Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 16.12.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 35.175.190.77· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [784]
Питання та відповіді [251]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [541]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [139]
Розслідування нещасних випадків [94]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі

В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во...

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год
"Методичний посібник для керівників та фахівців, відповідальних за організацію, безпеку перевез...


Підкажіть будь ласка як можна завантажити інструкції з охорони праці працівників ДСНС? Спасибо.

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Негативний вплив побутової хімії на людину
[ ] 13.01.2013, 10:04

НЕГАТИВНИЙ ВПЛИВ ПОБУТОВОЇ ХІМІЇ НА ЛЮДИНУ

Косметика, парфуми, розчинники, харчові добавки, пестициди, засоби побутової хімії - все це хімікати. Щороку до торгівлі надходять одна-дві тисячі нових назв хімікатів, більшість яких не проходять попередньої апробації й не отримують оцінювання можливого впливу на людину та довкілля. Унаслідок недостатньої інформованості населення про токсичні речовини, відсутності відповідного маркування, нерідко спостерігається порушення гігієнічних вимог під час їх використання у побуті, що може призвести до гострих отруєнь, забруднення довкілля. Побутові хімікати класифікують за різними ознаками. За призначенням їх можна розділити на такі групи:
- синтетичні миючі засоби;
- засоби для вибілювання виробів із тканини;
- засоби видалення плям;
- засоби чищення та дезінфекції;
- полірувальні засоби;
- засоби догляду за транспортом (автомобілями, мотоциклами тощо);
- засоби догляду за виробами зі шкіри та замші;
- засоби для склеювання;
- засоби для знищення побутових комах та гризунів;
- засоби захисту рослин від шкідників та боротьби з бур’янами;
- парфюмерно-косметичні вироби;
- лакофарбові матеріали;
- шкільно-письмові товари тощо.
За агрегатним станом побутові хімікати бувають рідкі та тверді. До рідких належать суспензії, емульсії, аерозолі. Тверді побутові хімікати бувають порошкоподібні, гранульовані, у вигляді паст. За вмістом основної речовини побутові хімікати можуть бути концентрованими і готовими для безпосереднього застосування. Концентрати перед застосуванням розчиняють у воді або розбавляють водою чи іншим розчинником у певному співвідношенні, зазначеному на упаковці.
За ступенем небезпеки, яку вони можуть мати для людини під час застосування, їх поділяють на чотири групи:
• безпечні побутові хімікати;
•    побутові хімікати, що виявляють певну небезпеку;
•    вогненебезпечні побутові хімікати;
•    отруйні побутові хімікати.
До першої групи належать побутові хімікати, на упаковці яких або в інструкції до них відсутні попереджувальні позначки і написи. Прикладом безпечних побутових хімікатів можуть бути синтетичні мийні засоби, очищувальні засоби, засоби для підсинювання, підкрохмалювання, мінеральні добрива, шкільно-письмові товари тощо.
До другої групи належать відносно безпечні побутові хімікати, на упаковці яких або в інструкції до них є попереджувальні позначки і написи, наприклад: «Берегти від потрапляння в очі!», «Не розпилювати поблизу їжі!» тощо. Це засоби для вибілювання, дезінфекції, репеленти, засоби догляду за меблями і чищення одягу.
Третю групу становлять побутові хімікати, на упаковці яких або в інструкції до них містяться попереджувальні позначки і такі написи, як «Вогненебезпечно!», «Не розпилювати поблизу відкритого вогню!», «Не нагрівати вище 40 (50 або 60) градусів!» то¬що. Зазвичай це препарати в аерозольній упаковці, органічні розчинники (бензин, уайт-спірит, гас, ацетон, скипидар, метиловий і етиловий спирти тощо), рідкі засоби для захисту рослин і знищення побутових комах, деякі види полірувальних засобів.
До четвертої групи належать найнебезпечніші побутові хімікати, на упаковці яких або в інструкції до них містяться попереджувальні позначки і написи «От¬рута!», «Отруйне!». Ці написи, як правило, виділено кольором або доповнено позначкою - череп з кістками.
Правила поводження з побутовими хімікатами.
Перш ніж використати будь-який препарат побутової хімії, треба ознайомитися з інформацією про його склад і способи застосування. Згідно з рекомендацією Держстандарту України, вона повинна бути надрукована на упаковці українською мовою. Це є свідченням то¬го, що продукція сертифікована. В інформації' також має бути зазначено: чи є препарат небезпечним (вогненебезпечним, токсичним тощо), як правильно його застосовувати і яких запобіжних заходів треба дотримуватися, в яких умовах зберігати препарат; дата виготовлення і термін зберігання; заходи першої допомоги під час випадкового потрапляння препарату на шкіру або одяг. Якщо препарат не містить такої письмової інструкції, краще його не купувати і не застосовувати. Особливо важливо не сприймати на віру будь-яку рекламу, впевнитися в наявності відповідних сертифікатів.
Витрачати хімікати треба акуратно й економно, а упаковки викидати тільки в баки для сміття, цим самим роблячи внесок у справу збереження довкілля.
Не можна споживати оку, пити воду та палити в приміщенні, надворі, якщо в повітрі є хімікати (під час фарбування підлоги, догляду за автомашиною, дезінфекції приміщення, обробки приміщень отрутохімікатами,
протруювання насіння, обприскування рослин, використання мінеральних добрив, виготовлення з них розчинів тощо), оскільки вони можуть потрапити в організм.
Усі препарати побутової хімії необхідно застосовувати тільки за призначенням. Так, наприклад, препаратами, призначеними для прання білизни, не можна мити посуд, бо вони погано відмиваються, а залишки можуть потрапити з їжею у шлунок Для миття посуду є спеціальні малотоксичні препарати. Але й після їх застосування треба добре ополіскувати посуд водою в об’ємі, що дорівнює ємності посуду.
Усі побутові хімікати потрібно обов’язково зберігати у спеціально відведених і недоступних для дітей місцях, окремо від продуктів харчування і питної води. Не варто забувати про те, що, знаходячись поряд з іншими домашніми речами і ліками, побутові хімікати можуть забруднити продукти харчування і потрапити в організм людини.
Ні в якому разі неможна:
•    використовувати тару, що залишилася після по¬бутових хімікатів, якою б «чистою» вона не здавалася;
•    переливати і пересипати побутові хімікати в інший посуд (наприклад, пляшки з-під мінеральної води, напоїв, оцту, рослинної олії, склянки з-під лікарських препаратів, ємності з-під харчових продуктів);
•    нюхати невідомі побутові хімікати, сильно втягуючи повітря, щоб визначити їх призначення і склад;
•    перевіряти невідомі побутові хімікати на дотик, оскільки вони можуть ушкодити або подразнити шкіру;
•    пробувати побутові хімікати на смак з метою їх розпізнавання;
•    нахилятися низько над посудом з рідинами, особливо під час вливання в них нової порції рідини, насипання порошку або кип’ятіння;
•    змочувати язиком місце з нанесеним клеєм (наприклад, під час заклеювання конвертів);
•    змішувати будь-які побутові хімікати на свій розсуд, підпалювати їх;
•    застосовувати препарати побутової хімії після визначеного терміну зберігання.
Пам’ятайте!Кожний з препаратів побутової хімії має свої специфічні властивості. Всі без винятку побутові хімікати потребують підвищеної обережності під час поводження з ними, тому що потенційно небезпечні для здоров’я!
Ознаки отруєння препаратами побутової хімії.
Ознаки отруєння залежать від шляху надходження хімікатів до організму. Так, у разі потрапляння 'їх у шлунок спостерігаються нудота, сильне виділення слини, неприємний смак у роті, біль під грудьми, блювота. Якщо відбулося вдихання хімікату з повітрям, тоді з’являються нежить, дряпання в горлі, кашель. Бувають також почервоніння і різь в очах, сльозотеча (особливо часто ці симптоми виявляються під час безпосередньо¬го потрапляння хімікатів у очі). Після потрапляння хімікатів на шкіру характерні свербіж шкіри, почервоніння, висип. Під впливом кислот на ній з’являються окреслені, сухі, чорного чи жовто-зеленого кольору струпи; під впливом лугів утворюються струпи з нерівними контурами - вологі, сірого кольору. Крім того, можуть спостерігатися і загально токсичні явища: загальна слабкість, озноб, головний біль, нездужання, запаморочення, підвищення температури, нудота.
Препарати побутової хімії можуть викликати алергічні реакції. Термін «алергія» походить від грецьких слів alios - «інший» та ergon - «дія». Алергія - це стан підвищеної чутливості організму до певних чинників се¬редовища, які називають алергенами. Алергічні реакції' від хімікатів досить різноманітні. Це можуть бути шкірні захворювання - запалення шкіри (дерматити), екзема, кропивниця тощо. Можуть виникати алергічні риніти, мігрені, нежить, астматичні напади (напади задухи) та ін.
Перша невідкладна допомога у разі отруєння побутовими хімікатами і хімічних опіків.
Якщо препарат потрапив у шлунок, необхідно негайно викликати «швидку допомогу». До її приїзду потрібно викликати у потерпілого блювання, для чого дати випити дві-три склянки води кімнатної температури (18-20°С), оскільки тепліша вода може прискорити всмоктування небезпечних речовин у шлунку. Після цього дати випити 1-2 ст. ложки рослинної олії, молоко, збитий яєчний білок або білкову воду (два-три білки на склянку води), щоб захистити слизову оболонку шлунка від ушкодження.
Не рекомендується давати потерпілому розчин питної соди, оскільки під час взаємодії з деякими речовинами він призводить до утворення вуглекислого газу в шлунку. Якщо отруєний утратив свідомість, йо-го треба покласти на бік. У разі запорошення очей чи потрапляння в них бризок їдких речовин не можна терти очі! Необхідно промити їх водою. Для цього можна відкрити кран з прохолодною питною водою і підставити обличчя під сильний і струмінь. На при-роді можна промити очі двома-трьома літрами питної води, яка виливається струменем із будь-якої ємності. Після цього необхідно накласти на око чисту пов’язку і відправити потерпілого до лікаря-окуліста.
Хімічні опіки виникають унаслідок дії на шкіру і слизові оболонки кислот, лугів у разі необережного поводження з ними. Ті, хто надає допомогу потерпілим від опіків хімічними речовинами, повинні остерігатися, щоб ці речовини не потрапили 'їм на шкіру Із потерпілих якомога швидше знімають одяг, білизну і протягом 10-15 хв. ретельно промивають водою місце ураження. Після цього необхідно нейтралізувати хімічну активність речовини, що спричинила опік Рану від дії кислоти промивають лужним розчином (мильною юдою чи розчином питної соди - одна чайна ложка на одну склянку води), засипають питною содою і накладають суху пов’язку
У разі опіків лугами використовують розчин оцту, лимонної (цитринової) або борної кислоти з масовою часткою розчиненої речовини 2 % (20 г на 1 л води).
Незважаючи на ступінь хімічних опіків, навіть за неглибоких і обмежених опікових ран потрібно обов’язково звернутися до лікаря.
Знання цих достатньо простих, але важливих вимог першої допомоги в разі отруєнь побутовими хімікатами є певною гарантією того, що вдасться попередити наслідки цих отруєнь і опіків.

Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 184 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 824

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес Тиск выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.