Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Вівторок, 19.03.2024
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 34.229.223.223· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Нормативно-правові акти з охорони праці [559]
Інструкції з охорони праці [278]
Журнали [43]
Нормативні акти підприємства з питань охорони праці [146]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год


Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Охорона праці » Нормативно-правові акти з охорони праці

Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки
[ Викачати з сервера (166.5 Kb) ] 08.11.2011, 22:20

Порядок  видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки
Затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 р. № 1107
Цей Порядок визначає процедуру видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання Держгірпромнаглядом та його територіальними органами дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки .
Дія цього Порядку не поширюється на державні аварійно-рятувальні служби та їх формування, які в установленому порядку пройшли атестацію, а також на органи військового управління, військові частини, військові навчальні заклади, установи та організації Збройних Сил, інші військові формування, які утворені відповідно до законів та в яких до виконання робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки не залучаються наймані працівники.
Формат: doc
До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107» від 7 лютого 2018 року № 48

Додаток 2
до Порядку

 

 

ПЕРЕЛІК
видів робіт підвищеної небезпеки

 

 

1. Технічний огляд, випробування, експертне обстеження, технічне діагностування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки та пункті 1 додатку 7 до такого Порядку.
2. Монтаж, демонтаж, налагодження, ремонт, технічне обслуговування, реконструкція машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3 до Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки.
3. Виробництво, переробка, розподіл та застосування шкідливих небезпечних речовин 1, 2 і 3 класу небезпеки, а також аміаку, водню та продуктів розділення повітря.
4. Вибухові роботи та роботи, пов'язані з використанням енергії вибуху.
5. Утилізація зброї, звичайних видів боєприпасів та виробів ракетної техніки.
6. Газонебезпечні роботи та роботи у вибухопожежонебезпечних зонах.
7. Переробка нафти, вуглеводневих газів і конденсату.
8. Спорудження магістральних газопроводів, нафтопроводів і продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів тощо), систем газопостачання природним та зрідженим газом.
9. Роботи з вироблення агломерату, коксу, розплавів чорних і кольорових металів та сплавів на основі таких металів, заготовок для прокатного виробництва, готового прокату, металевих труб і феросплавів.
10. Буріння, експлуатація та капітальний ремонт свердловин під час геологічного вивчення і розробки родовищ корисних копалин.
11. Зберігання балонів, контейнерів, цистерн та інших ємностей із стисненим, зрідженим, отруйним, вибухонебезпечним та інертним газом, їх заповнення, спорожнення і ремонт.
12. Роботи в діючих електроустановках напругою понад 1000 В та в зонах дії струму високої частоти.
13. Підземні та відкриті гірничі роботи.
14. Маркшейдерські роботи.
15. Роботи в колодязях, шурфах, траншеях, котлованах, бункерах, камерах, колекторах, замкнутому просторі (ємностях, боксах, топках, трубопроводах).
16. Земляні роботи, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою.
17. Водолазні роботи.
18. Роботи верхолазні та скелелазні, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу, та роботи, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників.
19. Зведення, монтаж і демонтаж будинків, споруд, зміцнення їх аварійних частин, електропрогрівання бетону та електророзморожування ґрунтів.
20. Будівництво, ремонт, експлуатація та ліквідація підземних споруд, не пов'язаних з видобутком корисних копалин.
21. Лісосічні роботи, трелювання, транспортування та сплав лісу.
22. Роботи із збагачування корисних копалин.
23. Зварювальні, газополум'яні, наплавні роботи.
24. Обстеження, ремонт та чищення димарів, повітропроводів.
25. Роботи із збереження та переробки зерна.
26. Звалювання та розпилювання блоків природного каменю.

 

Додаток 3
до Порядку

 

 

ПЕРЕЛІК
машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки

 

1. Устатковання, пов'язане з використанням, виготовленням, переробкою, зберіганням, транспортуванням, утилізацією чи знешкодженням небезпечних або шкідливих речовин.
2. Технологічне устатковання та лінійні частини магістральних газопроводів, нафтопроводів, продуктопроводів (нафтопродуктопроводів, аміакопроводів, етиленопроводів тощо).
3. Технологічне устатковання, лінійні частини та їх елементи систем газопостачання природним і зрідженим газом суб'єктів господарювання та населених пунктів, а також газовикористовуюче обладнання потужністю понад 100 кВт.
4. Технологічне устатковання систем промислового та міжпромислового збору нафти і газу.
5. Технологічне устатковання об'єктів нафтогазовидобувної промисловості.
6. Технологічне устатковання для утилізації зброї, звичайних видів боєприпасів та виробів ракетної техніки.
7. Гірничошахтне та гірничорятувальне устатковання.
8. устатковання для видобутку та транспортування корисних копалин відкритим способом.
9. Конвеєрні стрічки для вугільної, гірничорудної, нерудної, металургійної та коксохімічної промисловості.
10. Устатковання для дроблення, сортування, збагачення корисних копалин і огрудкування руд та концентратів, технологічне обладнання з переробки природного каменю.
11. Устатковання та технічні засоби для виготовлення, використання і транспортування вибухових матеріалів і виробів на їх основі, комплекси для їх переробки та зберігання.
12. Технологічне устатковання хімічної, біохімічної, нафтохімічної, нафтогазопереробної, металургійної, коксохімічної, ливарної, олійно-жирової, ефіроолійної, деревообробної промисловості, хлор- та аміаковикористовуючих виробництв.
13. Технологічне устатковання для целюлозно-паперового виробництва, переробки пластмас, полімерних матеріалів і гумотехнічних виробів.
14. Електрообладнання, призначене для експлуатації (застосування) у вибухонебезпечних зонах.
15. Електричне устатковання електричних станцій та мереж, технологічне електрообладнання напругою понад 1000 В.
16. Парові і водогрійні котли теплопродуктивністю понад 0,01 МВт.
17. Посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа.
18. Трубопроводи пари та гарячої води з робочим тиском понад 0,05 МПа і температурою води вище 110° C, які підлягають реєстрації в територіальних органах Держгірпромнагляду.
19. Вантажопідіймальні крани і машини, ліфти, ескалатори, траволатори, канатні дороги, підйомники, зокрема будівельні, та фунікулери.
20. Технологічні транспортні засоби, що підлягають реєстрації в територіальних органах Держгірпромнагляду.
21. Атракціони підвищеної небезпеки стаціонарні, пересувні та мобільні.

Додаток 6
до Порядку

 

 

ПЕРЕЛІК
видів робіт підвищеної небезпеки, які виконуються на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки

1. Радіологічний (дозиметричний) і піротехнічний контроль.
2. Виготовлення та випробування вантажозахоплюючих пристроїв (стропів, траверсів, грейферів, захватів).
3. Експлуатація і ремонт водозбірних споруд.
4. Продавлювання тунельних конструкцій під будинками, спорудами, магістралями і водоймищами, крім земляних робіт, що виконуються на глибині понад 2 метри або в зоні розташування підземних комунікацій чи під водою.
5. Роботи із застосуванням піротехнічних виробів.
6. Експлуатація, обслуговування, ремонт технологічного устатковання харчової, переробної, поліграфічної, легкої та текстильної промисловості.
7. Ремонтні, монтажні, будівельні та інші роботи, що виконуються на висоті понад 1,3 метра, крім робіт верхолазних та скелелазних, що виконуються на висоті 5 метрів і більше над поверхнею ґрунту, з перекриття або робочого настилу та робіт, що виконуються за допомогою підйомних і підвісних колисок, механічних підіймачів та будівельних підйомників.
8. Навчання з питань охорони праці працівників; професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки.
 

 

 

 


 

Додаток 7
до Порядку

 

 

ПЕРЕЛІК
машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що експлуатуються (застосовуються) на підставі декларації відповідності матеріально-технічної бази роботодавця вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки

1. Машини, механізми, устатковання для буріння, ремонту свердловин на суходолі і в акваторії моря.
2. Машини, механізми, устатковання для харчової, переробної, поліграфічної, легкої та текстильної промисловості.
3. Ковальсько-пресове устатковання.

 

 

 


 





Категорія: Нормативно-правові акти з охорони праці | Додав: ohranatruda
Переглядів: 6918 | Завантажень: 631 | Коментарі: 6 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 6
avatar
0
1 ohranatruda • 21:43, 21.11.2011
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ РЕГУЛЯТОРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПІДПРИЄМНИЦТВА
ЛИСТ

від 31.10.2011 р. N 8390

Виконавчому комітету Полтавської міської ради
вул. Жовтнева, 36,
м. Полтава, 36000

Щодо надання роз'яснень

Державним комітетом України з питань регуляторної політики та підприємництва розглянуто ваш лист-звернення від 11.10.2011 N 01-23/09-2/55 щодо деяких питань видачі документів дозвільного характеру, та повідомляється.

Відповідно до статті 21 Закону України "Про охорону праці", зокрема, порядок видачі дозволів або відмови в їх видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання дозволів центральним органом виконавчої влади з нагляду за охороною праці та його територіальними органами, а також переліки видів робіт, машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки, проведення або експлуатація (застосування) яких потребує отримання дозволу, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 15.10.2003 N 1631 "Про затвердження Порядку видачі дозволів Державним комітетом з нагляду за охороною праці та його територіальними органами" (далі - Постанова N 1631) для одержання дозволу суб'єкт господарської діяльності або уповноважена ним особа подає (надсилає поштою) до Держнаглядохоронпраці або його територіального органу за місцем розташування заяву за зразком згідно з додатком 3.

Тобто, Управлінням Держгірпромнагляду по Полтавській області не відмовлено у видачі зазначеного у зверненні дозволу, а повернуто ТОВ "Васілко" пакет документів, необхідних для одержання дозволу, для подання до Управління Держгірпромнагляду за місцем розташування суб'єкта господарювання для забезпечення дотримання вимог Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" в частині видачі документів дозвільного характеру місцевими дозвільними органами за принципом організаційної єдності.

Стосовно виконання робіт не за місцем розташування суб'єкта господарювання повідомляємо, що згідно з пунктом 12 Постанови N 1631 про одержання дозволу суб'єкт господарської діяльності повинен повідомити територіальний орган Держнаглядохоронпраці за місцем виконання роботи підвищеної небезпеки або експлуатації об'єкта, у тому числі відокремленими підрозділами.


Заступник Голови -
голова ліквідаційної комісії С. І. Свищева
avatar
0
2 Обслуживание ОСМД лифтов подрядным способом • 20:09, 21.03.2013
Обслуживание ОСМД лифтов подрядным способом не требует разрешения на опасные работы

Если ОСМД для управления, содержания и использования неделимого и общего имущества, а также выполнения обязанностей по совместному содержанию многоквартирного дома не использует наемный труд при выполнении работ повышенной опасности или эксплуатации машин и механизмов повышенной опасности (в частности, лифтов), то норма о необходимости получения документа разрешительного характера на выполнение работ повышенной опасности или эксплуатацию машин и механизмов повышенной опасности на ОСМД не распространяется (письмо Госгорпромнадзора от 31.01.2013 г. № 1016/0/4.2-6/6/13).
avatar
0
3 Алексей • 11:31, 04.04.2014
Разрешение на выполнение работ повышенной опасности могут получить только отечественные предприниматели

Согласно части 3 статьи 21 Закона Украины "Об охране труда" работодатель должен получить разрешение на выполнение работ повышенной опасности и на эксплуатацию (применение) машин, механизмов, оборудования повышенной опасности (далее - разрешение). На применение машин, механизмов, оборудования повышенной опасности производитель или поставщик оборудования повышенной опасности получает разрешение до принятия обязательств на поставку.
Выдача разрешений осуществляется в соответствии с требованиями Порядка выдачи разрешений на выполнение работ повышенной опасности и на эксплуатацию (применение) машин, механизмов, оборудования повышенной опасности территориальными органами Госгорпромнадзора Украины по месту государственной регистрации юрлица или физлица - предпринимателя.
Выдача разрешений непосредственно иностранным производителям или поставщикам действующим законодательством не предусмотрена.
За получением разрешения (от своего имени, через разрешительный центр) в территориальный орган Госгорпромнадзора Украины (по месту госрегистрации) может обратиться производитель или поставщик, который зарегистрирован в Едином государственном реестре юрлиц и физлиц - предпринимателей и имеет код налогоплательщика согласно ЕГРПОУ, код вида экономической деятельности согласно КВЭД.

Разъяснение Госгорпромнадзора от 02.12.13 г.
avatar
0
4 ohranatruda • 20:04, 11.07.2015

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ГІРНИЧОГО НАГЛЯДУ ТА ПРОМИСЛОВОЇ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
21 квітня 2015 року № 2494/0/11-06/6/15


Правовi та органiзацiйнi засади функцiонування дозвiльної системи у сферi господарської дiяльностi дозвiльних органiв визначено вимогами Закону України «Про дозвiльну систему у сферi господарської дiяльностi» (далi — Закон).
Пунктом 8 ст. 41Закону передбачено, що пiдставами для ереоформлення документа дозвiльного характеру є:
• змiна найменування суб’єкта господарювання — юридичної особи або прiзвища, менi, по батьковi фiзичної особи — пiдприємця;
• змiна мiсцезнаходження суб’єкта господарювання.
У свою чергу питання щодо видачi дозволу, якi належать до компетенцiї Держгiрпромнагляду України, визначено вимогами ст. 21 Закону України «Про охорону працi», вимоги якої встановлюють, що роботодавець повинен одержати дозвiл на виконання робiт пiдвищеної небезпеки та на експлуатацiю (застосування) машин, механiзмiв, устатковання пiдвищеної небезпеки (далi — дозвiл).
Вiдповiдно до ст. 21 Закону України «Про охорону працi» пiдставою для ереоформлення документа дозвiльного характеру є:
• змiна найменування суб’єкта господарювання — юридичної особи або прiзвища, іменi, по батьковi фiзичної особи — пiдприємця;
• змiна мiсцезнаходження суб’єкта господарювання.
Тобто змiна юридичної адреси (мiсцезнаходження) суб’єкта господарювання є пiдставою для переоформлення дозволу.

Заступник Голови Держгiрпромнагляду                    С. Дунас
avatar
0
5 ohranatruda • 12:31, 22.12.2016
ЛИСТ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ
від 07.07.2016 № 7296/2/12-ДП-16


Державна служба України з питань праці (далі - Держпраці) розглянула лист ПАТ «Нікопольський завод феросплавів» щодо подовження строку дії дозволу та повідомляє наступне.

Частина третя ст. 21 Закону України «Про охорону праці» у чинній редакції регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки (далі - Закон).

Частина п’ята ст. 21 Закону встановлює строк дії дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - п’ять років (з подальшим його продовженням).

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 N° 1107 (далі - Порядок № 1107).

Згідно з п. 6 Порядку № 1107, дозвіл видається: роботодавцеві - на виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені в додатку 2, або на експлуатацію машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3, виробникові або постачальникові машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки - на застосування машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки, що зазначені у додатку 3.

Пунктом 15 Порядку № 1107 визначено суб’єкта, який подовжує строк дії: строк дії дозволу продовжує орган, що його видав, а також умови, за яких строк дії дозволу може бути продовжено, а саме:

«У разі коли під час строку дії дозволу роботодавцем не порушено його умов, строк дії такого дозволу продовжується на наступні п’ять років на підставі заяви роботодавця, поданої за формою згідно з додатком 5, та оригіналу дозволу.

Якщо під час строку дії дозволу роботодавцем порушено його умови, зокрема не дотримано вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання робіт підвищеної небезпеки, що зазначені у п. 1 додатка 2, чи допущено виникнення аварій та/або нещасних випадків, пов’язаних з виробництвом, із смертельними або тяжкими наслідками, строк дії дозволу продовжується на підставі зазначеної заяви, оригіналу дозволу і нового позитивного висновку експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання зазначених у дозволі робіт підвищеної небезпеки та/або експлуатації машин, механізмів, устатковання підвищеної небезпеки».

Отже, якщо роботодавець одержав дозвіл відповідно до вимог Порядку № 1107, що набрав чинності з 01.11.2011, і під час строку дії дозволу не було порушено його умов, то він з метою подовження строку дії дозволу може звернутися до Держпраці із заявою встановленого зразка (додаток 5 до Порядку). До заяви додається оригінал дозволу.
avatar
0
6 ohranatruda • 09:38, 12.02.2018
До Порядку внесено зміни відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 725 і від 26 жовтня 2011 р. № 1107» від 7 лютого 2018 року № 48
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2024
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 894

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.