Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 20.05.2018
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 54.80.68.137· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з пожежної безпеки [178]
Нормативні акти підприємства з питань пожежної безпеки [33]
Інструкції з пожежної безпеки [110]
Журнали [21]
РЕКЛАМА
загрузка...
Останні коментарі
Виконання функціональних обов'язків з охорони праці не може бути кримінал...


Эта ссылка еще работает:
скачать невозможно

До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «...


розділ IV, п. 1.20 ППБУ "Замір опору ізоляції і перевірка спрацювання приладів захисту електрич...

РЕКЛАМА
Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
загрузка...
Головна » Файли » Пожежна безпека » Інструкції з пожежної безпеки

Інструкція про заходи пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт
[ ] 25.08.2011, 20:16

Інструкція про заходи пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт

1.  Загальні вимоги:

1.1.     Вимоги    даної    інструкції    повинні    виконуватись    при    проведенні електрозварювальних,   газозварювальних,   паяльних   та   інших   вогневих   робіт   із застосуванням відкритого вогню у виробничих, складських та інших приміщеннях.

1.2.  Інструкція розроблена на основі розділу 8 „Правил пожежної безпеки в Україні", розділу 12.2 „Правил пожежної безпеки в компаніях, на підприємствах та в організаціях енергетичної галузі України", „Інструкції про заходи пожежної безпеки при виконанні вогневих робіт на енергетичних об'єктах Міненерго".

1.3.     До    вогневих    робіт    відносяться    всі    види    електрозварювальних, газозварювальних, бензогасових  та паяльних робіт, варіння бітумів та смол, а також інших робіт із застосуванням відкритого вогню.

1.4.  До проведення зварювальних та інших вогневих робіт допускаються особи, які пройшли навчання з програми пожежно-технічного мінімуму, щорічну перевірку знань, одержали спеціальний талон та мають при собі кваліфікаційне посвідчення на робочому місці.

2.  Підготовка до проведення вогневих робіт та їх виконання.

2.1. Місця проведення зварювальних та інших вогневих робіт можуть бути:

-  постійними, організованих у спеціально обладнаних для цієї мети цехах, майстернях чи відкритих майданчиках;

-    тимчасовими,    коли   вогневі   роботи   проводяться    безпосередньо   в приміщеннях, на обладнанні при ремонтах або аварійно відновлювальних роботах, спорудах та на території об'єкту, якщо немає можливості винести деталі чи конструкції на постійні місця проведення вогневих робіт.

2.2.  Постійне місце проведення вогневих робіт визначається наказом директора району електричних мереж.

2.3.    Вогневі   роботи   на   постійних   місцях   проводяться   без   оформлення спеціальних дозволяючих документів, а на тимчасових місцях - згідно з нарядом-допуском, виданого керівником підрозділу.

2.4. Проведення вогневих робіт на постійних чи тимчасових місцях дозволяється при дотриманні заходів, які виключають можливість виникнення пожежі:

- очищення робочого місця від горючих матеріалів;

- захист горючих конструкцій;

-   забезпеченість  засобами  пожежегасіння  (  вогнегасниками,  ящиком  з піском та совком, ємністю з водою).

2.5.  Після закінчення вогневих робіт виконавець повинен ретельно оглянути місце їх проведення, при наявності горючих конструкцій, полити їх водою (при необхідності), усунути можливі причини виникнення пожежі.

Особа, відповідальна за протипожежний стан приміщення, де проводились вогневі роботи, ПОВИННА перевірити місце проведення робіт через 2 години після їх закінчення.

2.6. При проведенні зварювальних та інших вогненебезпечних робіт на висоті ( з лісів, підмостків та ін.) повинні бути вжиті заходи для обмеження розповсюдження та падіння частинок розплавленого металу на горючі конструкції, обладнання та матеріали.

2.7.Місце проведення вогневих робіт повинно бути прибране від горючих речовин та матеріалів у радіусі не менше, ніж зазначено у таблиці:

Висота точки зварювання над рівнем підлоги чи прилеглій території, м

0,2

2

3

4

6

8

10

Більше 10

Мінімальний радіус зони, м.

5

8

9

10

11

12

13

14

 

2.8.  Будівельні конструкції, настили підлог, оздоблення, а також ізоляція та обладнання із горючих матеріалів, які знаходяться в межах вказаних радіусів, повинні бути   захищені    від    іскор   металевими    екранами,    покривалом    із    негорючого теплоізоляційного матеріалу, чи іншими способами, та при необхідності, политі водою.

2.9.    У   вибухонебезпечних   приміщеннях   вогненебезпечні   роботи   повинні виконуватися тільки у випадку неможливості їх проведення у місцях постійного проведення чи у приміщеннях небезпечних у пожежному відношенні.

2.10.   У приміщенні чи дільниці, відведеному для проведення вогневих робіт ПОВИННІ БУТИ:

-   перелік   видів   дозволених   вогневих  робіт   (затверджується   головним інженером);

-   інструкція про заходи пожежної безпеки ;

-   інструкція з охорони праці;

-   необхідні схеми та плакати з технології проведення вогневих робіт;

-  первинні засоби пожежегасіння (вогнегасник, азбестове полотно чи кошма та ємність з водою).

2.11. Забороняється проведення вогневих робіт:

-  робітникам, які не пройшли навчання, перевірку знань правил технічної експлуатації, охорони праці, пожежної безпеки, технології робіт та не мають права проведення вогневих робіт (не мають талонів з пожежної безпеки та кваліфікаційного посвідчення);

-  коли несправності апаратури;

-   коли  невиконанні  протипожежних заходів,   не  підготовлених засобах пожежегасіння та не оформленні наряду-допуску на тимчасове проведення цих робіт;

-  коли на обладнані чи неподалік будівельних конструкцій ( менше 20 м.) знаходяться свіжопофарбовані конструкції чи при проведенні фарбувальних робіт;

-   у  робочій   одежі  та  рукавицях,   просочених  горючими  рідинами  чи мастиками;

- з оголеними зварювальними дротами, з поганою ізоляцією, а також коли їх переріз не забезпечує протікання допустимого зварювального струму.

2.12. При аваріях, тимчасові зварювальні та інші вогневі роботи можуть проводитися без наряду, під наглядом керівника підрозділу чи за його вказівкою - під наглядом іншої відповідальної особи з числа ІТП.

Оформлення наряду-допуску на вогневі роботи у цьому випадку не потрібно, але повинні додержуватись протипожежні заходи щоб виключити виникнення пожежі. 2.13.Біля місця, де встановлюється ацетиленовий генератор, необхідно повісити таблички (плакати) з написами : „Вхід стороннім заборонено - вогненебезпечно" , „Не палити", „Не проходити з вогнем".

При необхідності розташування переносних (пересувних) ацетиленових генераторів у проходах чи на сходових площадках їх необхідно огородити та встановити за ними безперервний нагляд.

Ацетиленові генератори необхідно огороджувати і розташовувати не ближче 10 м. від місць проведення зварювальних робіт, від відкритого вогню та сильно нагрітих предметів, а також від місць, де повітря забирається компресорами чи вентиляторами.

2.14.  Після закінчення робочого часу, всі газові балони, апарати для паяння та різання з застосуванням горючих рідин, необхідно прибирати із приміщення у місце постійного їх зберігання, а електрозварювальні апарати відключати від електромереж.

На період перерв (на обід та ін.) балони з газом, апаратуру електрозварювання, паяння та різання матеріалів необхідно відключати, шланги звільняти від горючих рідин та газів.

2.15.   ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ встановлювати газові балони та іншу апаратуру для проведення зварювання та газорізання у вибухонебезпечних приміщеннях, ємностях та кабельних спорудах.

2.16.   ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ використовувати  відкритий  вогонь для  відігрівання заморожених  трубопроводів,   ємностей  та  інших  подібних  пристроїв  у  середині приміщень, будинків, а також зовні цих приміщень та будинків, розташованих ближче 3-х метрів від горючих конструкцій чи пожежонебезпечного обладнання.

2.17.  ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ розширювати робоче місце та об'єм робіт, якщо вони не передбачені нарядом.

У випадку необхідності збільшення об'єму робіт та розширення робочого місця, оформляється новий наряд.

2.18.  Особа, відповідальна за пожежну безпеку на місці проведення тимчасових вогневих робіт проводить перевірку приведення робочого місця у пожежебезпечний стан.

3. Відповідальність за дотримання вимог пожежної безпеки при виконанні вогневих робіт.

3.1.   Загальну відповідальність за організацію та виконання вимог пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт несуть керівники структурних підрозділів, служб, лабораторій, майстерень, складів, дільниць у приміщеннях чи на території яких виконуються ці роботи.

3.2.   ПЕРСОНАЛЬНУ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ  за  вжиття  заходів  з  пожежної безпеки при вогневих роботах та їх дотримання на робочому місці несуть посадові

особи,  які  видають  наряд  на ці роботи,  керівник робіт,  допускач  черговий чи оперативно-виробничий персонал, а також конкретні виконавці робіт.

Конкретні виконавці вогневих робіт персонально відповідають за кожне порушення правил, яке виникне з їх вини.

3.3. Особи, які порушують вимоги „Правил пожежної безпеки при проведенні вогневих робіт на енергопідприємствах" притягуються до відповідальності у адміністративному чи судовому порядку, в залежності від ступеня та характеру порушення, з обов'язковим вилученням талона пожежної безпеки.

Категорія: Інструкції з пожежної безпеки | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3494 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
avatar
Copyright otipb.at.ua © 2018
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 885

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
Закон про охорону праці Закон про охрану труда Закон України Про охорону праці Закон Украины Про охрану птруда ГПК Украины Гражданско-процессуальный кодекс Ук ДНАОП 0.05-8.04-92 Журнал журнал обліку електроінструментів електроприймач журнал учета Журнал учёта аварий и отказов в раб Акт акт огляду акт осмотра заземлители Наряд-допуск роботи в електроустановках вимірювання опору розтікання протокол протокол перевірки Правила пуе діюча електроустановка електроустановка ДПД ПТК служба охорони праці xtybt jhfyt nhelf? положение про об Адміністративно-громадський контрол положення інструкції з охорони праці Типове положення Перелік від 27 червня 2003 р. № 994 15.11.2005 N 606 безпека руху НПАОП інструкція графік будівлі споруди закон кабінет охорони праці инструктаж водії положение водители інструктаж медичні огляди Навчання 1 група електробезпеки медичний огляд первая помощь скачать скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга Виробів мультфильм Видеоприкол видео анекдоты инструкция кран робота такелажники автомобіль Веревка канат Працівник будівництво Електромонтажник юмор прикол дрель атестація дерева автотранспорт гуртожиток готель норми Порядок Освіта баня видео урок автомобили грузовики торговля баз деревообработка Бесплатно лекции плакаты Приказ Безпека Скачати кодекс лекції железнодорожный транспорт метро авария автомобиль пожар книги вправи лифт гост Відео правила пожарной безопасности Кино пособие банк програма тестирование Программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство розслідування гражданская оборона плакат Постер дтп БЖД литература водитель цирк зоопарк пневмоинструмент животные агропром АЗС аптечка огнетушители скринсейвер комментарий взрыв презентация связь Зв'язок Холодильники Освітлення медицина здравоохранение молниезащита ремни безопасности художник Воздух шум Архивы тренировка ОЖОГИ Памятка питание Харчування Игра Кислота Склад офис Электрооборудование ПУЭ офіс сельское хозяйство безопасность сварка аптеки Вывоз мусора бомбы общежитие психология ограждения Образование Машинобудування машиностроение КОНСПЕКТ ЛЕКЦІЙ сборник автовышка Вопросы и ответы молот ОКРАСКА заборона ISO бухгалтер артисты газ инсульт пчеловодство авторемонт театр справочник видеоурок powerpoint Програми пляж Дозвіл аптека ЖКХ ДСП глаза очі НПК Ринок Промисловість лабаратория біологія легкая промышленность ВЫВИХ спирт радиация Випромінювання школи залізниця спорт аудит відпочинок средства защиты Довідник Методика ионизация учебное пособие статистика стенд плакаты ГО информатика очки железная дорога фільм туризм флот вентиляция Компьютер зберігання бассейн трактор больницы история історія Вагон Вокзал трамвай документи пропаганда діти титан Цинк бензол ОБЖ оплата праці ДНЗ ЗНЗ школа навчально-виховний процес выставки обморожение Землетрясение дозиметр концепт Звітність Лесное хозяйство Декларація детский сад Дизайн тележки знезараження билеты вопросы Карбамид автоклав законодательство агітація АЕРОПОРТ Повідомлення ведро Станки Бункер байк en Відповідність дрон катастрофи допуск СОУ Вимірювання енергія ГРИПП Концертный зал библиотека музей Вимога дворник БРОНХИТ
РЕКЛАМА

Кнопка сайту
Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.