Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 20.05.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.80.68.137· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [79]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [782]
Питання та відповіді [249]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [566]
Відео [538]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [138]
Розслідування нещасних випадків [94]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [227]
Медичні огляди [38]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
Виконання функціональних обов'язків з охорони праці не може бути кримінал...


Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 3
Гостей: 3
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Інше » Цивільний захист

Організаційно-методичні вказівки з підготовки працюючого населення до дій у надзвичайних ситуаціях
[ ] 09.09.2013, 20:40


Організаційно-методичні вказівки з підготовки працюючого населення до дій у надзвичайних ситуаціях
Затверджені Головою Державної служби України з надзвичайних ситуацій М. Болотських 19 вересня 2013 року


ОРГАНІЗАІЙНО-МЕТОДИЧНІ ВКАЗІВКИ З ПІДГОТОВКИ ПРАЦЮЮЧОГО НАСЕЛЕННЯ ДО ДІЙ У НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЯХ

З 1 липня 2013 року введено в дію Кодекс цивільного захисту, яким навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях віднесено до першочергових завдань єдиної державної системи цивільного захисту.
У рамках реалізації положень Кодексу цивільного захисту постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 444 затверджено Порядок здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях (далі - Порядок здійснення навчання населення).
Для практичного впровадження на місцях завдань і заходів, визначених Порядком здійснення навчання населення, в ДСНС України продовжується робота з нормативно-правового забезпечення функціонування в Україні системи навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях, зокрема, однієї з її найбільш складних та пріоритетних складових - працюючого населення за місцем роботи.
З метою прискорення темпів перебудови системи навчання населення та керуючись вимогами статті 40 Кодексу цивільного захисту України і пункту 7 Порядку здійснення навчання населення ДСНС України ПРОПОНУЄ:

1. Керівникам функціональних підсистем єдиної державної системи цивільного захисту, центральних органів виконавчої влади - суб'єктів забезпечення цивільного захисту:
забезпечити своєчасне і повне виконання планів комплектування слухачами Інституту державного управління у сфері цивільного захисту згідно з Переліком категорій осіб, які підлягають навчанню у сфері цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 р.№ 874;
організувати навчання працюючого населення діям у надзвичайних ситуаціях (далі — навчання працівників), у тому числі, у складі створених галузевих спеціалізованих служб цивільного захисту, та контроль за підготовкою   встановленим   порядком   осіб   керівного   складу   та   фахівців, діяльність яких пов'язана з організацією і здійсненням заходів з питань цивільного захисту на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління;
надати практичну допомогу та організувати контроль у підготовці та проведенні спеціальних об'єктових навчань і тренувань на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління;
спланувати і провести збори з керівним складом галузевих спеціалізованих служб цивільного захисту та керівниками підвідомчих підприємств, установ та організацій з підбиття підсумків виконання основних заходів з навчання працівників за минулий рік і визначення завдань на наступний навчальний рік.

2. Керівникам територіальних підсистем та їх ланок єдиної державної системи цивільного захисту - Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, органам місцевого самоврядування:
видати організаційно-методичні вказівки щодо навчання працівників та організувати контроль за їх виконанням;
визначити обсяги замовлення і затвердити плани комплектування слухачами територіальних курсів, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної республіки Крим, областей, міст Київ та Севастополь на 2014 рік;
організувати проходження навчання з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки посадових осіб місцевих державних адміністрацій, підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління;
забезпечити контроль за ходом і якістю підготовки територіальних спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту та їх готовності до дій за призначенням;
розробити і затвердити на районному та місцевому рівнях план-графіки надання територіальними курсами, навчально-методичними центрами цивільного захисту та безпеки життєдіяльності освітніх послуг підприємствам, установам, організаціям з підготовки та проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань;
на засіданнях комісій з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянути хід реалізації регіональних і місцевих програм захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій у частині удосконалення складових системи навчання працівників;
визначити конкретні заходи з підтримання і подальшого вдосконалення навчально-матеріальної бази для підготовки працівників, щорічного придбання та оновлення навчальної літератури та навчальних посібників (відео, аудіо, друкованих) за тематикою цивільного захисту;
спланувати та провести збори з керівним складом ланок територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту з підбиття підсумків виконання  основних  заходів  із  навчання  працівників  за  минулий  рік  та визначення завдань на наступний навчальний рік у системі цивільного захисту.

3. Керівникам підприємств, установ та організацій - суб'єктам забезпечення цивільного захисту:
3.1.    Навчання працівників організовувати безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях і на договірній основі на територіальних курсах, навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної республіки Крим, областей, міст Київ та Севастополь.
3.2.    Навчання працівників безпосередньо на підприємствах, в установах, організаціях здійснювати шляхом курсового та індивідуального навчання за програмами підготовки працівників, перелік і основний зміст яких визначено Порядком здійснення навчання населення.
3.2.1.    Навчальні групи працівників з курсового навчання утворити у складі спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту та органів управління ними, з індивідуального навчання - по структурних підрозділах підприємств, установ та організацій.
Призначити своїм наказом керівників цих груп і забезпечити проходження ними спеціальної підготовки на територіальних курсах, навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної республіки Крим, областей, міст Київ та Севастополь.
До проведення занять з надання домедичної допомоги залучити медичних працівників підприємств, установ та організацій.
При організації індивідуального навчання забезпечити кожного працівника матеріалами, що містять опис тем програм підготовки працівників, а також довести порядок надання індивідуальних та групових консультацій з керівниками навчальних груп.
3.2.2.    З працівниками під час прийняття на роботу і за місцем праці організувати проведення інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях на підставі програм підготовки працівників і діючих на підприємстві, в установі та організації правил, інструкцій, планів реагування на надзвичайні ситуації, інших нормативно-правових актів з питань цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.
Програми для проведення вступного, первинного, повторного, позапланового та цільового інструктажів затвердити керівником підприємства, установи та організації після узгодження їх змісту з територіальним органом ДСНС України.
3.2.3.    При прийомі на роботу працівників робітничих спеціальностей, зайнятих на роботах з підвищеною пожежною небезпекою, здійснювати попереднє навчання за програмою пожежно-технічного мінімуму.
Програма повинна бути розроблена підприємством, установою та організацією або іншим суб'єктом господарювання, що здійснює навчання з пожежно-технічного мінімуму, та затверджена ним за погодженням з територіальним органом управління ДСНС України.
У подальшому перевірку знань таких працівників проводити щорічно комісією з перевірки знань з питань пожежної безпеки підприємства, установи, та організації. Перелік питань для перевірки знань з пожежної безпеки та склад комісії затвердити відповідними наказами керівника підприємства, установи, організації та забезпечити проходження членами комісії навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на територіальних курсах, навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної республіки Крим, областей, міст Київ та Севастополь.
3.3. Підвищення рівня знань та отримання практичних навичок щодо дій у надзвичайних ситуаціях здійснювати на практичних заняттях у ході проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту з періодичністю, встановленою Порядком підготовки до дій за призначенням органів управління та сил цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 червня 2013 р. № 443.
3.3.1.    Спеціальні об'єктові тренування з питань цивільного захисту зі спеціалізованими службами і формуваннями цивільного захисту та органу управління ними (спеціальні тренування) проводити щороку тривалістю від 4 до 8 годин на підприємствах, в установах та організаціях, які в установленому порядку створили такі служби і формування.
Спеціальні об'єктові тренування з питань цивільного захисту у перший рік трирічного періоду об'єктової підготовки проводити, як роздільні, за планами і під керівництвом відповідних керівників спеціалізованих служб і формувань цивільного захисту та органу управління ними.
На другий рік для відпрацювання взаємодії між ними та досягнення злагодженості дій з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації провести спільні тренування під керівництвом особи, яка у разі надзвичайної ситуації виконує на підприємстві, в установі та організації функції керівника робіт з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.
На третій рік спеціальні об'єктові тренування з питань цивільного захисту планувати та проводити відповідно до задуму та строків проведення на підприємствах, в установах та організаціях спеціального об'єктового навчання.
3.3.2.    Тренування персоналу підприємств, установ та організацій у діях на випадок пожежі (протипожежні тренування) проводити двічі на рік на всіх підприємствах, в установах та організаціях.
У навчальних закладах, а також у лікувальних установах із стаціонаром, будинках для людей похилого віку та інвалідів, санаторіях і закладах відпочинку, культурно-просвітніх та видовищних закладах, критих спортивних будівлях і спорудах, готелях, торгових підприємствах (два поверхи й більше) та інших аналогічних за призначенням об'єктах з масовим перебуванням людей такі протипожежні тренування проводити як тренування з евакуації людей з елементами пожежогасіння.
3.3.3.    На завершальному етапі трирічного циклу об'єктової підготовки працівників з цивільного захисту, з метою визначення в цілому готовності підприємства, установи та організації до реалізації планів реагування на надзвичайні ситуації, локалізації і ліквідації аварій, цивільного захисту на особливий період, проводити спеціальні об'єктові навчання з питань цивільного захисту.
На підприємствах, в установах та організаціях з чисельністю працюючих 50 осіб і менше, а також у навчальних закладах незалежно від чисельності працюючих замість спеціального об'єктового навчання щорічно проводити тривалістю до 8 годин тренування персоналу підприємств, установ та організацій щодо дій у надзвичайних ситуаціях (об'єктове тренування).
Об'єктові тренування з працівниками у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах проводити під час Тижня безпеки дитини та Дня цивільного захисту.
3.3.4.    На об'єктах підвищеної небезпеки додатково, щорічно проводити тренування усього персоналу з імовірних аварійних ситуацій, що передбачені планами локалізації і ліквідації аварій (протиаварійні тренування).
3.3.5.    Графіки проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань щороку затверджувати керівником підприємства, установи, організації та узгоджувати з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування та територіальними органами ДСНС України.
3.4.    Забезпечити підготовку осіб керівного складу та фахівців згідно з Переліком категорій осіб, які підлягають навчанню у сфері цивільного захисту, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 липня 2001 р. № 874 «Про удосконалення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації керівних кадрів і фахівців у сфері цивільного захисту», за функціональними програмами навчання у сфері цивільного захисту на територіальних курсах, навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної республіки Крим, областей, міст Київ та Севастополь, а також в Інституті державного управління у сфері цивільного захисту.
3.5.    Забезпечити ведення документації з питань організації навчання працюючого населення (переліки навчальних груп, осіб керівного складу і фахівців, які підлягають у поточному році навчанню у сфері цивільного захисту, та посадових осіб, які проходять навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки, робочі навчальні плани і програми, розклади занять, графіки консультацій, журнали навчання, плани підготовки і проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань тощо).
3.6.    Обладнати в кожному окремо розташованому структурному підрозділі підприємства, установи та організації інформаційно-довідковий куточок з питань цивільного захисту та здійснити його наповнення навчальними посібниками і натурними зразками, передбаченими загальною програмою підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях.
Інформація та повідомлення на стендах, схемах інформаційно-довідкового куточку повинні відповідати наявним можливостям та ресурсам підприємства, установи, організації з протидії небезпечним факторам, що передбачені об'єктовим планом реагування на надзвичайні ситуації, а її зміст узгоджений з територіальним органом ДСНС України, у разі потреби, з відповідним органом місцевого самоврядування.
3.7. Вжити заходів щодо удосконалення матеріально-технічної бази з підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях шляхом виділення в навчальних цілях ділянок, споруд, приміщень для обладнання в них навчальних містечок, пунктів, класів тощо.

4. Керівникам ГУ (У) ДСНС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Київ та Севастополь:
4.1.    Організувати роботу з контролю організації та стану навчання працівників на підприємствах, в установах та організаціях, під час якої забезпечити:
перевірку на підприємствах, в установах та організаціях планувальних, облікових та звітних документів з питань навчання населення;
контроль проходження особами, які залучаються до проведення навчання, інструктажів і перевірки знань з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях, спеціальної підготовки на територіальних курсах, у навчально-методичних центрах цивільного захисту та безпеки життєдіяльності;
облік спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту, що проводяться на підприємствах, в установах та організаціях відповідно до поданих ними на погодження відповідних графіків;
контроль надання територіальними курсами, навчально-методичними центрами цивільного захисту та безпеки життєдіяльності освітніх послуг підприємствам, установам та організаціям з підготовки та проведення спеціальних об'єктових навчань з питань цивільного захисту;
контроль за обладнанням на підприємствах, в установах та організаціях інформаційно-довідкових куточків і перевірку відповідності їх тематичного наповнення планувальним документам з цивільного захисту;
проведення щорічних регіональних оглядів-конкурсів серед підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності на кращу навчально-матеріальну базу з цивільного захисту;
моніторинг якості та аналіз стану навчання працюючого населення діям надзвичайних ситуаціях, підготовку і подання встановленої звітності та пропозицій щодо удосконалення цієї діяльності за регіон.
4.2.    Визначити основні напрямки роботи територіальних курсів, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності з питань надання освітніх послуг підприємствам, установам та організаціям з організації і проведення курсового, індивідуального та практичного навчання працівників, розроблення проектів програмно-методичних документів, змістовного наповнення стендів інформаційно-довідкових куточків з питань цивільного захисту.
4.3.    Організувати роботу з контролю виконання планів комплектування слухачами територіальних курсів, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності за функціональними програмами навчання у сфері цивільного захисту шляхом перевірки:
ведення обліку осіб керівного складу і фахівців, які підлягають функціональному навчанню, з метою формування щорічних планів комплектування;
складання звітності про виконання Планів функціонального навчання осіб керівного складу і фахівців у сфері цивільного захисту згідно з Табелем термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту;
виконання місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями вимог щодо обов'язковості проходження навчання керівним складом і фахівцями за функціональними програмами навчання у сфері цивільного захисту.
        Щоквартально заслуховувати керівників територіальних курсів, навчально-методичних    центрів    та    структурних підрозділів
ГУ (У) ДСНС України у районах і містах з цих питань.

5. Керівникам територіальних курсів, навчально-методичних центрів цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Автономної республіки Крим, областей, міст Київ та Севастополь:
    5.1.    Забезпечити проведення в межах сертифікаційних обсягів функціонального навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) осіб керівного складу і фахівців у сфері цивільного захисту відповідно до державного замовлення та укладених договорів з підприємствами, установами та організаціями.
    5.2.    Організувати на договірній основі з підприємствами, установами та організаціями, що проводять спеціальне об'єктове навчання, проведення у підготовчий період на їх базі практичного навчання з керівним та посередницьким апаратом з питань відпрацювання плануючих документів за навчанням та надати методичну допомогу керівництву в його проведенні.
    5.3.    Забезпечити надання підприємствам, установам та організаціям консультаційних, аналітичних, методичних та інших кваліфікованих послуг з питань розроблення ними програм підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях, необхідних наочних і навчальних матеріалів, оригінал-макетів інформаційно-довідкових куточків тощо.
    5.4.    За сприяння місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування організувати роботу з підготовки і видання експрес-інформацій, навчальних і наочних матеріалів, рекомендацій, пам'яток для населення про можливий ризик під час надзвичайних ситуацій та способи дій і поведінку, якої слід дотримуватися.
    5.5.    Організувати проведення системної дослідно-експериментальної роботи із вдосконалення форм і методів проведення на підприємствах, в установах та організаціях спеціальних об'єктових навчань і тренувань з питань цивільного захисту.
    5.6.    Провести з метою вироблення єдності поглядів на організацію і методику проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань:
показове спеціальне об'єктове навчання на базі одного із підприємств, що має категорію з цивільного захисту;
показові Дні цивільного захисту на базі опорних з безпеки життєдіяльності загальноосвітніх навчальних закладів.
5.7.    Надати методичну допомогу органам управління освітою та  керівникам дошкільних навчальних закладах з організації і проведення Тижня  безпеки дитини та оглядів-конкурсів на кращий стан дошкільного закладу з питань безпеки життєдіяльності.
5.8.    Для організації та проведення атестації педагогічних працівників територіальних курсів, навчально-методичних центрів щороку до 20 вересня створювати атестаційні комісії та у разі потреби експертні групи з об'єктивного оцінювання професійної діяльності педагогічних працівників.
Забезпечити у встановлений строк подання секретарю атестаційної комісії ДСНС України списків педагогічних працівників, які підлягають атестації атестаційною комісією ДСНС України.

6. Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим органам виконавчої влади:
розробити на основі організаційно-методичних вказівок з підготовки працюючого населення до дій у надзвичайних ситуаціях регіональні та місцеві організаційно-методичні вказівки на 2014 рік відповідно до своїх повноважень та забезпечити подання ДСНС України інформації про хід їх виконання згідно з вимогами Табеля термінових та строкових донесень з питань цивільного захисту.

Директор Департаменту організації заходів цивільного захисту                                                            В. Стоєцький


Категорія: Цивільний захист | Додав: ohranatruda
Переглядів: 2059 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 885

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.