Інструкція з безпечної організації та проведення масових вибухів на підприємствах рудної галузі з підземним способом розробки
Затверджена Наказ Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.05.2014 року № 343 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 28 травня 2014 р. за № 564/25341
Ця Інструкція поширюється на підприємства (рудники, шахти) незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов'язана з організацією та проведенням масових вибухів під час розробки родовищ рудних корисних копалин підземним способом.
Ця Інструкція визначає організацію та порядок проведення масових вибухів із використанням вибухових матеріалів промислового призначення для відрізання, підсікання та відбивання рудного (породного) масиву, підповерхового обвалення блоків і міжкамерних ціликів; відбивання блоків, руйнування ціликів, обвалення стелин на повну висоту поверху та для ліквідації пустот.
Вимоги цієї Інструкції обов'язкові для виконання посадовими особами та працівниками підприємств рудної галузі з підземним способом розробки, пов'язаних з організацією та проведенням масових вибухів із використанням вибухових матеріалів промислового призначення.
Інструкція з безпечної організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах
Затверджено Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12 червня 2014 року № 426 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 26 червня 2014 р. за № 709/25486
Ця Інструкція поширюється на всіх суб'єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов'язана з проведенням масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.
Ця Інструкція визначає вимоги до організації та проведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах.
Вимоги цієї Інструкції обов'язкові для виконання посадовими особами і працівниками суб'єктів господарювання, які задіяні у підготовці та проведенні масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах. Не застосовується на території України, "Інструкція з організації та ведення масових вибухів свердловинних зарядів на відкритих гірничих роботах", погоджена Комітетом України з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості і гірничому нагляду 16 березня 1992 року (НПАОП 0.00-5.35-92).
Інструкція із застосування, монтажу та експлуатації засобів захисту від перенапруг в електроустановках напругою 6-750 кВ
Затверджена Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 23.05.2014 року № 374 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21 липня 2014 р. за № 842/25619
Ця Інструкція визначає вимоги до застосування, монтажу та експлуатації засобів захисту від перенапруг в електроустановках напругою 6-750 кВ.
Ця Інструкція є обов’язковою для використання всіма суб’єктами електроенергетики незалежно від їх підпорядкування та форми власності.
Порядок затвердження проектно-технічної документації на ведення підривних робіт
Затверджений Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 12.06.2014 року № 425 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 5 серпня 2014 р. за № 914/25691
Цей Порядок поширюється на суб’єктів господарювання незалежно від їх організаційно-правової форми та форми власності, діяльність яких пов’язана із проведенням підривних робіт.
Цей Порядок визначає вимоги до затвердження проектно-технічної документації на ведення підривних робіт.
Вимоги цього Порядку є обов’язковими для виконання суб’єктами господарювання, які займаються проведенням підривних робіт та/або затверджують проектно-технічну документацію на їх проведення.
Положення про відомчий контроль за станом охорони праці в органах та підрозділах ДСНС України
Затверджено Наказом ДСНС України 01 вересня 2014 року N 502
Це положення визначає порядок проведення відомчого контролю за станом охорони праці в територіальних органах ДСНС України, підприємствах, установах та організаціях сфери управління ДСНС України.
Відомчий контроль за станом охорони праці здійснюється з метою координації заходів щодо недопущення випадків виробничого травматизму та створення безпечних умов праці в органах та підрозділах ДСНС України.
Правила охорони праці під час оброблення і використання алюмінієвих і титанових сплавів Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості від 20.08.2014 року № 579 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 вересня 2014 р. за № 1088/25865
Ці Правила поширюються на всіх суб’єктів господарювання незалежно від форм власності, діяльність яких пов’язана з обробленням і використанням алюмінієвих і титанових сплавів.
Ці Правила встановлюють вимоги з охорони праці під час технологічних процесів оброблення алюмінієвих і титанових сплавів та під час їх використання.
Ці Правила є обов'язковими для роботодавців та працівників, які виконують роботи, пов’язані з обробленням і використанням алюмінієвих і титанових сплавів.
Із введенням в дії цих правил не застосовуються на території України, Правила техніки безпеки і виробничої санітарії при обробленні і використанні алюмінієвих і титанових сплавів, затверджені ЦК профспілки робітників суднобудування у 1966 році (НПАОП 28.5-1.07-66).
Правила охорони праці під час виробництва радіо- та електронної апаратури
НПАОП 32.0-1.02-14
Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 20 серпня 2014 року № 580 / Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України 08 вересня 2014 р. за N 1089/25866
Ці Правила поширюються на суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, які здійснюють діяльність, пов'язану з виробництвом радіо- та електронної апаратури.
Ці Правила встановлюють вимоги з охорони праці під час виробництва радіо- та електронної апаратури.
Ці Правила є обов'язковими для роботодавців та працівників, які виконують роботи з виробництва радіо- та електронної апаратури.
Із введенням в дію цих правил не застосовуються на території України:
Загальні правила з техніки безпеки і промислової санітарії для підприємств і організацій електронної промисловості, затверджені постановою Президії ЦК профспілки робітників радіоелектронної промисловості від 21 грудня 1977 року (протокол № 12) та наказом Міністерства електронної промисловості СРСР від 16 листопада 1978 року (НПАОП 32.1-1.03-77);
Правила техніки безпеки і промислової санітарії у виробництві радіоелектронної апаратури, затверджені постановою Президії ЦК галузевої профспілки СРСР від 23 червня 1982 року (протокол № 4) (НПАОП 32.1-1.07-82);
Правила техніки безпеки та виробничої санітарії у виробництві радіоелектронної апаратури, апаратури засобів зв'язку і приладів, затверджені постановою Президії ЦК профспілок робітників радіо- і електронної промисловості СРСР від 21 січня 1976 року (протокол № 56).
Правила охорони праці для водних господарств у чорній металургії
НПАОП 27.1-1.47-14
Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 20.08.2014 року № 578 \ Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 вересня 2014 р. за № 1086/25863
Ці Правила поширюються на суб’єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, які здійснюють діяльність, пов'язану з експлуатацією об’єктів водного господарства у чорній металургії.
Ці Правила встановлюють вимоги охорони праці під час експлуатації об’єктів водного господарства у чорній металургії.
Ці Правила є обов’язковими для роботодавців та працівників, які виконують роботи, пов'язані з експлуатацією об’єктів водного господарства у чорній металургії.
Із введенням в дію цих правил не застосовуються на території України, Правила техніки безпеки у водних господарствах підприємств чорної металургії, затверджені наказом Міністерства чорної металургії СРСР 07 серпня 1981 року (НПАОП 27.1-1.05-81).
Правила охорони праці при нанесенні металопокриттів
НПАОП 28.0-1.37-14 Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 20 серпня 2014 року № 581
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 08 вересня 2014 р. за № 1090/25867
Ці Правила поширюються на всіх суб'єктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правових форм, які здійснюють діяльність, пов'язану з нанесенням металопокриттів.
Ці Правила встановлюють вимоги охорони праці при нанесенні металопокриттів електрохімічним, хімічним і фізичним способами.
Ці Правила є обов'язковими для роботодавців та працівників, які виконують роботи з нанесення металопокриттів.
Із прийняттям цих правил не застосовуються на території України, Правила техніки безпеки і виробничої санітарії при нанесенні металопокриттів, затверджені постановою Президії ЦК профспілок робітників суднобудівної промисловості від 24 листопада 1972 року та наказом Міністерства судно-будівної промисловості СРСР від 01 грудня 1972 року (НПАОП 28.5-1.08-72), Правила техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві металопокриттів, затверджені постановою Президії ЦК профспілок робітників машинобудування СРСР від 08 червня 1960 року (НПАОП 28.5-1.17-60).
Інструкція з реверсування вентиляційного струменя і перевірки дії реверсивних пристроїв вентиляційних установок
Затверджена Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 24.09.2014 року № 660 \ Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2014 р. за № 1285/26062
Ця Інструкція встановлює вимоги щодо порядку проведення реверсування вентиляційного струменя і перевірки дії реверсивних пристроїв вентиляційних установок на підприємствах вугільної промисловості України.
Ця Інструкція призначена для працівників підприємств вугільної промисловості України, на яких покладено виконання робіт з реверсування вентиляційного струменя в аварійних умовах і перевірки його ефективності.
Інструкція з реверсування вентиляційного струменя і перевірки дії реверсивних пристроїв вентиляційних установок
Затвердженпа Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 24.09.2014 року № 660 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2014 р. за № 1285/26062
Ця Інструкція встановлює вимоги щодо порядку проведення реверсування вентиляційного струменя і перевірки дії реверсивних пристроїв вентиляційних установок на підприємствах вугільної промисловості України.
Ця Інструкція призначена для працівників підприємств вугільної промисловості України, на яких покладено виконання робіт з реверсування вентиляційного струменя в аварійних умовах і перевірки його ефективності.
Зміни до НПАОП 10.0-1.01-10 Правил безпеки у вугільних шахтах від 24.09.2014 року
Затверджені Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 24.09.2014 року N 661 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 жовтня 2014 р. за № 1270/26047
Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків з військовослужбовцями Служби безпеки України
Затверджено Наказом Служби безпеки України від 12.12.2002 року № 443 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 8 січня 2003 р. за № 11/7332
Із змінами, внесеними згідно з Наказами Служби безпеки України від 18.10.2006 року № 686 та від 03.10.2014 року № 636
Цей Порядок розслідування та ведення обліку нещасних випадків, які сталися із співробітниками-військовослужбовцями і військовослужбовцями строкової служби, поширюється на підрозділи Центрального управління, регіональні органи, органи військової контррозвідки, військові частини, навчальні та інші заклади Служби безпеки України під час виконання обов'язків військової служби.
Положення про проведення навчання з питань охорони праці та порядок допуску військовослужбовців Збройних Сил України до виконання робіт
Затверджено Наказом Міністерства оборони України від 29 вересня 2014 року № 688 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 16 жовтня 2014 р. за № 1286/26063
Це Положення встановлює порядок навчання, перевірки знань з питань охорони праці та допуску військовослужбовців Збройних Сил України до виконання робіт.
Вимоги цього Положення є обов'язковими для виконання усіма органами військового управління та військовими частинами, установами, організаціями, підприємствами Міністерства оборони України.
Нагляд за дотриманням цього Положення здійснюють органи державного нагляду за охороною праці Міністерства оборони України, а контроль - служби охорони праці військових частин.
Правила безпечної експлуатації наземних складів синтетичного рідкого аміаку
Затверджено Наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 24 жовтня 2014 року № 754 / Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 12 листопада 2014 р. за № 1437/26214
Ці Правила поширюються на суб'єктів господарювання незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, діяльність яких пов'язана з експлуатацією заводських, перевалочних, прирейкових і сільськогосподарських наземних складів (роздавальних станцій) синтетичного рідкого аміаку (далі - склади синтетичного рідкого аміаку).
Ці Правила не поширюються на суб'єктів господарювання, які здійснюють діяльність з експлуатації складів балонів з аміаком і аміачних холодильних установок.
Ці Правила визначають вимоги безпеки під час виконання робіт з експлуатації наземних складів синтетичного рідкого аміаку.
Із введенням в дію цих Правил не застосовуються на території України, Правила безпеки для наземних складів синтетичного рідкого аміаку, затверджені Державним комітетом з нагляду за безпечним веденням робіт у промисловості із гірничого нагляду СРСР 19 вересня 1978 року та Міністерством хімічної промисловості СРСР 10 липня 1978 року (НПАОП 24.14-1.02-78).