Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Понеділок, 29.04.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 18.221.98.71· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з трудових відносин та діяльності профспілок [80]
Соцстрахування [27]
Безпека дорожнього руху [133]
Виробнича санітарія [131]
Акти [21]
інші журнали [9]
інші документи [789]
Питання та відповіді [256]
Посадові інструкції [20]
Цікаве та прикольне [568]
Відео [544]
Довідники кваліфікаційних характеристик професій працівників [35]
Спецодяг та ЗІЗ [141]
Розслідування нещасних випадків [95]
Корисні програми [70]
Цивільний захист [229]
Медичні огляди [39]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Інше » Виробнича санітарія

Державні санітарні правила і норми для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів
[ Викачати з сервера (427.5 Kb) ] 26.11.2010, 14:47


Державні санітарні правила і норми для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів

Затверджено: Наказ МОЗ України від 06.05.2003 року № 197. Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 04.06.2003 р. за № 435/7756
Державні санітарні правила і  норми  для  підприємств  і суден, що виробляють  продукцію  з  риби  та  інших  водних  живих ресурсів - обов'язковий для виконання нормативно-правовий акт центрального  органу  виконавчої  влади  в галузі  охорони здоров'я,  який встановлює санітарно-гігієнічні та санітарно-протиепідемічні вимоги до виробництва продукції  з  риби та інших водних живих ресурсів.
Санітарні  правила   поширюються   на   діючі   берегові переробні підприємства і судна, які виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів, незалежно від форм власності.
Державні санітарні правила і норми для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів заменяет: СП № 2509-81 Санитарные правила для береговых рыбообрабатывающих предприятий, ", затверджені Міністерством охорони здоров'я СРСР 24.07.81 № 2509-81

Зміст
1. Загальні положення
2. Діючі переробні підприємства,  які виробляють продукцію для   реалізації в межах України:
3. Вимоги до переробних підприємств
4. Вимоги до рибодобувних та переробних суден, які виробляють продукцію для експорту
5. Вимоги до пакування, маркування, зберігання, транспортування продукції з риби та інших водних живих ресурсів
6. Вимоги до розвантаження та оптового продажу продукції з риби та інших водних живих ресурсів
7. Виробничий контроль за сировиною, продукцією та умовами виробництва
8. Вимоги до виробництва і реалізації живих двостулкових молюсків
9. Вимоги до умов праці
10. Медичні огляди, профілактичні обстеження та гігієнічна підготовка
11. Правила особистої та професійної гігієни
12. Вимоги до обладнання та утримання побутових приміщень

13. Заходи з попередження появи комах та гризунів
14. Обов'язки та відповідальність щодо дотримання цих санітарних правил
Додатки

Державні санітарні правила і норми для підприємств і суден, що виробляють продукцію з риби та інших водних живих ресурсів (витяг)
  9. Вимоги до умов праці

     9.1. При проектуванні або реконструкції підприємств  і  суден необхідно враховувати санітарно-гігієнічні норми, які пред'являють до організації праці.
     9.2. Мікроклімат   підприємства   має   відповідати   вимогам СН 4088.
     9.3. Концентрація шкідливих речовин у повітрі робочої зони не повинна перевищувати ГДК для конкретних речовин.
     9.4. Рівень  шуму на робочих місцях виробничих приміщень і на території підприємства має  відповідати  СН  3223  і  складати  не більше 80 дб.
     9.5. Освітлення  робочих  поверхонь  на  робочих  місцях  має відповідати вимогам СНиП 11-4 і  становити 200-400 лк залежно  від цільового призначення приміщень.
     9.6. Підлога    виробничих    приміщень,   розташованих   над неопалюваними чи штучно охолоджуваними приміщеннями,  повинна бути утеплена,  щоб  коливання  температур  у приміщенні та на поверхні підлоги не перевищувало 2,5  град.  C,  а  також  мати  повітряний прошарок, що вентилюється.
     9.7. Якщо  за  умови  технологічного процесу підлогу постійно зволожують,  робочі  місця   мають   бути   обладнані   підніжними решітками.
     9.8. Не  допускаються  протяги і різке охолодження повітря на робочих місцях при природній вентиляції виробничих приміщень.
     9.9. У цехах із значними виділеннями тепла,  які проектуються в південних районах, слід передбачити кондиціювання повітря.
     9.10. Умови  праці  на робочих місцях,  безпека технологічних процесів,  машин,  механізмів,   обладнання   та   інших   засобів виробництва, стан засобів колективного та індивідуального захисту, що використовуються працівниками, а також санітарно-побутові умови мають відповідати вимогам нормативних актів з охорони праці.

           10. Медичні огляди, профілактичні обстеження  та гігієнічна підготовка
 
    10.1. Медичні огляди  робітників  проводяться  відповідно  до наказів МОЗ  України  від  23.07.2002  N  280  (  z0639-02 ) "Щодо організації  проведення   обов'язкових   профілактичних   медичних оглядів  працівників  окремих професій,  виробництв і організацій, діяльність яких  пов'язана  з  обслуговуванням  населення  і  може призвести   до   поширення   інфекційних  хвороб",  зареєстрований Міністерством юстиції 08.08.02 за N 639/6927, та від 31.03.94 N 45 ( z0136-94  )  "Про  затвердження  Положення  про  медичні  огляди працівників  певних   категорій",   зареєстрований   Міністерством юстиції 21.06.94 за N 136/345.
     10.2. Кожний робітник повинен мати особисту медичну книжку, в яку записують результати медичних обстежень, а також відомості про проходження    працівником   навчання   з   програми   гігієнічної підготовки. Особисті медичні книжки зберігаються у начальника цеху чи відповідальної особи.
     10.3. Проведення   профілактичних  медичних  оглядів  повинні відображатися в правилах внутрішнього розпорядку підприємства. Про місце   і   час   проведення   профілактичного   медичного  огляду адміністрація видає наказ з  указанням  особи,  відповідальної  за своєчасність та повноту обстеження працівників.
     10.4. Адміністрація  підприємства  не  повинна  допускати  до роботи хворих,  бактерієносіїв,  паразитоносіїв, а також осіб, які не  пройшли своєчасно профілактичні обстеження і не здали залік із санітарно-гігієнічного навчання.

           11. Правила особистої та професійної гігієни

     11.1. Кожний  робітник  переробного підприємства зобов'язаний виконувати  правила  особистої  і  професійної  гігієни  та  нести відповідальність за стан робочого місця, виконання технологічних і санітарних вимог.
     11.2. Робітники    підприємства    повинні    носити   чистий спеціальний чи санітарний одяг.
     11.3. Санітарний одяг повинен бути виготовлений з  матеріалів світлих тонів,  мати специфічне для даного цеху маркування. Взуття повинно бути розраховане на багаторазову дезінфекцію.
     Комплект санітарного  одягу для робочих цехів,  де розбирають рибу,  має складатися з  ковпака  (косинки),  бавовняного  халата, гумових   чобіт,  прогумованого  фартуха,  бавовняних  та  гумових рукавиць;  для робітників,  зайнятих  на  укладанні  та  пакуванні продукції,  -  ковпака  (косинки),  бавовняного  халата чи куртки, чотиришарових  марлевих  пов'язок,  індивідуального   рушника   чи серветки.
     11.4. Санітарний одяг,  серветки, рушник повинні замінюватися у міру забруднення,  але не рідше двох разів за зміну. Прання їх і дезінфекцію   0,1-0,5  %- ним розчином хлораміну повинні проводити централізовано в спеціальному приміщенні.
     11.5. Санітарний одяг слід  носити  тільки  під  час  роботи, забороняється одягати на нього верхній одяг.
     11.6. Забороняється  закріплювати  санітарний одяг шпильками, голками,  приносити в цех предмети особистого використання та інші сторонні предмети.
     11.7. Робітники, які зайняті  на  виготовленні  продукції, повинні мити руки перед початком роботи  і  кожного  разу  при  її поновленні.  Рани  на  руках  мають  бути  закриті водонепроникною пов'язкою.  Робітники з гнійничковими ураженнями рук до роботи  не допускаються.
     11.8. Робітники  цеху мають бути забезпечені захисно-профілактичними засобами для шкіри рук  і  не  рідше  двох разів  за зміну знезаражувати руки 0,1 %-ним розчином хлораміну чи іншими антисептиками.
     Для профілактики   гнійничкових  захворювань  слід  проводити обробку рук розчином марганцево-кислого калію (1 г на 10  куб.  дм води),  силіконовим кремом,  милом "Гігієна",  рідиною Новікова чи іншими засобами.
     11.9. Майстер цеху або інша відповідальна особа повинні щодня проводити  перевірку  рук  персоналу  (в  цехах і на ділянках,  де передбачений  даний  вид  контролю)  перед  початком   роботи   на відсутність   гнійничкових   захворювань   рук,   з   відміткою  в спеціальному журналі.
     11.10. Постійний контроль  за  дотриманням  робітниками  цеха правил   особистої   і  професійної  гігієни  повинні  здійснювати технолог, майстер та санітарний пост цеху.
     11.11. Працівник  санітарного  посту  два   рази   за   зміну зобов'язаний    контролювати    проведення    знезаражування   рук робітниками  фасувального  відділення,  а  також   слідкувати   за правильним користуванням спецодягом.
     Санітарний пост   контролює   і   веде   облік   приготування дезінфікуючих розчинів. Дані записують в журнал.
     11.12. Перед    відвідуванням   адміністративних   приміщень, туалету  необхідно  знімати  санітарний  одяг.  Перед   входом   у виробничий цех слід продезінфікувати взуття на дезкилимку.
     11.13. Приймати їжу і курити дозволяється тільки у спеціально відведених для цього приміщеннях.
     11.14. Після закінчення роботи необхідно  здати  своє  робоче місце в  належній  чистоті  і  порядку майстру цеха,  а санітарний одяг - відповідальним за його приймання, зберігання та видавання.
     11.15. Слюсарі,  електромонтери, наладчики та інші робітники, зайняті  налагоджуванням  і  ремонтними  роботами  у виробничих та складських приміщеннях,  зобов'язані виконувати правила  особистої гігієни,   працювати   у   спецодязі,   інструменти  переносити  в спеціальних ящиках з ручками і  проводити  заходи  з  попередження попадання  сторонніх  предметів  у  готову продукцію,  сировину та напівфабрикати.

     12. Вимоги до обладнання та утримання побутових приміщень

     12.1. Підприємства   мають    бути    обладнані    побутовими приміщеннями відповідно до СНиП 2.09.04.
     12.2. Побутові  приміщення  для  працівників виробничих цехів мають бути обладнані за типом санпропускників  і  при  вході  мати пристосування для очищення та дезінфекції взуття.
     12.3. Зберігання   санітарного  одягу  необхідно  здійснювати відкритим способом.  Гардеробні  побутових  приміщень  мають  бути обладнані вішалками чи відкритими шафами з підставками для взуття.
     12.4. Не   дозволяється   сумісне   зберігання   санітарного, спеціального та домашнього одягу.
     12.5. Спеціалізовані цехи  з  виробництв  ікри  повинні  мати окремі від загальнозаводських побутові приміщення.
     12.6. Приміщення, в яких розміщені душові і гардеробні, мають бути суміжними і обладнаними відкритими і закритими кабінами.
     12.7. Стіни в душових, гардеробних та санітарних вузлах мають бути  облицьовані глазурованою плиткою на висоту 2 м,  а вище - до несучих  конструкцій  -   пофарбовані   емульсійними   чи   іншими вологостійкими    фарбами,    дозволеними    органами   державного санітарно-епідеміологічного нагляду.
     12.8. Стелю в душових приміщеннях покривають масляною фарбою, в  усіх  інших  приміщеннях  -  білять вапном,  підлогу покривають керамічною плиткою.
     12.9. Побутові приміщення необхідно  щодня  після  закінчення роботи прибирати із застосуванням мийних засобів і не рідше одного разу на тиждень дезінфікувати.
     12.10. Санітарні вузли і обладнання кімнат гігієни  жінок  не рідше  одного разу за зміну ретельно очищають,  промивають водою з мийними засобами і дезінфікують.
     12.11. Після    кожного    прибирання    туалетів     вентилі водопровідних кранів, ручки, затвори дверей та інші поверхні, яких торкаються  руки  робітників,  протирають   спеціально   виділеною серветкою, змоченою дезрозчином.
     12.12. Унітази, у міру забруднення очищають від нальоту солей 10 %-ним розчином щавлевої кислоти,  бісульфатом натрію чи  іншими мийними засобами і промивають водою.
     12.13. Для  прибирання  санвузлів  необхідно  використовувати спеціальний інвентар, який відрізняється забарвленням, маркуванням і   має  зберігатися  окремо  від  прибирального  інвентарю  інших приміщень.
     12.14. Туалети дезінфікують розчином хлорного  препарату,  що містить 500 мг/куб.  дм активного хлору, та іншими дезінфекційними засобами не рідше двох разів за зміну.
     Після кожного прибирання весь прибиральний інвентар занурюють на 2   год.   в   дезрозчин   хлорного   препарату,  який  містить 500 мг/куб. дм активного хлору.
     12.15. Туалети   повинні   бути   каналізовані,  мати  шлюзи, обладнані вішалками для санітарного одягу,  раковини з підведенням гарячої  та  холодної  води  для  миття  рук.  Унітази  мають бути обладнані   педальним   спуском,   а   туалети   -   дверима,   що самозакриваються.
     12.16. На  двері  туалету необхідно повісити табличку "Вхід у санітарному одязі  заборонений".  Туалети  забезпечують  туалетним папером,   милом,   дезінфекційними  розчинами  для  обробки  рук, електрорушниками.
     12.17. На підлозі перед туалетом повинен бути  килимок,  який необхідно змочувати два-три рази за зміну дезінфекційним розчином.

        13. Заходи з попередження появи комах та гризунів

     13.1. На  переробних  підприємствах та суднах не допускається наявність гризунів та комах (мух, тарганів, комірних шкідників).
     13.2. Адміністрація    підприємства    повинна    забезпечити проведення  протягом  усього  року  заходів  з  попередження появи гризунів та комах на території та в усіх приміщеннях.
     13.3. Для проведення дезінсекції та дератизації адміністрація підприємства  повинна  укладати  договір з відділом профілактичної дезінсекції територіальної санітарно-епідеміологічної станції.
     13.4. Профілактичну   дезінсекцію   проводять   лише    після закінчення   роботи   підприємства   у  санітарний  день.  Обробці підлягають тільки стіни, стеля та віконні рами.
     Забороняється обробка підлоги,  обладнання,  інвентарю. Перед початком   роботи,   після   дезінсекції,    необхідно    провести провітрювання і ретельне прибирання приміщень.
     13.5. У  літній  період  вікна  в усіх виробничих і побутових приміщеннях мають бути закриті сіткою.
     Для знищення  мух  допускається застосовувати клейкі стрічки, які не повинні розміщуватися над виробничою лінією.
     13.6. З метою попередження появи тарганів необхідно закривати щілини   у   перегородках,  стінах,  шафах  тощо  і  не  допускати накопичення залишків харчових продуктів.
     При появі   тарганів   слід   провести   ретельне  прибирання приміщень і ошпарювання місць скупчення комах.
     13.7. Для захисту від проникнення гризунів щілини у  підлозі, отвори  в  стелі,  навколо  технічних  відводів трубопроводів тощо закриваються цеглою,  цементом або листовим залізом.  Вентиляційні отвори і канали повинні бути закриті металевими сітками з отворами не більше 0,25 х 0,25  см,  а  люки  обладнані  щільно  прилеглими кришками або металевими решітками.
     13.8. При  реконструкції  і  ремонті  підприємств необхідно в повному   обсязі   проводити    будівельно-технічні    заходи    з конструктивного   захисту   споруд  і  приміщень  від  проникнення гризунів.
     13.9. У випадку появи гризунів застосовують механічні  засоби їх знищення.
     Застосування хімічних  засобів  для  знищення   тарганів   та гризунів   допускається   тільки   при   проведенні   цих  заходів спеціалістами-дератизаторами.
     13.10. Забороняється залишати і  зберігати  на  підприємствах засоби,   що   застосовуються   для   проведення   дезінсекції   і дератизації.

              14. Обов'язки та відповідальність щодо  дотримання цих санітарних правил

     14.1. Адміністрація підприємства зобов'язана забезпечити:
     - необхідні умови  для  виготовлення  продукції  гарантованої якості;
     - проходження працівниками профілактичних медичних оглядів  у терміни,          встановлені         закладами         державного санітарно-епідеміологічного нагляду;
     - відвідування  працівниками занять з гігієнічного навчання і здавання заліків один раз на 2 роки,  а  також  при  прийманні  на роботу;
     - усі цехи - аптечками для надання першої медичної  допомоги, а також профілактично-захисними засобами для шкіри рук;
     - кожного робітника - трьома комплектами санітарного одягу;
     - централізоване  прання,  ремонт,  заміну  санодягу  в  міру потреби;
     - наявність  достатньої  кількості  прибирального  інвентарю, мийних та дезінфекційних засобів, мила, рушників, серветок;
     - робітників  -  особистими  медичними  книжками,  а  цехи  - санітарними журналами,  журналами щозмінного огляду працівників на гнійничкові захворювання та іншою документацією встановленої форми (пронумеровані, прошнуровані, скріплені печаткою);
     - організацію   проведення   дератизаційних,   дезінфекційних заходів.
     14.2. Адміністрація зобов'язана ознайомити кожного працівника з цими санітарними правилами та вимагати виконання їх вимог.
     14.3. Адміністрація зобов'язана притягати до відповідальності осіб,  винних у порушенні технологічних  та  санітарно-гігієнічних режимів виробництва,  а також здійснювати заходи щодо оперативного усунення виявлених недоліків.
     14.4. Відповідальність    за     санітарно-технічний     стан підприємства  і  за  виконання цих санітарних правил несе керівник підприємства.
     14.5. Відповідальність  за  санітарний  стан  ділянки,  цеху, відділення,  допоміжних  приміщень  та обладнання несуть начальник цеху  (ділянки),  завідувач   виробництвом,   майстер,   завідувач складами  (за  підпорядкуванням)  чи особи,  призначені керівником підприємства.
     14.6. Відповідальність  за  виконання  правил   особистої   і професійної   гігієни,   за   утримання   свого   робочого  місця, обладнання, інвентарю несе кожен робітник.
     14.7. Винні  у   порушені   вимог   цих   санітарних   правил притягаються  до  відповідальності  згідно з чинним законодавством України.





Категорія: Виробнича санітарія | Додав: ohranatruda | Теги: рибна промисловість, санітарні правила, ДСанПіН
Переглядів: 2069 | Завантажень: 170 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.