Охорона праці та пожежна безпека в Україні

Неділя, 05.01.2025
Головна Мій профільРеєстрація ВихідВхід
Ви увійшли як Гість · Група "Гости"Вітаю Вас, Гість Ваш IP 13.58.105.80· RSS

Меню сайту
Категорії розділу
Кодекси України [20]
Охорона праці [1026]
Пожежна безпека [347]
Підручники та інша література [954]
Перша медична допомога [221]
Інше [3187]
РЕКЛАМА

Останні коментарі
Где найти актуальную ссылку?

Доброго дня. 
Прошу пояснити, потрібно видавати наказ/розпорядження чи просто затвердити пере




спасибо за труд, спасибо за сайт )) Сколько лет прошло ... Пришла за инструкцией

у автора есть такая?
продаёте?


В Держаному реєстрі нормативно-правових актів з питань пожежної безпеки станом на 01.09.2017 року во

Действуют ли ппбо-07-91 на сегодняшний 2018 год

Свята

Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання

Статистика

Яндекс.Метрика


Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
 Охорона праці та пожежнаа безпека
Головна » Файли » Перша медична допомога

Надання першої допомоги при ДТП (ДТП заучастю скутерів, мопедів)
[ ] 04.08.2009, 15:31

Далеко не кожна людина, побачивши потерпілого в ДТП, насмілиться підійти до нього і надати першу допомогу.
Навіть співробітники ДАЇ, що вивчили курс невідкладної допомоги, не тільки намагаються самі уникнути надання допомоги потерпілому, але і найчастіше прагнуть не допустити до нього навколишніх, побоюючись, що ті своїми діями тільки погіршать його стан. Але ж від того, наскільки швидко і правильно зроблена перша допомога, залежить життя людини. Чи виживе він, чи не залишиться інвалідом на все життя? От питання, відповідь на які часто залежить від того, що відбувається в перші хвилини після одержання травми, від перших дій учасників і свідків ДТП.
Мета даної статті - не просто нагадати читачам основні положення курсу першої долікарської допомоги, але описати їх в адаптованому виді – тобто коли йдеться про мототравму. Може бути, коли-небудь дані рядки в потрібний момент спливуть у вашій пам'яті і направлять ваші дії в потрібне русло. Ви можете заперечити: "Яка допомога, у мене навіть аптечки із собою немає!" Дійсно, аптечка не входить в обов'язковий набір мотоцикліста, але вона є в кожній автомашині; та й маючи в кишені хоча б один бинт або перев'язний пакет і правильно використовуючи підручні засоби, Ви зможете зробити дуже багато.

Отже, на ваших очах відбулося ДТП, у якому постраждав мотоцикліст. Що робити?
1. Заспокойтеся і візьміть себе в руки! Від того, наскільки тверезі і продуманими будуть ваші дії, багато в чому залежить результат подій.
2. Помітьте час події.
3. Викличте допомогу! Добре, якщо у вас, або в когось з навколишніх є мобільний телефон, або поруч знаходиться телефон-автомат. Спокійно і точно повідомите диспетчерові служби екстреної допомоги про вид ДТП, кількості потерпілих, передбачуваних ушкодженнях (у тому випадку, якщо ви них можете оцінити з першого погляду). Дуже важливо максимально точно вказати адреса місця аварії. Що робити, якщо ви знаходитеся поза населеним пунктом? У цьому випадку інформацію про аварії на найближчий пост ДАЇ просять передати водіїв попутного або зустрічного транспорту. Не забувайте і про водіїв – дальнобійників, адже практично в кожній фурі зараз є середньо хвильова - радіостанція.
4. Огородіть і позначте місце події. Габаритні вогні Вашого мотоцикла не дуже помітні, так що розгорніть його фарою проти руху, але тільки направте її світло на узбіччя, щоб не сліпити зустрічний транспорт. Якщо є можливість, установіть за місцем аварії машину з включеною аварійкою. По узбіччях доріг бувають розкидані старі покришки, підпаліть одним таку, обливши бензином - вона буде горіти довго і яскраво. Але пам’ятайте, що при горінні утвориться дуже багато густого чорного диму, і якщо вітер дує з узбіччя на дорогу, вийде не яскраве світло, а відмінна димова завіса.
5. Огляньте потерпілого. Це найважливіший етап надання допомоги. Основна задача - визначити, які ушкодження є найбільш загрозливими для життя і здоров'я потерпілого. На них у першу чергу і повинна бути спрямована Ваша допомога.

Ось ці ушкодження і їхні ознаки:
1. Порушення серцевої діяльності (зупинка серця або різке уповільнення серцевого ритму).
2. Зупинка подиху (унаслідок закупорки дихальних шляхів сторонніми тілами, кров'ю, слизом, блювотними масами).
3. Масивні кровотечі (особливо небезпечні артеріальні кровотечі, коли кров з рани б'є пульсуючим струменем. Але і ушкодження великої вени може за кілька хвилин привести до смерті потерпілого).
4. Переломи кінцівок зі значним зсувом - найбільш часта причина розвитку больового шоку (я не хочу глибоко вдаватися в патологічну фізіологію розвитку шоку, відзначу лише, що він має кілька стадій. У перші хвилини потерпілий може не зауважувати або не звертати уваги на найтяжкі ушкодження, не почувати болю і т.д., але через короткий проміжок часу він стане млявим, нединамічним, блідим, поступово ослабне пульс...). Утримуйте потерпілого від активних пересувань, поки не переконаєтеся, що в нього немає серйозних ушкоджень, а ще краще - до огляду лікарем. Визначте, у свідомості чи потерпілий ні. Якщо свідомість збережена, можна з впевненістю сказати, що найближчим часом не передбачається серйозних проблем із серцевою діяльністю та органами дихання. Якщо потерпілий без свідомості, перевірте пульс і подих - не намагайтеся шукати пульс на зап'ясті. Імовірність того, що ви його там намацаєте, невелика. Перевіряти пульс у потерпілого можна тільки на сонній артерії.
6. Вкладіть потерпілого. Після ДТП людина може знаходитися в будь-якому положенні: лежати на дорозі, на узбіччі, у кюветі, знаходитися під машиною, мотоциклом. Не кидайтеся відразу ж витягати його будь-якими можливими засобами, заспокойтеся, оцініть ситуацію, продумайте послідовність подальших дій. Чітко поясніть оточуючим необхідну послідовність дій і функції кожного. Ваша кінцева мета – вкласти потерпілого на спину на рівній поверхні осторонь від проїзної частини. Пам’ятайте, що, змінюючи положення ушкоджених частин тіла, ви можете підсилити больовий шок. Особливо обережно варто діяти при найменшій підозрі на ушкодження хребта. Але, все ж перекласти постраждалого потрібно - як це зробити? Ось основні принципи, які варто дотримувати при зміні положення тіла потерпілого:
а. Усі рухи повинні бути плавними,
б. Повертати, переміщати постраждалого потрібно як мінімум утрьох (у самому крайньому випадку вдвох). Перша людина відповідає тільки за голову, другий за плечі і верхню частину тулуба, третій за область тазу і ноги. Непогано, якщо є і четверта людина, що тримає тільки ноги. Запам'ятаєте! Щоб звести до мінімуму імовірність додаткової травми, при переміщенні потерпілого варто злегка розтягувати в довжину і ні в якому разі не давати згинатися шиї і поперекові.
7. Зніміть одяг з потерпілого. Мабуть, самою непростою задачею є зняття шолома (наприклад, інтеграла), особливо якщо людина без свідомості, і є підозра на ушкодження шийного відділу хребта. Багато хто скажуть: "Краще хай лікарі приїдуть і самі знімуть". Але от лихо, лікарі не вміють знімати мотоциклетний шолом. Ну не вчать їх цьому. Хто як не ми, мотоциклісти, краще інших повинні знати і вміти це робити і при необхідності пояснити і показати це тим же лікарям. Отже - знімаємо шолом з потерпілого, що знаходиться без свідомості. Робити це треба вдвох. Перша людина здійснює фіксацію шиї і голови, другий знімає шолом. Для фіксації голови одна рука щільно обхоплює шию постраждалого позаду так, щоб великим і вказівним пальцями зафіксувати потилиця, іншою рукою необхідно зафіксувати шию попереду, утримуючи великим і вказівним пальцями нижню щелепу. Розстебніть або розріжте ремінь і, сильно розтягуючи лямки в сторони, знімайте шолом у напрямку від підборіддя до тімені, одночасно піднімаючи голову і плечі потерпілого. Пам’ятайте, що не можна тягти шолом нагору, рух повинний бути саме дугоподібним. Кілька слів про зняття одягу. Не прагніть, особливо якщо на вулиці холодно, роздягати потерпілого. У цьому немає ніякої необхідності, більш того, охолодження тіла може ще в більшому ступені збільшити ризик погіршення стану. При необхідності доступу до ушкодженої ділянки тіла одяг краще РОЗРІЗАТИ. Якщо все-таки виникла необхідність роздягнути людину, запам'ятаєте основний принцип: спочатку потрібно знімати одяг з неушкодженої кінцівки, потім з тулуба і лише в останню чергу з ушкодженої. Черепаха й інші засоби не тільки захищають тіло мотоцикліста при можливому падінні, але й у випадку одержання травми можуть виконувати функцію шин, мобілізуючи ушкоджені частини тіла. При опіках фрагменти одягу часто прилипають, а синтетичного одягу і припікаються до ушкодженої шкіри. Їх ні в якому разі не можна відриватися. Обрізайте одяг навколо ділянки опіку й вкрийте вражену область стерильною або чистою пов'язкою.
Ну от першу допомогу ми надали!
В наступній статті із категорії «САНЧАСТИНА» - запропоную Вам ознайомитись із рекомендаціями щодо реанімації мотоцикліста потерпілого при ДТП.

Від себе бажаю Вам щоб дана інформацію залишалась у Ваші памяті, але не мала практичного застосування!!!


Найдено на scooters-lviv.pp.net.ua





Категорія: Перша медична допомога | Додав: ohranatruda
Переглядів: 3347 | Завантажень: 1 | Рейтинг: 0.0/0 |
Всього коментарів: 0
ComForm">
avatar




Copyright otipb.at.ua © 2025
Форма входу
Пошук

Наше опитування
Чи потрібен на сайті розділ із студентськими роботами?
Всього відповідей: 899

Книга скарг та пропозицій

РЕКЛАМА

Архів записів
журнал акт протокол правила Анимешник S2014 графік Будівлі закон инструктаж положение водители навчання первая помощь скачать безопасность жизнедеятельности скачать книгу охрана труда инструкции учебник книга підручник инструкции по охране труда мультфильм видеоприкол Видео анекдоты Инструкция Кран робота Должностная инструкция грейфер такелажники АМОРТИЗАТОР веревка Канат юмор Прикол Дрель Дерева автотранспорт шиномонтаж Порядок трубопровод баня видео урок Автомобили грузовики Торговля БЕЗКОШТОВНО бесплатно Лекции плакаты агитация приказ скачати Кодекс науково-практичний коментар лекції Метро авария автомобиль Пожар Книги травматизм звіт издательства Лифт электроустановки Гост відео Опс ост горение киностудия Кіно кино Пособие Банк програма тестування тестирование программы лист транспорт культура библиотеки номенклатура Заява пиротехника строительство Цивільний захист плакат постер Цивільна безпека дтп бжд литература Водитель цирк сиз спецодежда зоопарк Реєстрація погрузка выгрузка Автослесарь животные грузчика дворника азс аптечка скринсейвер коментар Комментарий взрыв Презентация связь ртуть холодильники медицина Здравоохранение ppt Художник воздух шум СН Документальний фільм Архивы Эвакуация Тренировка заземление ожоги памятка угарный газ Питание харчування игра Гра склад офис электрооборудование ПУЭ офіс презентація сельское хозяйство розрахунок Пожарная безопасность безопасность Дробление сварка вывоз мусора Бомбы должностные инструкции СП общежитие психология ограждения образование Машиностроение снип сборник вопросы и ответы Молот окраска Первая медицинская помощь iso бухгалтер артисты библиотекарь библиограф газ инсульт Пчеловодство Театр авіація Справочник детское кресло электросварка Видеоурок PowerPoint стрес пляж Аптека Газонокосилка жкх вибрация ДСП Глаза НПК ринок Автодор біологія Легкая промышленность кон спирт атп Радиация излучение школи ультразвук спорт аудит Делопроизводство и секретарское дел відпочинок Средства защиты эргономика опасные грузы интимный словарь смотреть онлайн бе методика гн учебное пособие рабочее место статистика стенд ЗОШ Тара Інформатика та комп'ютерна техніка Информатика очки железная дорога фільм Туризм респиратор флот вентиляция контроль компьютер бассейн трактор больницы виноградарство Фізична культура история Історія вагон вокзал буй трамвай авиастроение Пропаганда Діти лифты Respirator дк титан цинк пожаротушение журнали Обж чрезвычайные ситуации ДНЗ Школа заряд выставки землетрясение тваринництво судна дозиметр ожог концепт Лесное хозяйство Методичний посібник детский сад дизайн роз'яснення завдання гидротехнические сооружения ПТМ НС билеты вопросы автоклав дискомфорт гармонизация Законодательство авиапредприятие аеропорт ведро станки Бункер вебинар байк басейн en кровотечение настанова допуск грипп заходи Відеоурок асбест библиотека музей Дворник бронхит крани Bulldog Kärcher зерно
РЕКЛАМА

Кнопка сайту




Виджет для yandex

Выбрать язык / Choose language:
Russian
English
French
German
Japanese
Italian
Portuguese
Spanish
Danish
Chinese
Korean
Arabic
Czech
Estonian
Belarusian
Latvian
Greek
Finnish
Serbian
Bulgarian
Turkish

Интернет-магазин подарков и сувениров Nice-Surprise

Проектирование противопожарных систем

Пожарный сайт 01

Веселый пожарный

Державні Будівельні Норми України


Яндекс

 

Хостинг від uCoz

До уваги користувачів! Вся інформація, розташована на сайті, взята з відкритих джерел в осівтніх цілях та призначена виключно для приватного використання. Інформація з сторінок цього сайту не призначена для комерційного використання! Ні власник ресурсу, ні хостинг-провайдер, ні будь-які інші фізичні або юридичні особи не можуть нести ніякої відповідальності за будь-яке використання матеріалів даного сайту. Відвідуючи сайт otipb.at.ua користувач підтверджує свою повну згоду з усіма раніше зазначеними умовами користування інформацією з цього сайту.