транспортний центр просто не міг закритися назавжди.

Зараз місто живе мирним життям, а порт Техас-Сіті працює, і не просто працює, а займає 87-у сходинку в списку найбільших (по вантажообігу) портів у світі, і 14-й рядок серед портів США.

Схожі події

Історія знає чимало пожеж і вибухів на суднах, які стояли в порту, але з трагедією в Техас-Сіті можуть зрівнятися тільки дві катастрофи: вибух на французькому військовому транспорті «Монблан» 6 грудня 1917 року, і вибух радянського пароплава «Дальстрой» 24 липня 1946 .

«Монблан», навантажений 2500 тонн вибухівки, зіткнувся з іншим судном в гавані канадського міста Голіфакс, і в 9.06 місцевого часу прогримів вибух, що знищив більшу частину міста. У катастрофі загинуло понад 2000 чоловік. Зараз цей вибух вважається найпотужнішим хімічним вибухом доядерної епохи.

Пароплав «Дальстрой» злетів у повітря в порту Находки через підрив 400 тонн тротилу і декількох тисяч тонн амоналу (промислової вибухівки), що знаходилися в його трюмах. У результаті загинуло 105 осіб, а порт був повністю зруйнований. І протягом двох годин після вибуху йшов справжнісінький мазутовий дощ - це випадали 2000 тонн мазуту, піднятих вибухом в небо.

Категорія: Цікаве та прикольне | Додав: ohranatruda
Переглядів: 586 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 885

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.