Завданням Кодексу України про адміністративні правопорушення є охорона прав і свобод громадян, власності, конституційного ладу України, прав і законних інтересів підприємств, установ і організацій, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції і законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов'язків, відповідальності перед суспільством.
Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання" від 22 липня 2014 року № 1600-VII внесено зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, спрямовані на введення адміністративної відповідальності для посадових осіб органів, що здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності. КпАП доповнено двома новими статтями:
статтею 16621 «Порушення порядку здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»;
статтею 18845 «Невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку підприємництва».
Давно вже підприємці скаржилися на безкарність перевіряльників, які безпідставно вказували на порушення законодавства. Відтепер перевіряючі будуть нести особисту відповідальність за те, що пишуть в актах. Адміністративна відповідальність для посадових осіб контролюючих органів встановлена у розмірах від 50 до 150 нмдг — тобто від 850 до 2550 грн. А це, у свою чергу, може вплинути й на дисциплінарну складову відповідальності. Адже просування по державній службі за наявності великої кількості притягнень до адміністративної відповідальності за нагоди може бути істотно ускладнено.