НПАОП 28.52-7.11-80 / ОСТ 5.9823-80 Електрозварювальні роботи
Настоящий стандарт распространяется на следующие виды электросварки: дуговую (под флюсом, неплавящимся электродом в защитных газах, плавящимся электродом в защитных газах и покрытыми штучными электродами), плазменную, контактную, электронно-лучевую, электрошлаковую. Стандарт устанавливает общие требования безопасности при разработке, организации и выполнении электросварочных работ при постройке и ремонте судов, сварке изделий судового машиностроения и трубопроводов.
Положення про Державну службу гірничого нагляду та промислової безпеки України Затвержджено Указом Президента України від 6 квітня 2011 року №408/2011
Основними завданнями Держгірпромнагляду України є: реалізація державної політики у сфері промислової безпеки, охорони
праці, здійснення державного гірничого нагляду, охорони надр,
промислової безпеки у сфері поводження з вибуховими матеріалами
промислового призначення, а також внесення пропозицій щодо її
формування; здійснення комплексного управління у сфері промислової безпеки, охорони
праці, а також контролю за виконанням функцій державного управління
охороною праці міністерствами, іншими центральними органами виконавчої
влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, місцевими державними
адміністраціями та органами місцевого самоврядування; організація та здійснення державного нагляду (контролю) за додержанням законів та інших нормативно-правових актів з питань: промислової
безпеки, охорони праці, безпечного ведення робіт юридичними та
фізичними особами, які відповідно до законодавства використовують
найману працю; геологічного вивчення надр, їх використання та охорони, а також використання і переробки мінеральної сировини; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення; безпечного
проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного
палива та вибухових матеріалів військового призначення;трубопровідного
транспорту, функціонування ринку природного газу та діяльності,
пов'язаної з об'єктами підвищеної небезпеки та потенційно небезпечними
об'єктами.
Порядок ідентифікації та обліку об'єктів підвищеної небезпеки;
Порядок декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки. Затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 11 липня 2002 р. N 956"Про ідентифікацію та декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки"(із змінами і доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2004 року N 313)
Декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки
здійснюється з метою запобігання надзвичайних ситуацій техногенного і
природного характеру, а також забезпечення готовності до локалізації,
ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного і природного характеру та їх
наслідків. Відповідно до Закону України "Про об'єкти підвищеної небезпеки" затверджено нормативи порогових мас небезпечних речовин для ідентифікації об'єктів підвищеної небезпеки; Порядок ідентифікації та обліку об'єктів підвищеної небезпеки; Порядок декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки. Порядок ідентифікації та обліку об'єктів підвищеної небезпеки поширюється на всіх суб'єктів господарської діяльності, у власності або користуванні яких є об'єкти, де можуть використовуватися або виготовляються, переробляються, зберігаються чи транспортуються небезпечні речовини, а також на всіх суб'єктів господарської діяльності, які мають намір розпочати будівництво потенційно небезпечних об'єктів. Вимоги цього Порядку не застосовуються до ідентифікації та обліку: потенційно небезпечних об'єктів військового призначення; потенційно небезпечних об'єктів, віднесених до таких у зв'язку з наявністю на них радіоактивних речовин; потенційно небезпечних об'єктів розвідки, видобутку та розробки корисних копалин, включаючи розвідку та розробку морського дна, наявність небезпечних речовин у яких обумовлена природними явищами, а їх кількість не може контролюватися; небезпечних речовин, що перевозяться за межами підприємства усіма видами транспортних засобів, крім транспортування по трубопроводах; гідротехнічних споруд. Порядок декларування безпеки об'єктів підвищеної небезпеки поширюється на всіх суб'єктів господарської діяльності, у власності або користуванні яких є об'єкти підвищеної небезпеки, а також на всіх суб'єктів господарської діяльності, які мають намір розпочати будівництво об'єктів підвищеної небезпеки.
НПАОП 0.00-1.56-08 Правила безпеки при виробництві вуглеграфітових матеріалів і виробів
Правила безопасности при производстве углеграфитовых материалов и изделий
Затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 17 червня 2008 р. N 143 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 7 липня 2008 р. за N 598/15289
Ці Правила поширюються на всі підприємства з виробництва вуглеграфітових матеріалів і виробів, що проектуються, будуються, реконструюються та експлуатуються, юридичних і фізичних осіб, діяльність яких пов'язана з проектуванням, будівництвом, реконструкцією, виготовленням, монтажем, налагодженням, ремонтом, технічним діагностуванням і експлуатацією устаткування цих підприємств і виробничих цехів незалежно від форм власності та видів діяльності. У Файлі правила на російській та українських мовах
НПАОП 27.0-4.02-90 / НАОП 1.2.00-4.02-90 Положення про застосування нарядів-допусків при виконанні робіт
підвищеної небезпеки на підприємствах та в організаціях Міністерства
металургії СРСР Положение о применении нарядов-допусков при производстве работ повышенной опасности на предприятиях и в организациях Министерства металлургии СССР
Положенням
визначено осіб, відповідальних за безпеку ведення робіт, порядок
оформлення наряду-допуску, вимоги при підготовці і виконанні робіт
підвищеної небезпеки, форма наряду-допуску і журналу реєстрації
нарядів-допусків, вказаний Перелік робіт, на які не поширюється дія
Положення.
Ці Правила поширюються на підприємства, установи, організації незалежно від їх підпорядкування і форм власності, які займаються фарфоро-фаянсовим виробництвом. Вимоги цих Правил є обов’язковими для усіх підприємств фарфоро-фаянсової промисловості.
Правила регламентують вимоги до безпечного виконання робіт у технологічних процесах фарфоро-фаянсової промисловості.
Правила охорони праці на транспорті мінзв'язку СРСР
Правила охраны труда на транспорте Министерства связи СССР
Утверждено: Президиум ЦК профсоюза работников связи Протокол № 21-8 а 31.12.1987 г.
Вимоги цих Правил поширюються на всі галузеві автогосподарства і мають дотримуватися в процесі виконання робіт.
Особи, винні у порушенні цих Правил, несуть дисциплінарну, а також іншу відповідальність, передбачену законодавством, в залежності від характеру порушення і тяжкості її наслідків.
Працівники, відповідальні за створення здорових та безпечних умов праці в автогосподарствах, зобов'язані забезпечувати виконання всіх вимог, викладених у цих Правилах.
Правила техніки безпеки і виробничої санітарії на промислових підприємствах мінморфлоту СРСР
Правила техники безопасности и производственной санитарии на промышленных предприятиях ММФ
Утверждены Президиумом ЦК профсоюза рабочих морского и речного флота 19 февраля 1975 г (протокол № 39, п 15)
Приказом Министерства морского флота от 31 декабря 1975 г № 204
Правила техніки безпеки і виробничої санітарії для промислових підприємств ММФ встановлюють вимоги техніки безпеки і виробничої санітарії при підготовці і проведенні виробничих процесів, до обладнання, утримання території, акваторії, виробничих будівель та споруд промислових підприємств.
Ці Правила обов'язкові для промислових підприємств, плавмайстерня, майстерень портів, дослідно-експериментальних заводів та інших підприємств, а також для науково-дослідних, проектних і проектно-конструкторських організацій при розробці проектів технології ремонту суден, технологічних процесів і технічної документації на проектування нових і реконструкцію діючих підприємств.
Крім цих Правил, повинні виконуватися загальносоюзні правила з техніки безпеки і виробничої санітарії, а також правила техніки безпеки інших галузей народного господарства, дія яких поширена на промислові підприємства Міністерства морського флоту в установленому порядку.
Якщо технологія виконання робіт, на думку її виконавця, небезпечна, то він повинен не починати або припинити розпочаті роботи, негайно повідомити про це адміністрацію цеху або підприємства та службі техніки безпеки для вжиття необхідних заходів.
НПАОП 27.4-1.02-06
Правила безпеки у виробництві свинцю та цинку
Завтерджено: наказ МНС України від 22.08.2006 № 549. / Зареєстровано в Мін'юсті 06.12.2006 за № 1273/13147. / Замість: НПАОП 27.4-1.11-87 (НАОП 1.2.20-1.11-87) Правил безпеки у виробництві свинцю та цинку, затверджених Держгіртехнаглядом СРСР та Мінкольорметом СРСР 22 грудня 1987 року.
Дата введення в дію: 1 січня 2007 року
Ці Правила поширюються на всіх працівників, які виконують роботи з
проектування, виготовлення, реконструкції, монтажу, налагодження,
ремонту, технічного діагностування та експлуатації обладнання
(устаткування) при вироб-
ництві свинцю та цинку.
Вимоги Правил є обов’язковими для всіх суб’єктів господарювання та
фізичних осіб, які використовують найману працю, що пов’язана з
виробництвом свинцю та цинку.
Правила забезпечення збереження ядерних матеріалів, радіоактивних відходів, інших джерел іонізуючого випромінювання
Затверджено: Наказом Міністерства екології та природних ресурсів України 14.12.2000 N 241, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 січня 2001 р. за N 13/5204; Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища N 64 від 11.02.2009
Основними завданнями Правил є: створення умов для підвищення рівня захисту населення та довкілля від радіаційного впливу, що може виникнути внаслідок недотримання вимог щодо забезпечення збереження радіоактивних матеріалів; встановлення порядку, виконання якого зводить до мінімуму можливість здійснення протиправних дій щодо радіоактивних матеріалів.
Ці Правила встановлюють: вимоги щодо забезпечення збереження радіоактивних матеріалів, які підлягають виконанню при здійсненні діяльності, що пов'язана з радіоактивними матеріалами; вимоги щодо запровадження персональної відповідальності за забезпечення збереження радіоактивних матеріалів.
Положення про порядок проведення державної експертизи (перевірки) проектної документації на будівництво та реконструкцію виробничих об'єктів і виготовлення засобів виробництва на відповідність їх нормативним актам про охорону праці
Затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 23 червня 1994 р. N 431 із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів України від 18 січня 1999 року N 57, від 1 березня 2006 року N 234
Методика проведення державної експертизи (перевірки)
проектної документації на будівництво (реконструкцію, технічне
переоснащення) виробничих об'єктів і виготовлення засобів
виробництва на відповідність їх нормативним актам про охорону праці Затверджено наказом Державного комітету України по нагляду за охороною праці від 30 вересня 1994 р. N 95 Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 20 лютого 1995 р. N 44/580
Методика визначає порядок проведення державної
експертизи (перевірки) проектної документації на будівництво
(реконструкцію, технічне переоснащення) виробничих об'єктів,
виготовлення і впровадження нових технологій, засобів колективного та
індивідуального захисту працюючих на відповідність їх нормативним актам
про охорону праці і встановлює взаємовідношення власників з
експертно-технічними центрами Держнаглядохоронпраці
Правила безпеки під час виконання робіт на об’єктах операторів поштового зв'язку
Правила безопасности во время выполнения работ на объектах операторов почтовой связи.
ДНАОП 5.2.10-1.01-03
Затверджені Наказом Держнаглядохоронпраці України від 05.06.2003 року № 100
Ввдено замість ДНАОП 5.2.10-1.01-96 "Правила безпеки при виконанні робіт на підприємствах поштового зв’язку", затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці України від 17.05.96 р. № 86.
Правила безпеки під час виконання робіт на об’єктах операторів поштового зв'язку" поширюються на всі діючі об’єкти операторів поштового зв’язку, та ті, що проектуються і реконструюються, незалежно від форм власності та відомчої належності.
Правила встановлюють вимоги безпеки під час виконання робіт щодо приймання, обробки, обміну, перевезення і доставки поштових відправлень та використання засобів поштового зв’язку.
НПАОП 05.1-1.03-07 Правила охорони праці для працівників морських рибних портів Затв. Наказ Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду 8.12.2006 № 12, Зареєстр. в Мін.юст. України 11.01.2007 р. за № 12/13279
Ці Правила поширюються на морські рибні порти, приписні портпункти, а також на всіх суб’єктів рибогосподарської діяльності, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, в експлуатації яких знаходяться причали і пірси, що використовуються для будь-яких вантажних операцій, у тому числі для забезпечення суден матеріально-технічним постачанням і продовольством. Під час виконання робіт, що не є специфічними для рибних портів, слід керуватися відповідними нормативними актами з охорони праці.