Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 22.04.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.198.134.127· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [246]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [136]
Розслідування нещасних випадків [92]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 7
Гостей: 7
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Цікаве та прикольне

Звідки беруться віруси
[ ] 16.10.2012, 14:35

Звідки беруться віруси

Віруси - причина інфекційних захворювань і епідемій. Вони такі ж давні як життя. Їх називають причиною еволюції і «знаряддям бога», вони «створили» людину, але можуть і знищити її. Особливо якщо їх використовувати як зброю.

Виникнення

Віруси всюдисущі. Вони здатні виживати як в глибинах океану, так і на висоті пташиного польоту. Їм не перешкоджає ні висока, ні холодна температура. Для існування їм потрібно тільки одна умова - чуже життя. І це зовсім не обов'язково має бути людина або тварина, достатньо і однієї клітини, бактерії, або навіть іншого вірусу, де інфекційний агент зможе розмножуватися. Складно навіть уявити, скільки у світі існує невідомих людству вірусів. Невідомим залишається і їх походження. За однією з версій (гіпотеза коеволюції), віруси виникли зі складних комплексів білків і нуклеїнових кислот, в той момент, коли на Землі зародилося життя, тобто, коли з'явилися перші живі клітини. За іншою (гіпотеза втечі), спочатку це були фрагменти ДНК і РНК, які «відкололися» від генома крупнішого організму. Або ж, вони представляли собою дрібні клітини, паразитуючі в більших. При цьому жодна з вищеперелічених гіпотез незастосовна для всіх відомих людині вірусів. І все ж, виходячи зі складу деяких вірусних організмів, вчені припускають, що віруси - одні з найбільш найдавніших організмів, що зародилися на землі. Гіркий «жарт природи» - як тільки зародилося життя, з'явилася і смерть.

Головний двигун еволюції

І все ж, деякі вчені бачать у вірусі не бомбу уповільненої дії, а головний двигун еволюції. Згідно, так званої, «вірусологічної теорії еволюції», якби не віруси, тваринний світ так би й залишився на рівні одноклітинних. Заслуга їх у тому, що заражаючи один організм, скажімо, рослинний, вірус запозичує у нього гени і переносить його до наступних живих організмів при контакті. А останні вже пристосовують їх для власних цілей. Так, завдяки вірусним інфекціям, ссавці обзавелися тимчасовим органом плацентою, який забирає корисні речовини з материнського організму і передає плоду. Іншими словами, саме завдяки вірусам людина, багато ссавців і риби обзавелися можливістю дітонародження. За словами вчених, те, що було створено в природі і добре працювало, вже ніколи не зникне. Наприклад, ген гемоглобіну, який колись з'явився у динозаврів, передався за допомогою вірусів рослинам, комахам, тваринам і, нарешті, людині. І служить він зовсім різним цілям: у людини і тварин для переносу кисню, у рослин - це транспортний білок в коренях.
 

Ретровірус-знаряддя бога

Серед вірусів найбільш небезпечний для людини, так званий, ретровірус, який заражає переважно хребетних. Це єдиний вірус, який має здатність переносити свою інформацію з РНК на ДНК і назад. Віруючі вчені охрестили його «знаряддям Бога», оскільки саме ретровірус був головною діючою силою в «вірусної еволюції». За іронією долі, саме ретровірус є причиною багатьох хронічних, невиліковних і часто смертельних захворювань людини. Сумнозвісний ВІЛ - теж належить до цього роду організмів. Також до «заслуг» ретровірусів відносять і безліч випадків виникнення раку.

Гарячі точки планети

Незважаючи на те, що вірус, смертельний для людини, може з'явитися коли завгодно і де завгодно, на Землі є особливі області з «сприятливим» середовищем для його поширення. І нещодавно вченим вдалося скласти карту «гарячих точок» планети, де варто чекати появи нової «чуми». В основному, це зони з вологим тропічним кліматом: гирло річки Нігер в Африці, Південно-Східна Азія, Індостан. Ситуація може посилитися ще через те, що саме в цих районах фактично не практикується первинна індикація, ідентифікація вірусів і розробка будь-яких методів впливу на них.

Пандемія - танець смерті

Якщо людина завжди оточена смертельними вірусами, то, як тоді пояснити черговість епідемій? На думку вчених, причини пандемій можуть бути абсолютно різними: це мутуючий вірус, від якого імунітет людини не встиг виробити «захист», поява інфекції в суспільстві, довгий час від неї ізольованому. До речі, європейські колоністи часто ставали причиною масових захворювань серед корінного населення завойованих територій, оскільки виявилися більш стійкими до багатьох вірусів, ніж індіанці і Негроїди. Іншою незмінною причиною виникнення найбільших пандемій в історії людства є фізичні та кліматичні зміни. Так, горезвіснаій «чорній смерті» - бубонній і легеневій чумі, які скосили більшу частину населення середньовічної Європи (близько 60 мільйонів осіб) передували глобальні кліматичні катаклізми. В Європі, в результаті виверження Етни в 1333 році, погода відрізнялася теплотою і вогкістю. За кілька років до початку великого лиха по Франції та Німеччині пройшли сильні дощі і повені, що супроводжуються неврожаєм, нашестям сарани і мором худоби. Подібні екологічні умови створили сприятливу атмосферу для життєдіяльності небезпечного вірусу, а голод привів полчища гризунів - розповсюджувачів захворювання, поближче до оселі людей. Зрозуміло, подібні процеси не можуть не викликати побоювання у вірусологів. XX-XXI століття вже показали себе «кліматично нестабільними». Виверження вулканів, найбільші повені, землетруси, кліматичні зміни і, нарешті, загроза глобального потепління - все це створює ідеальні умови для виникнення нової пандемії. І вірусна активність це доводить: за останні 65 років кількість нових і мутуючих вірусів, що вражають людину, виросла в 4 рази.
 

Зброя масового ураження

Епідемії забрали більше людських життів, ніж усі інші природні явища. Більше, ніж війни. Пандемії чуми, тифу, віспи та холери спустошували цілі території, забирали мільйони життів. Подібна «переможна» статистика не могла не породити ідею про використання вірусів в якості біологічної зброї. І, незважаючи на міжнародну конвенцію 1972 про заборону розробки, виробництва та накопичення біологічної зброї, можливість штучно викликаної епідемії на сьогоднішній день викликає побоювання навіть у експертів. І вони не безпідставні. Так, наприклад, вірус віспи, який на сьогоднішній день вважається знищеним в природному середовищі, до цих пір зберігається в лабораторіях Росії та США. При цьому, незважаючи на наявність вакцини, більша частина населення Землі не щеплена, оскільки вакцина характерна важкими наслідками. В останні роки до офіційно оголошеного викорінення вірусу більше людей захворіли через вакцини, ніж від вірусу.

Категорія: Цікаве та прикольне | Додав: ohranatruda
Переглядів: 568 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 884

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.